Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım sadece araç temizleme seti farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrkrdmn

Yaklaşık 2 hafta önce (3 yıl içinde) 2. elektrikli süpürgemizin kullanılmaz hale gelmesi, ve iki aylık bir bebeğimiz olması sebebiyle yeni ve iyi bir süpürge arayışına girdim, herşeyde olduğu gibi forum donanıma bir bakayım dedim ve O DA NE !!! günlerce buralarda yazan bütün yorumları okudum, ilgili web sitelerinden aldığım teknik verilerle kendime bir karşılaştırma tablosu oluşturdum, görebildiğim modelleri birebir incelemeye çalıştım sonuç olarak en iyi F/P ürününün Nilfisk extrem eco veya Miele S5 serisi olduğunu düşünürken eşimin toz torbalı bir makineyi istememesi nedeniyle (sütten ağzı yanan misali) ve toz torbalılarının kullanım boyunca çıkan hepa, ve toz torbası maliyetinide göz önünde bulunarak fiyatı pahalı olsada toz torbasızda en iyi tercih olabileceğini düşündüğüm Dyson DC37 animal alarak süpürge arayışımı sonlandırdım ilk detaylı temziliğimizden çıkan sonuç ;

1- Pislik içinde yaşıyormuşuz
    2- Bunun sebebi bizim elektrik süpürgesi sandığımız şeyleri evimize sokmamızmış,

selam kardeş,

Dyson animal serisi evinde hayvan besleyenler için mi çıkarılmış bir seri mi ? Yani halıda ne varsa, kıl tüy hepsini topluyor mu ?

Nerden ve kaç tl ye aldınız ? Gültü seviyesi kaç desibel ?

• Arkadaşlar araştırmalarımın kısaca sonuna geldim sayıyorum kendimi. Ancak karar verirken bir bilene daha sorayım istiyorum. İki süpürge arasında kaldım
    Nilfisk Extreme Eco ve Nilfisk Extreme Complete. Bu ik iüründen birisini almayı düşünüyorum. Ama kararsız kaldım aradaki 400 tl fark complete versiyonu almak için verilmeli mi?
    Eco ile Complete arasında benim gördüğüm koldan kumanda özelliği var bir de göstergeleri ve kontroler elektronik. Bunun dışında ne fark var siz olsanız bu ürünü 400 tl fark verip alır mıydınız?

Kısaca sorunu tekrarlayacak olursak
    1. Nilfisk Extreme Eco mu / Extreme Complete mi?
    2. 400 tl fark vermeye değer mi?
    3. Aradaki farkı neye veriyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Yaklaşık 2 hafta önce (3 yıl içinde) 2. elektrikli süpürgemizin kullanılmaz hale gelmesi, ve iki aylık bir bebeğimiz olması sebebiyle yeni ve iyi bir süpürge arayışına girdim, herşeyde olduğu gibi forum donanıma bir bakayım dedim ve O DA NE !!! günlerce buralarda yazan bütün yorumları okudum, ilgili web sitelerinden aldığım teknik verilerle kendime bir karşılaştırma tablosu oluşturdum, görebildiğim modelleri birebir incelemeye çalıştım sonuç olarak en iyi F/P ürününün Nilfisk extrem eco veya Miele S5 serisi olduğunu düşünürken eşimin toz torbalı bir makineyi istememesi nedeniyle (sütten ağzı yanan misali) ve toz torbalılarının kullanım boyunca çıkan hepa, ve toz torbası maliyetinide göz önünde bulunarak fiyatı pahalı olsada toz torbasızda en iyi tercih olabileceğini düşündüğüm Dyson DC37 animal alarak süpürge arayışımı sonlandırdım ilk detaylı temziliğimizden çıkan sonuç ;

2- Bunun sebebi bizim elektrik süpürgesi sandığımız şeyleri evimize sokmamızmış,

selam kardeş,

Dyson animal serisi evinde hayvan besleyenler için mi çıkarılmış bir seri mi ? Yani halıda ne varsa, kıl tüy hepsini topluyor mu ?

Selam kardeşim,

Animal özellikle hayvan besleyenler için mi çıkarılmıştır bilmiyorum ama orgin ve alerji ye göre bir adet büyük bir adette küçük turbo başlığı var, ve biri koltuklar biride halılarda döverek temizleme yapıyor, kıl tüğ toz bişey bırakmıyor, dolayısıyla hayvan besleyen biri için diğer modellere göre daha mantıklı olabilir, ben 1480 tl ye beyazeşyam.com dan aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: trlizard

quote:

Mrb,
    Bugün uzun bir süre boyunca forumda elektrikli süpürgeler ile ilgili başlıkları okudum,
    Bunun neticesinde;
    - Nilfisk Power Special
    - Nilfisk Extreme Eco
    - Philips FC9170/07
    modelleri tavsiye edilen modeller olarak gözüme çarptı.

Bunlar arasından hangisini önerirsiniz.

Ben ilk araştırmaya çıkınca arnica bora 5000 düşünüyordum,
    Ama burda onun adını hiç duymadım...

Philips FC9170/07 ile FC9310/01 arasıannda bariz fark var mıdır?
    Veya hangisini önerirsiniz...

400-500 aralığında kendiminde kullandığı miele 63 serilerinden birini almanızı öneririm. modellerden biri yeşil renkli ve 1250 watlı anlayacağınız elektrik tasarruflu. bende philipste var ama miele ondan çok daha kaliteli. aynı fiatlarda nilfisk eco yu da düşünebilirsiniz bence philipsten kötü değildir. ama nilfisk kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim. önerim bu iki marka arasından seçim yapmanız. unutmadan philips mieleye göre daha kısa ömürlü miele 20 yıl üzerinden ömür hesabı yapıyor ve miele daha sessiz. tercih sizin.

• Bu konunun başlığı güzel ama uzun soluklu araştırma sonunda ne alınması gerektiğini anlayamadım? Ne alalım, ne almayalım?
  • quote:

quote:

quote:

selam kardeş,

Selam kardeşim,

Animal özellikle hayvan besleyenler için mi çıkarılmıştır bilmiyorum ama orgin ve alerji ye göre bir adet büyük bir adette küçük turbo başlığı var, ve biri koltuklar biride halılarda döverek temizleme yapıyor, kıl tüğ toz bişey bırakmıyor, dolayısıyla hayvan besleyen biri için diğer modellere göre daha mantıklı olabilir, ben 1480 tl ye beyazeşyam.com dan aldım.

Cevap için çok teşekkür ederim.
    Öyle bir süpürge olsun istiyorum ki ; halıyı havaya kaldırsın, halının kendi tüylerini bile çeksin, halının canına okusun, yıpratsın kelleştirsin yeterki tertemiz etsin halıyı.
    Ayrıca halı yıkama fabrikaları oluyor ya , oraya göndermeye gerek bile kalmasın , süpürünce öyle temiz olsun ki sanki yıkanmış gibi...
    işte bunu yapabilecek bir süpürge arıyorum. Dyson un hangi modeli bu isteğime uygunsa onu almak istiyorum. Tavsiye olan arkadaşlar varsa yazabilir .

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

Mrb,
    Bugün uzun bir süre boyunca forumda elektrikli süpürgeler ile ilgili başlıkları okudum,
    Bunun neticesinde;
    - Nilfisk Power Special
    - Nilfisk Extreme Eco
    - Philips FC9170/07

400-500 aralığında kendiminde kullandığı miele 63 serilerinden birini almanızı öneririm. modellerden biri yeşil renkli ve 1250 watlı anlayacağınız elektrik tasarruflu. bende philipste var ama miele ondan çok daha kaliteli. aynı fiatlarda nilfisk eco yu da düşünebilirsiniz bence philipsten kötü değildir. ama nilfisk kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim. önerim bu iki marka arasından seçim yapmanız. unutmadan philips mieleye göre daha kısa ömürlü miele 20 yıl üzerinden ömür hesabı yapıyor ve miele daha sessiz. tercih sizin.

Mrb,
    Cevabınız için teşekkürler,

Miele sitesine baktığımda, 2013 yılı süpürge fiyatları adlı katalogda sadece S6310 XXL modeli var.
    Onda da hepa filtre falan konusunda bilgi yok.

• Arkadaşlar süpürge diyorsanız 'Morphy richards' derim. üstüne süpürge tanımam o derece memnun kaldım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

selam kardeş,

Selam kardeşim,

Cevap için çok teşekkür ederim.
    Öyle bir süpürge olsun istiyorum ki ; halıyı havaya kaldırsın, halının kendi tüylerini bile çeksin, halının canına okusun, yıpratsın kelleştirsin yeterki tertemiz etsin halıyı.
    Ayrıca halı yıkama fabrikaları oluyor ya , oraya göndermeye gerek bile kalmasın , süpürünce öyle temiz olsun ki sanki yıkanmış gibi...
    işte bunu yapabilecek bir süpürge arıyorum. Dyson un hangi modeli bu isteğime uygunsa onu almak istiyorum. Tavsiye olan arkadaşlar varsa yazabilir .

philips 9225 bunu yapabiliyor ama yıkamaya gerek kalmıyor denilemez tabiki bunu hiç bir süpürge yapamaz ,belli bir süre sonra yıkanması gerekir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

Mrb,
    Bunun neticesinde;
    - Nilfisk Power Special
    - Nilfisk Extreme Eco
    - Philips FC9170/07

Mrb,
    Cevabınız için teşekkürler,

Miele sitesine baktığımda, 2013 yılı süpürge fiyatları adlı katalogda sadece S6310 XXL modeli var.
    Onda da hepa filtre falan konusunda bilgi yok.

istiyorsanız verilen filtreyi hepa 12 ya da 13 ayarı olan mavi renkli filtre ile değiştirebilirsiniz bir maliyet tabi yanılmıyorsam 100 tl civarı. mamafih kendi orjinal filtresi de hepa 12 ayarıdır zannederim. dediğim gibi tercih sizin. ayrıca bir arkadaş forumda pencereleri açtığımız için dışardan gelen havada herşeyin bulunduğunu ve hepaya kafayı takmanın anlamsız olduğunu yazmıştıki bana da gayet mantıklı gelmişti. genede tercih sizin. hepa önemli diyorsanız bence denemediğim nilfiski denediğim philpse tercih ederdim. son karar sizin hayırlı olsun!

• Electrolux Ultra Silencer ZUS-3970 P 1800 Watt Elektrikli Süpürge

dusunuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Arkadaşlar araştırmalarımın kısaca sonuna geldim sayıyorum kendimi. Ancak karar verirken bir bilene daha sorayım istiyorum. İki süpürge arasında kaldım
    Nilfisk Extreme Eco ve Nilfisk Extreme Complete. Bu ik iüründen birisini almayı düşünüyorum. Ama kararsız kaldım aradaki 400 tl fark complete versiyonu almak için verilmeli mi?
    Eco ile Complete arasında benim gördüğüm koldan kumanda özelliği var bir de göstergeleri ve kontroler elektronik. Bunun dışında ne fark var siz olsanız bu ürünü 400 tl fark verip alır mıydınız?

Kısaca sorunu tekrarlayacak olursak
    1. Nilfisk Extreme Eco mu / Extreme Complete mi?
    2. 400 tl fark vermeye değer mi?
    3. Aradaki farkı neye veriyorum?

Nilfisk extreem Eco al. Nilfiskler çok iyi, müthiş güçlü çekiş gücü, süper filtreleme.hiçbir makinada yok hepa 14 filtre.
    complete ile eco arasındaki fark, 100 airwat fazlalık, ve koldan kontrol.
    bende extreem free var. koldan kumandalı olsun diye aldım, ama gerek te yokmuş koldan kumandaya, bi açıyosun zaten, en sonda kapatıyosun. extreem exo elektrik tasarruflu ayrıca.

eskiden ev 2-3 günde bir kirlenirdi, şimdi haftada bir yetiyor nerdeyse, çünkü eski makina toz felan çekmiyormuş.

• quote:

quote:

selam kardeş,

Merhaba arkadaşlar,

Evcil hayvan tüyleri ile başınız dertte ise SüpürgeMarket firmamızdan hayvan tüyleri için özel olarak üretilmiş olan emici süpürge başlıklarını temin edebilirsiniz. Satış linkleri aşağıda mevcuttur;

Evcil Hayvan Tüy Temizleyici Pratik Set
    http://www.supurgemarket.com/evcil-hayvan-tuy-temizleyici-pratik-set-p-6962.html

Evcil Hayvan Tüy Toplayıcı Başlık
    http://www.supurgemarket.com/evcil-hayvan-tuy-toplayici-baslik-p-5105.html

Evcil Hayvan Tüy Toplayıcı Set
    http://www.supurgemarket.com/evcil-hayvan-tuy-toplayici-kit-p-6187.html

• biraz geç oldu ama yine de yazıyım dedim : ereyondan rowenta ro 5921 aldım. Annem çok beğenmiş süpürgeyi ; %50 enerji tasarruflu ( 1100 watt ) ayrıca emiş gücünün gayet iyi olduğunu ve aşırı sessiz olduğunu... ( 62 db ) vs söyledi. Kısaca 5921 düşünenlere tavsiye olunur. Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim, saygılar..
  • arkadaşlar, süpürge almaya karar verirken bu forumun oldukça faydasını gördük. özellikle süpürge uzmanı nickli biri vardı, onun yazdıkları da çok etkili oldu bu kararı verirken. bu nedenle herkese teşekkürler. önceden bosh, ardından arçeliğin bir modelini kullanıyorduk, normal bir makineydi işte, bir özelliği falan yoktu. süpürge yaptığımda en fazla bir gün gidiyordu, sonra hiç süpürülmemiş gibi oluyordu. artık son zamanlarda süpürmeyi bırakmıştım desem yeridir. sonra işte süpürge arayışlarına başladık. başlangıçta sulu almayı düşünüyorduk, ama yazılanları okudukça eşim de ben de toz torbalı almaya karar verdik ve en sonunda fiyat-performans kıyaslamaları, marka kalitesi, filtre sistemi, motor gücü-konumu, tasarım, dayanıklılık derken nilfisk power allergy'de karar kıldık. yaklaşık 3-4 aydır kullanıyoruz. iyi ki de bunu almışız. hakikaten çok memnunum. şimdiye kadar niye almamışız bilemiyorum. bu forumdan çok fayda gördüğüm için, geç de olsa özellikle yazmak istedim. umarım sizler de kendiniz için en uygun seçimi yaparsınız. çünkü gerçekten soluduğumuz hava ve yaşadığımız yer çok önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: se__vi

arkadaşlar, süpürge almaya karar verirken bu forumun oldukça faydasını gördük. özellikle süpürge uzmanı nickli biri vardı, onun yazdıkları da çok etkili oldu bu kararı verirken. bu nedenle herkese teşekkürler. önceden bosh, ardından arçeliğin bir modelini kullanıyorduk, normal bir makineydi işte, bir özelliği falan yoktu. süpürge yaptığımda en fazla bir gün gidiyordu, sonra hiç süpürülmemiş gibi oluyordu. artık son zamanlarda süpürmeyi bırakmıştım desem yeridir. sonra işte süpürge arayışlarına başladık. başlangıçta sulu almayı düşünüyorduk, ama yazılanları okudukça eşim de ben de toz torbalı almaya karar verdik ve en sonunda fiyat-performans kıyaslamaları, marka kalitesi, filtre sistemi, motor gücü-konumu, tasarım, dayanıklılık derken nilfisk power allergy'de karar kıldık. yaklaşık 3-4 aydır kullanıyoruz. iyi ki de bunu almışız. hakikaten çok memnunum. şimdiye kadar niye almamışız bilemiyorum. bu forumdan çok fayda gördüğüm için, geç de olsa özellikle yazmak istedim. umarım sizler de kendiniz için en uygun seçimi yaparsınız. çünkü gerçekten soluduğumuz hava ve yaşadığımız yer çok önemli.

işte asıl problem burada başlıyor.eski süpürgesi berbat olan kişiye yeni süpürgelerin en kötüsü bile şahane gelebiliyor.burada yapılan yorumların birçoğuda eski süpürgesi berbat olan kişilerin yorumundan oluşuyor.eminimki almış oldukları süpürgeden çok daha iyi süpürgeler piyasada mevcuttur.
    sizi tenzih ederek yazıyorum bu yazıyı.sadece göz ardı edilmemesi gereken bir konuya değinmek istedim

• Extreme Hygienic Bursa media markt'ta 467 lira. Düşünenler kaçırmasın. Çok iyi bir fiyat.

http://restposten.mediamarkt.com.tr/store.php?storeId=5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volksdeutsche -- 3 Mart 2013; 23:29:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Extreme Hygienic Bursa media markt'ta 467 lira. Düşünenler kaçırmasın. Çok iyi bir fiyat.

http://restposten.mediamarkt.com.tr/store.php?storeId=5

Arkadaşlar katalog fiyatına göre yarı fiyatına alınabilir bir ürün ancak müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiye göre ürün teşhir ürünüdür. Bilginize.

Almayı isterdim ama teşhirle alakalı prensip kararım olduğu için almıyorum.

• Nilfisk katalogu ektedir. Ürün bilgilerine daha kolay ulaşabilmeniz için ekliyorum ben bayağı zamandır araştırıyorum sonunda sanırsam extreme complete alacağım bir daha da arkama bakmayacağım. Slganda dediği gibi nesiller boyu çalışır inşallah:D

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.