Şimdi Ara

Jarvan IV Rehberi (Jungle Jarvan)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
32.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet pek oynayan var mı bilmiyorum ama bir rehber hazırlayayım dedim. Jarvan IV oyunda en sevdiğim herolardan biri ve iyi oynadığımı da düşünüyorum dolayısıyla bir rehber hazırlayayım dedim. Rehber Jungle Jarvan rehberi olacak, solo top buildi neredeyse tamami ile farklı onu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum.

+ ları

*Skilleri sayesinde çok rahat Initiate (combat başlatabilen) yapabilen bir hero.
    *Demacian standard sayesinde rahat jungle yapabilen, aynı zamanda takımını bufflayabilen bir hero.
    *Aoe slow a sahip.
    *Early game de rahatlıkla gang yapabilen bir hero.
    *Demacian Standard+Dragon Strike combosunun hem gap closer hemde kaçmak için kullanılabilmesi.
    *Demacia diye bağırması

- leri

*Combatları başlatan genelde siz olacağınız için ilk hedef genelde siz oluyorsunuz.
    *Ultinin içinden herhangi bir şekilde çıkılabilmesi. (Jax, Vayne, Katarina gibi herolar çok rahat birşekilde çıkabiliyor, Janna ya ulti atmak gibi bir hata yaparsanız ultisiyle herkesi dışarı atabiliyor, hepsini geçtim flash zaten ayrı bir dert)
    *Early gamede Demacian Standard+Dragon Strike combosunu doğru yapıp adamı zıplatamadığınız sürece ganglerde başarılı olma ihtimaliniz yok denecek kadar az.
    *Kullandığım itemlar yüzünden mavi buff yoksa mana sıkıntısı çekiyor.

Summoner Speller:

Flash: Anlatmaya gerek yok sanırım. Kaçma, yakalama, duvarların üzerinden geçmek için mutlaka alınması gereken skill.
    Smite: Jungle yaptığınız için mecburen alacaksınız.

Gelelim skillerine;

(Passive) Martial Cadence: Jarvanın ilk hedefine yaptığı ilk atak, hedefin o andaki hpsinin %10 u kadar bonus damage vurur. Bu bonus damage 400 damage ile sınırlıdır. Ve 6 saniye de bir aynı hedefte tekrarlamaz.

Tüm oyun boyunca işimize yarayacak bir passive. Jungle yaparken extra damage gayet iyi. Ganglerde ve combatlarda da çok işe yarayan bir passive

Dragon Strike: Jarvan elindeki mızrağı uzatır.70 / 120 / 170 / 220 / 270 + 1.10 bonus Attack damage ı kadar damage vurur. Eğer Dragon Strike, Demacian Standard a uzanırsa Jarvan oraya doğru uçar ve yol üzerindeki tüm düşmanları havaya uçurur.

Asıl damage skill i diyebiliriz. Ganglerde çok kullanışlı ayrıca lanedeyken düşmanları harraslamak için kullanılabilir.

Golden Aegis: Jarvan etrafına aoe şeklinde bir skill atar. 50 / 100 / 150 / 200 / 250 (+20/25/30/35/40 yanındaki champion sayısı kadar) shield kazanır. Ve dokunduğu düşmanlara 15 / 20 / 25 / 30 / 35% slow verir.

Ganglerde kullanılacak skill. Skillshot olmadıgından cok rahat bir şekilde slow atılabiliyor aynı zaman shield aldıgınız için cok kullanıslı

Demacian Standard
    Passive :
    Jarvan 10 / 14 / 18 / 22 / 26% bonus attack speed ve 10 / 14 / 18 / 22 / 26 armor kazanır.
    Active: Jarvan bayrağı bir bölgeye atar. 60 / 110 / 160 / 210 / 260 (+0.80 ability power ı kadar) magic damage vurur. Attığı bölgedeki dost üniteler passive özelliği kazanır, kendisi de dahil(Stacklenir). 8 saniye sürer.

En eğlenceli skilli passive i jungle yapmak için birebir. Active özelliğini kullandıgınızda stacklenmesi ayrı bir güzel. Dragon strike ile beraber hem gap closer olarak hemde kaçmak için kullanılabiliyor.

Cataclysm: Jarvan düşman heronun üzerine zıplar. 200 / 350 / 500 (+1,50 attack damage ı kadar) physical damage vurur ve etrafında 3.5 saniye boyunca bir bölge oluşturur. Tekrar tıklayarak bölgeyi yok edebilirsiniz.

Kullanması çok zevkli bir ulti ama ne yazık ki flash ile yada bazı herolar skilleriyle içinden çok rahat çıkabiliyor.

Skill gidişatı:

E-Q-E-W-E-R-E-Q-E-Q-R-Q-Q-W-W-R-W-W

Nasıl jungle yapacağız.

Başlangıç olarak klasik Cloth armor+5 pot ile başlayıp mavi buff ile başlayamayı tercih ediyorum. Takım arkadaşlarınızdan biri pullarsa çok rahatlarsınız. Sırasıyla

Mavi buff (smite)
    Kurtlar
    Wraithler
    Kırmızı Buff(smite)
    Golemler

Recall.

Nasıl gang yapacağız.

4 lvl olmuş olmalısınız.Recall attıktan sonra bot ve ihtiyacınız olursa birkaç pot daha alıp direkt olarak gang e gidebilir yada jungle yapmaya devam edebilirsiniz. Ben genelde gang yapmayı tercih ediyorum. Eğer E-Q-W combosunu yapabilirseniz güzel bir damage verebilirsiniz lanedeki kişiyle beraber. Kırmızı buffında yardımıyla slowda olduğu için kill alma şansınız var (yüksek bir şans olmasada). Kill alamasınız bile adama flashi kullandırtabilirseniz bu bir sonraki gang denemenizde şansınızı arttıracaktık.

6 lvl olduktan sonra yapacagınız ganglerde de eğer karşı takımdaki herolardan flash almayan varsa onu tercih edin. Çünkü ultinizi attığınız adam mutlaka flash ile içinden çıkacaktır.E-Q-W combosunu yaptıktan sonra flash kullanırsa o zaman ultiyi kullanın.

Item Seçimi.

Early Game:

Bot movement speed için zaten gerekli. Madred jungle yapmanızı kolaylaştıracak ve Heart of gold hem gp5 sayesinde gold farmlamanıza yardımcı olacak hemde tanklamanızı biraz daha rahatlatacak. Jungler olduğunuz için mutlaka ama mutlaka takımınızın harita hakimiyeti için ward alın.

Mid Game:
    Karşıdaki herolara göre CC çok fazlaysa, AP ağırlıklı bir takımsa
    Ad ağırlıklı ise
    Armor, ad ve lifesteal ayrıca minionlara extra damage vurmak. Jarvanın ihtiyacı olan herşey mevcut. Ayrıca 3 dakikada bir bedava ward çok kullanışlı

Late Game:

Aslında late game itemları nasıl oynamak istediğinize göre değişiyor buildiniz. Tanky dps yada full tank gidebilirsiniz.Oyunun gidişatına bağlı eğer tek tank sizseniz full tank gitmek daha mantıklı ama sizden başka bir tank daha varsa Tanky dps tercih edilmeli.

Tanky Dps

Ama yok ben full tank kasacağım diyorsanız.

Jarvan oynanırken dikkat edilmesi gerekenler.

*Öncelikle teamfightları başlatan kişi siz olacaksınız. Biri girsin bende arkadan gireyim diye beklemeyin.
    *E-Q kombosunun tutturmak çok önemli.
    *Aoe slowu ne kadar champion a atabilirseniz o kadar önemli zira o kadar shield alıyorsunuz.
    *Ultinizi içinden çıkamayacak birine atmaya dikkat edin.
    *Ulti ile 2-3 kişiyi aynı anda içeri alabilirseniz team fight lehinize dönecektir çünkü büyük ihtimalle flash lerini kullanacaklardır zaten kullanmış olanlarda 70% ölecektir..

Runelar.

Greater Mark of Desolation x6 (Flat Armor Penetration)
    Greater Mark Of Strength x3 (Flat Attack Damage)
    Greater Seal Of Resilience x9 (Flat Armor)
    Glyph of Alacrity x9 (Attack Speed) kullanıyorum ama eğer varsa magic resist per level kullanmak daha iyi.
    Greater Quintessence of Desolation ( Flat Armor Penetration)

Masteryler
    http://www.mobafire.com/league-of-legends/mastery-tree-planner#&tree1=0-0-1-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0&tree2=0-3-0-3-0-4-0-1-1-4-0-0-0-0&tree3=0-2-3-0-4-0-1-0-2-0-0-1-0-0-0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arctic Cat -- 10 Ağustos 2011; 18:15:14 >

• çok güzel ve detaylı olmuş rehberlerinin devamı dileğiyle
  • eline sağlık bu aralar çok güzel rehberler yazıyor herkes; solo topu da en azından item ve oynanış farkı açısından eklersen bir ara çok kral olur.
  • geç kaldım
  • Zamanım oldukça yardım etmeye, rehber hazırlamaya çalışacağım .
  • Çok hoş bir champion ama oyunun ilerki kışımlarında biraz ezik kalıyor bence.
  • Aslında late gamede de gayet etkili olabiliyor doğru bir build ile
  • Son olarak kendi gameplay video'nu eklesen tam olacakmış
  • 2 Sene 2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HUIK

Son olarak kendi gameplay video'nu eklesen tam olacakmış

/>

/>

...

• best hort dh

• ...
  • Ama gerçekten güzel olmuş jarvan oynasım geldi

• quote:

Ban yakın gibi çok hortlatma yapıyorsun hocam dikkat et
  • quote:

Best of the Hort DH Cup.

Edit: HoG görünce duygulandım. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indelicate. -- 26 Nisan 2013; 10:30:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indelicate.

quote:

Best of the Hort DH Cup.

Edit: HoG görünce duygulandım. :(

Anlamadım
  • RIP

HoG
  • deniyorum yorum yaparım sonra
  • komik olmayan hort
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.