Şimdi Ara

comScore: Amerika pazarında Android liderliği sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Akıllı telefonlara ve mobil işletim sistemlerine yönelik gerçekleştirdiği araştırma, analizlerle sıkça karşımıza çıkan comScore, Mart 2011 ve Haziran 2011 tarihleri arasında Amerika'daki 30.000 akıllı telefon kullanıcısının tercihlerini gözlem altına aldı.

comScore'un araştırmasına göre Amerika pazarında %40.1'lik pay ile Android işletim sistemi liderliği sürüyor. Android'i %26.6 ile iOS, %23.4 ile BlackBerry OS, %5.8 ile Windows Phone 7 / Windows Mobile ve %2.0 ile Symbian OS izliyor. En büyük yükselişi %5.4 ile Android gösterirken, en büyük düşüş %3.7 ile BlackBerry OS'da. Symbian'ın payının %2'lere kadar gerilemesi dikkatlerden kaçmıyor.

Amerikalı tüketicilerin kullanım alışkanlıklarına baktığımızda ise %69.6 ile mesaj gönderme birinci sırada. Mesajlaşmayı %40.1 ile internette sörf yapma, %39.5 ile akıllı telefona uygulamalar indirip bunları kullanma, %29.1 ile sosyal ağlara, blog sitelerine erişim, %26.9 ile oyunlar oynama ve %19 ile müzik dinleme izlemekte.

comScore'un üç aylık periyotta saptadığı bilgilere göre Amerika'da 13 yaş ve üzeri 234 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunuyor. Bu kişilerden 78.5 milyonu akıllı telefon sahibi durumda.

• Liderliği korumakla kalmamış, daha da ileri götürmüş
  • Yani apple;sadece iphone ile onlarca android telefona karsi bu basariyi yakalamis..helal olsun..!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple amerikada olduğu halde iphone orda ucuz oldugu halde adamlar android seçmiş :D
  • symbian %2 ..

Nokia ve symbian ekibi yıllarca insanlara makyajlayıp aynı telefonları sundunuz artık size yol göründü..

IOS ve ANDROID piyasadan gitmeden nokia eski günlerine zor döner, meego işletim sistemine yoğunlaşmalı ve donanıma önem vererek yüzde 2 lik payı yüzde 5 e uzun vadede çekebilir.

Android ve ios cihazlarıyla yarışabilecek nitelikte bir telefon şart n9 ne kadar iyi gibi görünse de bilemiyorum çıkmadan yorum yapmak komik olur.
  • android 2 yıldır var ios 5. yılına giricek neredeyse. hani bu derece yüksek atağa kalkması şaşırtıcıda olsa açıkçası ben sewindim bu duruma. çünkü appledan nefret ediyorum ! :)
  • bende apple'ı fazla sevmiyorum ama adamlar yapıyor :)
  • @Silver21

Git biraz google, wikipedi falan kurcala. Kıçından uydurma.
    Android ile iOS arasında sadece 1 yıl var. Hatta daha da ileri gideyim. Android Market ile Appstore arasında sadece 45 gün var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

@Silver21

Android ile iOS arasında sadece 1 yıl var. Hatta daha da ileri gideyim. Android Market ile Appstore arasında sadece 45 gün var.

Simdi savunmaya geçip Android gelismekte olan bir sistem diyecektim:D
  • quote:

@Silver21

Şunu da belirtmekte fayda var. Kalite olarakta dağlar var
  • Androidçiler beleşçi adam arkadaş. Uygulamaya para veren yok pek. Bu yüzden uygulama geliştiriciler iosa yöneliyor.
  • @Panelci

O da ayrı bir komedi. Yıllardır bir gelişemedi gitti. Hele hele Android Market için ben bildim bileli "Daha çok yeni 1 seneye kalmaz Appstore'u geçecektir" geyiği döner. Bundan 3 yıl önce de dönüyordu bugün de dönüyor.

Ama Android Market 275 Bin uygulamada, Appstopre'da ise 550 bin uygulama var. Bir de aradaki nitelik (kalite) farkı da cabası.
  • Ne yazarsak yazalim, ne soylersek soyleyelim androzort cular yine bildigini okuyor. ios un tek basina bile piyasada onlarca firmaya kafa tutmasi ayri bir tez konusu. 1 e karsi 10 kisinin kavga ettigi adaletsiz bir kavga misali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

Ne yazarsak yazalim, ne soylersek soyleyelim androzort cular yine bildigini okuyor. ios un tek basina bile piyasada onlarca firmaya kafa tutmasi ayri bir tez konusu. 1 e karsi 10 kisinin kavga ettigi adaletsiz bir kavga misali.

iyi de bunla siz niye övünüyorsunuz ki?
  • ios bi bizim memlekette iş yapyor heralde. onun da sebebi ne olduğunu bilmediği halde deli gibi iphone hayranı olan insanlar.
  • iphonun yapıp androdin yapamadığı ne var çok merak ediyorum.
  • Adroid çiler övünürken fanboy olmuyor biri çıkıp iPhone u savununca fanboy oluyor. Tamam o zaman siz droid li oyuncaklarinizla oynayın iPhone dan da uzak durun sizin isinize yaramaz bu. Zaten Flash ta yok. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

Ne yazarsak yazalim, ne soylersek soyleyelim androzort cular yine bildigini okuyor. ios un tek basina bile piyasada onlarca firmaya kafa tutmasi ayri bir tez konusu. 1 e karsi 10 kisinin kavga ettigi adaletsiz bir kavga misali.

++
  • symbian -0,3 ne demek ya alanlar da mı geri vermiş
  • iphone alanların çoğu sanki para verip uygulama indiriyor.iphone çıktıktan sonra herkes ios u kırıp bedava program vs her şeyi parasız hallediyor.forumda bunun üzerine kaç tane konu açılıyor.buna kimse değinmemiş.android ise gelişimini sürdüren bir yazılım insanlar aldıkça bu sürece katkı sağlıyor.birde her kesime hitap edecek kadar fiyatları uygun olduğu için herkes android i seçiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.