Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: floperx

Siz tamamen toz torbalıya yönelmişsiniz. Benim asıl isteğim performanslı bir torbasızdı. Ancak ekonomik sebepler ve f/p açısından torbalıya ve 8657 ye yönelmiştim. Artık 299'a scanimal bulursam alacağım. Scorigin'de 249 lira ile göz kırpıyor. Tek farkı turbo başlık yok.

Evet toz torbasız düşünmüyorum.
    Toz torbalılar bana daha sağlıklı geliyor.
    Tozla uğraşmıyorsun falan.
    bir de daha yeni bir teknoloji.
    Bana bu kategoride dyson dışındakiler daha gelişimlerini tamamlayamamış gibi geliyor.
    o yüzden düşünmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygl

quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Siz tamamen toz torbalıya yönelmişsiniz. Benim asıl isteğim performanslı bir torbasızdı. Ancak ekonomik sebepler ve f/p açısından torbalıya ve 8657 ye yönelmiştim. Artık 299'a scanimal bulursam alacağım. Scorigin'de 249 lira ile göz kırpıyor. Tek farkı turbo başlık yok.

Evet toz torbasız düşünmüyorum.
    Toz torbalılar bana daha sağlıklı geliyor.
    Tozla uğraşmıyorsun falan.
    bir de daha yeni bir teknoloji.
    Bana bu kategoride dyson dışındakiler daha gelişimlerini tamamlayamamış gibi geliyor.
    o yüzden düşünmedim.

torbasız da karar kıldıysanız kaliteli ürünler belli..
    yani 500-600 lirayı geçmek lazım.
    miele 8310 veya nilfisk power animal
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_MIELE-S-8310-2200-W-Toz-Torbal%C4%B1-Elektrikli-S%C3%BCp%C3%BCrge-Bordo,103452,465739,1097491.html?langId=-14#kullan_C4_B1c_C4_B1-yorumlar_C4_B1
    http://www.galeribeyaz.com/Nilfisk-Power-P-Animal-Elektrikli-Supurge,PR-54332.html?

• Merhaba, bozulan süpürgemizin tamir edilememesi üzerine yeni bir süpürge almaya niyetlendik.

Forumdaki incelemeler sonucu Electrolux Ultra Silencer Usorigindb ve Philips Performer Pro FC9194 modellerinin bize uygun olduğuna karar verdim ve finale bıraktım.

Bugün mağazaları dolaşırken Bosch'ta da şu modelleri gördüm, hoşuma gitti. Electrolux ve Philips ile karşılaştırabilir misiniz, aranızda kullanan var mı? Resimlerini de ekledim.

BOSCH GL-40 ProSilence

Bosch GL-40 ProPower

Aradığım özellikler şöyle:
    1- 500 TL civarı
    2 - hafif (5 kg altı)
    3 - hepa 12,13,14 filtreli
    4 - toz torbalı
    5 - tekerlek / borusunun hareketleri kolay
    6 - çok sesli çalışmaması (Geceyarısı veya bebek uyurken süpürecek kadar hassas olmasına gerek yok, öok gürülütülü olmasın yeter)

• ilker_ege İ kullanıcısına yanıt
    electırolüx utra sitlencer
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Sitlencer iyi güldüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_ege

Merhaba, bozulan süpürgemizin tamir edilememesi üzerine yeni bir süpürge almaya niyetlendik.

Forumdaki incelemeler sonucu Electrolux Ultra Silencer Usorigindb ve Philips Performer Pro FC9194 modellerinin bize uygun olduğuna karar verdim ve finale bıraktım.

Bugün mağazaları dolaşırken Bosch'ta da şu modelleri gördüm, hoşuma gitti. Electrolux ve Philips ile karşılaştırabilir misiniz, aranızda kullanan var mı? Resimlerini de ekledim.

BOSCH GL-40 ProSilence

Bosch GL-40 ProPower

Aradığım özellikler şöyle:
    1- 500 TL civarı
    2 - hafif (5 kg altı)
    3 - hepa 12,13,14 filtreli
    4 - toz torbalı
    5 - tekerlek / borusunun hareketleri kolay
    6 - çok sesli çalışmaması (Geceyarısı veya bebek uyurken süpürecek kadar hassas olmasına gerek yok, öok gürülütülü olmasın yeter)

bosch-siemens grubunda 8 serisi kalitelidir.
    bosch BGL81030 5.5kg. ses: 72db.
    https://www.bosch-home.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/BGL81030.html?source=browse
    https://bedavacim.com.tr/Bosch-BGL81030-Toz-Torbali-Supurge_21360.html?128031&v=1.25.9
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-siemens-vsq8sil66a-silencepower-fiyati,3973559.html

electrolux ultrasilencer de zaten kalite ve sessizlik olarak çok methedilen bir ürün... fakat ağırlığı 8 kg.
    philips de tamam hafif 5 kg ama sessiz sayılmaz: 79 db. motor 2200w.
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-electrolux-ultra-silencer-usenergy-fiyati,1403023.html
    http://www.electrolux.com.tr/%C3%9Cr%C3%BCnler/Compare_page/?category=f8cf7bb2-f5f4-468c-8c2e-d85f2a27b5ca&p=65a99896-4a59-4f8a-976c-21e99a8cf538,bf5b8757-4f28-4c30-9204-b6e54d6df1c7,05eb2fa6-2370-4222-9da3-7683efb2e0f7
    .
    650 lira civarına
    nilfisk power animal
    veya
    nilfisk power special de mantıklı bence... 6.6 kg , 72 db. hepa13
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-nilfisk-power-p-animal-elektrikli-supurge%3Epower-p-animal-fiyati,4665006.html

kriterlerine en uygun (600-650 tl civarı) bosch 81030 ve nilfisk power animal dır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Haziran 2015; 15:41:55 >

• bende bu aralar süpürge almayı düşünüyorum
  • extrabold kullanıcısına yanıt
    bütçe ne kadar birde hangi özellikleri istiyorsunuz?
  • merhaba,

biz de elektrik süpürgemiz bozulduğu için yenilemeye karar verdik. dün mediamarktta bakarken, nilfisk power eu 499 tl'lik fiyatıyla dikkatimi çekti. forumu incelediğimde bu fiyat bareminde miele 8310 ve electrolux ultra silencer gibi modeller de öneriliyor.

nilfisk power eu'nun fiyatı uygun mu, yoksa bu kadar para vermişken miele veya farklı modeller mi tercih etmek gerekir? görüşlerinizi iletebilirseniz sevinirim.

bir de yine mediamarktta karcher vc 6300 model 719 yerine 517 tl olarak fiyat yazılmıştı. indirimli olduğu için ilgimi çekti, önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurfowler -- 26 Haziran 2015; 12:21:33 >
  • ilker_ege İ kullanıcısına yanıt
    acıkcası lordford50 inin de belirttigi gibi 8 serisi BOSCH grubu icin oldukca iyi ürünlerdir
    http://www.mybaykus.com/bosch-elektrik-supurgesi-bsg82515-propower-hepa-2500w.html
    onerebilecegim bir ürün olur size
    ayrıca düsünürseniz 25 tl daha indirim ceki verme sansım mevcuttur.
  • bygl B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    acıkcası o grupta bence de electrolux zscanimal en mantıklısı duruyor fiyat kazanc olarak baktıgınızda ve eger dusunurseniz bugune ozel
    http://www.mybaykus.com/electrolux-super-cyclone-scanimal-elektrikli-supurge.html
    ürününde 25 tl daha indirim ceki verme sanısmız da mevcuttur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

quote:

Orijinalden alıntı: chips

quote:

İlk izlenimlerimi aktarmak istedim, bu kadar kısa sürede cihaz hakkında detaylı yorum yapmak zor (alalı 3 gün oldu)

Olumlu Yönleri
    1- Tasarım olarak Baktığım tüm modellerden daha güzel (bunun çok önemi yok aslında)
    2- Malzeme kalitesi çok iyi
    3- Makinenin sesi eski Arçelik S 6355 süpürgemle kıyasladığımda yok denecek kadar az
    4- Kablo uzunluğu yeterli seviyede tek merkezden tüm evi süpürebiliyorsunuz
    5- Emiş gücü eski süpürgemle kıyasladığımda olağan üstü. top testini denedim benim eski Arçelik S 6355 mankineden 3-4 tane falan olması lazım, o zaman belki topu alır (daha sonra üs düzey makinelerle test edeceğim)
    6- Turbo başlığı sayesinde shaggy halımızın tüylerinin arasından çektiği çöpleri duyunca temizlik yaptığınıza ikna oluyorsunuz tüylerini de kabarttığı için halı yeni gibi oluyor.
    7- Makinenin neden diğerleri gibi sızdırmadığını arka kapağı açtığınızda anlıyorsunuz kapak kapandığında filtre haricinde havanın dışarıya çıkma ihtimali yok.
    8- Halılarımızda (SHAGGY HALI) saç vb şeyler süpürdükten sonra çıkmıyordu ve sonra maden arar gibi tek tek elle topluyorduk. Turbo başlık sayesinde artık öyle bir sorununuz kalmadı, bütün saçları fırçasına topladı.
    9- Tüm fonksiyonları kumandadan halledebiliyorsunuz. (makineyi çalıştırma durdurma, turbo başlığı çalıştırma durdurma, emiş seviyesini yükseltme azaltma, otomatik çekiş seviyesini seçme)
    10- Otomatik çekiş seçeneğinin olması güzel, yüzeye göre çekiş kuvvetini kendi ayarlıyor.

Olumsuz Yönleri

1- Diğer süpürgeler gibi halı üzerinde ileri geri hareketlerle süpürmek hayal. Başlıkta tekerlek olmasına rağmen 5. seviyede ben bile itemiyorum eşimin itmesi zaten imkansız, zamanla rahatlayacağını düşünüyorum. 1. seviyede itilebiliyor ama o bile kadın için neredeyse imkansız. Süpürme işi bana kaldı yani :)
    2- Hep yüksek emiş gücü istiyoruz ama o güçte girişin bir de o güçte çıkışı var tabi, sızdırma yok ama ortamı 5 dk da kalorifer gibi ısıtıyor, zaten süpürürken normalden fazla efor harcıyorsunuz bir de sıcaklık arttı mı kan ter içinde kalıyorsunuz.
    3- Hortumu ve başlık kısmı biraz ağır, o nedenle süpürme işlemi biraz yorucu.

Genel olarak süpürme işleminde başlığın halı üzerinde hareketi zor, bu zorluk süpürme zamanının uzamasına neden oluyor. Bu sorun zamanla düzelirse 10 numara bir makine.
    kullandıkça farklı olumlu yada olumsuz özellikleri çıkacaktır, paylaşmaya çalışacağım.
    En kısa zamanda resim ve video yüklemeye çalışacağım.

Hocam bir kaç gündür bu konuya girmedim ve bu arada siz electrolux ile ilgili soruyu sormuşsunuz ve ben kaçırmışım.

Öncelikle seçiminiz için sizi kutlarım, güzel bir tercih. Ben de sizin gibi philips performer ile bunun arasında kalmıştım sonra alerjik sorunlardan dolayı buna karar kıldım.
    Aldığınız model burda paylaştığım z8870 in makyajlı hali yanılmıyorsam. Yani motor, kasa ve özellik olarak aynı ama karoser makyajlı :)
    Artılar ve eksiler olarak paylaştığınız herşeye katılıyorum, nitekim ilk sayfalarda ben de bu konulara değinmiştim.

Gelelim eksiler olarak belirttiğiniz durumlar için çözümlere. Öncelikle başlarda çok zorlanımasının nedeni diğer süpürgelerden kazandığımız alışkanlığı bu makinede de sürdürmek istememiz. Bu süpürge saplı modellerden olduğu için farklı kullanılması gerekiyor. Yanıtlar sırasıyla:
    1- Zamanla rahatlamayacak çünkü bahsettiğiniz ileri hareketin zor olması tamamen ürünün yüksek kalitesi ile ilgili. Yani yüksek emiş gücü ve maksimum verim sağlayan süpürme ucu. Çözüm: Mümkün olduğunca yere yatay bir şekilde süpürmek. Yani geleneksel süpürme açısı yerine sap kısmı mğmkün olduğunca yere yakın şekilde süpürmek. Elbette belinizi eğmeden. Sapı en uzun olacak şekilde ayarlarsanız yere olan açı daha da daralacaktır.
    2- Makinenin ısınmasına yapacak birşey yok maalesef. Yüksek ısının nedeni mükemmel izolasyon yapılmış olması. Yani süpürme ucundan makineye kadar giden hat üzerinde kaçağa neden olan hiç bir alan yok. O nedenle motor hep tam yükte çalışıyor. Motoru rahatlatacak bir kaçak yok. Daha az efor sarfederek daha az yorulmak için yöntem: s(yukarıdakileri dahil ederek yazıyorum) sapın üst kısmından tutun, arkasından tutmaya çalışmayın. Yani başparmağınız düğmelerden uzak olmasın. Süpürken yan durun. Yani sağ elinizi kullanıyor ve kuzey yönüne doğru ileri geri yapıyor iseniz, bedeniniz doğu yönüne doğru duracak. Böylece daha güçlü olan kasalarınız ile süpüreceğiniz için daha az yorulacaksınız
    3- Çözüm yok :) Zamanla kas yapacaksınız ve alışacaksınız. Yok spora karşıyım, metabolizmamı hızlandırmayı sevmem derseniz motorsuz süpürme ucu satılıyor servislerde. O ucun motor tertibatı yok ve yerine geleneksek süpürge ucu fırçası var. Ayrıca sert zeminlerde daha başarılı çünkü zemine sürtüyor. Zaten motorlu olanın turbo fırçasının sert zeminlere yere dokunmadığını farkedeceksiniz.

Takıldığınız konularda bana tekrar yazabilir siniz. Burdan kaçırırsam eğer özelden yazın.

Cevabınız için teşekkür ederim, dediğiniz süpürüme açısını ben de farkkettim, sapın tasarımı zaten yatay olarak tutmaya göre tasarlanmış ne kadar yere yakın tutarsam o kadar rahatlıyo itiş haraketi, makineyi kapatıp denediğimde bir problem yok gayet rahat ama 5. Seviyeye geldi mi normal süpürme açısında ben iki ekimlerine abanıyorum ancak ilerliyor. Bahsettiğiniz diğer konuda da çok haklısınız eski süpürgelere alıştığımız için kaslarımız ona adapte olmuş buna da alışacağına emini şöyle bir örnek vereyim yıllarca hidrolik olmayan bir araba kullandım çok sert direksiyonu ama be alıştığım için çok rahat tek elle manevra yapıyordum arkadaşlarım direksiyonu kımıldatamıyordu şaşırıyorlardı bana, ama daha sonra hidrolik bir araba aldım 1 sene sadece onu kullandım daha sonra eski kullandığım arabanın direksiyonuna geçtim direksiyonu tek elle çeviren ben direksiyonu yerinden oynatamadım kaslar hemen adapte olumuş, burada da böyle olacağına eminim.

Sesi konusunda bir detay vereyim makine 1 seviyede çalışırken süpürkenin 50 cm yanında durdum hortumu 3 mt falan uzaklıkta idi hortumun ucundan gelen sesten başka bir ses duymadım makine 50 cm yanımda olmasına rağmen sesini duyamadım. o derece sessiz yani. Bunu da dip not olarak eklemek istedim.

MERHABALAR BENDE SÜPÜRGEMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM AKLIMDAKİ MARKA ELECTROLUX, MODELİNİ BELİRLEMEYE ÇALIŞIYORUM GÜZEL Bİ CİHAZ OLSUN PARAYA KIYACAĞIM ÇOCUKLARIM İÇİN :) SİZİN DE KULLANDIĞINIZ ULTRA ONE ZUOPOWER MODELİNİ ARAŞTIRIYORUM SİZ KULLANICI OLARAK MEMNUN MUSUNUZ BU CİHAZDAN VEYA TAVSİYE EDECEĞİNİZ BAŞKA BİR MODEL VAR MI? BİR DE BU MODELDE TURBO BAŞLIK + NORMAL BAŞLIK + 3in1 BAŞLIK MI MEVCUT? ÖNERİ VE YORUMLARINIZI PAYLAŞIR MISINIZ LÜTFEN? TEŞEKKÜRLER..

• MKORISIK M kullanıcısına yanıt
    Aynen biz de çocuk için paraya kıydık zaten. :) Yoksa çok daha uygun fiyatlı modeller vardı.
    Benim fikrime göre bu model fiyata takılmaz iseniz en iyi seçenek.
    Güncel favorilerim arasındaki 2. sırada Philips performer 9194 var.

ZUOPOWER da turbo başlık ve 3 in 1 başlık var. Ama normal başlık var mı bilmiyorum. Alacağınız siteye (internetten alacağınızı tahmin ederek) bir daha bakın, gerekirse mail atın.
    Ben aldığımda normal başlık yoktu. Turbo başlığın fırçası (eğer değiştirmedilerse) sert zeminlerde yüzeye dokunmuyor. Biz aldığımızdan bu yana bu şekilde kullandık. Ama bugünlerde normal başlığı da alasım var. O yüzden servisten fiyat aldım. Parketto diye bi başlık var, hani şu geniş ve dar ağızlı tamamen plastik olan fırçalık malzeme, onun fiyatı 50 tl. Bi de normal başlık var, geleneksel bildiğiniz fırçası düğmeyle çıkan veya düğmeyle giren klasik başlık, onun da fiyatı 110 tl. 110 tl lik başlık daha mantıklı geldi bana. Alıcam nasip olursa.

• manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel bir cihaz, sırf çok güçlü ve biraz ağır diye satmak istemenize üzüldüm.
    Evet turbo fırça nedeniyle süpürme ucu biraz ağır, ama temizliğinden ve kullanımından (kumadalı kol, otomatik vakum ayarı) alacağınız lezzeti kolay kolay bir makinede bulamazsınız.
    Turbo başlık ağırlık yapan yer, isterseniz 110 tl ye normal (klasik) başlık alın servisten, cihaz hafiflesin. Bu arada resimlerde klasik başlığın resimler var hep. Normalde bu model turbo başlıklı biliyorum. Ben mi yanlış biliyorum yoksa resimler mi yanlış?

Üstteki mesajımda da yazım, ikinci favorim philips performer 9194 ama electrolux deki kaliteyi gören anneniz veya siz, o cihazı dahi alacak olsanız, gözünüzde makine basit kalacak.

Kaça satıyorsunuz bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chips -- 30 Haziran 2015; 14:37:54 >
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Hep bunu söylüyorum hocam, bu süpürgeyi almadan önce süpürgeyi daha çok kullanacak olan kişinin mutlaka bir yerde test etmesi gerekiyor. Biz bu modelde karar kılmıştık. Eşim ile mediamarkt da deneyip, bütün evi süpürmenin tam anlamı ile eziyet olacağına kanaat getirince tercihimizi Nilfisk extreme hygenic modelinden yana yapmıştık. Hayırlı satışlar bu arada

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 30 Haziran 2015; 14:59:34 >
  • Annemin kalbini yormaması gerekiyor, 15 yıllık makinamız iyi çekiyor lakin çok yoruyor, çok defa tecrübe ettim bunu.
    Geçen sene Fakir veyron turbo almıştım ablama o da iyiydi, kolaydı. Şimdi bir tane de kendimize alalım dedik. Başka bir model bakıyorum. Çekişi iyi, hepa filitreli, toz torbasız ve kesinlikle yorucu olmayacak.
    Halida kolay hareket etmesi için turbo baslik ve tekerlekli olmasi gerek sanirim. Nilfisk, elektrolux, philips vs bir iki cyclone özellikli modellere baktim, sizden 500lira ya kadar tavsiye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006
    Annemin kalbini yormaması gerekiyor, 15 yıllık makinamız iyi çekiyor lakin çok yoruyor, çok defa tecrübe ettim bunu....
    Halida kolay hareket etmesi için turbo baslik ve tekerlekli olmasi gerek sanirim...
    sizden 500lira ya kadar tavsiye bekliyorum

ben bu konuda çok araştırma yaptım, süpürgeyi gidip görmeden kendi fikrimi belirtmem doğru olmaz ancak işin üstadı candoğan'a danıştım bana "electrolüx jmanimal" modelinin tam da bu özelliklere sahip olduğunu belirtti...
    fiyatı da uygun... http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-electrolux-jetmaxx-jmanimal-fiyati,4592858.html

• quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Annemin kalbini yormaması gerekiyor, 15 yıllık makinamız iyi çekiyor lakin çok yoruyor, çok defa tecrübe ettim bunu.
    Geçen sene Fakir veyron turbo almıştım ablama o da iyiydi, kolaydı. Şimdi bir tane de kendimize alalım dedik. Başka bir model bakıyorum. Çekişi iyi, hepa filitreli, toz torbasız ve kesinlikle yorucu olmayacak.
    Halida kolay hareket etmesi için turbo baslik ve tekerlekli olmasi gerek sanirim. Nilfisk, elektrolux, philips vs bir iki cyclone özellikli modellere baktim, sizden 500lira ya kadar tavsiye bekliyorum

Makinenizden memnunsanız süpürme başlığıyla işi kurtarabilirsiniz belki.
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-tum-yuzeyler-icin-pratik-emici-p-4957.html#product-comments-tab

• Hocam öneriniz için teşekkürler
    İnceleyerek almak en iyisi lakin bulunduğum ilçede bu pek mümkün değil. Hb den bir iki philips, electrolux ve samsung'un süpürgelerini belirledim. Philipsin konik filitresi zor temizleniyor ve bulunmuyor diye belirtenler var. Elektroluxun modeli hoşuma gitti, bakıyorum şimdilik.
    Torbalı(S-bag) olanlar kolay filitre temizliği ve çekim olarak vs. iyi diyorlar. Toz torbali yada toz torbasız bu konuda tam karar verebilmiş değilim hala. Bu önerdiğiniz modelin kademe düğmesi yok, bunun üst modeli var mıdır?

@lordford50 hocam makina rowenta ru100, içinde filtre vs yok, 20yillik belki fazla. Revizyon yapildi filan, iyi çalışıyor. Ablama aldığım fakir veyron ile halıyı çektim annem farki o zaman görmüştü, bizdeki yeter diyordu. Sonrasında rahatsızlık geçirince kullanimi kolay bir makina olsun istiyoruz.

Birde başlık ta ki tekerlekler turbo başlikli makina alip satmak isteyenler var agır diye o kadar etkiliyor mu bu, denemek lazım oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haymanali2006 -- 1 Temmuz 2015; 11:02:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurfowler

merhaba,

biz de elektrik süpürgemiz bozulduğu için yenilemeye karar verdik. dün mediamarktta bakarken, nilfisk power eu 499 tl'lik fiyatıyla dikkatimi çekti. forumu incelediğimde bu fiyat bareminde miele 8310 ve electrolux ultra silencer gibi modeller de öneriliyor.

nilfisk power eu'nun fiyatı uygun mu, yoksa bu kadar para vermişken miele veya farklı modeller mi tercih etmek gerekir? görüşlerinizi iletebilirseniz sevinirim.

bir de yine mediamarktta karcher vc 6300 model 719 yerine 517 tl olarak fiyat yazılmıştı. indirimli olduğu için ilgimi çekti, önerir misiniz?

miele alma imkanınız varsa memnun kalırsınız.
    .
    nilfisk power serisi kalitelidir ama bahsettiğiniz ürün bu serinin en düşüğü, hepa10 var ve 750w.
    bence 100 tl farkla hepa13 ve 1150w lık NILFISK Power P Animal veya Special alırsanır çok daha iyi olur.
    .
    karcher de gerçek alman malı ve kalitesi tartışılmaz ama forumda pek kullanan yok onun için siz deneyip alırsanız tecrübenizi paylaşabiliriz.

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.