Şimdi Ara

Apple'ın hedefinde bu kez Motorola Xoom modeli var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
5.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın hedefinde bu kez Motorola Xoom modeli var

Apple’ın Samsung’un Galaxy Tab 10.1 modelinin ithalatına devam eden patent davası süresince Avrupa’da tedbiren yasak koydurmasının yankıları sürerken popüler başka bir markanın daha ürününe yasak gelebilir

FOSSPatents sitesinin iddiasına göre Apple, Motorola XOOM modelinin Avrupa sürümünde tasarım patentini ihlal ettiği gerekçesiyle gerekli mahkemelere başvuruda bulundu. Bu şikayetin tedbiren bir ithalat yasağı olup olmadığı bilinmiyor ancak şikayette adı geçen Almanya’da XOOM modelleri satan JAY-tech perakendecisi şimdiden satış yasağı yedi bile.

NVIDIA Tegra 2 çift çekirdekli 1GHz hızında işlemci, 1GB RAM, 10.1 inçlik 1280 x 800 piksel dokunmatik kapasitif geniş ekran, 3G, WiFi, Bluetooth, 32GB bellek,  5MP arka / 2MP ön kamera, 720p video çekimi, micro USB, HDMI çıkışı gibi özellikleri bulunan Motorola XOOM, Android Honeycomb işletim sistemli ilk tablet modeli olarak ün yapmıştı.

Bu iddia doğruysa Apple tedbiren ithalat yasağı koydurmada üçleme yapmış olacak. En büyük iki rakibi de Avrupa’da yasaklı hale düşecek. 

XOOM modeli uzun süredir Avrupa’da ve ülkemizde satılıyor. Henüz büyüyemeyen Honeycomb tablet pazarı bu yasakla bir darbe daha alacak.

Apple, Motorola’ya karşı ABD’de bulunan Uluslararası Ticaret Komisyonu’na da bir şikayette bulunmuştu ve dava aylardır devam ediyor.

Motorola konu ile ilgili bir açıklama henüz yapmadı. Ancak Apple’ın XOOM modeli uzun süre satışta olduğu için kalıcı bir ithalat yasağı istemiş olabileceği belirtiliyor.

• Apple çok kaşınıyor ama işin sonucunda Apple'ı çok güzel kaşıyacaklar :)
  • Kararı hakimlere bırakalım bence :) Hakimler patenti ihlal ettiğini söylerlerse bize laf söylemek düşmez. O yüzden şimdiden Apple'ı karalayıcı yorumları yazmaktan vazgeçelim :)
  • niye karalamayalım amaçları bellki pazarda tek tablet pc markası olmak tabi korktuğu modellere dava açar zaten niye çin mallarına açmıoda onlara açıo halbuki daha çok şirket var applen gözü korkuyo kabul edin
  • Aslında Apple'ı bu firmalar taklit etmiyor bugün çin,türkiye ve diğer ülkelerde bir sürü Iphone,Ipad çakması ürünler var aslında bunlara dava açması gerekir
  • Apple neden korkabilir ki ? ipad 1 ve 2'nin satış tarihinden bu yana çıkan tüm tabletlerin satış rakamlarına bakın isterseniz sorunuzun cevabını kendinizde görebilirsiniz,ciddi olabilecek rakibi varmı ki pazarda ?
  • bunlar yıllar önce windows bizden kopyaladı diye dava açıp kaybetmişti.o politikayla devam ederlerse yine eskisi gibi gerilere düşerler.
  • izin vermiyor ki olsun ipad2 kadar olmasada inanılmaz bir satış rakamı yakalayacaktı galaxy tab ulan 4 köşeli diye hepsine dava açıyor komedi bi firma ya valla illet geldi bu apple ergen çocuk gibi tavırlarından abd'den çok paraları var dünyayı mı elegeçiricekler nedir :D
  • bu gereksiz davalar Apple'ın batacağının işaretidir aslında benim görüşüme göre öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15

niye karalamayalım amaçları bellki pazarda tek tablet pc markası olmak tabi korktuğu modellere dava açar zaten niye çin mallarına açmıoda onlara açıo halbuki daha çok şirket var applen gözü korkuyo kabul edin

İlk tableti kim çıkardı? İlk tableti ben çıkarmış olsam ben de sadee pazarda tek olmak isterim. Herkes böyle ister. Bunu kullanıcı açısından değil de firma açısından düşününç
    Hem onlara zaten tablet çıkarmayın demiyor ki benim tasarımımın aynısını çıkartmayın diyor :)
  • alayına dava açması yoruma açık birşeydir ama batacağına işaret nedir Allah aşkına ya :D adamlar dünyanın en değerli şirketi seçiliyorlar.. nakit paraları ile bile hiçbişi yapmadan yıllarca geçinebilecek güçte olan bir şirkete batacak demek komik kaçar.. şımarıklık yapıyor sadece daha fazlası değil
  • tasarım patenti ne demektir ya zaten gözün gördüğü bir ekran bi kaçtane buton hoparlör ve kamera, dışardan bakıldığında birbine benzememe gibi bir ihtimal olabilirmi. herhalde appleın istediği 2 tableti yan yana koydukları zaman yoldan geçene sorduklarında ipade tablet bilgisayar diğerine ne olduğunu bilmiyorum o da tablet olabilirmi acaba denmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Patent konusunda Apple haklı sorulması gereken diğer tablet üreticileri kendilerine özgü

tasarımlara sahip ürünler çıkartmalı kendi tarzını ortaya koymadıkları müddetçe butip

Davalarla daha çok karsılaşacakar

Yuvarlak tablet gorurmu isinizi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımla ne alakası var boyutlar farklı ağırlık farklı incelik farklı ekranın boyutu ve şkli varklı.. biri 4:3 kare dşperş 16:9 d.dörtgen.. hoparlorlerın yerı farklı... Neyin tasarım patentı ıhlalı var yav :S
  • Adi marka ya herkesi apple kullandirmak istiyor nah alirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoLdenBlog

quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15

niye karalamayalım amaçları bellki pazarda tek tablet pc markası olmak tabi korktuğu modellere dava açar zaten niye çin mallarına açmıoda onlara açıo halbuki daha çok şirket var applen gözü korkuyo kabul edin

İlk tableti kim çıkardı? İlk tableti ben çıkarmış olsam ben de sadee pazarda tek olmak isterim. Herkes böyle ister. Bunu kullanıcı açısından değil de firma açısından düşününç
    Hem onlara zaten tablet çıkarmayın demiyor ki benim tasarımımın aynısını çıkartmayın diyor :)

ilk tableti apple yapti mi saniyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15niye karalamayalım amaçları bellki pazarda tek tablet pc markası olmak tabi korktuğu modellere dava açar zaten niye çin mallarına açmıoda onlara açıo halbuki daha çok şirket var applen gözü korkuyo kabul edin
    İlk tableti kim çıkardı? İlk tableti ben çıkarmış olsam ben de sadee pazarda tek olmak isterim. Herkes böyle ister. Bunu kullanıcı açısından değil de firma açısından düşününçHem onlara zaten tablet çıkarmayın demiyor ki benim tasarımımın aynısını çıkartmayın diyor :)

Ne yani üçgen yada elips şeklinde tablet mi yapacak bu firmalar?

Asus: -şşt bak nası olmuş? yeni modelim bu.
    Samsung: -Eh fena değil. sen benimkine bak asıl.
    asus: -oha len çok hafif bu.
    Apple: -ya bunlar benimki gibi olmuş, nie aynısını yaptınız yaa, oynamıyom ben :(

• Apple'ın açtığı patent davalarına gelince apple'ı savunan elma hayranları, apple rakiplerinden birşeyler çalınca neden aynı şekilde konuşmuyorsunuz?

iOS 5 olması düşünülen sesli metin girişini androidten çalıntı
    Widgets, notifications yine android ten araklama.
  • apple'nin yapmaya çalıştığı şey çok basit, hazır tablet piyasasının çok büyük bir kısmı elindeyken, kendisine rakip olabilecek güçlü tabletlere bir yerde çamura yatarak pay kaptırmamaya çalışıyor.
    benim anlamadığım özellikle samsungun apple'nin en önemli donanım sğlayıcısı olduğu söylenirken, neden hala bu desteği vermeye devam ettiği?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tr@mmler

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15niye karalamayalım amaçları bellki pazarda tek tablet pc markası olmak tabi korktuğu modellere dava açar zaten niye çin mallarına açmıoda onlara açıo halbuki daha çok şirket var applen gözü korkuyo kabul edin
    İlk tableti kim çıkardı? İlk tableti ben çıkarmış olsam ben de sadee pazarda tek olmak isterim. Herkes böyle ister. Bunu kullanıcı açısından değil de firma açısından düşününçHem onlara zaten tablet çıkarmayın demiyor ki benim tasarımımın aynısını çıkartmayın diyor :)
    Ne yani üçgen yada elips şeklinde tablet mi yapacak bu firmalar?Asus: -şşt bak nası olmuş? yeni modelim bu.Samsung: -Eh fena değil. sen benimkine bak asıl.asus: -oha len çok hafif bu.Apple: -ya bunlar benimki gibi olmuş, nie aynısını yaptınız yaa, oynamıyom ben :(

beyin bedava.

quote:

Orijinalden alıntı: 0tt0m@n

Appleın açtığı patent davalarına gelince appleı savunan elma hayranları, apple rakiplerinden birşeyler çalınca neden aynı şekilde konuşmuyorsunuz?iOS 5 olması düşünülen sesli metin girişini androidten çalıntıWidgets, notifications yine android ten araklama.

Varsa androidin patentleri açsın davasını.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.