Şimdi Ara

Apple'ın eğitime odaklı iMac bilgisayarları satışta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın eğitime odaklı iMac bilgisayarları satışta

Apple masaüstü platformda en iyi olduğunu gururla belirttiği ve Mayıs ayında üstün özelliklerle yenileyerek pazara sunduğu iMac modellerinin eğitim alanına yönelik uygun fiyatlı yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü. Bu versiyon 21.5 inçlik iMac modelinin kırpılmış hali.

21.5 inçlik iMac modellerinde hali hazırda IPS panel, 4 çekirdekli 2.5GHz / 2.7GHz hızında Core i5 işlemciler, AMD Radeon HD 6750M / 6770M ekran kartı, 4GB/8GB RAM, 1TB HDD / 256 GB SSD, Thunderbolt bağlantısı, FaceTime HD kamerası gibi özellikler bulunuyor. Bu modellerin başlangıç fiyatı 1199$ seviyesinde.

Apple'ın online mağazasına eklenen ve eğitime yönelik olarak hazırladığı versiyon 999$ fiyatında ve sadece eğitim alanını hedefliyor.

Kırpılmış versiyonda 21.5 inç 1920 x 1080 çözünürlükte TFT LCD ekran, çift çekirdekli 3.1GHz hızında Intel Core i3 işlemci, AMD Radeon HD 6750M ekran kartı, 2GB DDR3 RAM(8GB'a yükseltilebilir),WiFi, SDXC kart girişi, 250GB HDD özellikleri bulunuyor. 

Daha önce 2006 yılında Apple yine eğitime yönelik bir iMac versiyonunu 899$ fiyat etiketiyle satışa sunmuştu.

Eğitim odaklı iMac hali hazırda satışta ve 1-3 gün sevkiyat süresi bulunuyor.

• eğitim hesabı nasıl birşey ki??
  • 2gb ram 250gb disk.... gerçekten en iyi masaüstü platformu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Catalyst

eğitim hesabı nasıl birşey ki??

apple yaptıysa mutlaka pahalı birşeydir
  • quote:

Amerika'da ki lise ve üniversitelerin öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin ailelerinin alabildiği indirim hesabı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekrem Çukurca

Apple’ın eğitime yönelik olarak hazırladığı versiyon ise 1000$ altında konumlanacak ve öğrencileri, eğitim kurumlarını hedefleyecek.

doviz fiyatlarini unutmamak lazim. 1$=1.73TL

bu zamanda ya en ucuzundan 2. elini bulacaksin ya da bildigin baska bir markanin iyi bir urunune bakacaksin.
  • iyi makine yapmaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttr

quote:

Amerika'da ki lise ve üniversitelerin öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin ailelerinin alabildiği indirim hesabı.

Sadace Amerikaya ozel bir durum degil bir cok ulkede bu uygulama var, ogrenci yada ogretim gorevlisi olmaniz yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

2gb ram 250gb disk.... gerçekten en iyi masaüstü platformu...

Bu ne şimdi. Ortalığı karıştırıp konuyu dagitmaktan başka ne gibi bir amacınız olabilir. O beğenmediğiniz özellikler 2 gb ram 250gb hdd sadece biliysoftlu pc ler için geçerli. OSX için gayet yeterli ve performansli. Tabi kullanmadığınız için bilemezsiniz. Size 20 cekirdekli 50gb ramli ne bileyim 30tb hdd li bir masaüstü anca yeter. Sonuçta bunları sömüren bir işletim sistemiz oldukça daha fazlasına ihtiyacınız her zaman olacak. iMac alırsın 3000 - 4000 tlye en az 5 yıl hiç upgrade etmeden kulanırsın. Ama 2500 tlye topladığın çakma masaüstüne 5 yılda 3 katı daha masraf yapar parça üreticilerini zengin edersin. Doğru yoldasiniz devam......

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğitim falan hikaye. Maksat yeni bir ürün gamı çıkarmak. Eskiden Emac vardı imac'ten ayrı olarak. Aynı ismi tekrar kullanmak yerine bu sefer böyle yapacaklar galiba. Olayın eğitimle hiçbir alakası yok yani. Biz zamanında çok kullandık emac'leri işyerinde bile...

Bu teferruatlar bir tarafa, ekran kartı hariç, diğer bileşenlere baksanıza, içinde SSD bile var. Bırakın eğitimi, normal kullanım ve oyun için bile gayet iyi bir makina.
  • Urun cikti bile:http://support.apple.com/kb/SP634

ama SSD'yi yanlisikle yazdiniz sanirim. Cunku hem 9to5mac haberinde SSD bildirilmiyor, hem verdigim Apple linkinde

http://9to5mac.com/2011/08/07/apple-to-release-sub-1000-21-5-inch-imac-geared-at-education-customers/

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Eğitim falan hikaye. Maksat yeni bir ürün gamı çıkarmak. Eskiden Emac vardı imac'ten ayrı olarak. Aynı ismi tekrar kullanmak yerine bu sefer böyle yapacaklar galiba. Olayın eğitimle hiçbir alakası yok yani. Biz zamanında çok kullandık emac'leri işyerinde bile...

Bu teferruatlar bir tarafa, ekran kartı hariç, diğer bileşenlere baksanıza, içinde SSD bile var. Bırakın eğitimi, normal kullanım ve oyun için bile gayet iyi bir makina.

SSD yok. ama egitim icin yeter mi? Bence bu sistem egitim icin yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Orijinalden alıntı: merttr

quote:

Sadace Amerikaya ozel bir durum degil bir cok ulkede bu uygulama var, ogrenci yada ogretim gorevlisi olmaniz yeterli.

Türkiyede yok sanırsam

• Eğitim için yeterli de, bu kadar para harcayacak olsam önce kendime bu fiyatlık bir hackintosh kurardım.(illa mac olacak ya) Sonra problem çıkarmazsa okuluma da aynısından alırdım.
  • hackintosh yada iatkos kurup kendini mac kullanıyorum seviyesinden zanneden arkadaşlara bir uyarı ben i7 965 li 12 gb remli sistemimde core 2 duo 4 gb remli macbooktaki performansın yarısını dahi alamadım kalkıpta kendinizi kandırmayın mac en önemli özelliği sistemin bileşenlerine göre optimize edilmesi ona göre çalışması kalkıpta windows pcler ile karşılaştırmayın milyonlarca çeşit sistem konfigürasyonu oluşturulabilir ama 1 tane windows var tüm bilgisayarlarda en iyi performans verecek diye bir kaide yok en iyi sistemi kurarsın ama hala bir mac seviyesindeki hızı stabiliteyi yakalayamazsın,uğraşırsın uğraşırsın OLMAZ,lafı oyuna çeken iş güzarlarda boşuna alıntı yapıp buradan yazmasın oyundan bahsedende yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 8 Ağustos 2011; 18:37:37 >
  • Zaten windows daha iyi ki bence. 1500 dolarlık parça ile toplanan windows sistem 2000 tl'lik mac'ten daha çok performans verir. Ben de windows kullanırım. Annemin macbook pro'su (13.3'')(c2d olan eskimodel)nfs carbon'U açmazken samsung i3 notebook ile medieval total war oynuyorum.(hd 5650)
  • Ben yanlış bilgi vermişim bu ürün sadece okul sahipleri ve yöneticileri için geçerli ve Amerikaya özel, Ayrıca bu ürünler Amerikan okullarının devletten mali yardım alabilmesi için gerekli olan eRate standartlarına uygun yani yedek parçaları 4 yıl boyunca sabit fiyatlı ve de yazılım lisansları içinde bu yüzden pahalı görünsede okullar için ucuz denebilecek bir çözüm
  • Yine çaluk çocuk daha mac kullanmadan şöyle performans alırım bunu yaparsam şeklinde yazılar yazmış. Siz yapmaya devam edin zaten alanlar bişeyden anlamıyor...

Birde bilmeyenler için söyleyim, üniversite öğrecileri zaten Apple ürünlerini normal liste fiyatından almıyorlar. Çok daha ucuza veriyor Apple. Hatta bir ara Mac alana iPod Touch hediye idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerokeso

Zaten windows daha iyi ki bence. 1500 dolarlık parça ile toplanan windows sistem 2000 tl'lik mac'ten daha çok performans verir. Ben de windows kullanırım. Annemin macbook pro'su (13.3'')(c2d olan eskimodel)nfs carbon'U açmazken samsung i3 notebook ile medieval total war oynuyorum.(hd 5650)

Bir işletim sisteminin diğer bir işletim sisteminden daha iyi olduğunu ancak aynı donanım ozellillerindeki pclerde kullanarak olcebilirsin. İ3 lu 5650 bı pc ile core2duo lu onboard ekran kartlı bir Macbook Pro yu kıyaslaman bu islere ne kadar yabancı olduğunu gosterir. Sen oyuncağınla oynamaya devam et hatta 1 Sene sonraki oyunları çalıştırması için bir 1500 dolar daha harcarsın. Ben de 500 TL ye aldığım ps3 le 1080p kalitesinde oyun oynamaya devam edeyim. Bilmem anlatabildim mi ? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

quote:

Orijinalden alıntı: kerokeso

Zaten windows daha iyi ki bence. 1500 dolarlık parça ile toplanan windows sistem 2000 tl'lik mac'ten daha çok performans verir. Ben de windows kullanırım. Annemin macbook pro'su (13.3'')(c2d olan eskimodel)nfs carbon'U açmazken samsung i3 notebook ile medieval total war oynuyorum.(hd 5650)

Bir işletim sisteminin diğer bir işletim sisteminden daha iyi olduğunu ancak aynı donanım ozellillerindeki pclerde kullanarak olcebilirsin. İ3 lu 5650 bı pc ile core2duo lu onboard ekran kartlı bir Macbook Pro yu kıyaslaman bu islere ne kadar yabancı olduğunu gosterir. Sen oyuncağınla oynamaya devam et hatta 1 Sene sonraki oyunları çalıştırması için bir 1500 dolar daha harcarsın. Ben de 500 TL ye aldığım ps3 le 1080p kalitesinde oyun oynamaya devam edeyim. Bilmem anlatabildim mi ? :)

İyi de sen o zaman aynı grafiklerle oyunlar oynarsın. Hem bu notebook 2 yıllık. Ben o zaman çıkan oyunları da düşük ayarlarda oynamaya devam edebileceğim, şimdiki görüntü kalitesi ile. Hem Mac OS X, orjinal Maclerde bulunduğu için bence bir işletim sistemi sayılmaz. Linux'u takdir ediyor ve seviyorum, ancak 300-400 tl bir fiyat ile tüm sistemlerle optimize bir şekilde çalışacak şekilde satılmayıp tekelci mantıkla sadece kendi bilgisayarlarına konulan işletim sistemini almaktansa, gider p3'lü bir bilgisayara w7 kurar kullanırım, daha iyi

• Bu nasıl bir mantıktır. iOS Yada OSX işletim sisteminden saymadiginiza gore size kolay gelsin. 300 - 400 TL ye işletim sistemi almaya devam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.