Şimdi Ara

SiS, PC çipset pazarından çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Tayvan merkezli çipset üreticisi SiS, bu yılın sonu itibariyle bilgisayar işinden çıkacağını ve çipset geliştirme çalışmalarını tüketici elektroniği ürünlerine kaydıracağını açıkladı.VIA ile birlikte 2000'li yılların öncesinde güçlü bir performans sergileyen ancak daha sonraki süreçte sürekli kan kaybeden firma bir süredir yeni yonga seti de sunmuyordu.

Endüstri içerisindeki kaynaklar SiS'in uzun süre önce PC çipset işini sonlandırdığını dile getirse de  firma bu iddiayı kabul etmiyordu. Var olan siparişlerin tamamlanmasıyla birlikte PC işinden çıkacak olan SiS, tüketi elektroniği ürünlerine yoğunlaşmayı planlıyor ki firma hali hazırda bu alanda bazı başarılara imza atan çeşitli çözümleri sunmuş durumda. 

Xbox 360 için çipset sağlayan SiS, yakın gelecekte akıllı televizyonlar ve çoklu ortam odaklı set üstü kutu uygulamaları için yeni bir çipset çözümü duyurmayı planlıyor. Akıllı televizyonlar için hazırladığı yongada sistem platformu TCL ve TPV gibi firmalardan siparişe alan SiS'in HDTV çipseti ise Chimei Innolux ve BenQ'dan sipariş aldı.

• Casper yandı =)
  • bi ara nvidia,sis,ali ve via vardı çipset üretiminde şuan ise sadece nvidia kaldı bu saydıklarımdan,farklı markaların olmaması,çeşidin az olması haliyle fiyatların yüksek tutulması en çok da biz alıcılara zarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogo argentino

bi ara nvidia,sis,ali ve via vardı çipset üretiminde şuan ise sadece nvidia kaldı bu saydıklarımdan,farklı markaların olmaması,çeşidin az olması haliyle fiyatların yüksek tutulması en çok da biz alıcılara zarar

Nvidia da en geç 1-2 senede pazardan çıkar.
  • bi ara çakma ati kartları vardı galıba bunların
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

quote:

Orijinalden alıntı: dogo argentino bi ara nvidia,sis,ali ve via vardı çipset üretiminde şuan ise sadece nvidia kaldı bu saydıklarımdan,farklı markaların olmaması,çeşidin az olması haliyle fiyatların yüksek tutulması en çok da biz alıcılara zarar
    Nvidia da en geç 1-2 senede pazardan çıkar.

ati de çıkarıyordu eskiden chipset.eski laptoplarda görebilirsiniz.
  • quote:

bi ara nvidia,sis,ali ve via vardı çipset üretiminde şuan ise sadece nvidia kaldı bu saydıklarımdan,farklı markaların olmaması,çeşidin az olması haliyle fiyatların yüksek tutulması en çok da biz alıcılara zarar

Katılıyorum, rekabet olayı ortadan kalktığı için en çok biz alıcılar zarar göreceğiz
  • Madem bırakıyor linux için 671&672 chipsetinin sürücüsünü versin.
  • cipset piyasası amd ve intele kalacak.
  • quote:

ali hala çipset üretiyor
  • bela geliyorum diyor!
    kesinlikle uzak durulması gereken
    bir durum ! :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

quote:

ali hala çipset üretiyor

benim en son hatırladığım soket A ile K8 mimari içindi yanlışım varsa düzeltin (aradan çoookk zaman geçmiş bee ) şuan üretmiyor diye biliyorum,tabii anakart için yonga setinden bahsediyoruz,çipsetin kullanıldığı ürün ismi verirseniz merak ettim şimdi alabilirim

• valla kötüde olmamış.sis chipseti gördüğüm anda kalitesiz işe yaramaz ürünler geliyor aklıma amd intel ve nvidia devam etsin yeter
  • sis ten çektiğim kadar via dan çekmedim via bile stabildi. sis te oda yok
  • Defolsun gitsin hayatımda gördüğüm en dandik ekran kartı 3d desteksiz bu devirde olacak işmi :@
  • quote:

nvidia da sürüncemede bitti bitiyor ama encok vianın durumuna üzülüyorum adamlarda bir ışık var ama bunu pazara birtürlü sunamıyorlar
  • casper, arçelik, beko yani anlayacağımız Türk markaları yandı ama olan yine son kullanıcıya olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.