Şimdi Ara

ANTALYA 3 .Piyade Eğitim Tugay Komutanlıgı ANTALYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
6
Favori
105.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vanpierre

arkadaşlar bende yarın gece ankaradan 00:30 otobüsüyle geliorum varan ile... umarım hepmizin için hayırlı bir eğitim dönemi gecer yazılanlar cok parlak değil ama bunada şükür artık naapalım...

cogu yere gore guzel seyler yazılmıs. bence yeterınce ıyı kardesım. sıkma canını.
  • yok kardeşim canımı sıkmıorum umarım hepimizi için hayırlısı olur
  • sayılı gun gelıp gecer kardesım. gun gelır bakar eglenırız su yazdıklarımıza. rahat olmak lazım.
  • emrecanonlıne acep bu kıbrıs nası bı yerdır ya. 28.MKNZ ve 39. piyadeyı herkes bılıo az cok ama bızım gıtcemız yer tam muamma farkındamısın??
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

quote:

Orijinalden alıntı: H0nest

Antalya Otogar ve Havalimanı içerisinden 600 numaralı Belediye otobusune bınebılırsınız. İç hatların önünde ve Otogar içinde bekler bu otobüsler ve ücreti 3.40 kuruştur.

Otobüs'ün resmi.

ANTALYA 3 .Piyade Eğitim Tugay Komutanlıgı ANTALYA

Birliğinizin tam önünde inersiniz. Buralar çok sıcak, 40-45 derece arasında bir sıcaklıkta acemiliğinizi yapacaksınız, buna göre önlemlerinizi alın. Antalya ile başka sorularınız varsa 337. KD dedeniz burda.

Dede Allah razı olsun, şu an için her türlü bilgi işimize yarar gibi. Gördüğün üzere DH forumunda bile bu tugay için fazla bir şey yazılmamış. Başka yerlerde zaten yok. Sayende ulaşımı hallederiz de adaptasyon nasıl olacak :) Buradaki arkadaşlar olarak sadece acemilik orada, sonrasında Kıbrıs'a çıkarma yapıcaz bakalım hayırlısıysa :)

kıbrıs hangi birlik geldi ?

• mzk KTBK LOJ.DES. GR. SHR. HIZ. BL. KLIGI geldi. Sende mı kıbrıstasın?
  • Benimki Girne kolordu komutanlığı içinde. Seninki de oraya yakın bir yer olması lazım. İki birliğin de rahat olduğu söyleniyor sadece denetleme zamanlarında sıkıntı yaşayanlar olmuş. Ercan Hava limanına indiğimizde bizi oradan çıkarmıyorlarmış :) Orada üst katta toplayıp, birliğimizden gelen araçla direk birliğe ya da Kıbrıs KTM'den gelen araçla KTM komutanlığına götürülüyormuşuz. KTM standart pek iç açıcı değil deniyor ancak bizim kolordu komutanlığında olacağımızı düşündüğüm için direk birliğe götürecek bir araç geleceğini umuyorum. Lojistik için özellikle Levazım bölüğünde askerliğin çok rahat olduğunu yazmış bir arkadaş. Girne biraz pahalı olmasıyla birlikte yürüyerek limana inilebilen, kafeleri restoranları, deniz kıyısında çarşı izni keyifle yapılabilecek bir yer olduğu söylenmiş.
    Sürekli ekstra bilgi edinmeye çalışıyorum ama gidene kadar daha da fazlasını da gitmeden öğreniriz inşallah.

Sen yarın hangi firmayla gideceksin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mzk

kıbrıs hangi birlik geldi ?

KTBK A Tipi Gıda Kont. Mfz. K.lığı. En son eriştiğim bilgi Girne'de olduğu yönünde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelRa

quote:

Antalya Otogar ve Havalimanı içerisinden 600 numaralı Belediye otobusune bınebılırsınız. İç hatların önünde ve Otogar içinde bekler bu otobüsler ve ücreti 3.40 kuruştur.

Otobüs'ün resmi.

Birliğinizin tam önünde inersiniz. Buralar çok sıcak, 40-45 derece arasında bir sıcaklıkta acemiliğinizi yapacaksınız, buna göre önlemlerinizi alın. Antalya ile başka sorularınız varsa 337. KD dedeniz burda.

eyw dede bu degerlı bılgı ıcın. Egıtımler ve koguslar ıcın ne dıosun dedem?

dedenizin dedesi konusuyor, egitimler zor gecer, 3. bölüge düsenler bitti blk. k. fatih baba adamı yer, 4. ve 2. bölükler biraz daha rahat olur. kantinlerde sıkıntı olmaz fakat üst devre kantinciniz kıl olursa acemilikte artistlik yapabilir. sonra zaten onbası olursun biraz sözün gecmeye baslar cavus olunca komutan sensin :)) bu arada usta birligide antalya olup bölüklere düşenler 100% egitim cavusu olacaksınız, cavusluk iyi ama asker yatarken bütün sorumluluk sizde sanki kucuk cocugu olan ana baba gibisiniz birde üzerine nöbet dayarlar allah kolaylık versin ben kafayı yemek üzereydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strzdmr -- 11 Ağustos 2012; 1:24:13 >

• KTBK İs. Svş. Tb. İs. Svş. Bl. K.lığı
  • quote:

Benimki Girne kolordu komutanlığı içinde. Seninki de oraya yakın bir yer olması lazım. İki birliğin de rahat olduğu söyleniyor sadece denetleme zamanlarında sıkıntı yaşayanlar olmuş. Ercan Hava limanına indiğimizde bizi oradan çıkarmıyorlarmış :) Orada üst katta toplayıp, birliğimizden gelen araçla direk birliğe ya da Kıbrıs KTM'den gelen araçla KTM komutanlığına götürülüyormuşuz. KTM standart pek iç açıcı değil deniyor ancak bizim kolordu komutanlığında olacağımızı düşündüğüm için direk birliğe götürecek bir araç geleceğini umuyorum. Lojistik için özellikle Levazım bölüğünde askerliğin çok rahat olduğunu yazmış bir arkadaş. Girne biraz pahalı olmasıyla birlikte yürüyerek limana inilebilen, kafeleri restoranları, deniz kıyısında çarşı izni keyifle yapılabilecek bir yer olduğu söylenmiş.
    Sürekli ekstra bilgi edinmeye çalışıyorum ama gidene kadar daha da fazlasını da gitmeden öğreniriz inşallah.

Sen yarın hangi firmayla gideceksin ?

pamukkale ıle gıdıorm yarın 12.30da astıden. ınsallah dedıgın gıbı guzel seyler beklıyordur bızı tertıp.

• quote:

pamukkale ıle gıdıorm yarın 12.30da astıden. ınsallah dedıgın gıbı guzel seyler beklıyordur bızı tertıp.

Söylenenler, yazılanlar o yönde. Umarım bir sıkıntı yaşamayız.
    Ben de Pamukkale ama 12'de, peronlar yan yana olur büyük ihtimalle. Olmadı Aşti'de görüşelim, sabah otogarda telefonsuz birbirimizi bulmamız şansa kalmasın, bu yaştan sonra da karanfil takmayalım tanınmak için :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: strzdmr

quote:

quote:

Otobüs'ün resmi.

eyw dede bu degerlı bılgı ıcın. Egıtımler ve koguslar ıcın ne dıosun dedem?

dedenizin dedesi konusuyor, egitimler zor gecer, 3. bölüge düsenler bitti blk. k. fatih baba adamı yer, 4. ve 2. bölükler biraz daha rahat olur. kantinlerde sıkıntı olmaz fakat üst devre kantinciniz kıl olursa acemilikte artistlik yapabilir. sonra zaten onbası olursun biraz sözün gecmeye baslar cavus olunca komutan sensin :)) bu arada usta birligide antalya olup bölüklere düşenler 100% egitim cavusu olacaksınız, cavusluk iyi ama asker yatarken bütün sorumluluk sizde sanki kucuk cocugu olan ana baba gibisiniz birde üzerine nöbet dayarlar allah kolaylık versin ben kafayı yemek üzereydim.

Peki 2. Veya 4. Boluge dusmek icin birseyler yapabiliyor muyuz :) biraz daha erken ya da biraz daha gec teslim olmak gibi mesela ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Söylenenler, yazılanlar o yönde. Umarım bir sıkıntı yaşamayız.
    Ben de Pamukkale ama 12'de, peronlar yan yana olur büyük ihtimalle. Olmadı Aşti'de görüşelim, sabah otogarda telefonsuz birbirimizi bulmamız şansa kalmasın, bu yaştan sonra da karanfil takmayalım tanınmak için :D

valla kardesım benım gazı unı cantam var boyu uzun kılolu ve arkadasları tarafından havaya atılmak ıstemeyen bırını gorursen bılkı benım :D

• Merhaba arkadaşlar,

İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi

3'üncü P. Eğt. Tug. K.lığı ANTALYA

Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri

TEKİRDAĞ ASAL Blg. Bşk. K.lığı TEKİRDAĞ

Yarın, İstanbul - Antalya, 14.30 sularında birliğe teslim olmayı düşünüyorum. Sıcakla ilgili ciddi sorunlarımız olacakmış gibi... hepimize şimdiden kolay gelsin,

Güneş kremi, pudra ve ilaçlarımı yanımda götürüyorum. atıyorlarsa da atsınlar...
  • Beyler girişte x-ray cihazı var ona göre hareket edin. Yanında telefon getirenler bölük astsubayına teslim ediyor çıkarken de teslim alıyor haberiniz olsun.

ilaçlar elbette içeri alınıyor ama revir çavuşundan her gün birer birer alacaksınız. haberiniz olsun.

güneş kremi pudra v.s. bunlarda sıkıntı yok zaten yanınızda götürünüz. eşyalarınıza sahip çıkın hırsızlık çok yaygın. ama herkes bunu meşrulaştırmış. yani öyle kimseden bir şey çaldığı için hesap sorulmuyor. hatta şunu çok duyacaksınız "askerde hırsızlık yoktur yer değiştirme vardır" diye.

özellikle yanınıza bol bol çamaşır alın. çok terleyeceksiniz neyseki bizim zamanımızda her gün duş imkanı oluyordu.

en güzel yönü şu yemekler çok iyi.

ne yapın edin 3. bölüğe düşmeyin benden size tavsiye. onların halini gördükçe bize dua edersiniz :)

341. dönem dedeniz ;)

• Acemi birliği aynı arkadaşlar oradan KTBK Komd. A. K lığı Kıbrıs.Hİçbirşey bulamadım burayla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Acemi birliği aynı arkadaşlar oradan KTBK Komd. A. K lığı Kıbrıs.Hİçbirşey bulamadım burayla ilgili

Kıbrıs'la ilgili bilgi çok az. Gidince nereye gitmemiz gerekiyorsa oralara dağıtacaklar kendileri, o yüzden fazla dert etmedim ben. Zaten aradım aradım bilgi yok, yapacak bir şey de yok :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Acemi birliği aynı arkadaşlar oradan KTBK Komd. A. K lığı Kıbrıs.Hİçbirşey bulamadım burayla ilgili

Kıbrıs'la ilgili bilgi çok az. Gidince nereye gitmemiz gerekiyorsa oralara dağıtacaklar kendileri, o yüzden fazla dert etmedim ben. Zaten aradım aradım bilgi yok, yapacak bir şey de yok :)

hayır hıc mı kımse yok ktbk de yapan onu anlamadım :D nese gıdıoruz artık gıdınce gorucez. herseyın hayırlısı
  • Seçilmiş bölgeye gidiyoruz heralde.Bİlen eden yok:D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.