Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun bir araştırma ve burayı hatim etme çalışması sonrasında kafamdaki 3 ürün ile süpürge satınalma işini bitiricez inşallah. üçünü de denedim.

1 - Miele S6210 430 TL (Turbobaşlık yok)
    2 - Rowenta RO4762 450 TL (Tubobaşlık var)
    3 - Electrolux ZUS 3970 500 TL (Turbobaşlık yok)

1 - Öncelikle tercihim mielden yana fakat bu model mielin türkiye sitesinde gözükmüyor. Ciddi soru işareti oldu bu. İngiltere sitesinde var. Ayrıca bu modelin turbo başlığı opsiyon olarak da yok gibi ama aynı makinenein cat-dog modelinde turbo başlık mevcut. Fiyat çok iyi gibi geldi. Merak ettiğim şey S5000 serisi daha mı iyi çünkü fiyatları daha yüksek gibi 6 serine göre. Aleti denedim, malzemesi işçili sesi vakumu gayet başarılı. Super air clean filtre ve hyclean toz torbası da var.

2 - Rowenta akesesuarı bol ama işçiliğini plastik kalitesini miel kadar beğenmedim. Makine mielden ağır gibi geldi ama hakkaten sessiz bir makina yapmışlar. Filtre olarak HEPA 13 sanırım miele kadar başarılımı bilmiyorum. Ama iyi bir seçenek gibi gözüküyor.

3 - Zaten çoğu kişinin favorisi bu makina ama nedense ısınamadım. Fiyat biraz daha yüksek. Dijital kontrol mekanizması biraz canımı sıktı gelecekte sorun çıkarabilir belki. Miele varken 70 TL fazladan verilir mi bilemedim. Çok sessiz makina.

Miele alınmalı mı fiyat iyi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: hebelup

Herkese iyi günler ankara ve konya gezimiz esnasında eşime philips 9225 ve rowenta 8123 ve 8154 ü gösterme şansım oldu. ikisini de beğendi fiyatlarda aralık olarak aynı o nedenle ikisi arasında kaldım. Araştıran arkadaşlar için son bir + - değerlendirmesi yapabilecek bir arkadş var mı teşekkürler.

var rowenta değilde philipsle elektrolüksü karşılaştır detay için yaz bana

iyi gunler esimle rowenta 8154 ve philips 9225 baktik ikisini de begendi. evde astim baslangici olan bir cocuk var toz knusunda cok iyi sessiz ozellikli bir urun ariyorum gozum miele medicair de astım nedeniyle ama bulundugum yerde yok o nedenle bu ikisi bulunabilir oldugundan bunlara yoneldim. sizin tavsiyeleriniz nedir bu ikisinin fiyat araliginda ozellik bakmindan ustun bi model varm yoksa bunlarin arasindan hangisi secilmeli neden

• quote:

quote:

quote:

Herkese iyi günler ankara ve konya gezimiz esnasında eşime philips 9225 ve rowenta 8123 ve 8154 ü gösterme şansım oldu. ikisini de beğendi fiyatlarda aralık olarak aynı o nedenle ikisi arasında kaldım. Araştıran arkadaşlar için son bir + - değerlendirmesi yapabilecek bir arkadş var mı teşekkürler.

iyi gunler esimle rowenta 8154 ve philips 9225 baktik ikisini de begendi. evde astim baslangici olan bir cocuk var toz knusunda cok iyi sessiz ozellikli bir urun ariyorum gozum miele medicair de astım nedeniyle ama bulundugum yerde yok o nedenle bu ikisi bulunabilir oldugundan bunlara yoneldim. sizin tavsiyeleriniz nedir bu ikisinin fiyat araliginda ozellik bakmindan varm yustun bi model arasioksa bunlarin ndan hangisi secilmeli neden

philipsi bilmem ama rowentayı kesinlikle önermem.durumunuz iyiyse dyson

• herkez bir şey söylemiş.evde kullandıgımız bizim alttaki dir.yeni aldık annem cok begendi canavar alettir.temizliğide kolay.

http://www.ucuzu.com/elektrikli-supurge-hali-yikama-makinesi-c3170/philips/fc9225-marathon-p57209112/
  • HErkese merhaba, buraya görüşlerini yazan herkese teşekkür ederim. Burada okuduklarımdan sonra toz torbalı bir süpürge almaya karar verdik ve özellikle elektrolüx veya miele almak için yola çıktık. İzmir Bostanlı'da büyük bir samsung bayi var ve elinde bahsettiğim iki markanın süpürgelerinden bulunmakta. Tavsiyesi ve yaptığı indirim üzereine Miele S 5281 MedicAir modelini aldım.
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/42621_S_5281_MedicAir-49304.htm
    Elinde Elektrolüx ve uygun fiyata verdiği ürünlerde vardı. Katalog fiyatı 849 ve internettede yaklaşık aynı fiyatlara olan ürünü 500 nakit olarak aldım. kullanım detaylarını bilahere yazacağım.
    tekrar burada bilgi veren herkese teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ginda
    ...Katalog fiyatı 849 ve internettede yaklaşık aynı fiyatlara olan ürünü 500 nakit olarak aldım. kullanım detaylarını bilahere yazacağım.

İyi günler sizin aldığınız fiyata bulsam hemen alırım düşünmeden ama bulunduğum yerde bu makinanın satıcısı yok.

Sizden sormak istediğim bu makinanın ses seviyesi nedir?Youtube üzerinde bbu modelle yaptığım araştırmada sesi benim evdeki makina kadardı. Benim için gürültü seviyesini azaltmak en çok istediğim şey. Astım başlangıcı olan çocuğumuz var modele ilgim de buradan geliyor. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  • Ses seviyesi bence oldukça düşük ancak arnica markası kullandığımız için öyle geliyor olabilir. halıda son seviyede kullandık, parkede 2 kademe düşürdük ve ses daha da azaldı. ses ile ilgili sorun olacağını sanmıyorum. şu an için memnunum. Aynı yerde elektrolüxün de makinaları vardı ve onları da uygun fiyata veriyordu satıcı. Ayrıca bugün Agora alışveriş merkezinde Enplus mağazasında aynı makineyi 849 a veriyorlardı.
  • quote:

quote:

quote:

iyi gunler esimle rowenta 8154 ve philips 9225 baktik ikisini de begendi. evde astim baslangici olan bir cocuk var toz knusunda cok iyi sessiz ozellikli bir urun ariyorum gozum miele medicair de astım nedeniyle ama bulundugum yerde yok o nedenle bu ikisi bulunabilir oldugundan bunlara yoneldim. sizin tavsiyeleriniz nedir bu ikisinin fiyat araliginda ozellik bakmindan ustun bi model varm yoksa bunlarin arasindan hangisi secilmeli neden

süpürgede en önemli tek şey filitredir astım ve buna benzer alerjik durumlarda dünya da tek marka var 0.1 mikron filitreleme yapıyor ben 18 senedir kullanıyorum reklam için yazmıyorum ihtiyacı bu yönde olanlar icin bilgi olsun diye yazıyorum FİLTER QUENN bilginize.saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5534

quote:

Orijinalden alıntı: DeRS..U..ZaLa

Merhaba. Sonunda alabildim RO8221'i. Deveyuku.com'dan 14tl kargoyla beraber 12 Taksit 597tl'ye aldım. Siparişi 7sinde verdim 6 gün içinde tedarik edip dün yolladılar. Bugün elime geçti. Kutusu önceden açılmış ürünün. Bu biraz endişe yarattı. Bilmiyorum sanırım denenmek amaçlı açılmış olabileceğini düşündüm. Filtrelerini kontrol ettim ve temizdi yani o sayede içim rahatladı.

Aleti almamdaki en büyük etken 900watt güç tüketimi ve 68desibel ses seviyesi.

Çekiş gücü olarak son derece ideal ve tatmin edici. Ayrıca kullandığım halıda (henüz sadece kalın tüylü halıda denedim) diğer arkadaşların bahsettiği TERS YÖNDE ZIPLAMA sorunuyla ciddi anlamda karşılaşmadım. Dik ve düzgün tutunca çok az seviyede (eski süpürgemizde olduğu kadar, 10 çekişte 1 kere falan) bir zıplama yaşanıyor ama bu kadarı normal bence.

Ses olarak eski süpürgeyi takıp çalıştırdığımda ve kulaklarımı parmağımla iyice bastırarak tıkadığımda ne duyuyorsam o kadar çıkıyor :) Yani son derece sessiz.

3+1 normal büyüklükte bir evde oturuyorum ve sanırım süpürme işlemi sırasında 1 kere içini boşaltmam gerekecek haznenin. O açıdan toz torbalıya göre dezavantaj. İlk kullandığımda biran keşke torbalı mı alsaydım diye düşünmedim değil :) Zira her temizlikten sonra illaki tozla muhatap olacaksınız bir şekilde boşaltırken ve yıkarken. Ama torba masrafı derdinden kurtuluyorsunuz orası ayrı.

Bir eksik yan olarak da hortum kalitesini çok beğenmedim yani daha kaliteli bir hortum bekliyordum. İleride hortumun sapla birleştiği yerde kırılma yaşanacakmış gibi bir görüntü çiziyor şuanda. Umarım yanılıyorumdur. Yadigar süpürgemiz profilo markaydı ve hemen hemen aynı kalitedeler hortum kalitesi açısından.

Bir de sanırım ilk kullanımdan ötürü plastik kokusu verdi dışarıya. Bunun da 1 kaç kullanımdan sonra düzeleceğini tahmin ediyorum.

Toparlamak gerekirse halıyı süpürürken temizlendiğini hissediyorsunuz yani yer yer oluşan grilikler yok oluyor kolaylıkla. Gerekli yerlerde koldaki hava haznesini açarak çekim gücünü azaltma şansı da bir artısı. Süpürmeyi kolaylaştırıyor yani.

Şuan için ilk izlenimlerim bunlar. Bir şey sormak isteyen olursa yanıtlarım...

Bu arada zaman ayırıp incelemelerini ve görüşlerini paylaşarak tercih yapmamı kolaylaştıran tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

hocam bu ürünü bende alalı 4-5 gün oluyor.bugün üst kapağını açtığım da motorun üzerinde siyah filtrede beyazlıklar oluşmuş.yani filtre toz kaçırıyor sanırım.sizdede böyle bir sorun var mı acaba cevabınızı bekliyorum

Selam kısa olarak söylemem gerekirse dünyda filitrelemede 1 numara olan tek makina var.bunun dışında aklınıza gelen 2000 tl lik makinayı bile mavi ışıkta çalıştırın arkasından attıgı toz bulutunu görürsünüz ben buraya marka yazmıyorum evde tanıtımla satıyorlar orjinal amerikan malı 1928 model makinaları hala çalışıyor ben 17 senedir kullanıyorum .sakın ha sulu sistem almayın diyorum lejyon hastalıgına davetiye cıkarırsınız.saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

bugün medya martkta gittim. philips Marathon AutoClean,Rowenta Silence extreem,Bosh Roxx,Siemens Extreem power ı denedim. Bosh ve Siemens çok ama çok ağır. her süpürmede katlanılmaz o ağırlık. Philips ve Rowenta iyi. ancak hepsinde de sıkıntı bence, pisliği boşaltırken etrafa toz saçıyorlar. Rowentayı kullandıktan sonra ne topladı bakayım diye toz haznesini açtım. etrafa toz,pislik saçıldı.philips te de aynı şey oldu sayılır. ama hala toz torbasız istiyorum, bu nedenle LG nin Siklon sistemli, toz torbasız, motorlu toz sıkıştırıcılı, Sani punchlı makineleri var. onları da denemek istiyorum. Media marktta yoktu. LG de diğer cihazlarda olmayan Toz haznesindeki tozları sıkıştırarak bekletiyor.bu sayede toz boşaltma işlemi 3-4 kez azalıyormuş ve boşaltırken etrafa saçılmıyormuş.
    aslında şu cihaz çok iyi gibi geliyor. hem süpürge hemde buharlı. Buhar fonsiyonu kullandığınız başlıktan sağlanıyor, dolayısıyla ana makine ile herhangi bir buhar,su teması yok. ama fiyat baya yüksek.1000 tl civarı
    http://www.lg.com/tr/elektrik-supurgesi/lg-VK9820SCSNY

bir de kullanırken sizi takip eden follow me cihazı var. sensörlerle süpürge sizi takip ediyor. çekme işlemi yok.
    http://www.lg.com/tr/elektrik-supurgesi/lg-VK9120NHAT

ama bu da pahalı.

şu iki model aklıma yattı. ikisinde de hepa 13 filtre,toz sıkıştırma,sani punch var. biri 600tl. biri 370tl.

aşağıdaki 370 tl ye bulunabiliyor. LG vk 7920 NHAQY
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-lg-vk7920nhaqy-fiyati,385896.html

LG VK8920NHAQY 591TL
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-lg-vk8920nhaqy-fiyati,385897,6,8.html

aralarındaki farklar.
    7920 de İngiliz Alerji kurumundan onaylı Anti Alerjik özellik yok. 8920 de var.
    7920 de gürültü seviyesi 77, 8920 de 74.
    7920 de tüm zeminlere uygun başlık var. 8920 de Halı ve sert zemin başlığı var.

bu 3 özellik için 230TL fark vermeye değer mi? Anti Alerjik olması önemli aslında, benim allerji problemim var. ama bir süpürge nasıl anti alerjik olabilecek ben anlayamadım. Sonuçta filtreleri aynı,her şeyi aynı. 31 Ekim e kadar karar vermem gerek. MediaMart ın ikinci üründe %50 indirim kampanyasından yararlanmak istiyorum. bununla birlikte bir de philips ütü alacağım.

kusura bakmayın uzun olduysa.

Dünyada 0.1 micron filitresi olan tek makina aynı zamanda hava temizleme aleti+ süpürge F.Q. incelemende fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ginda

HErkese merhaba, buraya görüşlerini yazan herkese teşekkür ederim. Burada okuduklarımdan sonra toz torbalı bir süpürge almaya karar verdik ve özellikle elektrolüx veya miele almak için yola çıktık. İzmir Bostanlı'da büyük bir samsung bayi var ve elinde bahsettiğim iki markanın süpürgelerinden bulunmakta. Tavsiyesi ve yaptığı indirim üzereine Miele S 5281 MedicAir modelini aldım.
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/42621_S_5281_MedicAir-49304.htm
    Elinde Elektrolüx ve uygun fiyata verdiği ürünlerde vardı. Katalog fiyatı 849 ve internettede yaklaşık aynı fiyatlara olan ürünü 500 nakit olarak aldım. kullanım detaylarını bilahere yazacağım.

Hayırlı olsun, gerçekten piyasadaki en iyi markayı almışsınız. Miele S 5281 Medicair elektrikli süpürge kullanan DH üyeleri için SüpürgeMarket firmasından tedarik edebileceğiniz ürünleri aşağıda paylaşıyorum;

Toz Torbası;

Normal Paket
    http://www.supurgemarket.com/miele-5000-5999-p-3973.html

Kampanya 1
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-mis2-toz-torbasi-adet-koku-p-3965.html

Kampanya 2
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-mis2-toz-torbasi-adet-p-3964.html

Hepa Filtre;

http://www.supurgemarket.com/miele-5000-5999-hepa-filtre-p-4899.html

• Nilfisk power alerji astım hastaları için uygun bir üründür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

bugün medya martkta gittim. philips Marathon AutoClean,Rowenta Silence extreem,Bosh Roxx,Siemens Extreem power ı denedim. Bosh ve Siemens çok ama çok ağır. her süpürmede katlanılmaz o ağırlık. Philips ve Rowenta iyi. ancak hepsinde de sıkıntı bence, pisliği boşaltırken etrafa toz saçıyorlar. Rowentayı kullandıktan sonra ne topladı bakayım diye toz haznesini açtım. etrafa toz,pislik saçıldı.philips te de aynı şey oldu sayılır. ama hala toz torbasız istiyorum, bu nedenle LG nin Siklon sistemli, toz torbasız, motorlu toz sıkıştırıcılı, Sani punchlı makineleri var. onları da denemek istiyorum. Media marktta yoktu. LG de diğer cihazlarda olmayan Toz haznesindeki tozları sıkıştırarak bekletiyor.bu sayede toz boşaltma işlemi 3-4 kez azalıyormuş ve boşaltırken etrafa saçılmıyormuş.
    aslında şu cihaz çok iyi gibi geliyor. hem süpürge hemde buharlı. Buhar fonsiyonu kullandığınız başlıktan sağlanıyor, dolayısıyla ana makine ile herhangi bir buhar,su teması yok. ama fiyat baya yüksek.1000 tl civarı

bir de kullanırken sizi takip eden follow me cihazı var. sensörlerle süpürge sizi takip ediyor. çekme işlemi yok.

ama bu da pahalı.

şu iki model aklıma yattı. ikisinde de hepa 13 filtre,toz sıkıştırma,sani punch var. biri 600tl. biri 370tl.

http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-lg-vk7920nhaqy-fiyati,385896.html

LG VK8920NHAQY 591TL
    http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-lg-vk8920nhaqy-fiyati,385897,6,8.html

aralarındaki farklar.

bu 3 özellik için 230TL fark vermeye değer mi? Anti Alerjik olması önemli aslında, benim allerji problemim var. ama bir süpürge nasıl anti alerjik olabilecek ben anlayamadım. Sonuçta filtreleri aynı,her şeyi aynı. 31 Ekim e kadar karar vermem gerek. MediaMart ın ikinci üründe %50 indirim kampanyasından yararlanmak istiyorum. bununla birlikte bir de philips ütü alacağım.

Dünyada 0.1 micron filitresi olan tek makina aynı zamanda hava temizleme aleti+ süpürge F.Q. incelemende fayda var.

lg den okadar umut bağlamayın hayalleriniz suya düşebilir.unutmayın Türkiye de en çok satılan süpürge arçelik bekodur dünya da ençok üretilen süpürge samsung ve lg dir bu demek değildirki en iyileri bunlar 01 mikrondan bahsetmek için filtreden bahsetmek gerekir bunun için 0.3 mikronu hepa filtreler tutar bunlar hepa serisidir yani hepa 13 ve hepa 14 tür bunların hepa 14 ünü sadece Elektroluks ve Nilfisk üretir 0.1 mikrona gelince hepa 15 yani (ULPA) filtre gelir bunun normal piayasa fiyatı 750 tlcivarıdır bu filtrnin içinden hava geçirmek içinde çok ciddi bir motor gücü gereklidir.Bunuda lg nin yapacağını ve bu rakamlara satacağını sanmıyorum.

Satıcılar her yalanı söyleyebilir inanmayın her belgeyide sunabilir bugün ingiltere alerji derneği he önüne gelen firmaya alerjen sertifikası vermekte özelliklede toz torbasız süpürgelere bu sertifika veriliyosa kalitesinden şüphe ederim .Bir kere torbasız makina astım alerji iiçin dünyada uygun değildir çünkü temizlerken tozla muhattap olursun yok top jline getirmesi hikaye astımlı birisine temizletin o anlar
    bu arada ulpa filtreyi merak ediyorsanız araştırın marka vermek istemediğimden firma ismi yazmadım eğer zero tolerance olarak araştırırsanız bulursunuz evde kullanılmaz labaratuarlarda kullanılan bir üründür.

kafadan üfürme yalanlara kanmayın daha fazla yazmamın anlamı yok. bence sonra taraf tutuyo deniliyor bütün bildiklerimi yazamıyorum taşlanıyorum :)

• Merhaba,

Eşim ve oğluma alerjik astım teşhisi konunca süpürge araştırmaya başladım. İhlas aura cleanmax cihazının tanıtımını yaptılar, ürün çok özelliği var gibi tanıtılıyor ancak, bana sorarsanız sadece sulu süpürge, seperatörü ve 150 watt lık dövücü başlığı tek farkı. Bence çekim gücü çok düşük. 1 hafta kaldı denedik. Bir kere kullanımı çok zor. Hanım çalışıyor, evde çocuk var. Öyle kırıntı oldu, bardak kırıldı hadi hoop çalıştıralım denecek bir cihaz değil. her seferinde su doldur, boşalt, boşalttığın yere de temizlik için su dök, seperatörü paslanmasın diye sil kurut kaldır. İş yani ve fiyat fahişşş. Bu cihazı alanın evde bir de ufak süpürgesi olması şart.
    sonra sulu sistem süpürgelerin hepsinde, su doldur boşalt olayı olduğundan, bir müddet sonra koku problemi çıkarttığından ve ihlastaki seperatör olayı (20000 devir/dk altında ise tozların tamamını suya atamıyor) olmadığından sulu sistemi eledim.
    Torbasız süpürgeler ve cyclonik olanlar fena değil. Emişleri iyi, dışarı toz kaçırmıyorlar ancak hazneyi boşaltmak tam bir eziyet. Hatırlayanlar vrdır ben küçükken simtel vardı evde. bezden torbası dolduğunda gidip çöpte sopayla vura vura temizlerdim, sonra eve gelir banyo yapardım :) bu hazneliler onun bir versiyon üstü gibi geldi bana.
    Yabancı sitelerde ve alerji derneklerinin yabancı sitelerinde astım ve alerjili bireyler için sentetik torbalı ve hepa filtreli süpürgelerin önerildiğini okudum. Nilfisk ile ilgili yorumlar dikkatimi çekti. Media Marktta Nilfisk extreme eco, philips maraton denedik. Philipsin başlığı vasat, yorucu bir kullanımı var gibi geldi bana. Ama nilfiski beğendim. Emiş gücü süper, motor 1250 watt çok tasarruflu, 5 yıl garantisi var, halıları döverek temizleyen extra turbo başlık kullanma imkanı var, çok sessiz hiç çekmiyor hissi veriyor :) sanki çok ses çıkarsa daha çok çekecek sanıyor insan, emişi çok iyi olmasına rağmen başlığın tasarımı sayesinde çok rahat kullanılıyor, hepa 14 filtre büyük avantaj, extreme x300 e o kadar para vermeye gerek yok bence. Bugün extreme ecoyu media mrkttan 547 tl ye 12 taksitle aldım. Yarın Tekzenden turbo başlık alıcam 46 TL.
    Bence işlem tamam, hanım da beğendi, ona göre tek sıkıntı aşırı sessiz oluşu :) sanırım zamanla alışıcak.
    Umarım süpürge araştıran arkadaşlara yardımı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: orcunbicakci

Merhabalar,

Uzun bir araştırma ve burayı hatim etme çalışması sonrasında kafamdaki 3 ürün ile süpürge satınalma işini bitiricez inşallah. üçünü de denedim.

1 - Öncelikle tercihim mielden yana fakat bu model mielin türkiye sitesinde gözükmüyor. Ciddi soru işareti oldu bu. İngiltere sitesinde var. Ayrıca bu modelin turbo başlığı opsiyon olarak da yok gibi ama aynı makinenein cat-dog modelinde turbo başlık mevcut. Fiyat çok iyi gibi geldi. Merak ettiğim şey S5000 serisi daha mı iyi çünkü fiyatları daha yüksek gibi 6 serine göre. Aleti denedim, malzemesi işçili sesi vakumu gayet başarılı. Super air clean filtre ve hyclean toz torbası da var.

2 - Rowenta akesesuarı bol ama işçiliğini plastik kalitesini miel kadar beğenmedim. Makine mielden ağır gibi geldi ama hakkaten sessiz bir makina yapmışlar. Filtre olarak HEPA 13 sanırım miele kadar başarılımı bilmiyorum. Ama iyi bir seçenek gibi gözüküyor.

3 - Zaten çoğu kişinin favorisi bu makina ama nedense ısınamadım. Fiyat biraz daha yüksek. Dijital kontrol mekanizması biraz canımı sıktı gelecekte sorun çıkarabilir belki. Miele varken 70 TL fazladan verilir mi bilemedim. Çok sessiz makina.

1 - Miele S6210 430 TL alındı.

Elektroworld den teşhir ürününün kontrol ederek aldım. Çok temizdi teşhir olmasını dert etmedim.

Makina sessiz modunda oldukça sessiz. Emişi oldukça başarılı. Üflediği hava da enterasan şekilde inanılmaz temiz gibi.

Bir süre kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

ama bu da pahalı.

LG VK8920NHAQY 591TL

aralarındaki farklar.

lg den okadar umut bağlamayın hayalleriniz suya düşebilir.unutmayın Türkiye de en çok satılan süpürge arçelik bekodur dünya da ençok üretilen süpürge samsung ve lg dir bu demek değildirki en iyileri bunlar 01 mikrondan bahsetmek için filtreden bahsetmek gerekir bunun için 0.3 mikronu hepa filtreler tutar bunlar hepa serisidir yani hepa 13 ve hepa 14 tür bunların hepa 14 ünü sadece Elektroluks ve Nilfisk üretir 0.1 mikrona gelince hepa 15 yani (ULPA) filtre gelir bunun normal piayasa fiyatı 750 tlcivarıdır bu filtrnin içinden hava geçirmek içinde çok ciddi bir motor gücü gereklidir.Bunuda lg nin yapacağını ve bu rakamlara satacağını sanmıyorum.

Satıcılar her yalanı söyleyebilir inanmayın her belgeyide sunabilir bugün ingiltere alerji derneği he önüne gelen firmaya alerjen sertifikası vermekte özelliklede toz torbasız süpürgelere bu sertifika veriliyosa kalitesinden şüphe ederim .Bir kere torbasız makina astım alerji iiçin dünyada uygun değildir çünkü temizlerken tozla muhattap olursun yok top jline getirmesi hikaye astımlı birisine temizletin o anlar
    bu arada ulpa filtreyi merak ediyorsanız araştırın marka vermek istemediğimden firma ismi yazmadım eğer zero tolerance olarak araştırırsanız bulursunuz evde kullanılmaz labaratuarlarda kullanılan bir üründür.

kafadan üfürme yalanlara kanmayın daha fazla yazmamın anlamı yok. bence sonra taraf tutuyo deniliyor bütün bildiklerimi yazamıyorum taşlanıyorum :)

FILTER QUENN haberin olmaması imkansız süpürge uzmanı olarak bu makinayı tanıyor olman gerekir ben lg hiç bahsetmedim filterquenn 1928 yılından beri üretiliyor ve tek modeli var bende bu makinayı 17 senedir kullanıyorum . bilginize arz olunur.Konu allerji ve astım olunca yazma geregi duydum bu makineyi yeri geldiginde hava temizlemede,de kullanıyorum.saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: orcunbicakci

Merhabalar,

bende buradan çok süpürge araştırdım ama saturn izmir mağzasından miele s6210 denk geldi 310tl ya bende hiç düşünmeden aldım ve iyiki almışım diyorum mükemmel bi süpürge için rahat olsun ve sessiz bi süpürge

• ben mutfakta kullanacağım dikey elektirik süp. arıyorum. pratik,beni yormayan bir süpürge .az bir araştırmayla Morphy Richards T70420 Allergy gördüm. başka makineler de olabilir.

fikirlerinizi bir an önce bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamuel

ben mutfakta kullanacağım dikey elektirik süp. arıyorum. pratik,beni yormayan bir süpürge .az bir araştırmayla Morphy Richards T70420 Allergy gördüm. başka makineler de olabilir.

Fakir markasının üçgen uçlu kırmızı bir süpürgesi vardı onu alınız.

Miele süpürgem için inceleme yapacaktım ancak işlerim yüzünden gecikti biraz. Bir iki güne yapacağım. Bir kaç kişi daha miele almış, özellikle medicair alan arkadaş çok uyguna almış hayırlı olsun hepinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamuel

ben mutfakta kullanacağım dikey elektirik süp. arıyorum. pratik,beni yormayan bir süpürge .az bir araştırmayla Morphy Richards T70420 Allergy gördüm. başka makineler de olabilir.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=38456633

İlili konu budur buradan takip edip fikir edinebilirsiniz. Şu an konuda geçen en iyi süpürge HOOVER FJ182 modeli gerçekten güzel bir model parasını hakediyor. 3 fonksiyonlu
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.