- x
Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
2850 Cevap304070 Görüntüleme68 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:09:27 

Levent bey tesekkur ederım,en kısa zamanda bılgılendırecegım....

satılık sonus faber domus center
satılık sonus faber domus wall

556 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:57:23 

quote:

Orijinalden alıntı: emrekaren

Bende merakla bekliyorum.

LG 50PM6900
2004 Ford Mondeo Ghia-X - LPG

405 Mesaj
25 Ağustos 2012; 9:55:33 

quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

ladex eco modelini tavsiye etmem belki bütçeni zorlarsın diye dedim ömrü uzun olur düşük matorlu süpürgenin 5481 i al zaten o üründen beklentilerinin fazlasını bulacaksın.

Ben aldın kabul ediyorum hayırlı uğurlu olsun.

ben s6240 daha pahalı zannediyordum ama s6240 529 tl, s5481 889 tl. s6240da süper air clean filtre var, s5481de ise active hEPA-filtre mevcut. bunların bizim bildiğimiz hepa 13 veya 14 filtrelerinin karşığı nedir??

511 Mesaj
25 Ağustos 2012; 10:27:52 

Nilfisk extreme eco modelini sipariş ettim bakalım hayırlısı.

1131 Mesaj
25 Ağustos 2012; 11:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: emrekaren

Ben de bekliyorum hocam

Samsung Galaxy S2 & Asus K53SV SX581R & LG 47LW4500 + WD Gen2 HD Media Player + Teledünya Neotion Conax Modül & Canon HF R106 Kamera & Netmaster CXC-150 +Tp-Link WR942ND

5971 Mesaj
25 Ağustos 2012; 12:21:11 

samsungun bir modelini alayım dedim almadan önce hepa filtresinin fiyatını öğrenmek için samsung servisi aradım.ne ellerinde var nede fiyatını verebildiler birde üstüne servise gelip servis formu doldurmamı istediler bir filtre için.süpürge market.comdada satılmıyor hiçbir samsung ürünü.
bu da demekki samsungun hiçbir süpürgesi alınmaz.
onlar anca televizyon ve cep telefonu satsın.(gerçi telefonumda televizyonumda samsung)

bu arada 300 liraya kadar bi süpürge tavsiyesi istedim ilgilenen olmadı.demekki 600-700 lüklerin başlığı burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 12:23:46 >

7970 Mesaj
25 Ağustos 2012; 12:24:17 

quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

samsungun bir modelini alayım dedim almadan önce hepa filtresinin fiyatını öğrenmek için samsung servisi aradım.ne ellerinde var nede fiyatını verebildiler birde üstüne servise gelip servis formu doldurmamı istediler bir filtre için.süpürge market.comdada satılmıyor hiçbir samsung ürünü.
bu da demekki samsungun hiçbir süpürgesi alınmaz.
onlar anca televizyon ve cep telefonu satsın.

bu arada 300 liraya kadar bi süpürge tavsiyesi istedim ilgilenen olmadı.demekki 600-700 lüklerin başlığı burası.

Değerli kardeşim, tavsiye istemişsiniz ancak önceki sayfaları okumadınız sanırım keza sırf benim aldığım Rowenta 8221
için bile bolca resimli ve yorumlu mesajlarım vardı, kimsenin Samsung önerdiğini hatırlamıyorum ama siz gene de gidip
Samsung almışsınız, ben de o kısmı anlamadım

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung S24B350H, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

5971 Mesaj
25 Ağustos 2012; 13:11:18 

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Değerli kardeşim, tavsiye istemişsiniz ancak önceki sayfaları okumadınız sanırım keza sırf benim aldığım Rowenta 8221
için bile bolca resimli ve yorumlu mesajlarım vardı, kimsenin Samsung önerdiğini hatırlamıyorum ama siz gene de gidip
Samsung almışsınız, ben de o kısmı anlamadım

yanlış anlaşılmış mesajım.ben samsungun elektrikli süpürgesini almadım.alsammı diye araştırdım ve alınmaz onu gördüm.aldığımı hangi cümlemden çıkardınız bende onu anlamadım.
ha tv ve telefonunu almışsın dersen samsung tv hediye geldi,telefonda samsung galaxy s2,gayet iyidir.
rowenta 8221 fiyat olarak beni aşar ben maximum 300 liraya kadar bir makine bakıyorum.nilfiskin bir iki modeli var benim aradığım fiyatlarda sanırım onlara bakacağım.
nilfisk coupe neo,nilfisk coupe parquet
nilfisk action plus
varmı bunları kullanan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 13:35:34 >

556 Mesaj
25 Ağustos 2012; 13:41:59 

quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

yanlış anlaşılmış mesajım.ben samsungun elektrikli süpürgesini almadım.alsammı diye araştırdım ve alınmaz onu gördüm.aldığımı hangi cümlemden çıkardınız bende onu anlamadım.
ha tv ve telefonunu almışsın dersen samsung tv hediye geldi,telefonda samsung galaxy s2,gayet iyidir.
rowenta 8221 fiyat olarak beni aşar ben maximum 300 liraya kadar bir makine bakıyorum.nilfiskin bir iki modeli var benim aradığım fiyatlarda sanırım onlara bakacağım.
nilfisk coupe neo,nilfisk coupe parquet
nilfisk action plus
varmı bunları kullanan.

Dostum süpürge uzmanı adlı arkadaş bana Rowenta 4723 veya 5822 önermişti.
300-TL civarında silence force bundan uygunu yok. Yalnız fiyatlar peşin genelde...

http://www.sanalreyonum...27604&ref=akakce&v=1.79

http://www.sanalreyonum...604&ref=akakce&v=1.34.8

LG 50PM6900

5971 Mesaj
25 Ağustos 2012; 13:44:29 

dostum peşin taksitli farketmez mesajımda belirtmemişim ama istanbuldayım ve gidip elden almak istiyorum.internet üzerinden alışveriş yapmıyorum.
hemen bakıyorum önerdiğin makinelere.
bu arada
@eozen81 kardeşim kimsenin samsung önerdiğini hatırlamıyorum demişsin ama konunun 9. sayfasında öneren var.
tabiki samsung almayacağım o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 13:45:32 >

opel corsa 1.3 cdti enjoy 2012 ....pepperdust....

55 Mesaj
25 Ağustos 2012; 15:29:45 

Selamlar, Sayın süpürge uzmanı size çok teşekkür ederiz. Konunun nerdeyse tamamını özellikle sizin mesajlarınızı okudum. Bilginize ve samimiyetinize inanarak
Nilfisk extreme eco aldık, memnunuz.

Nilfisk extreme eco da dikkatimizi çekenler;

1- Sesi çok yüksek değil, daha çok hortumun ucundan ses çıkıyor.
2- Çok güçlü emiş gücü var.
3- Güç ayarı yok sadece yüksek devirde çalışıyor. (Yanlış anlamadıysam motor gücü ve hepa filtre ile alakalı.)
4. Kutudan Bir Kombi zemin başlığı (tekerlekli), bir Sert zemin başlığı, 3 tanede ufak başlık çıktı. Bir tane yedek toz torbası çıktı.
5- Biz GoldPc den, internet üzerinden aldık.
Kitapçıkta Servis ve bakım bölümünde aynen:
" Ön filtreyi her dördüncü toz torba değişiminde aynı şekilde değiştiriniz. Fişin prizde doğru Toz torba paketinde 4 toz torbası ve bir adet ön filtre bulunmaktadır."

Yukakarıdaki maddeki yazım yanlışları aynen alınmıştır. Bu ifadeden 4 yedek toz torbası ve 1 yedek filtre olması gerektiği anlamı mı çıkıyor? Kutudan sadece 1 adet toz torbası çıktı. Eğer 4 toz torbası ve 1 filtre olması gerekiyorsa Gold Pc den diğer olması gereken kutu içeriğini isteyebilir miyiz?

Birde Garanti hususu var. ".... ( talimata uygun olarak doldurulmuş bir garanti belgesi veya basılı / kaşeli tarihin ve ürün tipinin belirtildiği kasa fişi) ve elektrik süpürgesi Nilfiks-Advance tarafından yeni ürün olarak pazarlanması koşulu altında uygulanır." Buradan da faturanın garanti için yeterli olduğunu söyleyebilir miyiz? Saygılarımla.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoktaFoton -- 25 Ağustos 2012; 15:33:51 >

12 Mesaj
25 Ağustos 2012; 15:54:13 

NoktaFoton,hayırlısı olsun,ıyı gunlerde kullanmanızı temennı ederım,ıyı bır secım yaptıgınızı dusunuyorum,bende aynı yerden aynı modelın sıparısını verdım,urun tarafıma teslım edıldı,henuz ıs yerımde olmam sebebı ıle urunu ınceleme fırsatı bulamadım,aksam uzerı ılk ıncelemeyı yapıp,gereklı bılgılerı buradan ılgılı arkadaslara aktaracagım,tekrar ıyı gunlerde kullanmanızı dılıyorum.....not:urunun sıparısını vermeden once,gold ıle yaptıgım gorusmede,urunun nılfısk turkıye garantılı oldugu bılgısı ıletıldı...

12 Mesaj
25 Ağustos 2012; 15:58:38 

Toz torbası ıle ılgılıde sunu soyleyebılırım,ılk aldıgınızda sızınde belırtıgınız gıbı sadece bır adet toz torbası cıkıyor,sonrakı alımlarınızda paket halınde alırsanız,dort adet toz torbası ve bır adet on fıltre paket ıle bırlıkte gelıyor,dolayısı ıle gold;dan boyle bır ıstegınıze olumlu yanıt alamayacagınızı dusunuyorum...

511 Mesaj
25 Ağustos 2012; 18:03:07 

Arkadaşlar bende golddan aldım pazartesi bekliyorum.. İletişim halinde olalım toz torbası nerden sipariş edeceksiniz . Kaç günde 1 toz torbası değişmesi lazım.. Filtre kaç yılda 1 değişmesi lazım gibi konuları açığa kavuşturursak süper olur :)

5971 Mesaj
25 Ağustos 2012; 19:08:53 

quote:

Orijinalden alıntı: hassin

Arkadaşlar bende golddan aldım pazartesi bekliyorum.. İletişim halinde olalım toz torbası nerden sipariş edeceksiniz . Kaç günde 1 toz torbası değişmesi lazım.. Filtre kaç yılda 1 değişmesi lazım gibi konuları açığa kavuşturursak süper olur :)

supurgemarket.com herşey var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12 Mesaj
25 Ağustos 2012; 21:31:42 

Nilfısk eco extreme makınayı bıraz once tanıma fırsatım oldu,ılk ızlenımlerımı kısaca ozetlemek gerekırse,makınanın kasa malzemesı ılk bakısta yetersız gıbı gelsede,dıkkatlıce ınceleyınce kalıtelı bır plastık malzemeden uretıldıgı anlasılıyor,zaten bunun nedenıde adından bellı eco....ecolojık,cevreye duyarlı,%95 gerı donusebılen malzemeden uretıldıgı ıcın dusuk kalıtede sanılabılır,boyutları ıtıbarı ıle,oldukca kompakt goze hıtap eden ergonomık bır tasarımı var,beyaz kasası ılede oldukca şık,agırlık normal,dıger makınama gore hafıf bıle sayılır.Makınanın alımınyum borusu oldukca sıradan ve kalıtesız,supurme ıslemıne basladıgınızda,bu kalıtesız malzeme kendını gosterıyor, ılerıye ıtıs ve cekıslerde uzatma yerınde kalan bır bosluk sayesınde rahatsız edıcı bır ses cıkarıyor,denemelerden sonra aynen ızah ettıgım yerden kaynaklandıgına kanaat getırdım ve dolayısı ıle sıtesınde gordugum daha kalıtelı alımınyum boru ıle deneyıp degıstırmeyı dusunuyorum,dıger bır dezavantajda supurme ıslemı sırasında cok fazla statık elektrıklenme yuzunden nozula tuylerın yapısması cok fazla,bu sorunla ılgılı daha detaylı denemeler yapacagım.Cıhazın sesı bekledıgımden oldukca dusuk cıktı,cıddı anlamda sessız olması cok guzel,gece gec vakıt veya sabah erken saatlerde calıstırılacak sessızlıkte olması oldukca memnunıyet verıcı...71 dB bır makınanın nasıl bu kadar sesız oldugunu merak ettım ve ufak bır ınceleme sonrası,nılfısk muhendıslerının bunu nasıl basardıgını buldum,hepa 14 fıltre makınanın altında ve hava cıkısının onunde yer alıyor,hepa fıltreyıde tamamen kapatan bır plastık kapak mevcut,muhendısler hava cıkısını kapayıp,havayı,makınanın sol ve sag tarafında bulunan hava kanallarından dısarıya cıkarmayı uygun gormusler,sessızlık ugruna yapılan bu calısmanın bana gore bır dezavantajı bulunmakta(nılfısk muhendıslerı kesın katılmazlar ama)bu uygulamada sesı azaltırken makınanın hava cıkısıda aza ındırgenmıs ve buda makınanın cok cabuk ısınmasını saglıyor,20 dk denememde makına cıddı bır sekılde ısındı,3 saatlık bır supurme ıslemınde ne olur kestırmek zor....Alt kapagı acıp makınayı calıstırdıgımda,makınada herhangı bır ısınma gozlemlemedım,ama sesı arttı,tekrar taktıgımda cok cabuk ısındı....dıger bır konu makınanın genıs nozulunun halıya koydugunuzda emıs yapan kanalı oldukca kucuk,daha genıs olsaydı daha efektıf emıs yapabılırdı dıye dusunuyorum,cekıs gucune gelınce 1.250 watt bır motordan beklenmeyecek bır performans sergılıyor,benı cıdden mutlu ettı,oldukca yeterlı,cok sert ve keskın bır emıs kuvvetı sergılemesı taktıre sayandı,kablo sarım mekanızması oldukca ıyı calısıyor,kabloya kırbac etkısı yaptırmadan serı bır sekılde topladı....devam edecek.....

82 Mesaj
25 Ağustos 2012; 22:51:04 

quote:

Orijinalden alıntı: hassin

Sayın süpürge uzmanı kardeşim

http://www.gold.com.tr/...a-14-Elektrikli-Supurge de senin önerdiğin Nilfisk Eco modeli var acaba bunun bakımı servisi nasıldır.. Tamam makine çalışırken gayet iyidir ama bozulduğunda işler karışır mı ? Yedek parça temini olsun, garantisi olsun Eğer gönlün rahat al kullan der isen Yalovadaki Gold bilgisayardan aldırtcam

Dünayada Nilfiskin 14 adet fabrikası vardır Türkiye üretimi ve türk markası olan arçelik parça sıkıntısına girer ama nilfisk girmez nilfiskin işi sadece elektrikli süpürge üretmektir sadece türkiyeye değil dünyaya süpürge satar.

12 Mesaj
25 Ağustos 2012; 23:39:14 

Extreme eco modelınde supurme esnasında cekım gucu ıle ılgılı yanılgıya dusebılırsınız,bunun nedenıde supurgenın sessız olusu ve nozulun hava kanalları sayesınde halıya yapısmamasından,acaba cekım gucu dusukmu dıye dusunmenız olası,ama tam tersı cıdddı bır cekım gucu var,ev ıcın oldukca yeterlı,genel olarak baktıgınızda,kompakt yapısı,kılasıkten uzak tasarımı,sessızlıgı,az enerjı harcayarak cıddı bır emıs saglayan motoru ıle,tercıh sıralamsında ustlerde yer alan bır makına,toz torbası,cok kalıtelı bır yapıda degıl,doldugunda mıele dekı gıbı kılıtlenen bır mekanızması olsa ıdı, cok daha şık ve kullanıslı olurdu dıye dusunuyorum,hepa fıltrenın genıslıgı ve malzeme kalıtesı oldukca ust duzeyde,dolayısı ıle benı oldukca tatmın ettı,teleskobık boru problemınıde daha kalıtelı bır malzeme ıle degıstırp asacagıma ınanıyorum,nozuldakı tuy,toz yapısmasını bır sekılde elemıne edebılırım dıye dusunuyorum,thomas marka supurgemde boyle bır sorun yoktu....

12 Mesaj
25 Ağustos 2012; 23:44:44 

Hepsınden onemlısı de,makınanın supurme ıslemı bıttıkten sonra toz torbasının bulundugu haznede toz kalması,yanı toz kacırma problemı...henuz tam bır supurme ıslemı gerceklestıremedıgım ıcın bu sorumun cevabını bende merak edıyorum,en kısa zamanda deneyıp,cevaplamaya calısacagım,dıkkatlıce takıp edılmesı gereken bır husus dıye dusunuyorum....

511 Mesaj
26 Ağustos 2012; 0:59:32 

Emre hocam makinadan soğuttun yaw .)

486 Mesaj
26 Ağustos 2012; 10:41:42 

Emre beyin süpürgeyle ilgili kısada olsa deneyimlerini yeterince objektif buldum ,hem artı hem eksi yönlerini belirtmiş, benim gözümde süpürge sanki daha fazla artılı bir süpürge gibiydi ama emre beyin değerlendirmesinden hiçde öyle olmadığını anladım, şimdilik extreme eco kararım rafa kalktı, emre bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim..

12 Mesaj
26 Ağustos 2012; 11:53:27 

Arkadaslar, ben makınanın hem eksı hemde artı yonlerını kendımce objektıf bır sekılde yansıtmaya calıstım,buradan herkez kendınce bır anlam cıkarabılır,herkezın beklentılerı farklı,deneyımlerı farklı....hıcbırseyı dort dortluk bulmamız mumkun degıl,helekı tıcarı amaclar,karlar soz konusu olan durumlarda en ıyısınıde alsak,mutlaka bır eksık yonu var,tam ıstedıgım sekılde, mukemmel dıyebılmemız ıcın o urunu kendımız uretmemız veya kısıye ozel uretılmesı gerekıyor,buda mumkun degıl...dolayısı ıle ıhtıyacınız olan ıyı bır cekım gucu,dusuk enerjı sarfıyatı,kullanımı basıt,tasarımı sıradanlıktan uzak,oldukca sessız,buyuk bır hepa 14 fıltrelı,5 yıl motor,kasa garantısı sunan bır makına arıyorsanız extreme eco ısteklerınızı 570 tl karsılayacak bır makına oldugunu dusunuyorum,eksı yondekı yorumlarım makınanın kotu oldugu anlamını tasımıyor,sadece eksı yonlerıde var,onlarda sunlar seklınde acıklama geregı hıssettım,teleskobık borudakı problem bendekı urunun hatalı olmasındanda kaynaklanıyor olabılır,bunu servısı ıle gorusup netlestırmeye calısacagım,nozula tuylerın yapısma olayıda halledılır dıye dusunuyorum,bunlar cıddı problemler degıl,benım ıcın asıl onemlı olan,makınanın cekım gucu,sessızlıgı,hepa 14 fıltrenın calısma prensıbı ve etkınlıgı,kolay kullanılabılırlıgı,kompakt olusu.....butun bunlardan sınıfı hakkıyla gectı,benım ıcın cozulmesı gereken ıkı sorun var...1.makınanın cok ısınması...2.uzun supurme ıslemı sonrasında makınanın toz torbasının bulundugu haznede toz kalıp,kalmadıgı....bu ıkı sorun onemlı,aynı makınayı kullanan baska arkadaslarda var,onlarda bu ıkı husus hakkında olumlu,olumsuz gorus bıldırırlerse daha hızlı bılgı akısı saglanabılır,ben makınayı almayı dusunen arkadaslara tavsıye edebılırım....extreme x300 alsanız,bu makınadan barız en buyuk farkı,cebınızden cıkacak daha fazla para olacagını dusunuyorum,x300;un emıs gucunun daha fazla olmasının dısında,elzem bır farkının olmadıgı,koldan kumanda,dıjıtal bırkac gosterge,aynı hepa 14 fıltre.......(x300 almaya gerek varmı dıye soranlar oldugu ıcın boyle bır acıklama yapıyorum)

5971 Mesaj
26 Ağustos 2012; 12:12:10 

bende az önce gidip rowenta ro 3845 aldım.hiç aklımda yoktu ama ykm sağlam bir indirim yapmış.182 liraya aldım.bu tip makine arayan kaçırmasın bayaa sıcak fırsat.
yalnız emiş gücü (Kpa):31 (Kpa) demiş watt olarak karşılığı nedir bilen varmı.

http://www.ykmden.com/R...PURGE-P122381C4821.aspx

Güçlü temizlik performansı sağlar: 2000W
Geniş toz haznesini kompakt bir tasarım ile sunar: 3,5L
Hafif tasarımı sayesinde konforlu bir temizlik sağlar.
Hepa 10 filtreli.
Rowenta’ya patentli üçgen başlığı sayesinde tüm köşelerde etkin temizlik sunar.
Teknik Özellikler:
Güç :2000W
Güç ayar düğmesi: var
Ses Seviyesi db(A) :78 dB(A)
Hava Akımı (L/s):44 (L/s)
Emiş Gücü (Kpa):31 (Kpa)
Boru : Metal Teleskopik Ergo Comfort
Filtre : Hepa 10
Toz Kapasitesi : 3,5 L
Toz torbası doluluk göstergesi : var
Süpürme Başlığı: Delta Silence Force
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 26 Ağustos 2012; 17:28:01 >

7140 Mesaj
26 Ağustos 2012; 17:22:15 

@ süpürge uzmanı size bir sorum olacak , önceki yazılarınızdan torbasız olanları pek tercih etmediğinizi gördüm ,ama illaki torbaasız almak isteniyorsa önereceğiniz bir model varmıdır

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

1422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Altay Han
27 Ağustos 2012; 1:35:36 

Nihayet en son karar ile Electrolux ultraone z 8870c model supurge aldik.
Nilfisk extefeme eco dusuk elektrik tuketimi buna karsilik yuksek cekim gucu ve kalite algisi ile cok ilgimi cekmisti. Ancak ayarlanabilir cekim gucunun olmayisi uzerinde hicbir gostergesinin olmaması hepa filtrelerinin benzer makinalara gore 3-4 kat pahali olmasi nedeni ile eledim.
Philips 9170 inceledim ve almak icin evden ciktim. Ankara Ankamall deki elektroworld magasina gittim. Philipsi denemek istedigimizi soyledik. Makinayi fise taktik, denerken yanimiza orta yasli bir bayan geldi supurgenin basligı halı uzerinde zor hareket ediyor dikkat edin dedi. Kendisinde de aynisi varmis. Hakkaten supurge calisirken ileri geri hareket ettirmekte cok zorlaniyor insan. Esim denedi o da zor hareketinden yakindi. Zaten hamile ve en cok esim kulanacak makineyi. Elektroluxu deneyelim bakalim derken alip ciktik: magazadan.
749/10 taksite aldik. Eve gelince deneme amacli calistirdik. Sessizligi sulu sistem supurgemizden sonra ilac gibi geldi. 5 kademeli cekim gucu var. İsterseniz otomatik modda calistirabiliyorsunuz. Cok detaya girmeyecegim daha onceki sayfalarda detay var. Yinede merak etiginiz bir sey olursa cevaplamaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altay Han -- 27 Ağustos 2012; 13:54:04 >

1359 Mesaj
27 Ağustos 2012; 1:52:18 

Hadi bakalım, bir de Electrolux Ultrasilencer ve z8870c modeli çıktı.

Aklımdaki ilk üç makina sıralaması (sıralama gözetmeksizin:

- Nilfisk Extreme Eco
- Electrolux Ultrasilencer
- Electrolux Ultraone z8870c

89 Mesaj
27 Ağustos 2012; 8:59:51 

Merhabalar, alalı 2-3 hafta oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.
Rowenta Silence Force Syclonic 2100 süpürge aldım.
http://www.hepsiburada....o8053&categoryId=155123
Biraz apar topar aldım. Topkapı vatan bilgisayarda dolanırken bunu gördüm.
487 TL ye aldım. Ellerinde bir tane teşhir ürünü olarak kalmış.
Oldukça memnun kaldık.
Tavsiye ederim.

oemci

508 Mesaj
27 Ağustos 2012; 10:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

Merhabalar, alalı 2-3 hafta oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.
Rowenta Silence Force Syclonic 2100 süpürge aldım.
http://www.hepsiburada....o8053&categoryId=155123
Biraz apar topar aldım. Topkapı vatan bilgisayarda dolanırken bunu gördüm.
487 TL ye aldım. Ellerinde bir tane teşhir ürünü olarak kalmış.
Oldukça memnun kaldık.
Tavsiye ederim.

Merhaba,
Öncelikle yeni süpürgeniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. İleride ihtiyaç duyabileceğiniz filtre ve aksesuar satışlarımız aşağıdaki gibidir.

http://www.supurgemarke...hepa-filtre-p-5258.html
http://www.supurgemarke...rge-hortumu-p-5249.html
http://www.supurgemarke...ucgen-emici-p-5009.html

2 Mesaj
27 Ağustos 2012; 10:36:05 

PHİLİPS 9170/01 İLE 9170/07 ARASINDAKİ FARKI BİLEN VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ SİPARİŞ VERİCEM AMA HANGİSİNİ ÇOK KARARSIZ KALDIM LÜTFEN EN AZINDAN HANGİSİNİ ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEYİN FİYAT OLARAK 9170/07 BİRAZ DAHAH UCUZ AMA BEN ALMIŞKEN İYİSİNİ ALIYIM DİYORUM. LÜTFEN YARDIM

40 Mesaj
27 Ağustos 2012; 11:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba,
Öncelikle yeni süpürgeniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. İleride ihtiyaç duyabileceğiniz filtre ve aksesuar satışlarımız aşağıdaki gibidir.

http://www.supurgemarke...hepa-filtre-p-5258.html
http://www.supurgemarke...rge-hortumu-p-5249.html
http://www.supurgemarke...ucgen-emici-p-5009.html

sayin healer

pm atmistim size..

1204 Mesaj
27 Ağustos 2012; 19:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Hadi bakalım, bir de Electrolux Ultrasilencer ve z8870c modeli çıktı.

Aklımdaki ilk üç makina sıralaması (sıralama gözetmeksizin:

- Nilfisk Extreme Eco
- Electrolux Ultrasilencer
- Electrolux Ultraone z8870c

tam olarak benim aklımdaki 3 makine de bu

Sessiz istiyorum, en sessizi ultrasilencer ama acaba bu sefer çekiş gücü tatmin eder mi?

511 Mesaj
27 Ağustos 2012; 20:35:23 

Healer Extreme Eco için toz torbası linkini verebilirmisiniz acaba ?

829 Mesaj
27 Ağustos 2012; 20:50:08 

Merhaba arkadaslar anneme güzel bi elektrikli süpürge alasım var ama çok çeşit var. Aynı zamanda burayı okudum bi cok sayfa var herkes bişey tavsiye etmiş.
Annem biraz temizlik hastasıdır hergün yerleri süpürür ve makine alamıyor die el gırgırıyla üstünden gider. Üstüne bide tüy döken kedimizde var. Beslediğimize pişman olduk ama oda aileden oldu kurtulmak mümkün degil Parası önemli diil 800 civarı limitim var bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Toz torbayla ugrasmak istemiorum bitti yenisi lazım ara bul. Annemi biliyorum o torboları tek tek boşaltır yenisini almaz

Philips fc 9225 ve Rowenta Ro8221

Bunların yorumları nı bilmiyorum iyimi kötümü az cok arastırdım kendimce. Farklı tavsiyelerinize acıgım

12 Mesaj
27 Ağustos 2012; 22:01:31 

knidos slm,annelerımız en ıyıyı hak edıyorlar,annenın toz torbalarını bosaltıp tekrar kullanma ıstegını engelleyebılırsen;ki engelleyebılecegını dusunuyorum,kesınlıkle toz torbalı supurge almanı tavsıye edıyorum,sanıldıgının aksıne,toz haznesını bosaltması toz torbasız makınalara gore, cok daha kolay ve daha hıjyenık,ayrıca yıne sanıldıgının aksıne toz torbası zırt pırt dolan bır sey degıl,bırde ustune evde kedı bakmanızdan dolayı,ıyı bır emıs gucune ve cok ıyı bır fıltreleme ozellıgı olan sessız bır makınaya ıhtıyacınızın oldugunu varsayarsak ve toz haznesını bosaltma esnasında ıcındekılerle temas etmemenızı saglayacak sıstem toz torbasız sıstemlı bır makınadır...pıyasada bu ozellıklerde bulabılecegınız en ıyı 3 marka(alfabetık sıralamaya gore)electrolux-mıele-nılfısk.....nacızane tavsıyem bu markaları mercek altına almanızdır...

175 Mesaj
29 Ağustos 2012; 0:57:38 

yorumların okuyabildiğim kadarını okumaya çalıştım. şu ana kadar siemens in x6.0 extreme power ını almayı düşünüyordum. ancak pek yeterli yorum bulamadım. ne öneren var nede kötüleyen var, sadece biri hepa 13 kullanmadığına dair bir tahminde bulunmuş. ne kadar doğru bilmiyorum umarım değildir. en önemliside bayideki satıcı filtresinin ömürlük olduğunu söyledi. kendi kendini temizleyebildiğini biliyordum ama ömürlük olduğunu hiç duymamıştım.

rowenta almayı hiç düşünmedim açıkçası emiş güçleri biraz düşük geldi.

philips in maraton autoclean le siemens arasında kalmıştım en başta, philips in pek aparatı yok diye okumuştum o yüzdende siemense karar vermiştim. ama hala tam karar veremedim.

doğrusu kafam çok karışt, ev halkıda biraz sıkıştırmaya başladı. önerileri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

552 Mesaj
29 Ağustos 2012; 9:01:05 

Arkadaşlar benimde süpürge almam gerekiyor, muhtemelen torbalı olacak..
Yanlız tozlar makineye yapışmasın yada makinenin içi toz dolmasın istiyorum...

Philips 9170 performer
Elexrolux ultra silencer
Electrolux Ultraone z8870c
Nilfisk extreme eco
Miele S 5281
Miele s 5481(Bu biraz pahalı, degermi bilmiyorum)

Bu makinelerin fiyatları aşagı yukarı aynı, aynı segment gibi düşünebilirsiniz...
Sizce hangisini almalıyım...

Aslında anneme daha önce bosch almıştım, küçük, güzel çekiyor, toz falan tutmuyordu. Lakin hepa filtresi olmamasından pek düşünmüyorum...
Süpürge konusunda akışı tamamen değiştirip, kırılganlık yaratıp, bize gerçekleri gösteren Sn.Süpürge uzmanından yardım bekliyorum

Muhtememelen miele 5281 yada 5481 almak istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manavus -- 29 Ağustos 2012; 11:28:36 >

486 Mesaj
29 Ağustos 2012; 10:20:53 

Süpürge almayı düşünen arkadaşlar netten elektrolux 8870 i bi araştırın nacizane you tube da test videolarına bi bakın iyi bir alet gibi, almaya niyetlendiğim bir makina..

508 Mesaj
29 Ağustos 2012; 10:28:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Manavus

Philips 9170 performer
Elexrolux ultra silencer
Nilfisk extreme eco
Miele S 5281

Bu makinelerin fiyatları aşagı yukarı aynı, aynı segment gibi düşünebilirsiniz...

Aslında anneme daha önce bosch almıştım, küçük, güzel çekiyor, toz falan tutmuyordu. Lakin hepa filtresi olmamasından pek düşünmüyorum...
Süpürge konusunda akışı tamamen değiştirip, kırılganlık yaratıp, bize gerçekleri gösteren Sn.Süpürge uzmanından yardım bekliyorum

Sizdeki Bosch makine muhtemelen Sphera serisi bir makinedir.
http://images.samogo.ne...22_vacuum_cleaner_4.jpg bu resimdeki ürün müdür?
Bu makinelerde normalde micro filtre kullanılıyor fakat elimizde bu makineler için de uygun HEPA filtre mevcuttur.

http://www.supurgemarke...ma-filtresi-p-4367.html normalde kullanılan filtre budur.

http://www.supurgemarke...hepa-filtre-p-4810.html bu HEPA filtre de yukarıdaki filtre yerine takılabiliyor ve kullanılıyor. Böylece makineniz HEPA filtreli oluyor.

556 Mesaj
29 Ağustos 2012; 11:56:01 

Buradaki videolara bakarsak Electrolux'ün bütün makineleri filtre olarak çok iyiler.

Philips ve samsung makineler içeri verilen dumanı bir çok yerinden dışarıya veriyor.
Üstten 8. videodaki Philips 9170'in durumu çok kötü gözüküyor.

Aylardır bu sayfayı okuyorum. Tercihlerimi 3 indirmiştim.

Philips 9170 - Yukarıdaki videolar ve eşimin gürültülü bulması sebebiye elendi.
Nilfisk Extreme Eco - Satın alanların yorumları soğuttu.
Rowenta RO5921 - Şu an eşimin 1 numaralı tercihi

Rowenta RO5921'i geçenlerde test ettim. İnanılmaz sessiz bir makine.
3 kademesi var, en üst kademe hortum ucunda sesi duyabiliyorsunuz.
Bu seriye kadar bütün hepsi 2200w iken bu makine 1100w harcıyor.
Aynı emiş gücünü sağlıyor mu şüphelerim var.
Acaba bir anda teknoljilerini bu kadar ilerletebilirler mi?

Ayrıca tüm bu araştırmalarım sonucunda Electrolux Ultra One'ın iyi bir makine olduğuna kanaat getirdim.
Ama çok pahalı...
300-TL civarlarında bir makine araken 476-TL'ye çıkarak Rowenta 5921 alacak gibi duruyorum.

Rowenta ile ilgili hiç bir yerde adam gibi bir yorum bulamıyorum.

Yardımcı olacak ya da yorum yapacak var mı?

LG 50PM6900

552 Mesaj
29 Ağustos 2012; 12:52:11 

Arkadaşalar Mielel s 5211 almaya karar verdim..
Üst modellerde bulunan hepa filtresi yoktur, fakat aynı filtreyi(75 tl) kendim alıp takacagım..

Onun dışında üst modellerde süpürge sapı vb. cok önemli olmayan farklılıklar var..

Süpürge alacaklara öneririm, gayet güzel bir süpürge...
Fiyatıda uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manavus -- 29 Ağustos 2012; 12:54:19 >

2096 Mesaj
29 Ağustos 2012; 19:29:40 

Selam forum dostlari..
Bir sorum olacakti. Biliyorum belki diyeceksiniz google'da burda arastirmadin mi diye ama inanin cok arastirdim ve her kafadan farkli bir sey cikiyor.

Simdi soruma gelince..

Bilindigi üzere torbali torbasiz bir cok elektirik süpürgesinde HEPA filtreleri bulunmakta.
Bu filtreler bazilarinda yikanabiliyor.
Ve bana bazi saticilarin soyledigi bir sey var. Bu yuzden kafam oldukca karismis durumda.

HEPA filtreleri yikanabilir olsalarda, belli bir sureden sonra degistirilmeleri gerekiyormus. Yoksa fonksiyonunu kaybediyormus.
Markasi Dyson,Miele,Philips felan olmasi farketmiyor degistirilmesi sartmis. Bu soylenti dogru mu acaba?
Birde HEPA filtrelerin omurlerinin torbali supurgelerde daha uzun oldugu dogru mu?

INCELEMELERIM:
-(YENI) HTC DESIRE HD INCELEMESI TURKIYE FORUMLARINDA ILK!)
-(YENI) XBOX KINECT INCELEMESI (TURKIYE FORUMLARINDA ILK!)
-(YENI) XBOX S(lim) 250 GB INCELEME (TURKIYE FORUMLARINDA ILK!)..
-LG VIEWTY INCELEME (TURKIYE FORUMLARINDA ILK!)...

1612 Mesaj
30 Ağustos 2012; 13:32:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Manavus

Philips 9170 performer
Elexrolux ultra silencer
Nilfisk extreme eco
Miele S 5281

Muhtememelen miele 5281 yada 5481 almak istiyorum...

Ben annemlere s5211 aldım, sanırım evlenirken de bu modeli alırım. Diğer modellerle motor, emiş gücü vs. açısından farkı yok. Hepa filtreyle gelmiyor ama isterseniz sonradan da alıp cihazı daha pahalı modeller gibi kullanmanız mümkün. Diğer modellerle arasında ekstra başlık, 5481 ile boru üzerinden kumanda, 5281 ile başlık üzerinde hijyen sensörü gibi farklılıklar var. Benim için çokta önemli değildi bunlar.

"İçimden şu zalim şüpheyi kaldır / Ya sen gel ya beni oraya aldır"

6987 Mesaj
30 Ağustos 2012; 22:24:51 

beyler Bosch Roxx BGS6PRO1 elektrikli süpürge 'ye ne diyorsunuz çok kaliteli bir alete benziyor yorumlar hep 5 yıldız en uygun 750 TL ye buldum

http://www.buroteknik.c...li-Supurge_20929.html#0

1422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Altay Han
31 Ağustos 2012; 10:05:23 

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

beyler Bosch Roxx BGS6PRO1 elektrikli süpürge 'ye ne diyorsunuz çok kaliteli bir alete benziyor yorumlar hep 5 yıldız en uygun 750 TL ye buldum

http://www.buroteknik.c...li-Supurge_20929.html#0

video göz boyamadan başka bir şey değil. bu ne arkadaş. çalıları serpmişler, kafası ayrı başı ayrı oynayan bi süpürge ile çekme yarışına sokmuşlar.

6987 Mesaj
31 Ağustos 2012; 10:14:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

video göz boyamadan başka bir şey değil. bu ne arkadaş. çalıları serpmişler, kafası ayrı başı ayrı oynayan bi süpürge ile çekme yarışına sokmuşlar.

Karşılaştırdıkları süpürge dyson hocam roxx büyük parçaları cok daha rahat cekerken dyson çuvallıyor , neresi göz boyama anlamadım açıkcası ?

1131 Mesaj
31 Ağustos 2012; 11:36:36 

quote:

Karşılaştırdıkları süpürge dyson hocam roxx büyük parçaları cok daha rahat cekerken dyson çuvallıyor , neresi göz boyama anlamadım açıkcası ?

Bence doğru bir karşılaştırma olmamış. Bildiğim kadarı ile Bosch un başlığı turbo başlık deyil. Dyson da turbo başlık var ve turbo başlığın fırçasına büyük parçaların takılması çok normal. İkisinin de aynı başlık ile ya da başlıklar çıkarılmış bir şekilde çekişlerini kıyaslasalarmış o zaman daha gerçekçi bir karşılaştırma olurmuş

Samsung Galaxy S2 & Asus K53SV SX581R & LG 47LW4500 + WD Gen2 HD Media Player + Teledünya Neotion Conax Modül & Canon HF R106 Kamera & Netmaster CXC-150 +Tp-Link WR942ND

508 Mesaj
31 Ağustos 2012; 18:14:52 

İhtiyaç halinde Bosch Roxx'x serisi süpürgenin HEPA filtresine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.supurgemarke...hepa-filtre-p-5364.html

486 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:58:04 

Araştırdım video izledim testlere batım elektrolux ile miele arasında çok kararsız kaldım, testlerde elektrolux iyi gözüküyo ama bugün gözümle incelemek için ankara mediamarkta gittim elektroluxun 8810 8870 modeliyle miele cat dog midelinin malzeme kalitesi vb. özelliklerine baktım elektrolux 8870 ful bir makina elektronik kol turbo fırça falan hepsi var mielede sadece elektronik kol yok, miele malzeme kalitesi olarak bariz üstün bir makinaymış meyer ama testler elektro daha iyi diyo vakum ve filtre testlerinde mesela ama bunları gözardı edip. 630tl. 6 taksit mieleyi aldım ,içinden iki adet turbo başlık çıktı hem büyük hem küçük olan , sitesinde sadece büyük gözükmekte ,asıl amacım s5211 alıp bir adet hepa filtre bir adetde turbo başlık alcaktım buda bana makina dahil 750 liraya mal olcaktı .şimdi ekstra küçük turbo başlık dahil 630 lira oldu güzel oldu, bu arada her yorum sonrası süpürge markette aldığınız ürüne uygun toz torbası ve filtre mevcut dur diyen arkadaşa iki çift soru sorduk ,pm den elimdeki bir ürünle ilgili spariş bilgisi sordum sağolsun muhattap alıp iki satır yazmadı.

Kullandıktan sonrada görüşlerimi paylaşırım ayrıca kent parkda süpürgelerde güzel indirimler var mesela medi care modeli 680 lira ydı, birde almış olduğum cat dog modelinden bir adet daha var miele almak isteyen ler kaçırmasın 630 liraya iki turbo başlıklı carbon filtreli modeli almak imkansız.

Farketmeden konu açmışım ,açılmış konuya yazarken.

1131 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:30:00 

quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Araştırdım video izledim testlere batım elektrolux ile miele arasında çok kararsız kaldım, testlerde elektrolux iyi gözüküyo ama bugün gözümle incelemek için ankara mediamarkta gittim elektroluxun 8810 8870 modeliyle miele cat dog midelinin malzeme kalitesi vb. özelliklerine baktım elektrolux 8870 ful bir makina elektronik kol turbo fırça falan hepsi var mielede sadece elektronik kol yok, miele malzeme kalitesi olarak bariz üstün bir makinaymış meyer ama testler elektro daha iyi diyo vakum ve filtre testlerinde mesela ama bunları gözardı edip. 630tl. 6 taksit mieleyi aldım ,içinden iki adet turbo başlık çıktı hem büyük hem küçük olan , sitesinde sadece büyük gözükmekte ,asıl amacım s5211 alıp bir adet hepa filtre bir adetde turbo başlık alcaktım buda bana makina dahil 750 liraya mal olcaktı .şimdi ekstra küçük turbo başlık dahil 630 lira oldu güzel oldu, bu arada her yorum sonrası süpürge markette aldığınız ürüne uygun toz torbası ve filtre mevcut dur diyen arkadaşa iki çift soru sorduk ,pm den elimdeki bir ürünle ilgili spariş bilgisi sordum sağolsun muhattap alıp iki satır yazmadı.

Kullandıktan sonrada görüşlerimi paylaşırım ayrıca kent parkda süpürgelerde güzel indirimler var mesela medi care modeli 680 lira ydı, birde almış olduğum cat dog modelinden bir adet daha var miele almak isteyen ler kaçırmasın 630 liraya iki turbo başlıklı carbon filtreli modeli almak imkansız.

Farketmeden konu açmışım ,açılmış konuya yazarken.

Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Sizin aldığınız süpürgenin tam modeli nedir acaba? Ayrıca Cat Dog olarak arattığımda çekiş gücünü bulamadım, acaba aldığınız modelin çekiş gücünü biliyormusunuz?

486 Mesaj
31 Ağustos 2012; 23:11:23 

Aldığım model s 5261 olan makina ,çekişi falan hepsi synı s5... Serilerinde , fiyatı etkileyen başlıklar filtreler ve elektrikli boru falan, aratırken video falan testlerde s5000 serilerine falan bakarsan bulursun,

220 Mesaj
1 Eylül 2012; 2:34:51 

quote:

HAHAHA sokaklarımı süpüreceksin kardeşim .amaç tozları yok etmek.

552 Mesaj
1 Eylül 2012; 12:18:15 

Leventsr arkadaşım hayırlı olsun, güle güle kullan.. bende 5211 i kentparktan aldım, medicare almak istemiştim sadece reyondaki var demişlerdi...
Şimdi sormak istedigim turbo başlık ne işe yarıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manavus -- 1 Eylül 2012; 12:19:43 >

486 Mesaj
1 Eylül 2012; 13:04:36 

Teşekkür ederim sn. Manavus ,valla turbo başlık eskiden gırgırlar vardı bilirsiniz belki onun elektrik süpürgesine uyarlanmış muhteşem hali bence , normal emiciler halılardaki saç kılı ,iplik ,kedi ve köpek kıllarını turbo başlık kadar iyi alamıyor ,birde turbo başlık halının çeşidine göre uzun yada kısa tüylü olması kaydıyla halının kendi ipliklerini havalandırıp aradaki toz zerreciğine kadar ulaşmasını sağlıyıp normal emicilerden çok daha iyi temizlik sağlıyor.

Aldığım süpürgeyi dün denedim olmazsa olmazım miele modelinde turbo başlıktı niyetim 5211 alıp hepa filtre ve 170 liraya büyük başlık almaktı ama gerek kalmadı,

Makina son kademede sesli çalışıyor ama çekişi çok yüksek sesli derken elektroluxun gördüğüm 8870 ve ultra silince modeline göre sesli , normal başlıkta çekiş gücünün yüksek olmasından dolayı halıda son kademede insanı yoruyor ama turbo başlığı takınca yağ gibi kayıyor ama çok daha iyi temizlik yapıyor, halılar yıkamacıdan iki hafta önce gelmişti annemde 5 gün önce komple süpüpürmüstü ben dün hepsinin üstünden yine geçtim sonradında torbaya baktım sanki hiç süpürmemişiz ,

Toz torbasının olduğu bölüm tertemiz ne toz ne başka bir şey , özellikle toz torbası çok kaliteli filtreli olduğu zaten belirtilmiş piyasadaki bence en kaliteli toz torbası ,o torbadan toz zerresinin kaçması cidden çok zor, miele en başında filtre işini toz torbasından başlatmış zaten ve o toz torbası geç dolacağı için elbette sıklılığa göre değişir dolduğu zaman kesinlikle orjinal torbanın ve filtrenin alınması taraftarıyım,

Süpürgenin benim için tek eksisi bana sesli gelmiş olması oda dediğim gibi son kademede sesli ,birde kıyasım mağaza ortamında yani sesli ortamda elektrolux 8870 ve silence modelini çalıştırıp dinlemiş olmam , mieleyi mağazada denemedim malesef , belki denemiş olsan mieleye ses konusunda haksızlık etmezdim ,

Elektroluxden vazgeçip mieleyi almamdaki sebepde elektroluxun malzeme kalitesinin mieleye kıyasla düşük olması birde çoğu elektrik süpürgesi gibi oyuncak gibi süslü püslü olması yani miele gibi sade ve şık olmaması, elektroluxun bana hitap etmeyişini kötü makina demek olarak algılamayın testlerde elektrolux mieleden üstün malesef.

Sn. Manavus eğer temin edebilirseniz kesinlikle turbo başlık almanızı siddetle tavsiye ederim , iki emici arasındaki farkı kullandıktan sonra emin olun anlarsınız, bu tavsiyem tüm mieleci arkadaş içinde geçerli,istanbulda gürbüz yada gürbüzler diye miele yetkili servisinde büyük turbo başlık 100 lira ordan temin edilebilinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 1 Eylül 2012; 13:09:01 >

556 Mesaj
5 Eylül 2012; 15:58:14 

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Buradaki videolara bakarsak Electrolux'ün bütün makineleri filtre olarak çok iyiler.

Philips ve samsung makineler içeri verilen dumanı bir çok yerinden dışarıya veriyor.
Üstten 8. videodaki Philips 9170'in durumu çok kötü gözüküyor.

Aylardır bu sayfayı okuyorum. Tercihlerimi 3 indirmiştim.

Philips 9170 - Yukarıdaki videolar ve eşimin gürültülü bulması sebebiye elendi.
Nilfisk Extreme Eco - Satın alanların yorumları soğuttu.
Rowenta RO5921 - Şu an eşimin 1 numaralı tercihi

Rowenta RO5921'i geçenlerde test ettim. İnanılmaz sessiz bir makine.
3 kademesi var, en üst kademe hortum ucunda sesi duyabiliyorsunuz.
Bu seriye kadar bütün hepsi 2200w iken bu makine 1100w harcıyor.
Aynı emiş gücünü sağlıyor mu şüphelerim var.
Acaba bir anda teknoljilerini bu kadar ilerletebilirler mi?

Ayrıca tüm bu araştırmalarım sonucunda Electrolux Ultra One'ın iyi bir makine olduğuna kanaat getirdim.
Ama çok pahalı...
300-TL civarlarında bir makine araken 476-TL'ye çıkarak Rowenta 5921 alacak gibi duruyorum.

Rowenta ile ilgili hiç bir yerde adam gibi bir yorum bulamıyorum.

Yardımcı olacak ya da yorum yapacak var mı?

Rowenta RO5921 Silence Force Extreme 488-TL ye alarak süpürge arayışlarımı sonlandırmış bulunuyorum.
Uzun bir zaman yeni bir sürürgeye ihtiyacım olmaz umarım.

Deneyimlerimi paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 5 Eylül 2012; 16:00:34 >

LG 50PM6900

183 Mesaj
7 Eylül 2012; 12:09:42 

Arkadaşlar merhaba. Acil yardımınız gerekiyor saat 16'ya kadar süpürge almam gerekiyor. İki model arasında kaldım.

Philips 9170 performer (400 lira) ve Rowenta 5921(460 lira) silence force. silence force'un ekstaradan sessizlik ve başlıklar dışında artısı var mı?

Bu iki model arasından ya da nilfisk'in muadil bir modeli arasından hangisini tercih etmeliyim.

“The World Is a Book and Those Who Do Not Travel Read Only One Page”

1171 Mesaj
7 Eylül 2012; 13:42:51 

Selam arkadaşlar, Rowenta RO-4723 modeli için ne dersiniz? Kipa'da 299.90 TL'ye düşmüş, dün mağazada gördüm. Internette en ucuz 345 TL'ye satılıyor ve bilindik sitelerde fiyatı 400'e yakın. Bu fiyata düştüğü için alınır mı? Yoksa 300 TL vermişken 400-450 TL verip iyisini mi almak daha iyi olur, bir F/P fanatiği olarak kararsız kaldım.