Şimdi Ara

Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte Ekim ayında yeni bir Nexus modeli tanıtabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google’ın hem tablet hem akıllı telefonlarda iki ayrı Android işletim sistemi kullanılmasıyla ortaya çıkan karışıklığın önüne geçmek için hibrid bir Android işletim sistemi olan Ice Cream Sandwich sürümünü Ekim ayı civarında yayınlamaya hazırlanıyor.

Yeni Android sürümlerinin tanıtımında bir yeni Nexus modeli tanıtan Google bu geleneğini Ice Cream Sandwich ile de devam ettirebilir. 

BGR sitesinin Google kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünün tanıtımını yeni cihazlarla beraber Ekim ayında tahmini iPhone 5 modelinin tanıtım zamanına denk gelecek şekilde yapabilir.

Ice Cream Sandwich sürümü Google’ın I/O 2011 konferansında tanıtıldı ve hakkında fazla bilgi yok. Etkileyici bir arayüz ve yeni API’ler sunacağı bilinen sürüm Gingerbread ve Honeycomb versiyonlarının karışımı olacak, hem tablet hem de akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Google yeni sürümü 2011 dördüncü çeyrekte piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak siteye göre yeni nesil iPhone ile mücadele edecek şekilde tarih konusunda revizyona gidildi.

Yeni sürümü ilk taşıyacak olan modelin ise Prime adında yeni bir Nexus versiyonu olacağı iddia ediliyor. Nexus Prime’ın özellikleri ise 1.5GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 1GB RAM, Super AMOLED ekran, 720p çözünürlük ve butonsuz bir tasarım şeklinde tahmin ediliyor. Nexus Prime, Ekim ayında tüketicilerle buluşacak.

Son yıllarda ilk kez sonbahar ayları mobil piyasası bakımından bu kadar fazla hareketli geçecek gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem71 -- 11 Ekim 2011; 16:26:00 >

• 4.0 ice cream sandwich çok büyük bi ihtimalle ios5 e zorlu anlar yaşatacak çünkü Google android i kararlı hale getirdi 4.0 sürümüle birlikte market düzeninide ayarlayacak ayrıca çıft çekirdek nimetinden yeni çıkan uygulamalar yararlanacak bi çok anlamda daha yetenekli bir androidle karşılaşacağız.Şuan için androidin kullanım yüzdesi bu kadar arttıysa 4.0 getirdiği yenilikler kimbilir bu oranı ne kadar ileri taşıyacak bekleyip göreceğiz...
  • 720p desteği değil 720p ekran çözünürlüğü olacak. 720p desteği artık vurucu bir özellik değil çünkü.
  • bu islemci iddalarida habire degisiyor bi TI dendi simdi Qualcomm 28nm bir islemci olursa guc tuketimi icin cok ciddi avantaj saglayacaktir
  • Apple elini çabuk tutup ice cream sandwich'i de mahkemeye bir an önce verse bari. belki ice cream sandwich'in patentini daha önce almıştır, ne dersiniz?
  • nexus one dan yediğim kazığı unutamadım hala, google iyi marka ama başkalarına telefon yaptırarak marka değerinin içine ediyor bence
  • 4.0 ha iyiymiş google işini biliyor, daha 3 bile yokken kendine özel 4 üretiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

720p desteği değil 720p ekran çözünürlüğü olacak. 720p desteği artık vurucu bir özellik değil çünkü.

Telefon LG den gelecek HTC mi LG mi karasızlığı vardı ancak geçenlerde sızdırılan LG modellerinde 720p ekranlı bir model var ....Umarım LG ile gelir ve android e olan soğukluğum azalır...
  • farkettiyseniz apple ıos işletim sistemini hem tablette hem telefonda kullnılması kullanan kişiler için cihazlar arası kullnım kolaylıgını saglıyordu. google bu olayı farketmiş ve artık telefonlarda da tabletlerde de hata olursa netbooklarda androıd görmek isteriz hem bu sayede hem kullnım kolaylıgı hem işlevsellik kazanılmış olur.androıd daha fazla cıhaza destek verir inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier

quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

720p desteği değil 720p ekran çözünürlüğü olacak. 720p desteği artık vurucu bir özellik değil çünkü.

Telefon LG den gelecek HTC mi LG mi karasızlığı vardı ancak geçenlerde sızdırılan LG modellerinde 720p ekranlı bir model var ....Umarım LG ile gelir ve android e olan soğukluğum azalır...

Zaten LG son yillarda cok buyuk bi ataga kalkti,bence hakkini da verdi optimus serisinde...ben optimus black ikullaniyorum,almakta kararsizdim..islemcisinin rakipkerine gore biraz eski kalmasi biraz tereddut ettirdi ama yinede aldim..iyikide almisim...kagit uzerindeki testler bence fasa fiso...teorik olarak quakcomm8255(htc desire hd,s,incredible s) in omap 3630(optimus black,droid2,droid x)dan hizli olmasi gerekli,ama desire hd ileyaptigim testlerde optimus hep ondeydi...LG yaparsa bide ismini Optimus PRIME koyarsa ne havali olur...tadindan yenmez...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

4.0 ha iyiymiş google işini biliyor, daha 3 bile yokken kendine özel 4 üretiyor

3 var Tablet PC lerde kullanılan sürüm.
  • kim ne derse desin Google çok iyi çalışıyor, yakın zamanda tam liderliğe oturacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google'ın bu gidişle liderliğe oturması muhtemel. Apple'ın güvendiği şey kasasındaki para ve bir cihaz için organını satan,bekaretini ortaya koyan tuhaf hayranlarıdır.ANDROİD gibisi yok açıkçası :)
  • işlemci qualcomm sa muhtelemen htc yapıcak demektir
  • 1080 p çözünürlüklü ekran çıksın o zaman yeni telefon alacagım:D 720 cıkar bir kaç ay sonra 1080 cıkar ozmn alırım şimdilik yeter benim tel^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalyakut

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri 720p desteği değil 720p ekran çözünürlüğü olacak. 720p desteği artık vurucu bir özellik değil çünkü.
    Zaten LG son yillarda cok buyuk bi ataga kalkti,bence hakkini da verdi optimus serisinde...ben optimus black ikullaniyorum,almakta kararsizdim..islemcisinin rakipkerine gore biraz eski kalmasi biraz tereddut ettirdi ama yinede aldim..iyikide almisim...kagit uzerindeki testler bence fasa fiso...teorik olarak quakcomm8255(htc desire hd,s,incredible s) in omap 3630(optimus black,droid2,droid x)dan hizli olmasi gerekli,ama desire hd ileyaptigim testlerde optimus hep ondeydi...LG yaparsa bide ismini Optimus PRIME koyarsa ne havali olur...tadindan yenmez...

Bildiğim kadarıyla bu telefonu samsung yapacak. Telefonun adı nexus prime olacakmış. Ekran super amoled hd olarak geçiyor. Zaten şimdiye kadar samsung daha hiç kimseye super amoled ekran yapmadı. Ancak kendisine yetecek kadar yapabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

quote:

Orijinalden alıntı: bilalyakut
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri 720p desteği değil 720p ekran çözünürlüğü olacak. 720p desteği artık vurucu bir özellik değil çünkü.
    Bildiğim kadarıyla bu telefonu samsung yapacak. Telefonun adı nexus prime olacakmış. Ekran super amoled hd olarak geçiyor. Zaten şimdiye kadar samsung daha hiç kimseye super amoled ekran yapmadı. Ancak kendisine yetecek kadar yapabiliyor.

Neden AMOLED samasung un telelide değil ki !! LG de oled üretiyor ancak piyasaya sunma konusunda samsung daha erken davrandı o kadar yani evet yine samsung olma ihtimali var ama HTC ve özellikle LG olma ihtimali daha yüksek ...

• 1.5 ghz wuu uçar harbi diyorum o telefon gs2 o haliyle uçtuğuna göre siz düşünün
  • Telefonu samsung üretecek.

Şu androidin düzene girecek olması hakiketten iyi olacak umarım sağlam birşey olurda küçük güncellemeler dışında zırt pırt yenilenmez sürümü.Her sürüm yenilendiğinde üreticiler telefon çıkarıyor.
  • Android 4 ile tabletler ile normal smartphonelar arasındaki ayrılıkların bitecek olması güzel. Telefonun spesifikasyonları da güzel olmuş, sektördeki gelişim gerçekten baş döndürücü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.