- x
Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
2901 Cevap307118 Görüntüleme69 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     21 [23] 25 26 27 28 29 30      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

742 Mesaj
22 Nisan 2013; 21:37:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg61

600 liraya kadar, sessiz çalışan en mantıklı süpürge hangisi öğrenebilir miyim :) En ufak bir fikrim bile yok süpürgeler hakkında ne yazık ki. Bir tek Rowenta iyidir diye tahmin edebiliyorum o kadar :)

mielenin 6 ve 5 le başlayan srilerini 600 ün altında bulur ve senelerce sorunsuz kullanısınız. media markt ta da satılıyor. toz torbalı ve orjinal torbaları da filtre işlevi görür. paranızın alacağı en iyi süpürge -kullanıcı olarak- miele dir bence. kullanınca farkedeceksiniz zaten.

VATANIM ONURUMDUR!

'VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR' Hadis-i Şerif

15 Mesaj
22 Nisan 2013; 23:53:10 

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

allerjik rinitle süpürgenin ilgisi nedir?

Alerjik rinitimin sebebi ev tozundaki mitelar. Hepa filtreli bir süpürge ile rahat edebilmeyi umuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

742 Mesaj
22 Nisan 2013; 23:59:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Anemona

Alerjik rinitimin sebebi ev tozundaki mitelar. Hepa filtreli bir süpürge ile rahat edebilmeyi umuyorum.

kapı pencere açılınca dışardan toz gelmiyormu? sadece süpürme ile engel olamazsınız bence. tabi siz daha iyi bilirsiniz yaşayan sizsiniz sonuçta.

VATANIM ONURUMDUR!

19 Mesaj
23 Nisan 2013; 12:24:31 

Merhaba arkadaşlar,

Çok yararlı bir başlık olmuş ancak 5. sayfaya kadar anca okuyabildim.Baktığım diğer başlıklarda da belirli bir bilgiye ulaşamadım.Annemin astım rahatsızlığı var ve ona göre bir elektrikli süpürge almayı düşünüyorum.

Ancak kafam bir hayli karıştı.Astım ve alerjisi olanlar için Torbalı mı tercih edilmeli Hepa yoksa su hazneli mi?Bu iki özelliğin bir arada bulunduğu makineler var mı?

Bütçe olarakta 500-550 tl'ye kadar çıkabileceğimi belirtmek isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Marka önerilerinizi bekliyorum.

Edit Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kskdodo -- 23 Nisan 2013; 12:28:29 >

Anlayamazsınız..

162 Mesaj
23 Nisan 2013; 12:48:09 

Anneniz astim hastasiysa sulu supurgelerden ve torbalilardan uzak
Durmalisiniz. Kesinlikle dyson dc 37 serisi almaniz gerekir ve verdiiniz paraya deger ama alamazsaniz kesinlikle electrolux bakin derim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

15 Mesaj
23 Nisan 2013; 14:35:04 

Tabii süpürme alerjikler için korunmanın sadece bir boyutu, daha dikkat edilecek çok şey var. Yastık yorgan halılar, sentetik kokular,sigara dumanı vs vs.
Bilgim yok ama akıl yürütüyorum; bence evin içinde oluşan tozda daha fazla mite vardır, onu azaltmak bile rahatlatır insanı. Ben zaten kışın daha çok rahatsızlanıyorum, yaz geldiğinde çok daha rahatım, hep kapı pencere açıkken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anemona -- 23 Nisan 2013; 14:36:03 >

Bu mesajda bahsedilenler: @canoka

15 Mesaj
23 Nisan 2013; 15:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kskdodo

Merhaba arkadaşlar,

Çok yararlı bir başlık olmuş ancak 5. sayfaya kadar anca okuyabildim.Baktığım diğer başlıklarda da belirli bir bilgiye ulaşamadım.Annemin astım rahatsızlığı var ve ona göre bir elektrikli süpürge almayı düşünüyorum.

Ancak kafam bir hayli karıştı.Astım ve alerjisi olanlar için Torbalı mı tercih edilmeli Hepa yoksa su hazneli mi?Bu iki özelliğin bir arada bulunduğu makineler var mı?

Bütçe olarakta 500-550 tl'ye kadar çıkabileceğimi belirtmek isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Marka önerilerinizi bekliyorum.

Edit Düzeltme

Siz 5. sayfaya kadar okumuşsunuz ben hepsini nerdeyse 3 kere okudum :) Kendi bilgime göre değil, okuduklarım ve edindiğim izlenime göre yazıyorum bu cevabı.

1. Astım ve alerjik problemler varsa hepa 13-14 filtreli bir süpürge tercih etmeniz daha iyi olur. Bazı makinelerin astım alerjiye uygun olduklarına dair sertifikaları var.
2. Su hazneli elektrikli süpürgeler kullanım zorluğu yaşatabiliyor. Her seferinde suyu dökmeniz hazneyi temizlemeniz kurutmanız yeniden takmanız gerekecek, kısa süre kullanmak istediğinizde pratik olmayacak. Fakat bazı kullanıcılar bu saydıklarımı zorlanmadan ve keyifle yapıyorlar, o yüzden makinayı kullananın kişilik özelliğine göre değişebiliyor bu durum. Su haznelilerin pratik olmadığı kadar hijyenik olmadığını savunanlar da var, ben şahsen buna katılmıyorum, herşeyin hijyenik olması da şart değil üstelik. Bir de Su hazneli ve torbasız süpürgelerde hazne dışında temizlenmesi gereken başka kısımlarda çıkabiliyor. Su haznelilerin emiş gücünün diğerlerine kıyasla daha düşük olduğu da bir gerçek.
3.Torbasız süpürgelerde yine hazne temizliği var. Birikmiş çer çöpü dökerken ister istemez etrafa toz yayılıyor. Anneniz temizleyecekse bu tozdan etkilenmesi olası. Artı dediğim gibi sadece hazne dökülmüyor, temizlenmesi-yıkanması gereken başka kısımlar da olabiliyor. Torbasız modellerin emiş gücü zamanla düşmüyor bu bir avantaj. Bazı torbasız modellerde toz kaçırma sorunu yaşandığını okudum.
4.Torbalıların iki dezavantajını yazayım:torba doldukça düşen emiş gücü ve torba masrafı. Örneğin Torba boşken 500 w emiş gücü varsa torba doldukça 335 e kadar düşebiliyor. 335 w emiş gücü bile yabana atılacak bir rakam değil o ayrı. Orijinal torba kullanmanız gerek, kullanmazsanız hepa filtreniz çabuk kirlenir. Ama torba dolunca alıp atmak, sonra yenisini takmak bence çok pratik. Toz torbası yıkanan modeller de var. Daha ekonomik olabilir.

Su filtrelide şu ürün iyiymiş diye bir tavsiyede bulunamayacağım. Öyle bir izlenim edinmedim. Ben su filtreli almayı düşündüğümde fakir hygyenmax ve philips aquaction üzerine yoğunlaşmıştım. Sonra vazgeçtim.

Torbasız olarak elbette Dyson ilk sırada öneriliyor. Ama pahalı o fiyata çıkamayacağınızı söylüyorsunuz. İkinci olarak söyleyebileceğim Philips maraton serisi var.Kullananlar da memnun. Bir de Elektrolux ve Rowenta üzerinde çok duruluyor. Ben Rowenta da bazı teknik sıkıntıları okudum, Philips için emiş gücü iddia ettiği gibi değil dendiğini gördüm. Fakat philips kullanıcıları memnun.

Torbalı olarak Philips 9170, Nilfisk Power Allergy, Power Special,Extreme Eco ve Miele S5 Seri modelleri arasında çok gittim geldim. Nilfisk pek duyulmamış çünkü profesyonel süpürge ve temizleyiciler üreten bir marka, oteller,okullar,havaalanı gibi büyük alanların temizliğinde çok tanınıyor ürünleri. Miele için tek bir olumsuz yorum okumadım. Philips'i eledim çünkü benzer bir rakama nilfisk yada miele almak istedim. Philips 9170 kullanıcıları da çok memnunlar belirteyim.

Şimdi son kararım Nilfisk Power Special. Benim de alerjim var, Bu ürünün alerjiye uygun olduğuna dair belgesi var, fiyatı bana uygun internette 425e buldum. Nilfisk'in dezavantajı servis ağı yaygın değil, fakat yetkililerin ilgili olduğunu da okudum birkaç yerden. Miele'den vazgeçtim çünkü hem daha pahalı hem özelliklerine tam ulaşamadım. Gidip görme şansım da yok şu an için.

Size 500-550 tl aralığında Philips (müşteri memnunniyeti.+ servis yaygınlığı) Nilfisk (müşteri memnuniyeti+profesyonellik+yüksek performans+fiyat uygunluğu) Miele (müşteri memnuniyeti+yüksek performans+malzeme kalitesi) modellerine bakmanızı öneririm. Torbalı-torbasız bilemem, siz değerlendirin, ama su hazneli olanların uzun vadede herkese uygun olmadığını düşünüyorum. Su hazneli de en iyisini (temizlik robotu gibi olanlar) alamam, torbasızda da (dyson), ama torbalıda en iyisini alabiliyorum o açıdan da düşünün.

Son olarak şunu da ekleyim hepa filtresinin bir süre sonra değişmesi gerekecek. Yıkanabilir denen filtrelere aldanmayın, sürekli yıkanması mümkün değil, özelliğini de kaybediyor yıkandıkça. Fitreyi kullanıma göre 1-1,5-2 yıl aralıklarla değiştireceksiniz. Philips filtreler daha ucuz Nilfisk ve Miele pahalı. Hepa 14 13ten pahalı sanırım, Nilfisk ve Mielede 70-110 tl arasındaydı filtre fiyatları hatırladığım kadarıyla. Toz torbasında da aynı şekilde Nilfisk ve Miele daha fiyatlılar. Makinem iyi olsun da ben onu göze aldım şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anemona -- 23 Nisan 2013; 15:51:04 >

15 Mesaj
23 Nisan 2013; 15:54:10 

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

mielenin 6 ve 5 le başlayan srilerini 600 ün altında bulur ve senelerce sorunsuz kullanısınız. media markt ta da satılıyor. toz torbalı ve orjinal torbaları da filtre işlevi görür. paranızın alacağı en iyi süpürge -kullanıcı olarak- miele dir bence. kullanınca farkedeceksiniz zaten.

Miele'nin Super Air Active adını verdiği filtre, orijinal toz torbası ile birlikte hepa kaça denk gelir bilginiz var mı?

742 Mesaj
23 Nisan 2013; 17:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Anemona

Miele'nin Super Air Active adını verdiği filtre, orijinal toz torbası ile birlikte hepa kaça denk gelir bilginiz var mı?

sitesinde hepasını yazmıyor ancak ne kadar % temizlediğini yazıyor. ordan yola çıkarak hangi hepaya denk geldiğini bulabilirsiniz. ya da sitesinden halkla ilişkiler telefon ederek de bilgi alabilirsiniz.

VATANIM ONURUMDUR!

15 Mesaj
23 Nisan 2013; 18:58:44 

Teşekkür ederim.

Miele ye gönlüm kayıyordu ama istediğim özellikte olanı pahalı geliyor,makinayı alıp filtre değiştireyim dedim bu sefer de baktım bir turbo fırçası 160 tl... Bana uymayacak. Paraya kıyayım dedim alacağım yardımcımın eline vericem, o da süpürgeye kıyacak Yok olmayacak galiba.

619 Mesaj
24 Nisan 2013; 19:49:09 

Arkadaşlar Philips 8950 su filtreli makineyi almayı dusunuyorum.onerir misiniz. Kayinvalideye arnica bora 5000 aldik oda güzel.su filtreli başka bir ürün önerir misiniz

629 Mesaj
24 Nisan 2013; 21:57:55 

quote:

Orijinalden alıntı: burak2011

Arkadaşlar Philips 8950 su filtreli makineyi almayı dusunuyorum.onerir misiniz. Kayinvalideye arnica bora 5000 aldik oda güzel.su filtreli başka bir ürün önerir misiniz

Sulu sistem hijden degildir su kiri pası gazı tutsaydı nargile icat edilmezdi evinize sokmayın tam bir bakteri yuvası olur temizlenmesi imkansızdır.

İSTANBUL___2012 HONDA CİVİC (FB7) BEYAZ ELEGANT A/T BRC MY11 LPG KİTİ

963 Mesaj
24 Nisan 2013; 23:32:06 

Arkadaşlar merhaba. Hepsi buradanın 500tl üzeri 50tl ve 100tl hediye çekinden faydalabilmek için bir alışverişimle birlikte alttaki sürürgelerden birini almak istiyorum. Siparişi yarın vericem bu nedenle yardımcı olursanız sevinirim.

Hepa filtreli model:
Philips FC8475

Torrbalı:
philips FC8452

Torbalı
Electrolux Essensio Zeo 5420

Tercihim temizlemesi kolay olduğundan torbalı modeller. Seçtiğim ürünler alt model. Zaten yazlıkta kullanmak için alıyorum.

Elektrik, Elektronik Mühendisi

2172 Mesaj
27 Nisan 2013; 16:09:31 

Forumdaşlar, LG'nin yeni bir ürünü çıkmış. İster su filtreli ister siklonik torbasız kullanım, ıslak çekme ve halı yıkama gibi fonksiyonları var, turbo fırçası da bulunmakta. 1600w motor ve 300w emiş gücü var, bazı markalar 2000w ile 300w çekiş elde edebiliyor bana iyi gibi geldi. Üstelik HEPA13 filtreli. İlgilenenler bakabilir.

http://www.lg.com/tr/el...-supurgesi/lg-VN7116HNT

http://img.donanimhaber...3-bb6b-a761b88b63bc.jpg
0

220 Mesaj
1 Mayıs 2013; 18:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

Sulu sistem hijden degildir su kiri pası gazı tutsaydı nargile icat edilmezdi evinize sokmayın tam bir bakteri yuvası olur temizlenmesi imkansızdır.

neler saçmılıyorsuuz tüm temislikler suyla olur.banyo yaparsın,arabanı yıkarsın ,toz alırken nemli bez kullanırsın.
su pislik yuvasıymış.pis suyu bekletirsen günlerce tabi bakteri ürer.

192 Mesaj
1 Mayıs 2013; 19:08:49 

Merhaba arkadaşlar..
Malum anneler günü gelıyor , ne zamandır annemın makınesnı yenılemeyı duşunuyordum..

Şöyle bir şey arıyoruz:

Sulu olmayacak

Torbalı ya da torbasız ama susuz çalışan olabılır (bu tiplerde temızlık nasıl oluyor sadece hazneyı çıkarıp çöpe mi dökuluyor, toz içerde beklerse bir sorun oluyor mu? filtre her süpürmeden sonra yıkanacak mı?)

hepa filtre nedir? ondan olabılır

koldan kumanda olsa çok ıyı olur

en önemlisi emiş gücü , ikinci olarak sessızlık..
(burada rowenta alanlar var 1100 vatla 400W emiş gücü nasıl olablıyor anlamadım? Wat yukseldıkçe emiş gücü de artmaz mı)

son olarak miele ,nfsk gibi markalar buralarda bulunmaz..

üst limitimiz 500 tl..

tavsiyelerınızı beklıyorum çok teşekkür ederim..

38 Mesaj
1 Mayıs 2013; 21:41:44 

merhaba bizde yeni bir süpürge bakıyoruz. Şu anda rowentanın su hazneli yuvarlak kırmızı bir modelini kullanıyoruz. Eşim çok memnun değil. Şu anda baktığımız iyi çeken, ufak (dikey olabilir) bir süpürge. Çocuklar etrafı kirlettiğinde hemen kullanabileceğimiz. Ancak şarjlı olmaları bizi iki kere düşündürüyor. Şarjları birkaç yılda sorun çıkarıyormuş. Dikey olup şarjlı olmayan veya şarjı uzun süre dayanan süperge öneriniz varsa seviniriz.

629 Mesaj
1 Mayıs 2013; 22:34:49 

quote:

Orijinalden alıntı: emekli öğretmen 1

neler saçmılıyorsuuz tüm temislikler suyla olur.banyo yaparsın,arabanı yıkarsın ,toz alırken nemli bez kullanırsın.
su pislik yuvasıymış.pis suyu bekletirsen günlerce tabi bakteri ürer.

Temizlik su ile oluyorsa makinaya ne gerek hortumu tak musluga birde araba yıkama fırcası birazda arap sabunu her taraf pırıl pırıl. (BAKTERİ NEMLİ HAVAYI SEVER ))

7 Mesaj
3 Mayıs 2013; 9:45:56 

arkadaşlar forumları okudum ve karışan kafamla en son philipsin 9194 modelini düşünmeye başladım. yeni modeliymiş sanırım.
nedenlerine gelince:
birçok kişi toz torbalı al dedi.
philipse gelince :dyson nilfisk gibi markalar hem pahalı hem servis sorunu var.
yine sorduğum kişiler bana bosch-siemens veya philips al dedi.
sorun şu:hepa 12 filtre kullanıyor olması 13 gibi yıkanmıyor. çok mu masraflı olur bu.
ayrıca güç tasarrufu yok ve türkiye üretimli alman üretimi olmaması sıkıntı yaratır mı?
bu sorunlarla ilgili önemli olup olmadıkları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
bir de miele var.onda da servis sorunu var deniyor. yedek parça pahalı vs vs vs...ama testleri çok güzel deniyor onun için de!...
fakir ve rowenta nın da kaliteleri için iyi şeyler söylenmedi.
500 civarını gözden çıkarıyorum. seçimim doğru mu sizce?yeniymiş bu model.turbo başlığı da var.(sadece aparatları üzerinde taşınamıyor sanıyorum o da kullanımda sıkıntı yaratacak birşey midir bilemiyorum)
teşekkürler...

400 Mesaj
3 Mayıs 2013; 12:22:49 

Dün aksam gıttıgıdıyor'dan phılıps 9225 aldım..dogum gunü çeki felan 597tl odedım 12taksıt bırde %10 puan yukleyecekler :) .. Gayet uyguna aldım sayılır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

7 Mesaj
3 Mayıs 2013; 14:30:15 

torbasız istemiyorum ben...

2308 Mesaj
3 Mayıs 2013; 14:51:40 

Takibe alalım
Modeli bulalım

12189 Mesaj
3 Mayıs 2013; 23:05:43 

quote:

Orijinalden alıntı: etna71

arkadaşlar forumları okudum ve karışan kafamla en son philipsin 9194 modelini düşünmeye başladım. yeni modeliymiş sanırım.
nedenlerine gelince:
birçok kişi toz torbalı al dedi.
philipse gelince :dyson nilfisk gibi markalar hem pahalı hem servis sorunu var.
yine sorduğum kişiler bana bosch-siemens veya philips al dedi.
sorun şu:hepa 12 filtre kullanıyor olması 13 gibi yıkanmıyor. çok mu masraflı olur bu.
ayrıca güç tasarrufu yok ve türkiye üretimli alman üretimi olmaması sıkıntı yaratır mı?
bu sorunlarla ilgili önemli olup olmadıkları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
bir de miele var.onda da servis sorunu var deniyor. yedek parça pahalı vs vs vs...ama testleri çok güzel deniyor onun için de!...
fakir ve rowenta nın da kaliteleri için iyi şeyler söylenmedi.
500 civarını gözden çıkarıyorum. seçimim doğru mu sizce?yeniymiş bu model.turbo başlığı da var.(sadece aparatları üzerinde taşınamıyor sanıyorum o da kullanımda sıkıntı yaratacak birşey midir bilemiyorum)
teşekkürler...

Torbalıda Miele, Nilfisk, Electrolux ve Philips en iyileridir.

Nilfisk'in torba ve filtre masrafı çok fazla.

O yüzden benim kişisel birinci tercihim her zaman Miele'den yanadır. Bence pahalı da değil. En alt modelini alın, sonra Hepa filtresini temin edip takın. Alın size en üst modeli
İkincisi Electrolux, çünkü toz kaçırma oranı çok az ve Avrupa üretimi. (UltraOne ve UltraSilencer serileri)
Üçüncüsü de bahsettiğiniz yeni Performer. Toz kaçırmama konusunda 3. sırada olsa da emiş gücünü koruyan hava kanalı teknolojisi iyi. Emiş gücü en yüksek olan model.

Benim için filtreleme torba masrafından daha önemli derseniz Miele'den sonra Nilfisk'in Hepa 14 filtreli modelleri alınabilir.

63 Mesaj
5 Mayıs 2013; 17:00:45 

ELECTROLUX APTICA ZTT 7920GM ELEKTİKLİ SÜPÜRGE nasıl sizce arkadaşlar almayı düşünüyorumda?

http://www.teknosa.com/...920gm-elektikli-supurge

2246 Mesaj
5 Mayıs 2013; 18:55:43 

Uzun süren süpürge arayışıma Miele S8390 alarak son vermiş bulunmaktayım. Daha kullanma fırsatı bulamadım ama pişman olmayacağımı sanıyorum:) Yedek toz torbası seti ile beraber 850 TL gibi bir rakama mal oldu.

Ürün Linki: http://www.miele.com.tr...OSILENCE_PLUS-65143.htm

Geri sayım sen doğduğunda başladı! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin ölümden! Bil ki (7) düvele sultan dahi olsan yerin (6) mekan olacak sana. En fazla (5) metre kumaş götürebileceksin! Kapatacaksın (4) açsan da gözlerini! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiğinde (1) gün öleceksin! İşte, o an her şey (0) dan başlayacak.

7 Mesaj
6 Mayıs 2013; 14:58:32 

quote:

Orijinalden alıntı: hasan_hzl

Uzun süren süpürge arayışıma Miele S8390 alarak son vermiş bulunmaktayım. Daha kullanma fırsatı bulamadım ama pişman olmayacağımı sanıyorum:) Yedek toz torbası seti ile beraber 850 TL gibi bir rakama mal oldu.

Ürün Linki: http://www.miele.com.tr...OSILENCE_PLUS-65143.htm

Nereden aldığınızı yazabilir misiniz? -Bir de bu fiyat peşinmi, taksitli fiyat mı? Teşekkürler...

220 Mesaj
7 Mayıs 2013; 2:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: burak2011

sanıyorum ki fakir elephand diye bir model çıkarmış hepa 13 filitreli ve sulu sistemayrıca devrilmeğe karşı şamandra sistemliymiş.bir kontrol edin derim.Sulu sistemler en iyi süpürgeler ama çekiş sorunu var.Umarım fakir çözmüştür bu sorunu

1442 Mesaj
7 Mayıs 2013; 7:25:22 

Arladaslar kafam cok karisti.. :( lutfen yardimci olun.. Esim ve kayinvalideme elektrikli supurge almak istiyorum.. marka philips ya da bosch olabilir diye dusunuyorum.. ya da sizin onereceginiz baska marka.. fiyat araligim 400-200 tl arasi torbali torbasiz bir ayrim yok oneride bulunursaniz.. sesi cok cikmasin iyi emis gucune sahip olsun biraz da ufak olsun.. kriterlerim bunlar.. yardim edin lutfen..

57 Mesaj
7 Mayıs 2013; 19:17:54 

ben evime bundan aldım bu siteden çokk iyi hoşuma gitti marka fanatiği değilsen öneririm Goldmaster GVC-7503 Hepa Filtreli 2200W Elektrikli Süpürge aldığım sitenin adı bicaka .com en uygun burda buldum

Bu mesajda bahsedilenler: @makovad Bu mesaja 1 cevap geldi.

1442 Mesaj
8 Mayıs 2013; 6:48:58 

quote:

Orijinalden alıntı: thexyz

ben evime bundan aldım bu siteden çokk iyi hoşuma gitti marka fanatiği değilsen öneririm Goldmaster GVC-7503 Hepa Filtreli 2200W Elektrikli Süpürge aldığım sitenin adı bicaka .com en uygun burda buldum

yok hocam ya bana philips ve ya bosch onerin.. farkli markalara girmeyecegim.. philips 9170 nasildir beyler..

256 Mesaj
9 Mayıs 2013; 11:36:55 

Ben de beyazeşyam.com dan ROWENTA RO8221 siparişi verdim.

Ancak 3.gün oldu ürün hala elime geçmedi. Bu siteden alışveriş yapan oldu mu?

Sitede 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo yazıyor ancak hala bi kargo bilgisi bana ulaşmadı. Siparişimizi saat 11:00'da verdik salı günü (7 mayıs) ve hiç bir ilerleme yok.

310 Mesaj
9 Mayıs 2013; 22:46:06 

nilfisk extreme eco ile rowenta 5921 arasında kalarak;
toz torbasının büyüklüğü, sarf malzemelerinin biraz daha ucuz olması gibi nedenlerden dolayı rowentayı tercih ederek ereyondan siparişimi verdim. ereyondan bu ürünü alan arkadaşlar varsa hangi firmadan garantisi var, öğrenebilir miyim? ayrıca seçimim mantıklı mıdır sizce?

NIKON D90-Tamron 17-50 f2.8 Non VC-Nikon 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR SAMSUNG LE C650 PIONEER VSX 520, POLK AUDIO (FRONT TSI 200-BACK TSI 100-CENTER CS 10-SUBWOOFER PSW 110) NOKIA Lumia 925 ASUS N56 vm

1466 Mesaj
10 Mayıs 2013; 2:09:54 

aldınızmı bilmiyorum ben aldım 9170/7 ben memnunum emiş gücü mükemmel kullanımı kolay.ben electrolux 8810 arasında kaldım ve bunu aldım.

Bu mesajda bahsedilenler: @makovad

astra h 1.6 115 bg
ruhumuz olmadan sadece bir makineyiz.

1442 Mesaj
10 Mayıs 2013; 6:40:10 

ben daha alamadim maalesef herhangi bir model :(

63 Mesaj
10 Mayıs 2013; 23:03:10 

PHILIPS FC 8761/01 POWER PRO nasıl arkadaşlar acil?

9 Mesaj
13 Mayıs 2013; 10:20:40 

şarjlı elektrikli süpürge almayı düşünüyorum. aşağıdaki ürün nasıldır sizce?

http://www.n11.com/rowe...arjli-supurge-P13204291

bir de bunun 18 volt olanı var. hangisini alayım yaklaşık 100 tl fark var aralarında.
Fakir 'in de buna benzer ürünleri var. Önerilerinizi gönderebilir misiniz?

173 Mesaj
15 Mayıs 2013; 21:25:20 

Arkadaşlar önerinizi bekliyorum bende yeni evleneceğim güzel bir makine istiorum hangi modeli önerirsiniz?birde böyle sadece el için olanından arnica merlin dik elektrik süpürgesi gibi modellerindende hangisini önerirsiniz hem normal alıcam hemde dik olanından alıcam.
Arnica 5000 normal olan
Arnica merlin dik elektrik el için olanı önerileriniz nelerdir.sulu susuz torbalı torbasız frketmez performansı ıyı ılsun yeter limitim 750 tl.

629 Mesaj
15 Mayıs 2013; 22:55:37 

quote:

Orijinalden alıntı: sprhawk

Arkadaşlar önerinizi bekliyorum bende yeni evleneceğim güzel bir makine istiorum hangi modeli önerirsiniz?birde böyle sadece el için olanından arnica merlin dik elektrik süpürgesi gibi modellerindende hangisini önerirsiniz hem normal alıcam hemde dik olanından alıcam.
Arnica 5000 normal olan
Arnica merlin dik elektrik el için olanı önerileriniz nelerdir.sulu susuz torbalı torbasız frketmez performansı ıyı ılsun yeter limitim 750 tl.

Merhaba sana dost tavsiyesi 750 tl vereceksen miele üst modeli vaya nilfisk başka alacagın süpürge yok diger markaları özellikle dedigin markayı alırsan cok pişman olursun susuzu hiç terçih etme torbalıdan şaşma mümkünse alacagın süpürgede aktifkarbon filitre ara kokuyu tutan filitre odur. satıcılar aktifkarbona gerek yok derler aldanma zamanla koku olunca yapacagın birşey kalmaz.

173 Mesaj
15 Mayıs 2013; 23:08:16 

Teşekkür ederim peki siz hangi modeli önerirdiniz?birde bu el için olanlardan dik elektrik süpürgesinden hangisini önerirsiniz fantomunda var 60 tl civarı birde öyle birşey almak istiyorum günlük işlerde ufak işlerde eşim kullansn diye.

173 Mesaj
15 Mayıs 2013; 23:24:32 

Nilfisk Power Allergy Hepa 13 ElektrikliSüpürge
Bunda karar kılmak üzereyim.500 tl.

173 Mesaj
16 Mayıs 2013; 1:01:07 

O kadar çok öneri varki hangisini alacağıma karar veremiyorum.hangi makineyi alırsam ne gibi parçalarını almalıyım.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.bana bir model önerin lütfen.

629 Mesaj
16 Mayıs 2013; 11:35:34 

quote:

O kadar çok öneri varki hangisini alacağıma karar veremiyorum.hangi makineyi alırsam ne gibi parçalarını almalıyım.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.bana bir model önerin lütfen.

Merhaba nilfisk extremex150 alman daha isabetli olur bulundugun yerde miele satılmıyormu mielenin 800 tl lik modeli var birde ben sana aktifkarbon filitresi mutlaka olsun dedim ama sen aldırmıyorsun sonra makina koku yapmaya başlayınca hiç bir şey yapamazsın bunuda dikkate al mielenin üst modeline takılıyor.bilginize tecrübelerime dayanarak konuşuyorum kücük modellere gelince hepsi aynıdır sadece döküntüleri toplar.

173 Mesaj
16 Mayıs 2013; 14:49:51 

aktifkarbon dediğiniz filtre olayı extremex 150 modelinde mevcutmudur?Anlamıyorum çünkü elektronikten.Dediğiniz modele bakacağım.

742 Mesaj
17 Mayıs 2013; 0:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Torbalıda Miele, Nilfisk, Electrolux ve Philips en iyileridir.

Nilfisk'in torba ve filtre masrafı çok fazla.

O yüzden benim kişisel birinci tercihim her zaman Miele'den yanadır. Bence pahalı da değil. En alt modelini alın, sonra Hepa filtresini temin edip takın. Alın size en üst modeli
İkincisi Electrolux, çünkü toz kaçırma oranı çok az ve Avrupa üretimi. (UltraOne ve UltraSilencer serileri)
Üçüncüsü de bahsettiğiniz yeni Performer. Toz kaçırmama konusunda 3. sırada olsa da emiş gücünü koruyan hava kanalı teknolojisi iyi. Emiş gücü en yüksek olan model.

Benim için filtreleme torba masrafından daha önemli derseniz Miele'den sonra Nilfisk'in Hepa 14 filtreli modelleri alınabilir.

candoğan bey, mielenin en üst model filtresi hepa 12 mi 13 mü biliyormusunuz?

VATANIM ONURUMDUR!

487 Mesaj
17 Mayıs 2013; 11:13:52 

Mielede kullanılan filtre hepa 12 ye denk geliyor,ayrıca orjinal toz torbasıda ayrıca filtreleme işlemi yapmaktadır,toz torbasındaki filtrelemeyi göz ardı etmeyin.

67 Mesaj
19 Mayıs 2013; 11:21:20 

Merhabalar,

bu konuyu baştan sona okudum, seçtiğim philips ve electraluks modellerini bulamayınca fakir commander almaya karar verdim. ilk izlenim olarak makine çekiş ve malzeme kalitesi olarak fena değil. turbo başlığı da fena değil.. önceki makinem ile resmen işgence çekmişiz temizlik yapalım derken ilk temizlik de bunu anladık..

3 den buyuk 4 den kucuk....

629 Mesaj
19 Mayıs 2013; 16:33:01 

quote:

Orijinalden alıntı: vinas

Merhabalar,

bu konuyu baştan sona okudum, seçtiğim philips ve electraluks modellerini bulamayınca fakir commander almaya karar verdim. ilk izlenim olarak makine çekiş ve malzeme kalitesi olarak fena değil. turbo başlığı da fena değil.. önceki makinem ile resmen işgence çekmişiz temizlik yapalım derken ilk temizlik de bunu anladık..

Torbasız model almışsınız güle güle kullanın ama memnunuyet kısa sürmesin saygılarımla

173 Mesaj
20 Mayıs 2013; 1:47:12 

quote:

aktifkarbon dediğiniz filtre olayı extremex 150 modelinde mevcutmudur?Anlamıyorum çünkü elektronikten.Dediğiniz modele bakacağım.

Taner bey önerdiğiniz bu modelde aktifkarbon mevcutmudur.

629 Mesaj
20 Mayıs 2013; 13:31:44 

quote:

Taner bey önerdiğiniz bu modelde aktifkarbon mevcutmudur.

Makinayı kullanmadıgım için bilmiyorum mielede var nilfisk duymadım servisine sorarsanız size bilgi verirler. nilfisk mail.attım bilgi verirlerse size yazarım (koku filitresi için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taneresin -- 20 Mayıs 2013; 13:37:16 >

508 Mesaj
20 Mayıs 2013; 14:48:48 

Merhaba, bildiğimiz kadarı ile Miele haricince süpürgelerde aktif karbon filtre kullanılmıyor şu an için yalnızca mielede mevcut @taneresin

Bu mesajda bahsedilenler: @taneresin Bu mesaja 1 cevap geldi.

629 Mesaj
20 Mayıs 2013; 15:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba, bildiğimiz kadarı ile Miele haricince süpürgelerde aktif karbon filtre kullanılmıyor şu an için yalnızca mielede mevcut @taneresin

Türkiyede aktifkarbon filitreyi üretmek cok zormu üretilmiyor .

508 Mesaj
20 Mayıs 2013; 17:38:59 

Hayır aslında bir zorlugu yok, karbon yani kömür taneleri bir plastik çerçeveli kaset içerisine konmakta ve görevi kokuyu absorbe etmesi. Ancak üretmek için bu plastik kalıbını yapmaya değecek sürümde bir talep olması lazım. Günümüzde de süpürge filtrelerinde aktif karbon seçeneği ülkemizde pek gelişmemiş durumda.

Bu mesajda bahsedilenler: @taneresin Bu mesaja 1 cevap geldi.

629 Mesaj
20 Mayıs 2013; 22:27:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Hayır aslında bir zorlugu yok, karbon yani kömür taneleri bir plastik çerçeveli kaset içerisine konmakta ve görevi kokuyu absorbe etmesi. Ancak üretmek için bu plastik kalıbını yapmaya değecek sürümde bir talep olması lazım. Günümüzde de süpürge filtrelerinde aktif karbon seçeneği ülkemizde pek gelişmemiş durumda.

Evet haklısınız belki daha hepa filitrenin ne oldugunu kaç çeşit oldugunu bilmiyoruz birde artık 300 tl makinalarda bile hepa filitreli diye satılıyor üstelik 1 sene degiştirmeden kullanılır diye reklam yapılıyor ülkemizde maalesef halkı kandırmak cok kolay .Makinayı alanlar kısa süre sonra koku başlayınca ne yapacaklarını şaşırıyorlar aktifkarbon filitreyide bilmedikleri için servis aranmaya başlanıyor servislerde nerdeyse bulaşık makinasında yıkayın demediği kalıyor ,ama biz böyleyiz bankadan 50000tl kıredi çeker araba alırız süpürgenin 50 tl senelik filitre masrafına cok deriz.

268 Mesaj
20 Mayıs 2013; 23:42:16 

arkadaşlar bende kısmetse elektrik süpürgesi alacağım ve 2 model arasında kaldım. bunlar;

1) electrolux Z8810W
2) philips permormer pro

bence her ikiside iyi ama hangisi daha iyi ona karar veremedim.yanlız dikkatimi çeken sanki electrolux daha sessiz gibi. siz bana hangisini önerirsiniz???

12189 Mesaj
21 Mayıs 2013; 0:26:45 

İkisinden de pişman olmazsınız. Ben olsam Electrolux'ün UltraSilencer modelini öncelikli düşünürdüm. Philips de iyi ama ona para verene kadar Miele'nin en ucuz modelini alıp Hepa filtre takarak kullanmak daha mantıklı.

110 Mesaj
21 Mayıs 2013; 16:09:34 

eşim almanya ya gidecek, aklımda hep dyson süpürge vardı . dyson dc37 animal isteyecektim ama burada bolca miele den bahsedilmiş. dysondan vazgeçip miele mi bakayım ?

4696 Mesaj