Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: customs

quote:

Orijinalden alıntı: mors

Malzeme kalitesi tahmin ettiğim gibi çok iyi değil. Kırılan dökülen olmadı henüz ama bazen kablo sarma düğmesi takılı kalıyor. Aslında onunda çözümü contackt sprey yani bilinen adı ile wd40. İhmal ettim yenisini alamadım daha. Gövde de ki boyada sıyrıklar da başladı az biraz. Çabuk çiziliyor. Ama hala sessiz sedasız çalışıyor. (Günün her saatinde çalıştırıyor hanım ve ne alt komşu nede üst komşu duymuyorlar bile. Ama ben onların kini gayet gür duyuyorum. (Sordum çünkü) Aldıktan sonra ilk fark ettiğim elektrik faturasında bir miktar düşme. Eski süpürgemiz daha öncede bahsettiğim thomas su filtreli 2000w idi. Ondan sonra bu çok rahat ve biraz daha ekonomik geldi. Her süpürmeden sonra temizleme derdi de yok. (Su sarfiyatı da azaldı bir miktar, thomas kolay temizlenmiyor çünkü)
    Hanımın görüşü şu şekilde "thomas biraz daha iyi çekiyordu. Özellikle ayaklı eşyaların ayak diplerini yani yere temas eden yerlerini thomas daha iyi çekiyordu bu biraz bırakıyor. Başlığı çıkarıp çekmek gerekiyor. Ama bu çok pratik ve sessiz."
    Torbası hala ilk torba, yarıyı yeni geçti doluluk oranı. Evde halı kilim vs yok. Tüm alan ya ıslak zemin ya da laminant. Ayrıca evin metre karesi net 78 metre kare, küçük olması da etken çabuk dolmamasına. Yanlış anlaşılma olmasın 2-3 günde bir çalışır alet ve full süpürülür ev. Yedek torbasını daha almadık ama fiyatı ne olursa olsun bize çok gidiyor torbası.
    Benim gördüğüm en büyük sorunu tekerleklerinin küçük olması. engellerden ve kendi kablosu üzerinden geçemiyor. Hortumundan biraz çekeleştirmek gerekiyor :) Onun haricinde bir sıkıntı olmadı bizde. Tam tersine memnunuz şükür ve bir daha thomas ı açmadık hiç.

Halı olan evlerde emiş gücü nasıl performans verir onu bilemiyorum doğrusu ama emiş gücü hala iyi bizde. Torba yarından fazla doldu yakında değişir ve emiş gücü doğal olarak az biraz düştü.

Uzun lafın kısası kendi tecrübe ve düşünceme göre allah korusun bu gün yansa alet yine aynı süpürgeden düşünmeden alırdım.

Hocam çok teşekkürler cevabın için, bizdeuygun.com sitesinden alıcam bende. Bu kadar kafam karıştıktan sonra almaya karar vermiş olmak çok rahatlattı an itibariyle beni. Benim evde seninki kadar ve bizde de sulu süpürgeden (Arçelik) bıktığımızdan değiştiriyoruz. İyi günler

Rica ederim hocam. Şimdiden hayırlı olsun size de.

• quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

o vakum gücü değerlerini ben de görmüştüm. tahmini olarak nilfisk in emiş gücünün daha kuvvetli olduğunu söyleyebilirim. ama yine de insan net olarak rowenta 5822 nin de kaç airwatt emiş gücüne sahip olduğunu bilmek istiyor. bir de fiyatı iki katı demişsiniz ama fiyat hemen hemen aynı hocam. ben de birkaç haftadır araştrımaktayım piyasayı. şöyle linkleri veriyim.

http://www.n11.com/nilfisk-power-allergy-hepa-13-P13349740

http://www.n11.com/nilfisk-power-special-eu-hepa-13-P13350014

eğer torbasız düşünüyosanız ben şunu tavsiye ederim :

http://www.n11.com/rowenta-ro8221-sfetoz-torbasiz-extreme-cyclonic-mavsupurge-900w-P11880749

ben son olarak nilfisk power allergy de karar kıldım. garantisinin 5 yıl olması,malzeme kalitesi,emiş gücü gibi avantajları daha cazip geldi. n11 puan kampanyasından kazanacağım çeklerle alıcam ben de

Nasipse yarindan sonra n11 den bende nillfisk extreme eco modelini almaya karar verdim.

Electrolux
    Samsung,
    Rowenta,
    Miele gibi ürünleri haftalardır forumda, mediamarkt pendorya ve sikayetvar.kom da arastiriyorum. En son electrolux usorigindb kodlu şuursuzca sessiz urunu alacaktim ki hepa 12 yi gorunce caydim. Ayrıca nillfisk in 5 yıl tam garantisi ve memnuniyetsiz neredeyse kullanıcısı olmamasi beni nillfisk te daha dikkat harcamaya sevketti.

Kararim nillfisk extreme eco 1300 watt lık üründen olacak. Yönlendirme için teşekkürler sn @alitaro

Bu arada nillfisk in torbası bazı yerlerde pahalı. Ancak n11 de uygun çözüm var. Ondan da bolca alacağım.

Toz torbasız bir ürün bakıyordum ancak siklonik ürünleri bosaltirken katiyen toza boyanacaksiniz. Bugun electrolux un toz haznesini inceleme şansım oldu. Ve daha kapağı açar acmaz cigerlerim bayram etti. Sulu süpürgeyi köye goturup, toz hazneliyi de böylece tecrube edip toz torbalı urun alıp su vb cektirmeden kullanacağız. Olay buymus.

Süpürge tavsiyesi isteyenlere de 3 aylık araştırmanın neticesinde ufak çaplı bir brifing verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arçelik S-4240 motor ve emiş gücü güclü geldi bana kullanan arkadaşlar varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bradenburg -- 8 Ekim 2013; 20:06:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

o vakum gücü değerlerini ben de görmüştüm. tahmini olarak nilfisk in emiş gücünün daha kuvvetli olduğunu söyleyebilirim. ama yine de insan net olarak rowenta 5822 nin de kaç airwatt emiş gücüne sahip olduğunu bilmek istiyor. bir de fiyatı iki katı demişsiniz ama fiyat hemen hemen aynı hocam. ben de birkaç haftadır araştrımaktayım piyasayı. şöyle linkleri veriyim.

http://www.n11.com/nilfisk-power-allergy-hepa-13-P13349740

http://www.n11.com/nilfisk-power-special-eu-hepa-13-P13350014

eğer torbasız düşünüyosanız ben şunu tavsiye ederim :

http://www.n11.com/rowenta-ro8221-sfetoz-torbasiz-extreme-cyclonic-mavsupurge-900w-P11880749

ben son olarak nilfisk power allergy de karar kıldım. garantisinin 5 yıl olması,malzeme kalitesi,emiş gücü gibi avantajları daha cazip geldi. n11 puan kampanyasından kazanacağım çeklerle alıcam ben de

Nasipse yarindan sonra n11 den bende nillfisk extreme eco modelini almaya karar verdim.

Electrolux
    Samsung,
    Rowenta,
    Miele gibi ürünleri haftalardır forumda, mediamarkt pendorya ve sikayetvar.kom da arastiriyorum. En son electrolux usorigindb kodlu şuursuzca sessiz urunu alacaktim ki hepa 12 yi gorunce caydim. Ayrıca nillfisk in 5 yıl tam garantisi ve memnuniyetsiz neredeyse kullanıcısı olmamasi beni nillfisk te daha dikkat harcamaya sevketti.

Kararim nillfisk extreme eco 1300 watt lık üründen olacak. Yönlendirme için teşekkürler sn @alitaro

Bu arada nillfisk in torbası bazı yerlerde pahalı. Ancak n11 de uygun çözüm var. Ondan da bolca alacağım.

Toz torbasız bir ürün bakıyordum ancak siklonik ürünleri bosaltirken katiyen toza boyanacaksiniz. Bugun electrolux un toz haznesini inceleme şansım oldu. Ve daha kapağı açar acmaz cigerlerim bayram etti. Sulu süpürgeyi köye goturup, toz hazneliyi de böylece tecrube edip toz torbalı urun alıp su vb cektirmeden kullanacağız. Olay buymus.

Süpürge tavsiyesi isteyenlere de 3 aylık araştırmanın neticesinde ufak çaplı bir brifing verebilirim.

Sn alitoro

Yonlendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Hesap kitap kıyas sonrası en uygun çözümün Nillfisk power special olduğuna karar verdim ve bugün siparis ettim.

Hepsiburada da 590 lira olan ama n11 de 480 tl olan süpürgeyi kampanya ile 380 liraya millileştirdim. kargoya. .. yakında bende bir inceleme eklerim şöyle videolu mideolu

• Evlilik öncesi eksik kalan eşyaları tamamlarken sıra elektrik süpürgesine geldi.
    Önce Rowenta'nın toz torbasız mavi renkli olan süpürgesine karar vermiştim fiyatı da 540 TL.
    Araştırdıkça toz torbalı süpürgelerin daha sağlıklı olduğuna dair yorumlar okuyunca (fiyatlarının da daha uygun olacağını umarak) toz torbalı modellere bakayım dedim. Nilfiks için satıcı gövdesi sağlam ama süpürge kısmı çok sağlam değil ve yedek parçaları oldukça pahalı, servisi hakkında da şikayetler var diyerek beni vazgeçirmeye çalıştı. Önerdiği model de Rowenta RO5822 oldu. Peşin 340TL fiyat verdi ki aradaki 200TL fark beni ikna etmek için önemli ama süpürge hakkında bazı siteler EPA12 derken bazı siteler HEPA13 filtre var diyor.

Bu süpürgeyi önerir misiniz yada fiyat performans ürünü varsa ne önerirsiniz diyim ?

Karar veremezsem sonum Rowenta'nın toz torbasız mavi renkli süpürgesi olacak sanırım.

• customs C kullanıcısına yanıt
    Genel olarak memnunuz. Şuana kadarki gözlemlerimde eksi olarak plastik malzemesi çabuk çiziliyor diyebilirim, biraz daha dikkat edilince çok büyük bir sorun edilmeyebilir. Onun dışında çekiş gücü ve özellikle sessizliği hatırı sayılır derecede iyi. Yine alacak olsam bunu alırım. Torba fiyatlarına gelince ben gg den 8 adet 15,50 ye almıştım. 2 sene götürür sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Evlilik öncesi eksik kalan eşyaları tamamlarken sıra elektrik süpürgesine geldi.
    Önce Rowenta'nın toz torbasız mavi renkli olan süpürgesine karar vermiştim fiyatı da 540 TL.
    Araştırdıkça toz torbalı süpürgelerin daha sağlıklı olduğuna dair yorumlar okuyunca (fiyatlarının da daha uygun olacağını umarak) toz torbalı modellere bakayım dedim. Nilfiks için satıcı gövdesi sağlam ama süpürge kısmı çok sağlam değil ve yedek parçaları oldukça pahalı, servisi hakkında da şikayetler var diyerek beni vazgeçirmeye çalıştı. Önerdiği model de Rowenta RO5822 oldu. Peşin 340TL fiyat verdi ki aradaki 200TL fark beni ikna etmek için önemli ama süpürge hakkında bazı siteler EPA12 derken bazı siteler HEPA13 filtre var diyor.

Bu süpürgeyi önerir misiniz yada fiyat performans ürünü varsa ne önerirsiniz diyim ?

Karar veremezsem sonum Rowenta'nın toz torbasız mavi renkli süpürgesi olacak sanırım.

Gidip tefal bayinde deneyene kadar bende onu almayi düşünüyordum. Çekim gücü beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama çok sessiz.
    Ben nilfisk power special aldım. Dün supurulen halidan çıkanlar beni çok mutlu etti. Doğru tercih yaptığımı gördüm.
    Ürün 550/350 airwatt ve 71db ses var. Gece calistirsam yan odadan babam duymaz.
    Ayrıca nilfisk 4 yil garanti veriyor. Benim arayış bitti çok şükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Evlilik öncesi eksik kalan eşyaları tamamlarken sıra elektrik süpürgesine geldi.

Gidip tefal bayinde deneyene kadar bende onu almayi düşünüyordum. Çekim gücü beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama çok sessiz.
    Ben nilfisk power special aldım. Dün supurulen halidan çıkanlar beni çok mutlu etti. Doğru tercih yaptığımı gördüm.
    Ürün 550/350 airwatt ve 71db ses var. Gece calistirsam yan odadan babam duymaz.
    Ayrıca nilfisk 4 yil garanti veriyor. Benim arayış bitti çok şükür.

Süpürgeye pek bütçe kalmadı artık, fazla da zorlamak istemiyorum sonuçta temizlikçi kadın bizden daha çok kullanacak. Rowenta toz torbalı taksitle 360TL ediyor onu alayım diyorum. Bugün alıcam çünkü...

Siemensler nasıldır, bir de oraya bakıcam ama hiç fikrim yok

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    rica ederim. öncelikle süpürge hayırlı olsun. elimde çekler var beklemedeyim, bayramdan sonra alıcam ben de. bikaç sorum olacaktı. garanti 4 yıl demişsiniz ama ben 5 yıl diye biliyorum. bir de toz torbası kaç temizlikte doluyo ?
  • Biraz radikal bir kararla LG VC5020NHCQ aldım.
    Sanırım kullanan pek yok, hakkında hiçbir şey yazılmamış.
  • quote:

rica ederim. öncelikle süpürge hayırlı olsun. elimde çekler var beklemedeyim, bayramdan sonra alıcam ben de. bikaç sorum olacaktı. garanti 4 yıl demişsiniz ama ben 5 yıl diye biliyorum. bir de toz torbası kaç temizlikte doluyo ?

Simdi bilemiyorum kac temizlikte dolar torbası. Genel teamül 2 ayda 1 gibi. Ayrıca 5 yıl yazacaktım ama hata ile 4 yıl yazmışım. Malzeme kalitesi çok çok iyi. Kafan çok rahat alabilirsin. Extreme eco alacaktim ama o fiyat farkı 10 yilda amorti ediyor. 2 2 kat fiyat vardı.

Ben bitirdim bile çekleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 10 Ekim 2013; 23:17:00 >
  • quote:

Biraz radikal bir kararla LG VC5020NHCQ aldım.
    Sanırım kullanan pek yok, hakkında hiçbir şey yazılmamış.

Ilginç olmuş. Du bakalım hayırlısı. Sonuçları bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaximo

Samsung SC8850 Yada Fakir 2400 Commander düşünüyorum yorumlarınız nedir? :)

Samsung sc 8850 kullanıyorum. çok ama çok memnunum.
    ürünün fiyatı ve kalitesi kıyaslandığında tek geçilir bence.
    tek kötü tarafı sesi biraz yüksek.
    o kadar kusur da kadı kızında da olur.
    arayanlara tavsiye 8850'dir.

bu arada 8870 ile aralarında tercihe şayan bir fark yok... ama 8830'a göre kesin var. 8830'un modelinin hortumu başarısız...

• Yaklaşık 2 - 3 aylık araştırmalar sonucunda Elektrolux almaya karar verdik.. Ultro one serisinden 3990 almak istedik fakat stokda yokmuşş.Telefon açtım ve yeni model gelecek dediler..Bekleyelim dedik..2 hafta sonra yeni ürünü internette gördüm ve hemen aradım özelliklerini sordum..Çünkü yabancı forumlarda modelin özellikleri farklı yazıyordu...bazı yerde 79 Db bazı yerde 76 db bazı yerdede 68 Db yazıyordu..2200 watt gücü ve boru ucundaki emiş gücü 460 watt dediler..ürünü sipariş verdim ve 2 gün önce elime ulaştı..Ürünü kurduk ve çalıştırdık, gerçekte çok sesiz ve bir o kadarda güçlü bir makine tekstil başlık, 12 toz torbası ve hepa filtresi hediye.... İnanın 3. kademede bile süpürmek çok fazla geliyor..Halıdan kaldırmak zor oluyor o kadar güçlü makine... UOPower modeli olarak geçiyor...Elektrolux kendi mağazasında henüz yok..Hepaonlineden aldım....dyson, ve nlfisk, miele, bosh ve diğer ürünleride inceledim..Onlara kötü demiyorum fakat bundaki emiş gücü bana çok süper geldi...Kesinlikle almanızı önerrim..Hemde şiddettle...

• quote:

Orijinalden alıntı: valakus

Yaklaşık 2 - 3 aylık araştırmalar sonucunda Elektrolux almaya karar verdik.. Ultro one serisinden 3990 almak istedik fakat stokda yokmuşş.Telefon açtım ve yeni model gelecek dediler..Bekleyelim dedik..2 hafta sonra yeni ürünü internette gördüm ve hemen aradım özelliklerini sordum..Çünkü yabancı forumlarda modelin özellikleri farklı yazıyordu...bazı yerde 79 Db bazı yerde 76 db bazı yerdede 68 Db yazıyordu..2200 watt gücü ve boru ucundaki emiş gücü 460 watt dediler..ürünü sipariş verdim ve 2 gün önce elime ulaştı..Ürünü kurduk ve çalıştırdık, gerçekte çok sesiz ve bir o kadarda güçlü bir makine tekstil başlık, 12 toz torbası ve hepa filtresi hediye.... İnanın 3. kademede bile süpürmek çok fazla geliyor..Halıdan kaldırmak zor oluyor o kadar güçlü makine... UOPower modeli olarak geçiyor...Elektrolux kendi mağazasında henüz yok..Hepaonlineden aldım....dyson, ve nlfisk, miele, bosh ve diğer ürünleride inceledim..Onlara kötü demiyorum fakat bundaki emiş gücü bana çok süper geldi...Kesinlikle almanızı önerrim..Hemde şiddettle...

dyson dan iii diyosun yani:)

• Miele s8320 cat&dog almayi dusunuyorum evde bir adet kedim var ozellikle onun tuyleri icin bu supurgeyi sectim sizce dogru ir tercih mi asli da gonlum dyson dc37 animaldan yana ama malum cok pabali sizleri onerisi ne olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_tiger -- 13 Ekim 2013; 16:31:39 >
  • şu iki süpürge arasında kaldım bunları kullanmış olan var mıdır ? yorumlarını bekliyorum.

1-BOSCH bsg82480

2- NİLFİKS extereme eco
  • math_tiger kullanıcısına yanıt
    merhaba, süpürgemarket firması olarak modelleri tek tek inceleme fırsatımız olmasa da Miele yi kesinlikle öneririz. Bu işte en iyi markalardan birisidir ve oldukça kaliteli süpürgeleri
  • valakus kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar şimdiye kadar süpürge kullanmamısız... o kadar yani.. Halının ustunde ayrı guc kullanıyor zemın de ayrı kendı otomatık ayarlıyor.2. kademeden yukarda zor süpürürsünüz yanı .Elektrikli turbo baslık var süper.Şu ana kadar olumsuz bir yönünü görmedim...AA unutmusum tek olumsuz tarafı fazla güclü olması:)))).Alacak arkadaşlara şiddetle öneririm gözünüz arkada kalmaz.hepası da iyi 13 hepa.Halıyı yerden öyle kaldırıyorkı inanamazsınız. Birde o kadar sessiz.Her yönüyle mükemmel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uur_ast

şu iki süpürge arasında kaldım bunları kullanmış olan var mıdır ? yorumlarını bekliyorum.

1-BOSCH bsg82480

2- NİLFİKS extereme eco

Kesinlikle hiç şüphesiz Nilfisk extreme eco Kullanıyorum çevremdeki insanlarda tavsiyem ile aldı onlarda benim kadar memnunlar. Önceki sayfalardaki yorumumu okuyabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.