Şimdi Ara

starex çok mu yakıyor??? ya diger rakipleri???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
136.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende starex 100 hp minibüs var.Almadan önce herkes çok yakacağını söyledi.fakat almış bulundum(27.5 milyara maal oldu,spoyler,iç derı duvarlar,ekstara 3lu koltuk,yan ve arka krom demırler,5 inch trident tv,kol dayama)...alalı 1 yıl oldu 15000 km yol yaptım,fakat aracımın yakıt degerlerı hıcbır zaman 220 ykr'nin ustune cıkmadı sehır ıcınde.ancak uzunyolda ıse 190-200 bın yakıyor ortalama 120 ıle gıdersem...Dayım 3 caravelli 130hp aldı.onun arabası uzun yolda 6. vitese ragmen ortalama 200ykr yakmıs(ort. 130 ıle gıdrken)...her nekadar arada 30 hp fark olsada starexin mılletın forumda abarttıgı kadar ucuk yaktıgını dusunmuyorum.1. tonluk arabalar 300ykr'ye yakın yakarken benım nerdeyse 2 tonluk arabam 220 yakıyor ve rahat 175 basıyor.dık yokuslar harıcındede sahıbını hıc uzmuyor.yanlış anlasılmasın ben burada transporter ıle hyundaiyi aynı kefeye koymuyorum ama insanların arayada daglar koymasını onyargı olarak goruyorum...(ayrıca dayımın carevellisinide kullandım,kımse o arabalar 210 vuramaz demesın zira araba daha 4. vitesinde 150yı gorebılıyor bızzat denedım)...
    Şimdi bu büyük arabalar için yorumu olan arkadaşları beklıyorum iyi veya kötü!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mknsm -- 26 Aralık 2005 23:44:35 >

• hayırlı olsun öncelikle..

bu aracı kullanmadım ama kullanan bi kaç kişiden sadece frenleri kötü dendi bana bu doğrumu ilk izlenimlerinde
  • sagol arkadas.bende abs var cok cabuk devreye gırdıgını dusunuyorum fakat 1 yıllık zaman zarfında benı fren konusunda uzmedı.tabı neden daha ıyı olmasın...
  • Gayet güzel bir açıklama olmuş ben de çok yakıyor diye duyuyorum kime sorsam...!!!

sendeki 2500cc dizel mi..? yoksa 2.0 lık versiyon mu hangisi...?

yeni kasası 2006

• Benim samimi bir arkadaşımda 2.500cc Starex ve Audi 1.8T var. Starex çok yakıyor diye bununla geziyorum diyor. Ve 1 sene önce 10,00 YTL fazla para vererek aldığı için her gün dövünüyor.

3 - 4 kişiden de duydugum çok benzin yaktıgı. Ama motor veya donanım seçeneklerine göre ne kadar fark eder bilemiyorum

(Eski kasasına da alışamamıştım ilk gördügümde bu biraz daha garip olmuş...)
  • bende 2006 modeli var hiç 220 ykr dan az yaktığını görmedim bayburta 1000 km yol gittim hatta giderken belki az yakar diye özellikle 90-110 arası hızlarla gittim yinede 220 ykr dan aşşağı düşemedim dönerken tam gaz döndüm yakarı düşünmeden hele otobanlarda 170 le gidiyorduki zaten daha üstüne çıkamadı 300 ykr yaktı şehir içindede 300 ykr yakıyor ayrıca frenleride bahsettiyiniz kadar kötü absnin çok çabuk devereye girdiyini hissediyosunuz sebebide frenlerin çok çabuk kilitlenmesi bunda fulda lastiklerin dandikliyininde katkısı var tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite

Gayet güzel bir açıklama olmuş ben de çok yakıyor diye duyuyorum kime sorsam...!!!

yeni kasası 2006

iğrenç olmuş ya şu anki kasası çok hoş bence harika bir görüntüsü var

• iyide bu h1 in yenisi starexin değilki yanılmıyrsam
  • Biz ticari amaçla starex kullanıyoruz aldığımıza pişman olduk valla çok aşırı mazot yakıyor buradaki söylenenler gibi frenlerinde hiç bi kötülük yok aksine frenler çok iyi.
  • starex i kia kamyonete benzetmişler heralde starex çok satıldı satmayalım diye bunu çıkarttılar
  • BENDEKİ 2500 MOTOR DİZEL.ZATEN BİLDİGİM KADARIYLA TURKIYEDE BENZINLI MODELI YOK.
    quote:

Gayet güzel bir açıklama olmuş ben de çok yakıyor diye duyuyorum kime sorsam...!!!

yeni kasası 2006

• quote:

Orjinalden alıntı: Gkhn_

Benim samimi bir arkadaşımda 2.500cc Starex ve Audi 1.8T var. Starex çok yakıyor diye bununla geziyorum diyor. Ve 1 sene önce 10,00 YTL fazla para vererek aldığı için her gün dövünüyor.

3 - 4 kişiden de duydugum çok benzin yaktıgı. Ama motor veya donanım seçeneklerine göre ne kadar fark eder bilemiyorum

(Eski kasasına da alışamamıştım ilk gördügümde bu biraz daha garip olmuş...)

1.8T motorlar bildigim kadarıyla bugun sartlarında 300ykr'nın altında yakmıyor.starexlerde bence 300bın yakan arkadaslar bakımlarını duzenlı yaptırsınlar,aksatmasınlar.ozellıkle starexlerın yag konusunda hassas oldugunu duydum,aksatmaya gelmıyormus.tabı bırde tonaj konusu cok onemlı arada yarım tona yakın bır fark var...bırde transporter kullanan arkadaslar bana sehır ıcı ve dısında nekadar yaktıklarını yazarsa kıyaslama acısından ıyı olur!!!!

• ya bu hyundailerin bütün dizelleri çok yakıyor heralde.taksiciler dikkat ettiyseniz 1.6 accent alıp tüp taktırıyorlar dizel almıyorlar.
  • quote:

yeni kasası 2006

ayrıcana ben bunu h100'ün yerine gelicek diye biliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: er9en

ya bu hyundailerin bütün dizelleri çok yakıyor heralde.taksiciler dikkat ettiyseniz 1.6 accent alıp tüp taktırıyorlar dizel almıyorlar.

benım arkadasımda accent crdi var hergun okuldan eve beraber donuyoruz.cok gazlı kullanımda ortalama 9L yakıyor(sureklı topuk).ama duzgun kullanımda 7L cıvarlarına kadar dusuyor...ama harbı ıyı koltuga yapıstırıyor tork sayesınde 3 sılındırlı bır dızele gore...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mknsm -- 25 Aralık 2005 2:11:27 >
  • valla benim etrafımdakilerde öyle diyor.bırak etrafı satan bayi bile dedi tcı ler çok yakıyo diye.senin hesaplamanda bi yanlışlık olmasın.1 depo ile kaç km gidiyon ve depon kaç litre ayrıca normal mazotmu kullanıyon.
  • bende 2005 15000 de tci 100 bg space var ve yakıt ortalama 23 ykr sehiriçi frenleride gayet iyi şimdilik sorunsuz.. tabiki trafiğin yoğun olduğu illerde çok farklı değerler çıkabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla benim etrafımdakilerde öyle diyor.bırak etrafı satan bayi bile dedi tcı ler çok yakıyo diye.senin hesaplamanda bi yanlışlık olmasın.1 depo ile kaç km gidiyon ve depon kaç litre ayrıca normal mazotmu kullanıyon.

hayır hesaplamamda yanlıslık yok depo 65 lıtre...ayrı ayrı alınan toplam 170 mılyonluk mazotla sehırıcınde 800 km'yi gectim.ama sunu bıldırmem gerek arabamda encok 3-4 kısı oluyor.enson bartına gıttım gıdıs gelıs 1000km,toplam 210 mılyonluk mazot koyduk eve dondugumuzde henuz ısık yanmamıstı.ama bu kullanımda bagaj ve arka 3lu koltuk tavana kadar fuldu ve toplam 6 kısıydık...buna nedıyeceksın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: A.G.R.İ.C

bende 2005 15000 de tci 100 bg space var ve yakıt ortalama 23 ykr sehiriçi frenleride gayet iyi şimdilik sorunsuz.. tabiki trafiğin yoğun olduğu illerde çok farklı değerler çıkabilir.

ben etilerde yasıyorum.trafık kılıt hep ve genelde karsıya gecerek kılometre yapıyorum.trafıgı sız dusunun.sunuda eklıyım 1. vıteste ve 2. vıteste gaz vermeden rolantıde rahatlıkla kalkabılıyor...
  • quote:

Dayım 3 caravelli 130hp aldı.onun arabası uzun yolda 6. vitese ragmen ortalama 200ykr yakmıs(ort. 130 ıle gıdrken)...

130 hp t5 yakıt tüketimi kesin rakamlar:
    araç 18.000 km dedir

ortalama tüketim km de sakin kullanım: 16,5 ykrş limitlerde kullanım : 18,5 ykrş

depo hep aynı total istasyonda fullenmiş ve km sayacı sıfırlanmıştır. merakımdan dolayı her yakıt alışımda hesaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravaman -- 25 Aralık 2005 23:46:27 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.