Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • toz torbalı kullanmak en mantıklıen philips toz torbasız süpürge iyice temizliği zor gelmeye başladı zaten bozuk philipsten orta seviye toz torbasız almayın resmen işkence
  • orta seviye derken hangi modelden bahsediyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: DeRS..U..ZaLa

Yanıt için teşekkürler. Şu ana kadar kehanetler tutmadı yani :) İnşallah garantisi bittiğinde de aynı verimlilikte çalışmayı sürdürür. Valla en iyi alternatif o alet gözüküyor benim içinde. Ben de sizin yaptığınız gibi deveyuku.com'dan alacağım inşallah bayramdan sonra. Bu arada sizin nicki bi yerden çıkarcam çıkarcam derken en sonunda çıkardım :D The Mentalist'in perde arkası kahramanı yani çevirmeni olduğunuzu geçen gün izlediğimde fark ettim. O kadar dandik çeviriler var ki gerek filmlerde gerek dizilerde sizin çevirileriniz gerçekten ustaca. Emek harcayıp bu kaliteli çevirileri ortaya çıkardığınız için de teşekkür ederim bu vesileyle...

Rica ederim, umarım bozulmaz tabii alet, dileğimiz her zaman o yönde.

Mentalist doğrdur, bu sene yoğun olduğumdan çeviremiyorum lâkin çevirdiğim zaman da tek değildim, ortakla birlikte çevirdik hep, yani tek başıma almayayım
    o teşekkürü, sağ olunuz

eozen81 hocam 3 gün önce deveyuku.com'dan sonunda alabildim ro8221 süpürgeyi ama çalıştırdığımda yoğun bir koku üfleme durumu oldu. Plastik kokusu gibi bir koku. Bugün evi boydan boya süpürdüm ve ilk açışta koku oluyor ama zaman geçtikçe yoğunluğu azalıyor ancak kesilmiyor. Acaba sizde de bu durum olmuş muydu? Ben başta ilk kullanımlardan ötürü yayabileceğini düşündüm ama eğer sadece bende olan bir durumsa ürünü pazartesiye kadar yollama şansım var yani geri iade etmeyi düşünüyorum anormal bir durumsa... Yanıtlarsanız sevinirim

Bu süpürgeyi kullanan diğer arkadaşlar siz de yanıtlarsanız sevinirim.

• quote:

eozen81 hocam 3 gün önce deveyuku.com'dan sonunda alabildim ro8221 süpürgeyi ama çalıştırdığımda yoğun bir koku üfleme durumu oldu. Plastik kokusu gibi bir koku. Bugün evi boydan boya süpürdüm ve ilk açışta koku oluyor ama zaman geçtikçe yoğunluğu azalıyor ancak kesilmiyor. Acaba sizde de bu durum olmuş muydu? Ben başta ilk kullanımlardan ötürü yayabileceğini düşündüm ama eğer sadece bende olan bir durumsa ürünü pazartesiye kadar yollama şansım var yani geri iade etmeyi düşünüyorum anormal bir durumsa... Yanıtlarsanız sevinirim

Dostum, bizde böyle bariz bir koku durumu olmadı, eğer içinize sinmeyecek kadar kötü bir
    durumda isterseniz iade edin ya da Rowenta müşteri hizmetlerini arayın, çok yardımcı oluyorlar,
    belki de sık karşılaşılan bir durumdur ve geçicidir, bizde olmadığı için net bir şey diyemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Yanıt için teşekkürler. Şu ana kadar kehanetler tutmadı yani :) İnşallah garantisi bittiğinde de aynı verimlilikte çalışmayı sürdürür. Valla en iyi alternatif o alet gözüküyor benim içinde. Ben de sizin yaptığınız gibi deveyuku.com'dan alacağım inşallah bayramdan sonra. Bu arada sizin nicki bi yerden çıkarcam çıkarcam derken en sonunda çıkardım :D The Mentalist'in perde arkası kahramanı yani çevirmeni olduğunuzu geçen gün izlediğimde fark ettim. O kadar dandik çeviriler var ki gerek filmlerde gerek dizilerde sizin çevirileriniz gerçekten ustaca. Emek harcayıp bu kaliteli çevirileri ortaya çıkardığınız için de teşekkür ederim bu vesileyle...

Rica ederim, umarım bozulmaz tabii alet, dileğimiz her zaman o yönde.

Mentalist doğrdur, bu sene yoğun olduğumdan çeviremiyorum lâkin çevirdiğim zaman da tek değildim, ortakla birlikte çevirdik hep, yani tek başıma almayayım
    o teşekkürü, sağ olunuz

ben hepsi buradadan almıstım 2 ay önce aynı süpürgeyı dedıgın gıbı bı koku fılan olmadı kaç aldın ayrıca sorması ayıp..

• quote:

quote:

Dostum, bizde böyle bariz bir koku durumu olmadı, eğer içinize sinmeyecek kadar kötü bir
    durumda isterseniz iade edin ya da Rowenta müşteri hizmetlerini arayın, çok yardımcı oluyorlar,
    belki de sık karşılaşılan bir durumdur ve geçicidir, bizde olmadığı için net bir şey diyemiyorum.

Teşekkür ederim yanıt için. Yarın arayıp sorayım müşteri hizmetlerine. Duruma göre hareket ederim.

@mrbaronx deveyuku.com'dan 12 taksit 14 tl kargo ile beraber 597tl'ye aldım...

• siemens VSX6XTRM Extreme Power Elektrikli Süpürge
    kullananlar yorumlarınız nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtgnyl -- 18 Kasım 2012; 22:49:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtgnyl

siemens VSX6XTRM Extreme Power Elektrikli Süpürge

çok ağır o süpürge yaklaşık 10KG. her temizlikte çekilmez o ağırlık. çok güçlü bir makina o ayrı. ama çok ağır. ben şahsen almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

quote:

çok ağır o süpürge yaklaşık 10KG. her temizlikte çekilmez o ağırlık. çok güçlü bir makina o ayrı. ama çok ağır. ben şahsen almam.

evet 13kg diyor.ben de onu düşündüm doğrusu ağır bütün evde nasıl dolaştırırım diye ama bebek olunca halılar iyi süprülsün istiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

quote:

evet 13kg diyor.ben de onu düşündüm doğrusu ağır bütün evde nasıl dolaştırırım diye ama bebek olunca halılar iyi süprülsün istiyorum

aynı çekiş gücünde Philips marathon Autoclean alın. aynı fiyata. çekiş gücü süper. 7kg bu.
    rowenta ro8221 olabilir. ya da torbalı Philips FC9170 Performer 500airwatt, betonu söker duvardan =)

• ben sanırım yarın philips 9225 alacam ,rowentayı önermem marathon serisine bakın 9225 veya 9205
  • Butcem 400 civari.

Miele tango plus
    miele cat&dog
    nilfisk
    fakir
    Thomas
    black and decker

Hangisini onerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 3 hafta önce rowenta eo 5921 aldığımı yazmıştım. Çok memnun kaldık aletten bu süre zarfında özellikle sessizlik olayı mükemmel. . Pazar sabahı saat 08 de bile çalıştırabiliyor hanım dert etmeden. Hatta evdeki kedimiz bile sallamıyor bu süpürgeyi. Normalde tıslar hemen tüyerdi oradan Evde halımız olmadığından tüm ıslak ve ahşap zeminlerde gayet başarılı emişi.

Ben carrefourdan world kampanyalı 2 ay erteleme 12 ay taksit 479 almıştım. Geçen hafta baktığımda hala devam ediyordu kampanya. Almak isteyenlere duyurulur.
  • arkadaşlar rowenta ro8123 modelini nasıl bilirsiniz*kullanan arkadaşlarım yorum yapabilir mi?yarın almayı düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

arkadaşlar rowenta ro8123 modelini nasıl bilirsiniz*kullanan arkadaşlarım yorum yapabilir mi?yarın almayı düşünüyorum...

vatan da indirimde bugün. ben de almayı düşünüyorum ama hiç kullanıcı yorumu bulamadım nette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugor

quote:

arkadaşlar rowenta ro8123 modelini nasıl bilirsiniz*kullanan arkadaşlarım yorum yapabilir mi?yarın almayı düşünüyorum...

vatan da indirimde bugün. ben de almayı düşünüyorum ama hiç kullanıcı yorumu bulamadım nette.

Valla bende vatandan alacam ama bu mu yoksa philips 9170 mi karar veremedim.bu cihazla ilgili tek cekincem cekis gucu.yoksa koldan kumandali falan olusu ve supurge basligi daha iyi gibi geldibana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır süpürge araştırıyoruz.edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim hatta araştırmam bittiğinde süpürge kıyaslama tablosunu da buradan paylaşabilirim.

1. toz haznesinin ortasında yuvarlak filtre olanlar sürekli temizlik gerektiriyor yada sık sık filtreyi alacaksınız ki buda ekstra masraf bunun yerine torbalı bile daha mantıklı.ortadaki filtre bazı markalarda yıkanabilir denilse bile filtreyi tozlu şekilde suya sokarsanız çamur gibi yapışır mecbur balkona çıkıp poşetin içine sokup temizleyeceksiniz,ne kadar iyi temizlesenizde filtre yapısı gereği tozlar kalıyor.

2. toz torbasız alacaksanız,toz haznesinin kapasitesi,bu haznenin açılıp kapanma şekli çok önemli.örneğin burada çok tavsiye edilen rowenta 8221 inceledim evi süpürürken toz haznesi koltuk vb. eşyanın köşesine değdiği anda toz haznesi yerinden çıkıyor.süpürgeyi elinden bırak tekrar hazneyi tak bir sürü iş.tabii toz-pislik yere dökülmediyse....

3. philips 8761 ve ona benzer torbasız modeller (tüm philipsleri neredeyse inceledim) toz hazne kapağında herhangi bir kilit vesaire yok.yani süpürme işiniz bittiğinde toz haznesini söküp çöpe dökmeye giderken yan yatırsanız,elinizden düşürseniz veya ters çevirseniz tüm toz evinize dökülür.

4. dyson bu işin piri belliki malzeme kalitesi emiş gücü rakipsiz.ancak ben o kadar para vermem diyenler diğer modelleri inceleyebilirler ekonomik gücü olan ve kendi evinde oturan,taşınma sıkıntısı olmayanlar bence hiç düşünmeden dc23 veya dc37 modellerini alsınlar derim.

5. toz torbalı düşünüyorsanız en önemli kriterlerden biri torba fiyatı olacaktır.artık bir çok marka ortak torba kullanıyor.toz torbalılarda ise miele,nilfisk,electrolux (özellikle zus3922 modeli) diğer markalara göre öne çıkıyor.

6. çalışma özellikleri bakımından yenilikçi özellikler barındıran LG süpürgelerin ise ortak sıkıntısı servis hizmetleri.bozulursa işiniz zor görünüyor.

7. tüm toz torbalı,torbasız vb süpürgelerin ortak özelliği ise araştırdığım kadarıyla başlık kısmını aksesuar kabul ediyorlar ve bozulup kırılırsa garanti kapsamı dışı işlem yapıyorlar.Sadece dyson başlığı da garantiden işlem yapıyor.

8. süpürge kararı verirken kullanıcı yorumları önemli olduğu kadar,mağazada görüp incelemek ve markanın kendi web sayfasına girip özelliklerini mutlaka incelemek gerek.

yukarıda yazdıklarım şahsi gözlemlerimdir ve değerlendirme kendi bakış açıma göre yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 25 Kasım 2012; 19:03:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zugor

quote:

Valla bende vatandan alacam ama bu mu yoksa philips 9170 mi karar veremedim.bu cihazla ilgili tek cekincem cekis gucu.yoksa koldan kumandali falan olusu ve supurge basligi daha iyi gibi geldibana.

dün ben mağazada biraz inceledim görevliden çalıştırmasını rica ettim çekiş gücü fena değil ama süper de değil yani.8221 den farkı aksesuar ve motor olarak 8123 de dikdörtgen başlıktan başka hiçbir aksesuar yok ve 2200 watt.8221 ise 900 watt ve 2200 ile aynı emiş gücüne sahipmiş yani %50 enerji tasarruflu aksesuar olarak da mini motorlu başlık,üçgen başlık ve kalorifer başlığı denen başlıklar var 8221 de ben sanırım 8221 i alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Uzun zamandır süpürge araştırıyoruz.edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim hatta araştırmam bittiğinde süpürge kıyaslama tablosunu da buradan paylaşabilirim.

1. toz haznesinin ortasında yuvarlak filtre olanlar sürekli temizlik gerektiriyor yada sık sık filtreyi alacaksınız ki buda ekstra masraf bunun yerine torbalı bile daha mantıklı.ortadaki filtre bazı markalarda yıkanabilir denilse bile filtreyi tozlu şekilde suya sokarsanız çamur gibi yapışır mecbur balkona çıkıp poşetin içine sokup temizleyeceksiniz,ne kadar iyi temizlesenizde filtre yapısı gereği tozlar kalıyor.

2. toz torbasız alacaksanız,toz haznesinin kapasitesi,bu haznenin açılıp kapanma şekli çok önemli.örneğin burada çok tavsiye edilen rowenta 8221 inceledim evi süpürürken toz haznesi koltuk vb. eşyanın köşesine değdiği anda toz haznesi yerinden çıkıyor.süpürgeyi elinden bırak tekrar hazneyi tak bir sürü iş.tabii toz torbası eve dökülmediyse....

3. philips 8761 ve ona benzer torbasız modeller (tüm philipsleri neredeyse inceledim) toz hazne kapağında herhangi bir kilit vesaire yok.yani süpürme işiniz bittiğinde toz haznesini söküp çöpe dökmeye giderken yan yatırsanız,elinizden düşürseniz veya ters çevirseniz tüm toz evinize dökülür.

4. dyson bu işin piri belliki malzeme kalitesi emiş gücü rakipsiz.ancak ben o kadar para vermem diyenler diğer modelleri inceleyebilirler ekonomik gücü olan ve kendi evinde oturan,taşınma sıkıntısı olmayanlar bence hiç düşünmeden dc23 veya dc37 modellerini alsınlar derim.

5. toz torbalı düşünüyorsanız en önemli kriterlerden biri torba fiyatı olacaktır.artık bir çok marka ortak torba kullanıyor.toz torbalılarda ise miele,nilfisk,electrolux (özellikle zus3922 modeli) diğer markalara göre öne çıkıyor.

6. çalışma özellikleri bakımından yenilikçi özellikler barındıran LG süpürgelerin ise ortak sıkıntısı servis hizmetleri.bozulursa işiniz zor görünüyor.

7. tüm toz torbalı,torbasız vb süpürgelerin ortak özelliği ise araştırdığım kadarıyla başlık kısmını aksesuar kabul ediyorlar ve bozulup kırılırsa garanti kapsamı dışı işlem yapıyorlar.Sadece dyson başlığı da garantiden işlem yapıyor.

8. süpürge kararı verirken kullanıcı yorumları önemli olduğu kadar,mağazada görüp incelemek ve markanın kendi web sayfasına girip özelliklerini mutlaka incelemek gerek.

yukarıda yazdıklarım şahsi gözlemlerimdir ve değerlendirme kendi bakış açıma göre yapılmıştır.

tespitleriniz güzel ama bazı eksikler var benim düşümce doğrultusunda şöyleki , hazne ortasında filtre var ise temizlik torbalılara göre sıkıntılı ama sizin bahsttiğiniz gibi sürekli tıkanma durumu yok ,kitapçığında 2 ayda bir temizleyin yazıyor bu şekilde temizleyipte 4 - 5 sene iç silindirik filtreyi kullananlar var ,ben philips 9225 modelini aldım filtreye çarparak tozları aşağı döküyor içine temizleme fırçası dahi koymamışlar ,yıkanırsa çamur olur diyorsunuz çok haklısınız ben saolsun bir serviteki yetkili ile almadan uzun uzun konuştum bana dediği sakın öyle kitapçıkta gösterildiği gibi silindirik filtreye su dökme ,temiz havanın çıktığı silindirin üst kımındaki delikten su dökki tozlar tam tersi dışarı doğru çıksınlar çamurlaşma olmasın , kilit olayındada çok haklısınız 9225 deki bile hani çok iyi diyebileceğimiz bişey değil ama klit olayında sorun yok kapağı basıyorsunuz contaya hafif baskı olduktan son kilit tık diye oturuyor ,süpürme işleminden sonra eğer hazne çok doldu ise bir 5 dakika bekliyoruz toz dibe çöksün diye sonra çok pratik şekilde götürüp poşete döküyoruz ,dyson un yeni dc37 modelinde haznenin alttan açılması sağlanmış daha iyi olmuş ama izlediğim videolarda o kapak açılıp toz döküldüğündede sarılıp haznede kalan tozlar illaki oluyor yani ondada tozla karşılaşmak mümkün ,ben torbalı almayı düşünüyorum diyenler var ise ben miele önerebilirim hiç bir firmanın afedersiniz ..ok atmadığı marka iyidir diye düşünüyorum çünkü atamıyorlar testlerde de filtrasyonu çok iyi çıkan bir marka

• arkadaşlar yazılmış falan baya okudum ama hala elle tutulur birşey anlayamadım ya.

Torbalı alıcam sorun ve kolaylık bakımından. Phlps düşünüyorum ama gidip 500-600 vermek istemiyorum. Şöyle en fazla 400 olacak şekilde bir torbalı süpürge alıcam. Anlamıyorum bu işlerden ve hastayım şuan kusura bakmayın artık.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.