Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben daha hijenik olması açısından su filtreli almak istiyorum. Zorluğuna razıyım. Emiş gücü iyi olsun, kaliteli bir ürün olsun benim için kafi. Bora 4000 yada 5000 i düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Hocam ben daha hijenik olması açısından su filtreli almak istiyorum. Zorluğuna razıyım. Emiş gücü iyi olsun, kaliteli bir ürün olsun benim için kafi. Bora 4000 yada 5000 i düşünüyorum.

Arnica Bora 5000'in Arnica Bora 4000'den farkı Emiş gücünün ayarlanabilir olması ve ekstra aparatlarin olması,

Arnica Bora 5000
    -2400 WATT YÜKSEK EMİŞ GÜCÜ
    -İki hareketle temizlik kaldır dök
    -Double suction çift yönle emiş özelliği
    -Düşmeyen yüksek emiş gücü
    -Elektronik emiş gücü ayarı
    -Yıkanabilir gerçek hepa filtre
    -Pratik kullanım
    -360° manevra kabiliyeti
    -1.2lt su haznesi
    -Dar uçlu boru,perde fırçası, koltuk temizleme aparatı
    -Özel turbo fırça
    -Mini turbo fırça
    -Krom çelik teleskopik emiş borusu
    -Hepa filtre
    -Özel su filtre gövdesi
    -Otomatik kablo sarıcı

Arnica Bora 4000
    2400 Watt
    İki hareketle temizlik kaldır dök
    Double suction çift yönle emiş özelliği
    Düşmeyen yüksek emiş gücü
    Yıkanabilir gerçek hepa filtre
    Pratik kullanım
    360° manevra kabiliyeti
    1.2 lt su haznesi
    Dar uçlu boru, perde fırçası, koltuk temizleme aparatı
    Özel turbo fırça
    Krom çelik teleskopik emiş borusu
    Hepa filtre
    Özel su filtre gövdesi
    Otomatik kablo sarıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5534

quote:

Hocam ben daha hijenik olması açısından su filtreli almak istiyorum. Zorluğuna razıyım. Emiş gücü iyi olsun, kaliteli bir ürün olsun benim için kafi. Bora 4000 yada 5000 i düşünüyorum.

Arnica Bora 5000'in Arnica Bora 4000'den farkı Emiş gücünün ayarlanabilir olması ve ekstra aparatlarin olması,

Arnica Bora 5000
    -Pratik kullanım
    -360° manevra kabiliyeti
    -1.2lt su haznesi
    -Özel turbo fırça
    -Mini turbo fırça
    -Hepa filtre
    -Özel su filtre gövdesi
    -Otomatik kablo sarıcı

Arnica Bora 4000
    2400 Watt
    Pratik kullanım
    360° manevra kabiliyeti
    1.2 lt su haznesi
    Özel turbo fırça
    Hepa filtre
    Özel su filtre gövdesi
    Otomatik kablo sarıcı

Aradaki fark 80tl fark a değer mi sizce ?

• quote:

quote:

quote:

Arnica Bora 5000
    -Pratik kullanım
    -360° manevra kabiliyeti
    -1.2lt su haznesi
    -Özel turbo fırça
    -Mini turbo fırça
    -Hepa filtre
    -Özel su filtre gövdesi
    -Otomatik kablo sarıcı

Arnica Bora 4000
    2400 Watt
    Pratik kullanım
    360° manevra kabiliyeti
    1.2 lt su haznesi
    Özel turbo fırça
    Hepa filtre
    Özel su filtre gövdesi
    Otomatik kablo sarıcı

Aradaki fark 80tl fark a değer mi sizce ?

emiş gücünün ayarlanması önemli bir seçenek çünkü bazen sübürge halıya yapşıp kalabiliyor böylece ayarını düşürüp daha rahat bir kullanım sağlar.tabi bazı makinelerde ayarını düşürünce sesde azalıyor ve elektirik tasarrufu sağlanıyor.arnicada da olur heralde.yani bu size kalmış.ben makineyi kullanmadım bilmiyorum çok güçlü bir makineyse eğer gerçekten lazım olabilir.tabi birde aparatlar.bence bi deneyin öyle karar verin.

• nilfisk x 300 extreme?
    elektrolux z 8870?
    philips marathom autoclean mi?
    yoksa miele s 5 serileri mi?

veyahut sizin önerdikleriniz varsa lütfen söyleyin. fakat dyson thomas filter queen demeyin o kadar param yok. max 800 olabilir. birde şu torbalı torbasız olayına bir türlü sonuçlandıramadım. torbalı hem para hem doldukça daha az çekiş gücü. torbasıza da temizliği zor filtre olayları yalan 4-5 ayda bir zorunlu değişim diyorlar. yardım ederseniz sevenirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mirTurk

quote:

quote:

Merhabalar,

elektrikli süpürge seçmek kolay diye düşünüyordum ama o da zor çıktı. Düğün masrafları nedeni ile ne yazık ki bütçe kısıtlı elektrikli süpürge için.

Aklıma takılan modeller şunlar oldu:

Fakir Prestige 2000
    Nilfisk Coupe Neo
    Nilfisk Coupe Special
    Nilfisk Compact C230 Allergy (Hepa 13)
    Lg Vc-6820NHTQ (Hepa 13)

modelleri arasında kaldım. Açıkçası aklıma en çok yatan model Nilfisk Compact oldu. Hepa 13 filtresi ve toz torbalı olması onu bir adım öne çıkarıyor. Ancak yaptığım incelemelerde ürünün resmi sitelerinde (Türkçe ve İngilizce olan siteler) Compact modeli artık yer almıyor. Sanırım eski bir model olduğu için sitelerden kaldırılmış durumda. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

max. bütçeniz nedir ve torbalımı torbasızmı düşünüyorsunuz

250 tl civarı bir bütçe ayırdık. Çok asmayı da düşünmüyoruz :(
    Bana kalsa ben torbasiz derim ancak supurme ve süpürgeyi temizleme işlemini nişanlım yapacak ve torbali olmasından yana. Nedeni de torbasizlarin tozu boşaltma anında tamamen cevreye yayılması. Sulu sistem Arnica Borayı anlattım ancak onu da pek pratik bulmadı.

Nilfisk Compact C230 Allergy seçebilisiniz hepa 13+ses seviyesi+çekim gücü 250 civarında bir fiyata alınırsa gayet iyi bir ürün.

Peki bu hepa filtre yikanabilir mi? Yikanmiyorsa masrafı ne olur? Farklı öneriler varsa onlara da açığım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RECEP ŞANLI

nilfisk x 300 extreme?
    elektrolux z 8870?
    philips marathom autoclean mi?
    yoksa miele s 5 serileri mi?

veyahut sizin önerdikleriniz varsa lütfen söyleyin. fakat dyson thomas filter queen demeyin o kadar param yok. max 800 olabilir. birde şu torbalı torbasız olayına bir türlü sonuçlandıramadım. torbalı hem para hem doldukça daha az çekiş gücü. torbasıza da temizliği zor filtre olayları yalan 4-5 ayda bir zorunlu değişim diyorlar. yardım ederseniz sevenirim.

öncelikle torbalı mı torbasız mı karar vermelisiniz.mesala torbasıza karar verirseniz eğer: Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic bu üründe ana filtre değişmiyor.kullanıma göre temizliyorsunuz,en sesiz toz torbasız,en tasarruflu,çekim gücüde gayet güclü bir makine.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

elektrikli süpürge seçmek kolay diye düşünüyordum ama o da zor çıktı. Düğün masrafları nedeni ile ne yazık ki bütçe kısıtlı elektrikli süpürge için.

Aklıma takılan modeller şunlar oldu:

Fakir Prestige 2000
    Nilfisk Coupe Neo
    Nilfisk Coupe Special
    Nilfisk Compact C230 Allergy (Hepa 13)
    Lg Vc-6820NHTQ (Hepa 13)

modelleri arasında kaldım. Açıkçası aklıma en çok yatan model Nilfisk Compact oldu. Hepa 13 filtresi ve toz torbalı olması onu bir adım öne çıkarıyor. Ancak yaptığım incelemelerde ürünün resmi sitelerinde (Türkçe ve İngilizce olan siteler) Compact modeli artık yer almıyor. Sanırım eski bir model olduğu için sitelerden kaldırılmış durumda. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

max. bütçeniz nedir ve torbalımı torbasızmı düşünüyorsunuz

250 tl civarı bir bütçe ayırdık. Çok asmayı da düşünmüyoruz :(
    Bana kalsa ben torbasiz derim ancak supurme ve süpürgeyi temizleme işlemini nişanlım yapacak ve torbali olmasından yana. Nedeni de torbasizlarin tozu boşaltma anında tamamen cevreye yayılması. Sulu sistem Arnica Borayı anlattım ancak onu da pek pratik bulmadı.

Nilfisk Compact C230 Allergy seçebilisiniz hepa 13+ses seviyesi+çekim gücü 250 civarında bir fiyata alınırsa gayet iyi bir ürün.

Peki bu hepa filtre yikanabilir mi? Yikanmiyorsa masrafı ne olur? Farklı öneriler varsa onlara da açığım.

http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-philips-fc-8132-easy-life-fiyati,451905.html
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-arzum-ar-456-cleanart-fiyati,381568.html

• Hepa 13 filtreler yikanabilir diye okudum internette. Acaba bu tüm hepa 13 filtreler icin geçerli mıdır yoksa yikanabilir diye belirtilmesi mı gerekiyor?

• quote:

Hepa 13 filtreler yikanabilir diye okudum internette. Acaba bu tüm hepa 13 filtreler icin geçerli mıdır yoksa yikanabilir diye belirtilmesi mı gerekiyor?

bütün hepa 13 filtreler yıkanmıyor.bunu bazıları belirtiyor. bazıları belirtmiyor.
  • quote:

quote:

Hepa 13 filtreler yikanabilir diye okudum internette. Acaba bu tüm hepa 13 filtreler icin geçerli mıdır yoksa yikanabilir diye belirtilmesi mı gerekiyor?

bütün hepa 13 filtreler yıkanmıyor.bunu bazıları belirtiyor. bazıları belirtmiyor.

Bunu öğrenmenin bir yolu yok mü peki?

• quote:

quote:

quote:

Bunu öğrenmenin bir yolu yok mü peki?

http://www.supurgemarket.com/ bu siteden öğrenebilirsin

• takip ediyorum
  • son olarak rowenta silence force ile philips fc 9225 arasında kaldım. bakalım beklemedeyim güzel bir kampanya bulunca kaçırmayacağım alacağım.
  • arkadaşlar merhaba

bende geçen gün lg VK8920NHAQY modelini aldım. 577 tl 20 taksitle.

4 gündür kullanıyoruz çok memnunuz.
    anti alerjik sertifikalı
    karbon hepa13 filtre
    kompressor (toz şıkıştırma) özelliği
    koldan kontrol
    sani punch başlığı
    1.2 lt toz haznesi
    multi siklon filtre teknolojisi
    9m kablo

gibi özellikleri mevcut

şuan memnunuz. anneme ve yengeme de aldık aynı ürünü. tavsiye ederim.

müsait olmadığım için resim koyamadım en kısa sürede eklerim.
  • Merhaba,

arkadaşlar bugün aldığım Miele S5211 Elektrikli Süpürgenin kutu açılımını ve çektiğim videosunu, ürünü almak isteyen kişilere fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Özelliklerine gelince;

2200 Watt gücünde : En düşük 300 Watt'a ayarlanabiliyor.

6 ayrı aşamalı güç ayarı : Kademeli motor çalışması.
    1- Perdeler, Örtüler
    2- Koltuk minderleri, Yastıklar
    3- Değerli halılar, Küçük halılar ve Yolluklar
    4- Ekonomik günlük temizlik (Sessiz)
    5- Hafif kirli halılar ve halı kaplı zeminler
    6- Sert zeminler, çok kirli halılar ve halı kaplı zeminler

Filtre Sistemi : Super Air Clean Fİltre
    Toz torbası : 4,6 lt

Rahat kullanım için ergonomik kulp: Süpürgenin 3 tarafında mevcut. Süpürme sırasında kısa aralıklı park için harikulade.

3 farklı süpürme aparatı :
    1- Derz başlığı: Bu parça ile aralıkları, kenarları ve köşeleri rahatça alabilirsiniz.
    2- Yuvarlak Fırça : Profil çıtaları, süslü ve oymalı veya çok hassas eşyaların tozunu almak için bu fırça kullanılabilir.
    3- Minder temizle aparatı : Koltuk minderlerini, yatakların, yastıkların, perdelerin vb. temizlenmesi için uygundur.

Ürünle ilgili benim yorumlarıma gelince;

S5211'in tasarımı ve ergonomik yapısı tercih sebepim oldu.
    Süpürge'nin 3 tarafında yer alan park sistemi, kısa süreli duraksamalarda, teleskobik boruyu yere atmanızı önleyici oluyor.
    2200 Watt'lık motoru son kademeye getirildiğinde, ortalamalarda gezen, kabul edilebilir bir ses seviyesine sahip.

2200 Watt'lık motorun son güç ayarında halıya yapıştığını hissedebiliyorsunuz; lakin, halıya yapışması, halıyı kaldırdığı anlamına gelmiyor. Bunu makinenin eksi bir yönü olarak adlandırmıyorum. Çünkü, emiş gücü yüksek olup halıya yapışan makineler ciddi anlamda efor sarfetmenize sebep oluyor ve evi temizleyeyim, halıları süpüreyim derken kan ter içinde kalıp harpten çıkmışa dönüyorsunuz. Mesela eski makinemiz halıyı kaldırabiliyor; fakat, halıya yapışmıyordu. En basiti bu örneği verebiliyorum. Bu nedenle, S5211'in halıya yapışması ve temizleme gücü harikulade diyebiliyorum.

Yerleri süpürmeye başladığınızda halıların gözle görülür bir şekilde parladığını ve temizlendiğini görebiliyorsunuz.

Makineyi kullanırken yorulmuyorsunuz. S5211'in ergonomik ve küçük yapısı, arkanızdan çekiştirmenize gerek kalmadan, süpürgenin peşinizden gelmesini sağlıyor.

• @balabanraca,

İnceleme için çok teşekkürler, keşke her ürün alan sizin gibi inceleme yapsa da almak isteyenlere yol gösterse
  • merhabalar,
    birhayli düşündükten sonra ro 8221 rowenta modelini almış bulunuyorum.
    bundan önce torbalı bir simens marka süpürgem vardı, yeni süpürge ile evi süpürdüğümde çıkan un gibi tozların şokunu yaşarken yattığımız yatağı süpürdüğümde yaşadığım şeyin adını koymam mümkün olmadı.
    süpürgenin sessiz olması gerçekten övgüyü fazlasıyla hakediyor.
    malzeme kalitesinide beğendim sayılır.
    beğenmediğim tek yanı süpürme aparatının motorsuz olması( motorlu olsa bu sessizliği sağlayamazlardı, küçük bir aparatı var onda motorlu bir sistem mevcut ancak sesi yüksek,muhtemelen koltuk süpürme aparatı)
    beğenmediğim diğer özellikte yine halı süpürme aparatının hafif olmasından dolayı süpürürken bazen havaya kalkıp halıya yapışmaması. daha ağır olabilirdi diye düşünüyorum.
    laminant parke aparatı çok kolaylık sağlıyor.
    kesinlikle dışarıya toz vermiyor ve temizlemeside son derece kolay.

birde aldığım siteden bahsedeceğim. 30 tl daha ucuza alabilecekken şikayet vardaki ilgisizlikleri okuyup daha çok güvendiğim webdenal dan aldım süpürgeyi. kargoyu eve geldiğimde açtım laminant parke aparatı 2 cm çapında çatlaktı, hemen geri bildirim formu yazdım. 2 gün sonra telefonla arayıp o aparatın aynısından gönderelim dediler, bu nedenle süpürgeyi kullanmaya başladım. henüz aparattan bir haber yok , 3 gün oldu aparattan haber yok gönderirlerse telefon inceliklerinden dolayı kendilerine buradan şimdiden teşekkür ederim.

özet yazmaya çalıştım muhtemelen cümleler düşük olmuştur. affedin lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlkara -- 11 Haziran 2012; 2:00:02 >

• Ben de bugun Philips 8761 aldım taksitli olarak 405 liraya geldi.

Akşama bir deneyip buraya kısa bir yorum yazarım.
  • Selam arkadaşlar.

Başlığın hemen hemen bütün sayfalarını okudum. Öncelikle ürünü deneyen, alıp ta deneyimlerini paylaşan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Kızımızın 11 aylık olması münasebeti ile iyi bir elektrikli süpürgeye ihtiyaç doğdu. Hatta bu konu ile ilgili bir başlık açtım, arkadaşlar yardımcı 0olmaya çalıştılar ancak yine de karara varamadım.

Almak isteidiğim süpürge de Turbo Başlık Özelliği mutlaka bulunmalı, Çekiş gücü 400Watt tan düşük olmamalı, Ve kesinlikle toz torbalı olmamalı. Electroluxun 8870 makinesi Toz Torbalı olmaısnın haricinde her isteğimize hitap ediyor. Ama toz torbasından çok sıkıntı çektik o yüzden torbasız olması önemli. Electroluxun sitesinde toz torbasız modellerin 350Wattan yüksek olanını göremedim.

Bütçe olarak 700-750 Tl ye kadar düşünüyorum ama daha da arttırabilirim. Sizin öneriniz ne olur, yardımcı olursanız müteşekkir kalırım

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.