Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 10.1 için yeni güncelleme paketi yayında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
10.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Tab 10.1 için yeni güncelleme paketi yayında

Samsung’un Apple ile olan patent davasında ithalatının durdurulması istenen cihazlar listesinde bulunan ancak buna rağmen gün geçtikçe daha popüler olan Galaxy Tab 10.1 modeli için Temmuz ayının başlarında bir güncelleme hazırlandığı duyurulmuştu.

1 GHz çift çekirdekli Nvidia Tegra 2 işlemciden ve 1 GB RAM’den güç alan, Android 3.1 Honeycomb işletim sisteminin tüm avantajlarından faydalanan, 10.1-inç 1280 x 800 piksel dokunmatik kapasitif ekran, 16 / 32 GB dahili bellek opsiyonları, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, GPS ve 7000 mAh gelişmiş batarya özellikleri sunan Galaxy Tab 10.1, 17 Haziran’da ABD pazarında 16GB - 499$ / 32GB - 599$ şeklinde satışa sunuldu ve Ağustos ortasından sonra ise Avrupa pazarına 16GB - 569€ / 32GB - 629€ fiyat etiketiyle girmesi bekleniyor.

Güncelleme TouchWiz UX adındaki Samsung’a özel kullanıcı arayüzünün HoneyComb için yeniden dizayn edilmiş sürümünü içeriyor. Bu da Samsung tabletleri arasında bir ilk olacak. 

Güncellemenin içerdiği yenilikleri hatırlamak gerekirse; sosyal ağlarınızdan güncellemeleri, haberleri ve hava durumu gibi bilgileri ana ekranınıza taşıyan Live Panel, aynı metinlerde olduğu gibi video ve resimleri de kopyala-yapıştır için bir multimedya panosu, sık kullanılan uygulamalara kolay erişim için Mini Mode Tray ve bazı ayarları kolayca açıp kapatmak için Indicator Quick Panel, USB, SD kart ve HDMI desteği (gerekli aksesuarlarla).

Önyüklü olarak gelecek diğer uygulamalar ise; Amazon Music Cloud Player, Amazon Kindle ve Words with Friends önyüklü uygulamalar, video satın almak için Media Hub, gelişmiş Swype klavyesi, FindMyMobile uzaktan erişim ve silme fonksiyonu, Media Hub, Social Hub, Readers Hub ve Music Hub’dan oluşan elden geçirilmiş Samsung Hubs paketi şeklinde.

Galaxy Tab 10.1 için ayrıca Flash Player 10.3 sürümü de erişilebilir hale geldi. PC ve Mac ürünleri ile dosya alışverişini sağlayan Kies uygulaması ise daha hızlı performans ve daha düşük pil tüketimi getiren 2.0 versiyonu ile tablette yerini aldı.

Yeni güncelleme paketi söz verildiği gibi 5 Ağustos’ta itibaren yayınlanmaya başladı. Paketin boyutu 188MB civarında.    

• TouchWiz UX ile Samsıng yine farkını ortaya koymuş.
  • Daha cihazı göremedik güncellemesi geldi
  • sahiden ne ara gelicek bu cihaz. ben laptobu satıp üstüne para koyup bundan edinicem birtane. gerçektende mükemmel bir alet. samsung dizaynını bu aletttede konuşturmuş diorum.
  • ipod alsana bunu alacağına leptopu satıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver021

sahiden ne ara gelicek bu cihaz. ben laptobu satıp üstüne para koyup bundan edinicem birtane. gerçektende mükemmel bir alet. samsung dizaynını bu aletttede konuşturmuş diorum.

Samsung Ağustos'un 3. haftasında Türkiye'de satışa başlanılacağını açıkladı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

quote:

sahiden ne ara gelicek bu cihaz. ben laptobu satıp üstüne para koyup bundan edinicem birtane. gerçektende mükemmel bir alet. samsung dizaynını bu aletttede konuşturmuş diorum.

Hmm. Pek de bir şey kalmamış. Peki Türkiye'deki fiyatı nasıl olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

quote:

1.300-1.400 civarı olur..
    1.000 liraya sıfır açılmamış bulmuştum Sahibinden'de.. Avrupa fiyatını gördükten sonra başımı duvara vurmak istiyorum her seferinde :) Avrupa fiyatı Amerika fiyatına göre abartılı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfren -- 5 Ağustos 2011; 20:15:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

1.000 liraya sıfır açılmamış bulmuştum Sahibinden'de.. Avrupa fiyatını gördükten sonra başımı duvara vurmak istiyorum her seferinde :) Avrupa fiyatı Amerika fiyatına göre abartılı olmuş.

Ben de öyle düşünmüştüm Avrupa fiyatını görünce. Babam Ekim ayında Amerikaya gidecek. Kendisine tablet aldırmayı düşünüyorum. Eğer Android'li aldırırsam bunu ya da iPad aldırmayı düşünüyorum. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de öyle düşünmüştüm Avrupa fiyatını görünce. Babam Ekim ayında Amerikaya gidecek. Kendisine tablet aldırmayı düşünüyorum. Eğer Android'li aldırırsam bunu ya da iPad aldırmayı düşünüyorum. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?

10.1 yerine iPad almak şu aşamada attan inip eşeğe binmek gibi bir durum olur.. :) Apple'ın durumunu tablet pazarında hiç iyi görmüyorum, ki işi dava, patent, -sattırmayız lan- olaylarına sürmeye çalışmalarına bakılırsa onlar da durumun farkındalar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

10.1 yerine iPad almak şu aşamada attan inip eşeğe binmek gibi bir durum olur.. :) Apple'ın durumunu tablet pazarında hiç iyi görmüyorum, ki işi dava, patent, -sattırmayız lan- olaylarına sürmeye çalışmalarına bakılırsa onlar da durumun farkındalar..

Galaxy Tab diyorsunuz yani. Zaten Ekim'e kadar daha çok var. Daha çok inceleme okuruz gibi bu gidişle.

• merhabalar,
    mutlaka alınası bır cıhaz, gecen hafta amerıkadan geldım ve gelırken bır tane galaxy tab 10.1 32GB wi-fi aldım, ınanılmaz bır cıhaz, herseyı yapabılıyorsunuz, cok merak burada fıyatı ve zamanı ne olacak...
    orada ipad2 yı de aldım kullandım 2 hafta o da gusel ama bu cıhaz bı baska, ı pad adı var yanı, eger bu cıhaza bıraz daha onem verılırse alır gıder, ınanılmaz hızlı, özellıkle de ınternette, bırazda androıd market gelısırse sorun yok arkadaslar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

merhabalar,
    mutlaka alınası bır cıhaz, gecen hafta amerıkadan geldım ve gelırken bır tane galaxy tab 10.1 32GB wi-fi aldım, ınanılmaz bır cıhaz, herseyı yapabılıyorsunuz, cok merak burada fıyatı ve zamanı ne olacak...
    orada ipad2 yı de aldım kullandım 2 hafta o da gusel ama bu cıhaz bı baska, ı pad adı var yanı, eger bu cıhaza bıraz daha onem verılırse alır gıder, ınanılmaz hızlı, özellıkle de ınternette, bırazda androıd market gelısırse sorun yok arkadaslar...

arkadaşım market daha yok ne bir uygulama indirebileyorsun nede oyun, internette hızlıymış, nereden .ıkarıyorsunuz bunu bağlantı hızın neyse ona göre öyle eskisi gibi internette uçuyor saçmalığı kalmadı

malzeme kalitesi, program kalitesi açısından ipad'le karşılaştıramassın bile, ipad stokları bitik samsung her yerde var demekki ? işe yaramaz bir teknoloji oyuncağından başka bir şey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

merhabalar,

arkadaşım market daha yok ne bir uygulama indirebileyorsun nede oyun, internette hızlıymış, nereden .ıkarıyorsunuz bunu bağlantı hızın neyse ona göre öyle eskisi gibi internette uçuyor saçmalığı kalmadı

malzeme kalitesi, program kalitesi açısından ipad'le karşılaştıramassın bile, ipad stokları bitik samsung her yerde var demekki ? işe yaramaz bir teknoloji oyuncağından başka bir şey değil

"işe yaramaz bir teknoloji oyuncağı" fikir beyan etmek, fikrini savunmak ve karşı tarafı ikna etmek başka, dünyaca beklenen, çıkmadan ortalığı sarsan bir cihaza bunu demek başka.. ayıp gerçekten..

ayrıca internet hızı hala farkediyor, sayfa açarken gelen verinin işlenip, şekillenip sayfadaki nesnelerin yerleştirilmesi ve sayfanın doğru görüntülenmesi için geçen süre internet hızıyla değil, işlemci kapasitesiyle alakalı bir durum.. tegra 2 donanımlı samsung, flashlı haliyle bir siteleri piyasada karşılaştırabileceğiniz herhangi bir mobil cihazdan daha hızlı açıyor.. ayrıca şu anda sadece honeycomb tabletler için geliştirilmiş 85 adet 3 boyutlu ve yüksek çözünürlüklü oyun var, bunun yanısıra sadece tablet için özel olarak çıkartılmış 270 adet program var.. diğer 100000 i aşkın uygulama ve bir o kadar da oyun ise tablet ve cep telefonu ayırt etmeden kullanılabiliyor... üstelik appstore daki uygulamaların çoğunun tarayıcının ve cihazın eksiklerini kapatmak üzere yaratılmış olduğunu düşünürsek android markette o kadar yüksek uygulama sayısına ulaşmaya gerek yok iOS u yakalamak için:)

• android market yarısının içi boş arkadaşım sen itunes marketi görmediğinden bu halin ikisinde var , yani biri opel biri ferrari öyle bmw-mercedes yarışı değil dikkat edersen sana iyi olduğunu kanıtlamak için özelliklerini filan sıralamıyorum , bunlara gerenk yok
  • ben iki marketi de gördüm, 2 tableti de gördüm, telefonları da gördüm/kullandım.. bence böyle tavırlara gerenk yok :) teknik alanda paylaşım yapılan bir site burası, duygusal ifadeler yerine açıklayıcı ifadelere yer vermek daha iyi.. ayrıca 400000 tane uygulamanın içininin dolu olduğunu düşünmek nasıl bir hayalperestliktir öyle ?
  • iyi akşamlar,

2 sorum olacak

abd den getirilen cihaz burada sorunsuz kullanılabiliyormu?

videolarda altyazı desteği varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CDUST

wifi modelini direk kullanabiliyorsunuz.. 3g karışık biraz daha..
    Altyazı desteği program ile var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

quote:

Orijinalden alıntı: CDUST

wifi modelini direk kullanabiliyorsunuz.. 3g karışık biraz daha..
    Altyazı desteği program ile var..

teşekkürler
  • yaw bu aletlere neden SD,USB ve HDMI cıkıslar yapmıyorlar?

toshiba da falan var.

Samsung da yapsa ya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.