- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Zihinsel Engelli Öğretmenliğini Tercih Edenler Buraya Toplanıyoruz
48 Cevap7465 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

167 Mesaj
10 Ağustos 2011; 9:04:12 

Herkese selam DH, Bu yıl sadece ygs'ye girdim ve YGS'den tercihlerimi yaptım.Zihinsel engelli öğretmenliğini istiyorum ve tercihlerim de bu yönde oldu.Tercihlerimi,puan ve sıralamamı paylaşıyorum.Lütfen siz de tercihleriniz arasında zihinsel engelli öğretmenliğine yer verdiyseniz burada paylaşın ve kaç kişi olduğumuzu,şansımızı falan görelim.Bunun yanında yorum yapmak da serbesttir.

puanım 414

sıralamam 71700

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojo Moog -- 10 Ağustos 2011; 9:04:52 >

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

6 Mesaj
10 Ağustos 2011; 13:23:24 

BENDE ZİHİNSEL ENGELLİLER TERCİH ETTİM..Sen KTÜ desin bende Samsunda galiba bu yıl
sıralamam 68,000
1-19 mayıs (55,000)
2-19 mayıs iö(78,000)
3-KTÜ (61,000)
4-KTÜ İÖ (83,000)
5-OSMANGAZİ İÖ (YENİ)
6-SELÇUK İÖ(76,000)
7-SAKARYA İÖ (YENİ)
8-İZZET BAYSAL İÖ(79,000)
9-KARAELMAS (71,000)
10-KARAELMAS (89,000)

0 Mesaj
10 Ağustos 2011; 14:15:10 

şu eskişehir osmangaziyi çok kişi yazmamıştır umarım çok düşük bi olasılık ama... ben trakya 2. öğretime bile razıyım ama olmayabilir sıralamam 88bin

1164 Mesaj
10 Ağustos 2011; 15:04:58 

İnşallah kazanırsınız önünüz açık bu meslekte

167 Mesaj
10 Ağustos 2011; 15:14:21 

quote:

Orijinalden alıntı: 71matador71

BENDE ZİHİNSEL ENGELLİLER TERCİH ETTİM..Sen KTÜ desin bende Samsunda galiba bu yıl
sıralamam 68,000
1-19 mayıs (55,000)
2-19 mayıs iö(78,000)
3-KTÜ (61,000)
4-KTÜ İÖ (83,000)
5-OSMANGAZİ İÖ (YENİ)
6-SELÇUK İÖ(76,000)
7-SAKARYA İÖ (YENİ)
9-KARAELMAS (71,000)
10-KARAELMAS (89,000)

hayırlı olsun matador bir aksilik olmazsa ben de yerleşebileceğimize inanıyorum

167 Mesaj
10 Ağustos 2011; 15:16:59 

quote:

Orijinalden alıntı: just me

şu eskişehir osmangaziyi çok kişi yazmamıştır umarım çok düşük bi olasılık ama... ben trakya 2. öğretime bile razıyım ama olmayabilir sıralamam 88bin

Trakya'da 4 bin öndesin dostum,ümidini kesme bence.bu yıl sınava ablam da girdi ve o 111 bininci oldu ama onun bile umudu var,senin hayli hayli olsun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2011; 15:28:34 

ABOVV zor meslek

6 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:06:03 

quote:

Orijinalden alıntı: just me

zihinsel engellilerin kontenjanı 150 kişi civarı artırıldı bu yönden şansın yüksek ama bu bölümün revaçta olması puanları gittikçe yükselteceğe benziyor..Sıralamam 68,000 ama benim bile kuşkularım var hala

4340 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:24:24 

Bende yazdım Maltepe Üniversitesi, vakıf okuyacağım artık benim hedefim lys idi ama sonradan değiştirdim hedefimi ygs düşük olduğu için mecbur vakıf. Olsun ama mutluyum yine

"İnsan, insanın cehennemidir.."

1164 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:30:33 

bu alandaki potansiyel hakkında size facebook sayfası göndeiyorum inceleyin

LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solu -- 10 Ağustos 2011; 17:53:12 >

167 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:44:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Solu

bu alandaki potansiyel hakkında size facebook sayfası göndeiyorum inceleyin

http://tr-tr.facebook.c...ĞRETMENLERİ/11572394745

sayfaya ulaşamıyo,potansiyelimizi öğrenmek bizim de hakımız

167 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:49:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Bende yazdım Maltepe Üniversitesi, vakıf okuyacağım artık benim hedefim lys idi ama sonradan değiştirdim hedefimi ygs düşük olduğu için mecbur vakıf. Olsun ama mutluyum yine

hayırlı olsun yıllık nekadar ödeyeceksin hocam?

1164 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:53:16 

mesajı düzelttim

4340 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Mojo Moog

hayırlı olsun yıllık nekadar ödeyeceksin hocam?

Burslu gelir umarım %50 ve %25 yazdım. Burssuz 16bin küsür hocam.

67 Mesaj
10 Ağustos 2011; 19:14:10 

Arkadaşlar nerelerde çalışma imkanınız var, ismini duydum ama hep merak etmişimdir

Nazi Almanyasinda bir papazin gunlugunden; Once komunistleri goturduler‚ sesimi cikarmadim; cunku komunist degildim. Sonra sosyalistleri goturduler‚ sesimi cikarmadim; cunku sosyalist degildim. Sonra sendikacıları goturduler‚ sesimi cikarmadim; cunku sendikacı degildim. Sonra Yahudileri goturduler‚ sesimi cikarmadim; cunku Yahudi degildim. Sonra beni almaya geldiler‚ benim icin sesini cikaracak kimse kalmamisti.

6 Mesaj
10 Ağustos 2011; 19:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: veteransoldier

Arkadaşlar nerelerde çalışma imkanınız var, ismini duydum ama hep merak etmişimdir

yukarıda arkadaşın facebook olarak verdiği linke bakarsan ne kadar iş imkanı olan bi bölüm olduğunu anlarsın
Devlette 0 puan ile atanır özelde minimum 3000 tl ile işe başlarsınız..Üniversitede eğitim verecek kişi azlığından üniversitede kalıp eğitim görevlisi rahatlıkla olabilirsiniz

0 Mesaj
10 Ağustos 2011; 21:19:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Mojo Moog

Trakya'da 4 bin öndesin dostum,ümidini kesme bence.bu yıl sınava ablam da girdi ve o 111 bininci oldu ama onun bile umudu var,senin hayli hayli olsun

içimi ferahlattın valla çok sağol umarım girebilirim çok istiyorum ablanada bol şans umarım oda yerleşir

4340 Mesaj
11 Ağustos 2011; 2:37:57 

Sizin yazacaginiz okullarda 1 sene hazirlik var mi arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2011; 2:42:36 

quote:

yukarıda arkadaşın facebook olarak verdiği linke bakarsan ne kadar iş imkanı olan bi bölüm olduğunu anlarsın
Devlette 0 puan ile atanır özelde minimum 3000 tl ile işe başlarsınız..Üniversitede eğitim verecek kişi azlığından üniversitede kalıp eğitim görevlisi rahatlıkla olabilirsiniz

özürlü çocuklarla uğraşmak kolay değil, 3000tl için değmez.

4340 Mesaj
11 Ağustos 2011; 2:51:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

özürlü çocuklarla uğraşmak kolay değil, 3000tl için değmez.

Sen bu isi para olarak goruyorsan 10 milyarda azdir bu ise göre

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2011; 3:01:34 

quote:

Sen bu isi para olarak goruyorsan 10 milyarda azdir bu ise göre

Davranışlarından haberleri olmayan insanlarla uğraşmak kolay değil, bir yakınım zihinsel engelli, birinci dereceden tecrübem var.
Öyle okul öncesi öğretmenliğine benzemez bu, küçük çocuklar gibi tatlı ve masum olmuyorlar. Bilmeden zarar verebiliyorlar çevrelerine, çok zor baş etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotflmao -- 11 Ağustos 2011; 3:02:29 >

4340 Mesaj
11 Ağustos 2011; 3:27:37 

Elbette zor. Kolay diyen yalan soyluyordur. Ama bu cocuklara birilerinin bakmasi lazim ve bu is para isi degil gonul isidir yanindaki para, kisa surede emeklilik gibi ekstralar sadece biraz daha katlanilabilir bir hal sagliyor. Zor, değmez diye caydirmak ve uzaktan sadece bunlari soylemek yerine bu ise gonul vermek isteyen insanlari tebrik etmek, guzel yanlarindan bahsetmek gereklidir diye dusunuyorum.

167 Mesaj
11 Ağustos 2011; 8:30:47 

her işin kendine göre zorluğu var.kan görmek istemiyorsak doktor olmayalım,hırsızla katil uğraşmak istemiyorsak polis olmayalım,bankada amirimizden azar işitmek istemiyorsak bankacı olmayalım ve farklılıkları kabullenemiyorsak zihinsel engelliler öğretmeni olmayalım.

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2011; 9:58:02 

quote:

Elbette zor. Kolay diyen yalan soyluyordur. Ama bu cocuklara birilerinin bakmasi lazim ve bu is para isi degil gonul isidir yanindaki para, kisa surede emeklilik gibi ekstralar sadece biraz daha katlanilabilir bir hal sagliyor. Zor, değmez diye caydirmak ve uzaktan sadece bunlari soylemek yerine bu ise gonul vermek isteyen insanlari tebrik etmek, guzel yanlarindan bahsetmek gereklidir diye dusunuyorum.

Ya kardeş bırak allah aşkına sallamayı, sektör boş diye, kulaktan dolma bilgilerle, para için yazıyorsunuz.. Sende dahil.. Gönül işiymiş, bende yedim...
İşin gücün yok engelli insanları çok sevdiğin için mi uğraşacan sanki ? Şuanki öğretmenler insanları sevdikleri için mi var ? Eğitim aşkı için mi hepsi sırtını devlete dayamaları için.. Kendileride söyüyorlar zaten en azından dürüstçe ifade ediyorlar sen kendini kandırıp neden gönül işi diyorsun ?
Hayır merak ettim sülalede bir engelli varsa ve sende ideal edindiysen ki bu %1 ihtimal bile değil, para için engelli insanlara dahada engel olmayın ama bu konuda hazırcevabın var: Sen yapmasan ben yapmasam kim yapıcak ? Ve benimde cevabım şu kimse yapmaz bu işi parası olmasa...

167 Mesaj
11 Ağustos 2011; 10:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ObsesifKompulsif

Ya kardeş bırak allah aşkına sallamayı, sektör boş diye, kulaktan dolma bilgilerle, para için yazıyorsunuz.. Sende dahil.. Gönül işiymiş, bende yedim...
İşin gücün yok engelli insanları çok sevdiğin için mi uğraşacan sanki ? Şuanki öğretmenler insanları sevdikleri için mi var ? Eğitim aşkı için mi hepsi sırtını devlete dayamaları için.. Kendileride söyüyorlar zaten en azından dürüstçe ifade ediyorlar sen kendini kandırıp neden gönül işi diyorsun ?
Hayır merak ettim sülalede bir engelli varsa ve sende ideal edindiysen ki bu %1 ihtimal bile değil, para için engelli insanlara dahada engel olmayın ama bu konuda hazırcevabın var: Sen yapmasan ben yapmasam kim yapıcak ? Ve benimde cevabım şu kimse yapmaz bu işi parası olmasa...

halk düşmanı

6 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:01:32 

quote:

Sizin yazacaginiz okullarda 1 sene hazirlik var mi arkadaslar?

her üniversitede yok 19 mayısta isteğe bağlı hazırlık var onuda kim ister bilmiyorum ...özelde hazırlık zorunlu mu?

0 Mesaj
11 Ağustos 2011; 14:55:14 

quote:

bu mesleği para için yapmayan insanların olabileceğini hiç düşünmedin dimi? peki sen bir zihinsel engelliler öğretmeni ile karşılaştınmı? ben karşılaştım 23 nisanda herkes sağlam düzgün çocuklara öğretmenlik yaparken onların hareketlerine bağıra çağıra yön verirken zihinsel engelliler öğretmeni öğrencilerini yürütmek için uğraşıyordu ve ağlayarak! en ufak bir hareketlerine bile seviniyordu sence maaşı için mi duygulandı bu öğretmen bu kadar?evet çevremde engelli çocuklar var benimde akrabam engelli bir çocuk ama eğitim gördü ilk baştan bu zamana kadar çok büyük ilerleme gösterdi kendi başına çatalı tutması onun için müthiş bir şey ve bunu ona öğreten insanlara para için yapıyorlar diyemezsin bu işi gönülden yapan öğretmenlerin olduğuna inanıyorum...

4340 Mesaj
11 Ağustos 2011; 16:46:57 

quote:

Sen başka insanları da kendin gibi görmekten vazgeçersen belki o zaman konuşabiliriz.

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2011; 17:01:48 

quote:

Sen başka insanları da kendin gibi görmekten vazgeçersen belki o zaman konuşabiliriz.

Ya bırak Allahını seversen kardeş gökyüzünü ikiye ayırsan genede inanmam kalpten bu işi yapacağına, para için...
Şimdiden sabır diliyorum size, ne diyeyim. Haydi şimdiden hayırlı olsun

167 Mesaj
11 Ağustos 2011; 17:55:51 

0

523 Mesaj
11 Ağustos 2011; 18:25:19 

quote:

katılıyorum çogu sırf ataması var diye yazıyor ama nasıl bir meslek oldgunu mezun olunca görurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revelax -- 11 Ağustos 2011; 18:26:28 >

6 Mesaj
11 Ağustos 2011; 18:52:22 

gerçekleri konuşmak lazım elbette ataması var diye bu bölüm tercih ediliyor neden görme engelliler bu kadar rağbet görmüyor onlar engelli değil mi..illa ki sonuçta bi yerde maddiyata dayanıyor

0 Mesaj
12 Ağustos 2011; 17:11:44 

arkadaşlar merhabalar bende bu sene tercih döneminde zihin eng öğr,türkçe öğr,işitme eng öğretmenliği arasında çok gittim ve şöle bi kanıya wardım......dedim lan şimdi türkçe öğr zevkli iş ama iş yok..zihin zor iş ataması war...işitmede dedim bu ikisinin ortası dedim ve samsun işitme eng. öğretmenliği yazdm...allah bu mesleği yapanlara ;sabır ve kolaylık;o çocuklara sağlık versin ne diyim.....

167 Mesaj
13 Ağustos 2011; 0:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: hoşt çakal

arkadaşlar merhabalar bende bu sene tercih döneminde zihin eng öğr,türkçe öğr,işitme eng öğretmenliği arasında çok gittim ve şöle bi kanıya wardım......dedim lan şimdi türkçe öğr zevkli iş ama iş yok..zihin zor iş ataması war...işitmede dedim bu ikisinin ortası dedim ve samsun işitme eng. öğretmenliği yazdm...allah bu mesleği yapanlara ;sabır ve kolaylık;o çocuklara sağlık versin ne diyim.....

umarım yaparız da kolay gelir öyleyse iyi yapmışın işitme engelli öğrt. tercih etmekle.sonuçta yapabileceğini düşündüğün mesleği yazmışsın ama bu durum kişiden kişiye değişiyo. ben nerede kör veya işitme engelli biri görsem çok üzülüyorum.ben de işitme engelli öğrtmenliği yapamazdım herhalde :)

6 Mesaj
13 Ağustos 2011; 12:49:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hoşt çakal

benim yaşadığım problemi yaşamışsın..bu işe zihinsel engellileri tercih edecem diye başladım ama doğrusu sonra gözüm korktu ya beceremezsem diye..O yüzden işitme engellilere kaydım ama bunun ataması biraz daha zordu zihinsele göre..sonra birkaç zihinsel engelliler öğretmenleriyle konuştum baktım hallerinden memnunlar ve banada tavsiye ettiler tekrar zihinsel engellileri yazdım..inşallah hiçbirimiz "keşke" demeyiz..bu arada bende samsunu yazdım ilk sıraya

6 Mesaj
13 Ağustos 2011; 12:52:54 

ayrıca sertifika alarak işitme engelliler öğretmenliği ve sınıf öğretmenliği okuyanlar zihinsel engelliler öğretmenliği yapabiliyor

0 Mesaj
13 Ağustos 2011; 16:34:29 

eminmisin matador ben sadece sınıf öğr geçiş hakları olduğunu biliyorum işitme eng öğretmenliğinin yok diye biliyorum?

6 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:07:56 

quote:

sıralamam 68,000
1-19 mayıs (55,000)
2-19 mayıs iö(78,000)
3-KTÜ (61,000)
4-KTÜ İÖ (83,000)
5-OSMANGAZİ İÖ (YENİ)
6-SELÇUK İÖ(76,000)
7-SAKARYA İÖ (YENİ)
9-KARAELMAS (71,000)
10-KARAELMAS (89,000)

bu tercihe hiçbir halt gelmedi dostlar intihar aşamasındayım..sizde durumlar nedir????

1164 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:14:49 

01. Tercih 2211247 UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu)
02. Tercih 1483446 TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği (İÖ)
03. Tercih 2092563 FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) (Tam Burslu)
04. Tercih 2431188 MEVLANA ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu)
05. Tercih 2391779 ZİRVE ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
06. Tercih 2431342 MEVLANA ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
07. Tercih 2233382 OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Tam Burslu)
08. Tercih 3041825 ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu)
09. Tercih 3022072 GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu)
10. Tercih 3045202 ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği (Tam Burslu)
11. Tercih 3041817 ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
12. Tercih 3011902 DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
13. Tercih 3021847 GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
14. Tercih 1913035 HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ/Hakkari Eğitim Fakültesi/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği (İÖ)
15. Tercih 1353459 MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Atatürk Eğitim Fakültesi/İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği (İÖ)
16. Tercih 2162526 MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği (%50 Burslu)
17. Tercih 2092571 FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) (%50 Burslu)
18. Tercih 2431196 MEVLANA ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu)
19. Tercih 2431359 MEVLANA ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
20. Tercih 2161755 MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
21. Tercih 2391787 ZİRVE ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
22. Tercih 1422048 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU (KKTC-GÜZELYURT)/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu)
23. Tercih 3041654 ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği (%50 Burslu)
24. Tercih 3022089 GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu)
25. Tercih 2211239 UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Eğitim Fakültesi/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
26. Tercih 2233399 OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
27. Tercih 2162534 MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği (%25 Burslu)
28. Tercih 2165564 MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Zihin Engelliler Öğretmenliği
29. Tercih 1211289 GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/İngilizce Öğretmenliği
30. Tercih 1213091 GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Gazi Eğitim Fakültesi/İngilizce Öğretmenliği (İÖ)

puanım 379 idi ek puanlı sıramda 32000 küsürdü ancak bu listede 27 tercih gelmiş...

bu bölümde puanlar çok artmış!

6 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:23:46 

geçen yıl 27.sıradaki yer ek puanla kaç binden almış

4340 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:41:45 

Ben Maltepe Üniversitesine yerleştim. Başka yerleşen ?

1164 Mesaj
19 Ağustos 2011; 17:09:18 

bu sene yeni açılmış ancak bu sırlama ile normalde uluslar arası kıbrıs %50 gelmesi gerekiyordu...
hatta onuda geçtim alan dışından din kültürü gelmesi gerekirken o bile gelmemiş. onda da puan 344 sıralama 257245 idi geçen sene 259000 de kalmış.

1164 Mesaj
19 Ağustos 2011; 17:20:47 

quote:

Ben Maltepe Üniversitesine yerleştim. Başka yerleşen ?

ben de maltepeye yerleştim %25 burslu
sizinki nasıl? burslumu düz mü?!

4340 Mesaj
19 Ağustos 2011; 17:33:45 

quote:

Pm attım

17 Mesaj
3 Eylül 2011; 19:48:45 

eğer meslek lisesi özel eğitim bölümü çıkışlıysalınız ösymden kılavuzdan ek puanlı kısma bakın yoksa internet sitelerinde ek puan almayan arkadaşlar için sıralamalar var. eğer ek puanınız varsa en kötü ihtimal 19 bin olmalısınız ( şahsen ben :) ) oldum mu olamadım :) ben bu yola baş koydum sene inşallah :)
ekk puan almayanlarda 90 bin küsüre kadar sıra var sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasmin_ce -- 3 Eylül 2011; 19:48:48 >

Hangimiz Kurallara Dahiliz ?

13 Mesaj
3 Eylül 2011; 23:19:15 

Bu sene zihin 60 binlerde kapadı diye duymuştum...Gecen sene 90 bınlerdeydı,gıt gide duser bu cunku gozde bi bölüm.

0 Mesaj
23 Temmuz 2012; 1:20:53 

quote:

maltepe üniversitesi zihin engellliler öğretmenliği bölümünde zorunlu hazırlık sınıfı var mı yoksa hemen 1.sınıftan mı başlıyoruz.. yardımcı olurmusunuz

681 Mesaj
23 Temmuz 2012; 2:25:28 

bu sene bu bölümü bende yazıcağım sıralamam 60 bin

p90x ve daha fazlası hakkında eşsiz türkçe bilgi kaynağı ---- www.sporcu.biz

310 Mesaj
26 Haziran 2013; 22:02:40 

Sayfa neden güncel değil dostlar. Bence bu bölüm dünya nin en zor işi. Özel eğitimci olmak nebiliyim. Sıralamam ygs de 35bin ama yazsam mi bu sene yoksa seneye hedeflediğim yere girmek için çalışsam mi bilmiyorum. Gerçekten memurlar.net de okudum neler yazmışlar. Sözlüklere bakınca bir mesaj gördüm duygulandım gerçekten. Işte yapıştırıyorum.

Bu mesleğin zorluğu öğrenciden
kaynaklanmaz.seni ilk önce devlet
yorar ömründe engelli görmemiş
sınıf öğretmenlerini senin alanına
zorla sokar,sonra seni idare
yorar,veli yorar, evrak işleri yorar
en son öğrencilerin yorar ki
onların verdiği yorgunluk
hiçbirşeydir.hep bırakıcam bu işi
dersin hangi alana geçsem diye
söylenirken bir öğrencin gelir -
öğtemen nere gitcen bende gelom
der ağlaya ağlaya masana
oturursun.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Zihinsel Engelli Öğretmenliğini Tercih Edenler Buraya Toplanıyoruz
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.254