Şimdi Ara

iOS 5 beta 5 sürümünde Apple'ın sesi metne çevirici Dictation özelliği ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
6.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 5 beta 5 sürümünde Apple'ın sesi metne çevirici Dictation özelliği ortaya çıktı

iOS 5 beta 5 sürümünde Apple'ın sesi metne çevirici Dictation özelliği ortaya çıktı

iOS 5 sürümünün çıkış tarihi yaklaştıkça ilk tanıtıldığı gündeki özelliklerinden daha fazlası beta sürümlerinde gün ışığına çıkmaya devam ediyor.

iOS 5 sürümünün bugüne kadar bilinen özellikleri anlık bildirimleri tek bir Bildirim Merkezi altında toplaması, iMessage ile internet üzerinden zengin içerikli SMS tazı mesajlaşma, iBooks tarzında satın aldığınız degilerinizi depolayabileceğiniz NewsStand, gelişmiş yapılacaklar listesi Reminders, ses artırma tuşunun kamera deklanşörü olarak kullanılabilmesi, entegre Twitter uygulaması, kablosuz olarak yazılım güncellemesi yapabilme ve bilgisayarlar ile senkronize etme şeklinde sayılabilir.

Beta 5 sürümünde geliştiricilerin gözüne çarpan yeniliklerden birisi Apple’ın ses-metin dönüşümü sağlayan Dictation özelliği. Bu özellik Apple’ın Nuance firmasından satın aldığı sesle ilgili bir lisans ile sağlanacak. 9to5Mac sitesi bu özelliğin izlerini 4. beta sürümündeki iç ayarlar menüsü kaynak kodlarında ortaya çıkarmıştı. Dünya Geliştiriciler Konferansı 2011’de ise Apple, Nuance ekibinin bazı özellikleri iOS 5’e entegre etmek için bünyesine katıldığını açıklamıştı. 

Beta 5 sürümünde ise Dictation özelliğinin Assistant adını aldığı belirtiliyor. Özellik etkinleştirildiğinde klavyedeki boşluk tuşu biraz kısalacak ve sol tarafına bir mikrofon butonu yerleşecek. Butona tıklanarak konuşulduğunda ise metin giriş alanında dikte ettirilen metin belirecek.

WiFi üzerinden iTunes yoluya bilgisayar ile senkronize olma Beta 5 sürümünden sonra Windows için de kullanılabilir durumda. Beta 4 sürümünden sonra ise WiFi/3G üzerinden yazılım güncellemesi yapabilme özelliği erişilebilir hale gelmişti. 

• Beta 5 te şu an mevcutmu çalışiyormu? Galaxy sIi de vardı bu özellik çok hoşuma gitmişti sesleride mükemmel algılıyordu
  • beta 4 kullanıyorum beta 5 kullanıcıları bildirirse çalışıp çalışmadıgı geçiş yaparım direk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpediem_33

Beta 5 te şu an mevcutmu çalışiyormu? Galaxy sIi de vardı bu özellik çok hoşuma gitmişti sesleride mükemmel algılıyordu

Türkçe olacağını sanmam. Google ın hizmetinde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Orijinalden alıntı: Carpediem_33

Beta 5 te şu an mevcutmu çalışiyormu? Galaxy sIi de vardı bu özellik çok hoşuma gitmişti sesleride mükemmel algılıyordu

Türkçe olacağını sanmam. Google ın hizmetinde var.

Beta 5 te çalışıp çalışmadığını sordum hocam
  • Vay anasını.
  • beta 5'te su an yok, ya da ben bulamadim
  • Android'de uzun zamandır olan bir şey bu zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Android'de uzun zamandır olan bir şey bu zaten

olması önemli değil stabil çalışması önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersky

quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Android'de uzun zamandır olan bir şey bu zaten

olması önemli değil stabil çalışması önemli.

Zaten stabil çalışmakta Android'de.

Her ortamda olmasada evde klavye ile uğraşmaya gerek kalmayacak, gayet güzel bir gelişme olmuş.
  • Android'te zaten var. Apple'a daha gelmediği için insanların icat edilmemiş olarak algılaması normal.

Daha muhteşemi Android markette Google Translate var, siz Türkçe söylüyorsunuz cihazınız diğer bütün dillere çeviriyor.

Bazı dillerde çeviriyi sesli olarak okuma da var.
    Mesela "Benim büyükannem bile senden daha iyi oynar" diyorsunuz cihazınız anında ispanyolca, ingilizce,... söylüyor :)
  • ewt androidde alasi var...

• Ben konusacam iphone yada ipad yazacak mi :)

Arkadaslar o bahsettiginiz google translate farkli. Apple da var zaten. Bu ozellik yeni.
    Dokunmadan. Soylediklerimizi yazacak mesaj bolumune mesela :)

• Haberde de zaten ilk defa iPhone da olacak diye birşey belirtilmemiş. Tamam androidde alası var ne güzel artık iphoneda da olacak bizde kullanabileceğiz. Ne bu yok Android de var, iPhone da var, en güzel telefon bizde, tü kaka apple deme merakı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Ben konusacam iphone yada ipad yazacak mi :)

Arkadaslar o bahsettiginiz google translate farkli. Apple da var zaten. Bu ozellik yeni.

Android'de de var o, çalışması ise tıpkı Google App'taki gibi, algılamasıda gayet iyi. (Google'ın 2-3 yıllık projesi zaten)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Ben konusacam iphone yada ipad yazacak mi :)

Android'de de var o, çalışması ise tıpkı Google App'taki gibi, algılamasıda gayet iyi. (Google'ın 2-3 yıllık projesi zaten)

Siz android de metin mesajini bi baskasina yollarken konusarak mi yazdiriyorsunuz.

Bu varsa android iyiymis ya

• şuan için ios 5 beta 5 de yok tamam..
  • Android kullanıcıları neden bu kadar sıkı takip ediyor bu bölümü anlamıyorum
  • google şimdi buna patent ihlal davası açar benim simgem daha önce boşluk tuşunun yanındaydı apple izinsiz aynı yeri kullandı diye eminim yaparlar çünkü simgesi ve yeri aynı

bu arada android te gayet iyi çalışıyor htc desire de aktif olarak kullanabiliyorum
  • quote:

Siz android de metin mesajini bi baskasina yollarken konusarak mi yazdiriyorsunuz.

Bu varsa android iyiymis ya

klavye üzerinde mikrofon tuşu var buna tıklandığında hangi programda olursa olsun söylediklerinizi klavyeye giriyor.

@Evolution

ios bölümüne değil ana sayfayı takıp ediyorum(uz)

@deniztoyota

bende gayet verimli kullanabiliyorum bide internet gereksinimi olmasa güzel olarak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.