- x
ANTALYA 3 .Piyade Eğitim Tugay Komutanlıgı ANTALYA
123 Cevap37388 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:05:43 

Evet ACEMI ANTALYA Usta ADANA 6. KOL muhabere boluk komutanlıgı

Baska kımler var buralarda

ve gıdıp gelenler buralarda muhabere olarak yapmak nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 10 Ağustos 2011; 2:06:28 >

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

Sansa FUZE & Rockbox

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:17:19 

Fazla kısı yok onu anladım 341. donemlerın baslıgındada baktım buralarda cok kısı goremedım kısa donemler olarak azınlıkda galıba buralarda

Sıcakdan yanacaz artık ılk 2 ay gunes kremı tarzı bıseyler goturmek lazım yada ona benzer bıseyler

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

Sansa FUZE & Rockbox

420 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:53:32 

Ben acemi birliginde oradayım(3'üncü P. Eğt. Tug. K.lığı) usta birligim iskenderun\hatay
Nedir ne degildir araştırıyorum istihkam sınıfı yazıyor zormuş sanırım....

173 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:12:33 

ben acemide ve ustada da buradayım. haberleselim devrelerim...

| Sony XPERIA SOLA (MT27i) Mobile Phone | LG A510-UAE12T NOTEBOOK | LG LH3000 42" LCD TV | LG HT503TH 5.1 Ev Sinema Sistemi |

5 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:29:38 

benim acemi birliğide antalya arkadaşlar.. iletişime geçelim :) hayırlı olsun cümlemize

420 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:56:17 

Benim adım sinan istanbul tuzladan gelicem otobüsle gitmeyi düşünüyorum:D

530 Mesaj
10 Ağustos 2011; 4:07:38 

Acemilik burada benim de. Hayırlısı olsun, hayırlara vesile olsun. Tanışalım arkadaşlar.

Pentax K20D 18-55 AL [II] + Tamron 28-75 F/2.8 [SP] + Sigma 70-300 F/4-5.6 [APO] + Lowepro Nova [180 AW]

Instagram ; Dil-Tarih

flickr® ; Dil-Tarih: Fotoğraflar I

420 Mesaj
10 Ağustos 2011; 4:43:58 

Hayırlı ugurlu olsun evet, yine şansımıza doguya düşmedik...

Ulaşım şekli nasıldır acaba, tugay merkezde mi, ilçede mi?

711 Mesaj
10 Ağustos 2011; 6:19:14 

Acemiliğim burada usta Antep islahiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MITSUBISHI COLT INVITE 1.3 AMT 2011

Hp Elitebook 6930p

711 Mesaj
10 Ağustos 2011; 6:48:07 

Otobüs biletini Antalya merkeze mı alıyoruz arkadaslar?

Hp Elitebook 6930p

540 Mesaj
10 Ağustos 2011; 10:17:31 

Hem eğitim hem usta birliğim burasi yaptiğim araştirmaya gore eğitim çavuşu olucaz cehennem gibi bir askerlik beni ve benim gibileri bekliyor

Myanimelist

711 Mesaj
10 Ağustos 2011; 10:32:19 

arkadaşlar neyle karşılaşacağız orada bilgisi olan var mı? havalar sıcak nemli bakalım ne yapacağız oralarda...

Hp Elitebook 6930p

540 Mesaj
10 Ağustos 2011; 11:22:18 

Yaptığım araştırmaya gore eğitimler hafif ve yemekler dişaridan geliyormuş.Eğitim çavuşlari genelde kisa donem erlerden seçildigi için dayak, azar olmuyormuş.Sadece eğitim için oraya gidiyorsaniz gorunuşe gore rahat bir askerlik geçireceksiniz.Ama benim gibi hem egitim hem de usta birliğini burada yapicak olan kisa donemler eğitim çavuşu olucak.Eğitim çavuşluğu nerde yapilirsa yapilsin zordur.Ulaşima gelince Antalya hava alanina yakınmış merkezden kalkan Topçular dolmuşları onunden geçiyormuş.ulaşımda zorluk çekmeyeceğiz gibi gorunuyor.Yardimci olabildiysem sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Versalid -- 10 Ağustos 2011; 11:23:20 >

Myanimelist

711 Mesaj
10 Ağustos 2011; 12:28:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Versalid

Yaptığım araştırmaya gore eğitimler hafif ve yemekler dişaridan geliyormuş.Eğitim çavuşlari genelde kisa donem erlerden seçildigi için dayak, azar olmuyormuş.Sadece eğitim için oraya gidiyorsaniz gorunuşe gore rahat bir askerlik geçireceksiniz.Ama benim gibi hem egitim hem de usta birliğini burada yapicak olan kisa donemler eğitim çavuşu olucak.Eğitim çavuşluğu nerde yapilirsa yapilsin zordur.Ulaşima gelince Antalya hava alanina yakınmış merkezden kalkan Topçular dolmuşları onunden geçiyormuş.ulaşımda zorluk çekmeyeceğiz gibi gorunuyor.Yardimci olabildiysem sevindim.

çok teşekkür ederim bilgilendirme için. merak ettiğim konularda cevap buldum sayenizde.

ben yarın gece için biletimi aldım sabah antalya da olurum. kahvaltı yapıp teslim olmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistspary -- 10 Ağustos 2011; 12:51:30 >

Hp Elitebook 6930p

420 Mesaj
10 Ağustos 2011; 13:41:19 

otogar ya da havaalanından münübüsler kalkıyormuş topçular semtindeymiş bölük 10-15 dak. filan...

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 13:41:51 

İsimlerinizi yazın burdakı nickleri ben hatırlayamam vallaha

Ben İstanbuldan Cihan baxı ben cuma gunune ucak la gıdecem bu topcular dolmus bılgısı ıyı oldu allah dan bır aksılık olmazsa 13:30 da inecem bır ıkı bıseyler yerım saat 15:00 gıbı bende teslım olurum

Bu arada ben ılk gun oruc tutmayacam hem yol yolculuk hemde ılk gun herkese AŞI yapılıyormus orucunuz bozulacak zaten denılıyor o yuzden o saate kadar o kadar yolda bosa ac kalmıs olursunuz

bılg

Usta bırlıgınde orada kalan arkadaslar bence guzel haftasonu ızınlerınde cıkar adam gıbı bır yer gezersınız denıze felan gırersınız ben adanadayım denız yok onun sıkıntısını cekerım bır ıstanbullu olarak ama adanada guzel sehırdır neyse bakalım gorucez

Sansa FUZE & Rockbox

27 Mesaj
10 Ağustos 2011; 14:26:44 

beyler ben 60 TL'ye uçak bileti aldım Antalya turistik bir şehir olduğu için hemen her yerden ve çok sayıda sefer var antalyaya bu sıcaklarda otobüslerde molalarda perişan olmamak için büyük şehir ya da çevresindeyseniz uçak ile gitmenizi tavsiye derim.

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 14:31:43 

Hangı fırmadan aldın vallaha ben 90 verdım opulmusum

Sansa FUZE & Rockbox

27 Mesaj
10 Ağustos 2011; 14:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Baxı

Hangı fırmadan aldın vallaha ben 90 verdım opulmusum

bulucak.com dan aradım
en ucuz fiyat 76 Tl ile sunexpress'te gözüktü
tam oradan alacaktım ki firma sitesine bakayım dedim kendi sitesinde 59,90 a aldım.

288 Mesaj
10 Ağustos 2011; 16:33:09 

quote:

Evet ACEMI ANTALYA Usta ADANA 6. KOL muhabere boluk komutanlıgı

Baska kımler var buralarda

ve gıdıp gelenler buralarda muhabere olarak yapmak nasıldır ?

asker mi oldun sen şimdi vay be. zaman ne çabuk geçmiş. torunum benim geçen sene bende bu zamanlarda böyleydim..

sıcakta başarılar dilerim şimdiden kardeşim. ordu jimlastik hareketleri 12. harekete dikkat et, sıcakta hiç çekilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighthood -- 11 Ağustos 2011; 11:01:54 >

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 21:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: nighthood

asker mi oldun sen şimdi vay be. zaman ne çacuk geçmiş. torunum benim geçen sene bende bu zamanlarda böyleydim..

sıcakta başarılar dilerim şimdiden kardeşim. ordu jimlastik hareketleri 12. harekete dikkat et, sıcakta hiç çekilmez

Valla hakancım oyle oldu kendı yatagımda son ıkı gecem sonra kaz tugu yataklara yatacaz :))

hakkını helal et kardesım

Sansa FUZE & Rockbox

1449 Mesaj
10 Ağustos 2011; 21:41:14 

quote:

Orijinalden alıntı: toofunal

bulucak.com dan aradım
en ucuz fiyat 76 Tl ile sunexpress'te gözüktü
tam oradan alacaktım ki firma sitesine bakayım dedim kendi sitesinde 59,90 a aldım.

benımkı de pegasus 12:15 kalkıs 13:30 varıs sabıha gokcenden gorusuruz ben cuma sabahı burada olup gıdecem trası cok gec teslım olmak ıyı degıl gece 12 de 1 de ıs bıtıp yatabılıyormussun sabah 5 te ayaga dıkecekler yıne o yuzden ucakdan ınıp hemen gıtmek daha ıyı erken gıden ısını 1 saat te halledıp yatıyormus sonra

pm calısmıyordu

Sansa FUZE & Rockbox

173 Mesaj
10 Ağustos 2011; 23:21:57 

bende ecemi usta buradayım. ankaradan gidiyorum. oglen 13:05 de inicem allah izin verirse devrelerim nickde isim yazılı oldugu icin isimden tanırsınız zaten beni. bende ucaktan indiğim gibi birlige gidicem şler hemen bitsin. hepimiz için koyal geçsin hayırlı olsun insallah...

| Sony XPERIA SOLA (MT27i) Mobile Phone | LG A510-UAE12T NOTEBOOK | LG LH3000 42" LCD TV | LG HT503TH 5.1 Ev Sinema Sistemi |

288 Mesaj
11 Ağustos 2011; 11:00:57 

quote:

Valla hakancım oyle oldu kendı yatagımda son ıkı gecem sonra kaz tugu yataklara yatacaz :))

hakkını helal et kardesım

Helal olsun kardeşim çabucak git gel bitir de gel :)

artık kaz tüyündemi yatarsın, bilmem ne tüyünde yatarsın bilemem 6 ay ama biter geçer... bak benim tam 1 sene oldu şu anda

288 Mesaj
11 Ağustos 2011; 11:07:23 

quote:

benımkı de pegasus 12:15 kalkıs 13:30 varıs sabıha gokcenden gorusuruz ben cuma sabahı burada olup gıdecem trası cok gec teslım olmak ıyı degıl gece 12 de 1 de ıs bıtıp yatabılıyormussun sabah 5 te ayaga dıkecekler yıne o yuzden ucakdan ınıp hemen gıtmek daha ıyı erken gıden ısını 1 saat te halledıp yatıyormus sonra

pm calısmıyordu

çok geç teslim olm a erkende olma... erken teslim olursan, evrak işlerini kitlerler, geç teslim olursanda işlemlerin bitmez uykuyu unutursun... bide 5 te uyandırmakta neymiş 4- 4.30 gibi uyandırılırsan hiç şaşırma... uzun dönemler başınızda oluyor %80 ve bir süre rahat ettirmezler... ama her yerde aynı değil tabiki. Sıcakta pişeceksin ama :(
vay be, zaman ne çabuk geçmiş.. daha dün gibi seninle ne zaman askere gidersin diye muhabbet ediyorduk

27 Mesaj
11 Ağustos 2011; 13:26:14 

beyler çanta hazrılama merasimine giriştim de kişsel ürünlerden neleri alıp almıyorlar bilgisi olan varmı
işte ne bileyim pudrasıdır, şampuan sabun tıraş köpüğü kolonya krem vs el koydukları bişey var mı bilgisi olan ?

711 Mesaj
11 Ağustos 2011; 14:36:36 

quote:

Orijinalden alıntı: toofunal

beyler çanta hazrılama merasimine giriştim de kişsel ürünlerden neleri alıp almıyorlar bilgisi olan varmı
işte ne bileyim pudrasıdır, şampuan sabun tıraş köpüğü kolonya krem vs el koydukları bişey var mı bilgisi olan ?

Bence getirdiklerimizi almalilar. Tehlike arz edecek bir ürün yok neticede... İlaçları alıp el koyuyorlar onu biliyorum.

Hp Elitebook 6930p

27 Mesaj
11 Ağustos 2011; 15:12:59 

bence de almalılar ama sonuçta mantığın bittiği yere gidiyoruz.. Belli olmaz götürüp de çöpe atmayalım..

2 Mesaj
11 Ağustos 2011; 18:51:33 

3uncu p. egt tug kom ANTALYA ordan 5zırhlı birlik komutanlık yarımcılıgı K.MARAŞ sabah 8 de antalyadayım orda buluşacak ortak bı mekan ismi yazarsanız teslim olmadann tanısırızzz serdar özkan 05072641186

14 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:42:35 

Merhaba arkadaşlar ben de Trabzon da acemi birliği görevimi yapmak üzere Antalya ya geliyorum.Tüm arkadaşlarıma hayırlı teskereler diliyorum.

Trabzon dan arkadaş varsa burdan ya da facebook üzerinden haberleşebiliriz

http://www.facebook.com/emrekrkbr

Guest bu mesajı paylaştı

KUTSAL OLAN KUŞKUSUZ Kİ VATANDIR ADAM DEDİĞİN MEMLEKETİNİN TAKIMINI TUTANDIR

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:47:29 

[font="Verdana"]bende ankaradan gelıyorum acemilik için.

Herkesin tek hakkı var!

531 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:05:40 

3'üncü P. Eğt. Tug. K.lığı 12 ağustosta görüşmek üzere.

642 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:15:41 

Acemilik neyse de ben usta birliğimi bulamadım :D AngelRa sen Sgk işini ne yaptın, izin kağıdı yalan olmuştu ? :P

711 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:15:45 

3. Bölüğe düşmemek icin gec saatte teslim olun. Ben saat 10 gibi teslim oldum. 3. Bölükte Fatih üsteğmen var. Bayagi zorluyor egitimde. Diger bölükler cok rahatmis duyduğumuza gore. Gitmeden adam gibi tras olun orada sıkıntı olabilir. Yemekler cok cok iyi. Hava cok sicak. Bazi koguslardaki klima calismiyordu. Camasirinizi bol goturun bence. Selamlar...

Hp Elitebook 6930p

1 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:56:13 

acaba burda acemılıgını yapan her kısa donem egıtım cavusu olarık mı gıdıyor ?

14 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:06:38 

quote:

Orijinalden alıntı: mountaineer_ankara

acaba burda acemılıgını yapan her kısa donem egıtım cavusu olarık mı gıdıyor ?

Kardeşim bildiğim kadarıyla sadece acemi birliğini Antalya da yapacaklara herhangi bir görev vermiyorlar.Yalnız usta birliğin de Antalya da ise o zaman eğitim çavuşu oluyorsun

KUTSAL OLAN KUŞKUSUZ Kİ VATANDIR ADAM DEDİĞİN MEMLEKETİNİN TAKIMINI TUTANDIR

34 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:29:36 

Arkadaşlar merhaba, benim acemi birliğide aynı yer.uçak biletlerini hangi firmadan kaça aldınız.

73 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:13:35 

arkadaşlar herkesin askerliği hayırlı olsun öncelikle. şimdi iç çamaşırlarımızı nasıl almamız gerekiyor? haki rengi mi? bir de burası hakkında daha fazla bilgiye sahip olan

arkadaşlar geniş geniş anlatabilirse çok makbule geçer. ben pazar günü 10'a doğru antalya otogarda olacağım inşallah ama bi arkadaşın dediğine göre biraz daha geç teslim

olduğumuzda daha iyi olabilrmiş mesela:) gezeriz biraz artık :) bir de güneş kremi alacağım yanıma ama 20 faktör çok mu az olur? bir de pişik için toz pudra almıştım acaba

içeri sokmada sıkıntı yaşar mıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesar020 -- 10 Ağustos 2012; 11:16:42 >

CesaR -- android düşmanı :)

3297 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:12:56 

Simdiden hayirli teskereler gencler muhtemel baya bir sicak olacak

24 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:30:23 

bulabildiğimiz bilgileri paylaşırsak çok makbule geçer :)

24 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:51:04 

3’ÜNCÜ PİYADE EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI ERBAŞ VE ER BİLGİLENDİRME BROŞÜRÜ

Sevgili Mehmetçik;

Vatani görevinizi yapmak üzere bugünden itibaren kutsal askerlik ocağına katılmak için gerekli belgelerinizi alarak Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katılmış bulunmaktasınız. Bu broşür size askerlik yükümlülüğünüzü yerine getirmek üzere askerlik şubesinden tertip edildiğiniz 3’üncü Piyade Eğitim Tugayına katılıncaya kadar dikkat etmeniz gerektiği değerlendirilen konularda bilgi vermek üzere hazırlanmıştır.

1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin güzide ve seçkin birliği, gurur ve övünç kaynağı olan 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına(Antalya) size belirtilen yol süresi içinde katılacaksınız. Hedefimiz sizleri sapasağlam teslim alıp, askerlik hizmetinizi tamamlamayı müteakip daha olgun ve tecrübeli olarak ailelerinize teslim etmektir.

2. 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. Aynı zamanda Tug.K.lığına bağlı olan 58’inci P.Eğt.A.K.lığı da Burdur’da konuşludur. Antalya’ya kara ve hava yolu, Burdur’a ise kara ve demiryolu ile ulaşabilirsiniz.

3. 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığının eğitim veren birliklerinden 58’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Bnb.Maruf Kışlası(Burdur)’nda, 4’üncü Piyade Eğitim Tabur Komutanlığı ise General Niyazi ÇELİK Kışlası(Antalya)’nda konuşlu bulunmaktadır.

4. General Niyazi ÇELİK Kışlası (Tel.Nu.: 0 242 321 53 54) Antalya Şehir Merkezinde Antalya-Alanya karayolu üzerindeki Topçular Mahallesinde, Havalimanı yolu üzerinde bulunmaktadır. Gn.Niyazi ÇELİK Kışlasına terminal ve havalimanından kalkan şehir içi minibüs ve otobüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

5. Bnb.Maruf Kışlası (Burdur) (Tel.Nu.: 0 248 233 13 57) Burdur-Fethiye karayolu üzerinde bulunmaktadır. Karayolu ile Burdur’a geldiğiniz takdirde otobüs terminalinden sizi kışlaya getirecek ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.

6. Eğitim merkezine seyahatiniz esnasında kaza, hırsızlık, gasp vb. bir durumla karşılaşmanız halinde en yakın polis veya jandarma karakoluna müracaat ediniz.

7. Seyahat esnasında veya 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına katılmadan önce kendisinin subay veya astsubay olduğunu belirterek size askerlik yapacağınız birlikte tanıdığı olduğunu, istediğiniz bölüğe yerleştirebileceğini vb. hususları söyleyerek sizden menfaat elde etmeye çalışacak dolandırıcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür işlemlerin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu kişilere asla inanmayınız, bilinçli, dikkatli ve uyanık olunuz.

8. Kayıt kabul esnasında sizlere tüm istihkaklarınız (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, tıraş kremi, şampuan, sabun vb.) verilecektir. Size verilecek eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendiniz tarafından uygun olup olmadığı denenerek teslim edilecektir.

9. Günlük ihtiyaç duyacağınız (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) malzemeler kantinlerde bulunmaktadır.

10. Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlalarda gereken her türlü tedbir alınmıştır.

11. Gerek Antalya gerekse Burdur Kayıt Kabul Merkezlerimiz Cumartesi, Pazar ve Resmi Tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirseniz gerekli bütün işlemleriniz bitirilecektir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmeniz ve askerliğinizin ilk gününe zinde başlayabilmeniz için çok geç saatlere kalmamanızın uygun olacağını hatırlatırız. Kışlaya ilk geldiğinizde törenle karşılanıp törenle uğurlanacaksınız.

12. Kayıt kabul işlemleriniz için Askerlik Şubesi tarafından kapalı zarfta verilen belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleriniz olmadan kayıt işlemleriniz yapılmayacağından belgeleri muhafaza etmenizi hatırlatırız. Aksi halde Antalya veya Burdur Askerlik Şubesine müracaat ederek belgeleri yenilemeniz gerekecektir. Bu da sizin kayıt kabul işlemlerinizin gecikmesine dolayısıyla gün kaybınıza neden olacaktır.

13. Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek ile benzeri maddeler getirmeyiniz. Cep telefonu getirdiyseniz Kışla Nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda geri alabilirsiniz.

14. Yanınızda getirdiğiniz paranızı emanet maksadıyla kimseye vermeyiniz. Kışla içerisinde nakit para ile alışveriş yapılmamaktadır. Kantinlerden yapılan alışverişlerde Ziraat Bankası Akıllı Kartı kullanılmaktadır. Adınıza hazırlanmış akıllı kart kayıt kabul sırasında size teslim edilecektir. Nakit paranızı akıllı karta yükletebilirsiniz. Yaptığınız her alışveriş sonunda size verilen alışveriş fişini mutlaka kontrol ediniz ve saklayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda amirlerinize müracaat ediniz. Kışla içinde bankamatik ve PTT şubeleri mevcuttur, işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

15. Kışlaların muhtelif yerlerinde yeterli sayıda ankesörlü telefon bulunmaktadır. Telefon kartını kantinlerden temin ederek ailenizle görüşebilirsiniz.

16. Tedavi amacıyla sürekli kullandığınız ilaçları yanınızda getirebilir, doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir durumunuz varsa kayıt kabul esnasında bunu söyleyiniz. Ayrıca bölükteki rütbeli personele de sağlık durumunuzu açıklayınız.

17. Sorunlarınıza daha kolay çözüm bulunabilmesi için kayıt kabul esnasında varsa özel sağlık ve ailevi problemlerinizi çekinmeden ilgili personele söyleyebilirsiniz. Kışlalarımızda bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşebilirsiniz.

18. Dört haftalık temel eğitimi müteakip Yemin Töreni (genellikle Cuma günü) icra edilecektir. Yemin Törenine tüm aile fertlerinizi çağırabilir ve bu onurlu günü onlarla paylaşabilirsiniz. Yemin Töreninin olacağı gün ve saat size öncesinden tebliğ edilecektir.

19. Aile bireyleriniz 24 saat sürekli faal olan “Alo Mehmetçik Hattını” (Tel.Nu.: 0 242 321 53 54 dahili numara: 55 55) arayarak sizin hakkınızda bilgi alabilir.

20. Burada bulunduğunuz süre içersinde hafta içerisinde 12.30-14.00 ve 17.00-19.00 saatleri arasında, cumartesi, pazar ve resmi tatil günlerinde 08.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçileriniz sizi ziyaret edebilirler.

21. Kanunda belirtilen acil haller dışında yemin edinceye kadar şehir içi ve şehir dışı izin verilmemektedir.

22. Maddi durumları iyi olmayanların ailelerine 4109 sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun hükümleri doğrultusunda yardım yapılmaktadır. Durumları bu şekilde olan erbaş/erlerimizin aileleri Kaymakamlıklara başvurarak bu yardımdan faydalanabilirler.

23. Bu kutsal Vatan Görevinin sizlere ve ailenize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, şimdiden hayırlı tezkereler dileriz.

3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

173 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:58:25 

gencler hepinize hayırlı olsun... dedenizin dedesi ve antalyanın en yağız eğitim çavusu olarak yazıyorum. baya zor gececek, yazın en sıcak günlerinde ki 30 agustos törenleri icin kıslık tören elbisesiyle provalar yapacaksınız, hatta aranızda usta birliği 3. bölük olan varsa fatih babadan (sarı) çekeceği var :))) 4. ve 2. bölüğe düşen diğerlerine göre biraz daha iyi olacak, allah yardımcınız olsun...

73 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:15:19 

Beyler antalyayi aradim camasir olayini sordum :) koyu yesil olmasin acik yesil haki rengi olacak diye acikca belirtti haberiniz ola

24 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:32:33 

çok teşekkürler :)

642 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:26:15 

Acemilik tugay usta birliği kolordu oldu ya, zaten yanıma fazla bir şey almayayım diyordum ki tam oldu :)
Dedelerden kantin-alışveriş ile ilgili bilgi paylaşabilecek olan var mı acaba ?

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:51:01 

quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

Acemilik neyse de ben usta birliğimi bulamadım :D AngelRa sen Sgk işini ne yaptın, izin kağıdı yalan olmuştu ? :P

[font="Verdana"]kardesım ben askere gıdınce bızımkıler asker durum belgesı alıp gıdecekler ıptal ettırecekler.

Herkesin tek hakkı var!

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 16:54:43 

[font="Verdana"]pazar sabahı saat 9 da antalyada olucam bende cok da gec gırmek ıstemıyorum tugaya. Saat 11 gıbı gırerım en gec. Ic camasırınıda koyu yesıl degıl sarımtırak alın bencede. Tum satıcılar koyu yesıllerı kakalamaya calısıyor kanmayın.Gunes kremıde goturcektım vazgectım. Gotursem mı kı ??? Toz pudrada sıkıntı olabılır kardesım cogu arkadas gırıste kaptırmıs oncekı donemlerden.

Herkesin tek hakkı var!

642 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:18:50 

quote:

Orijinalden alıntı: AngelRa

[font="Verdana"]pazar sabahı saat 9 da antalyada olucam bende cok da gec gırmek ıstemıyorum tugaya. Saat 11 gıbı gırerım en gec. Ic camasırınıda koyu yesıl degıl sarımtırak alın bencede. Tum satıcılar koyu yesıllerı kakalamaya calısıyor kanmayın.Gunes kremıde goturcektım vazgectım. Gotursem mı kı ??? Toz pudrada sıkıntı olabılır kardesım cogu arkadas gırıste kaptırmıs oncekı donemlerden.

Uçakla mı gidersin sen naparsın ? Ben 8 gibi falan inerim sanırım Antalya'ya, Pamukkale 12 otobüsüyle gidicem de ondan sonra ne yapıcam teslim olana kadar onu bilemedim :D
Ben zaten fazla bir şey almayacaktım, tugay olması da tuzu biberi oldu. İlk 3-5 gün yetecek kadar eşya alıp gerisini kantinlerden tedarik ederim diye düşünüyorum :)

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:21:43 

quote:

Uçakla mı gidersin sen naparsın ? Ben 8 gibi falan inerim sanırım Antalya'ya, Pamukkale 12 otobüsüyle gidicem de ondan sonra ne yapıcam teslim olana kadar onu bilemedim :D
Ben zaten fazla bir şey almayacaktım, tugay olması da tuzu biberi oldu. İlk 3-5 gün yetecek kadar eşya alıp gerisini kantinlerden tedarik ederim diye düşünüyorum :)

[font="Verdana"]hocam sen ankaradan mı gıdıosun? ben ankaradan gıdıorm 00.30 otobusuyle gıdıcem pazar gunu... benden bı oncekı otobusle gıdıosun ankaradan gıdıosan. Ben alısverısı yapmıstım. Mecbur goturcez artık. Cok kalabalık sayılmaz cantam. Iletısımde olalım kardesım.

Herkesin tek hakkı var!

122 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:24:29 

Antalya Otogar ve Havalimanı içerisinden 600 numaralı Belediye otobusune bınebılırsınız. İç hatların önünde ve Otogar içinde bekler bu otobüsler ve ücreti 3.40 kuruştur.

Otobüs'ün resmi.

0

Birliğinizin tam önünde inersiniz. Buralar çok sıcak, 40-45 derece arasında bir sıcaklıkta acemiliğinizi yapacaksınız, buna göre önlemlerinizi alın. Antalya ile başka sorularınız varsa 337. KD dedeniz burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H0nest -- 10 Ağustos 2012; 19:26:30 >

642 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:28:19 

quote:

Orijinalden alıntı: AngelRa

[font="Verdana"]hocam sen ankaradan mı gıdıosun? ben ankaradan gıdıorm 00.30 otobusuyle gıdıcem pazar gunu... benden bı oncekı otobusle gıdıosun ankaradan gıdıosan. Ben alısverısı yapmıstım. Mecbur goturcez artık. Cok kalabalık sayılmaz cantam. Iletısımde olalım kardesım.

Evet 12 otobüsünde olcam :) Olmadı otogarda beklerim gelişini :D

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:28:24 

quote:

Orijinalden alıntı: H0nest

Antalya Otogar ve Havalimanı içerisinden 600 numaralı Belediye otobusune bınebılırsınız. İç hatların önünde ve Otogar içinde bekler bu otobüsler ve ücreti 3.40 kuruştur.

Otobüs'ün resmi.

0

Birliğinizin tam önünde inersiniz. Buralar çok sıcak, 40-45 derece arasında bir sıcaklıkta acemiliğinizi yapacaksınız, buna göre önlemlerinizi alın. Antalya ile başka sorularınız varsa 337. KD dedeniz burda.

[font="Verdana"]eyw dede bu degerlı bılgı ıcın. Egıtımler ve koguslar ıcın ne dıosun dedem?

Herkesin tek hakkı var!

642 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:30:42 

quote:

Orijinalden alıntı: H0nest

Otobüs'ün resmi.

0

Dede Allah razı olsun, şu an için her türlü bilgi işimize yarar gibi. Gördüğün üzere DH forumunda bile bu tugay için fazla bir şey yazılmamış. Başka yerlerde zaten yok. Sayende ulaşımı hallederiz de adaptasyon nasıl olacak :) Buradaki arkadaşlar olarak sadece acemilik orada, sonrasında Kıbrıs'a çıkarma yapıcaz bakalım hayırlısıysa :)

122 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:32:33 

Kardeşim ben burda yaşıyorum, acemilik İskenderun, usta birliği Tuzla'ydı benim, sıcaklık ve ulaşım konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Acemilikten sonra burda kalanlar Ekimin sonuna kadar denize girebilir, çarşı ızınlerınde güzel muhabbetler kurabilir :)

58 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:36:01 

quote:

Evet 12 otobüsünde olcam :) Olmadı otogarda beklerim gelişini :D

[font="Verdana"]senden yarım saat sonra orda olucam. beklersen beraber gecerız kardesım bırlıge.

Herkesin tek hakkı var!

73 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:36:35 

Malum hava cok sicak 40-45 derece diyorsunuz kapriyle falan gelsek daha ilk gunden dikkat ceker miyiz ne dersiniz dedeler? Yoksa pantolonu cekelim mi? Ya da giden arkadaslar ne giyip gitmeyi dusunuyorsunuz

122 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:40:18 

Dikkat çekmen tamamen komutana bağlı, kıl birisine denk gelirsen takar sana kafayı, bence hiç risk alma, yazlık bir pantolonla git, zaten bir daha o pantolonu acemiliğin bittiğinde giyebileceksin.

73 Mesaj