Şimdi Ara

Motorola'dan Android 2.3 işletim sistemli ve bütçe dostu akıllı telefon: XT531

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motorola'dan Android 2.3 işletim sistemli ve bütçe dostu akıllı telefon: XT531

Global pazarda söz sahibi akıllı telefon üreticileri farklı segmentlerde yer alan, hemen her bütçeye yönelik Android işletim sistemli çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Motorola'nın 2 Ağustos tarihinde ''Domino+'' adı altında fotoğrafları internete sızdırılan akıllı telefonu XT531 en sonunda resmiyet kazandı.

Önceden tahmin edilenin aksine Avrupa pazarına Fire XT, Latin Amerika pazarına ise Spice XT adıyla giriş yapması planlanan Motorola XT531'e 800 MHz saat hızında çalışan işlemci ile 512 MB RAM eşlik ediyor; akıllı telefon Google'ın mobil işletim sistemi Android'in git gide kullanımı artan 2.3 ''Gingerbread'' sürümünüyle geliyor.

114 mm uzunluğunda, 62 mm genişliğinde ve 11.95 mm kalınlığında oldukça sade tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan XT531, dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) şebekesi ile hücresel ağ üzerinden daha hızlı internet bağlantısı olanağı sağlayan çift band HSPA alt yapısı desteği sunuyor.

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth ve GPS / aGPS üçlüsü ile donatılan XT531'de, 3.5-inç boyutunda ve 480 x 320 piksel çözünürlüğünde (HVGA) çoklu dokunmatik (multi-touch) kapasitif ekrana, 32 GB'a kadar microSD kart desteğine yer verildiğini görüyoruz. Akıllı telefonun ön yüzünde görüntülü konuşma için VGA (640 x 480 piksel), arka kısmında ise anı yakalamak için 5 megapiksel dijital kamera konumlandırılmış. Arkadaki kamerada otomatik odaklama ve led flaş özellikleri ise unutulmamış. Son olarak RDS'li FM radyo, istediğiniz kulaklığı kullanabilmeniz için 3.5 mm jak girişi, ivme / ışık / mesafe sensörü özelliklerine ev sahipliği yapan XT531'de 1540 mAh'lik batarya tercih edilmiş. Batarya 3G şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 28 güne varan bekleme, 8 saate varan konuşma süresi iddiası taşıyor.

Motorola'nın XT531'in tek ve çift sim kartı desteği sunan iki farklı versiyonu olacak. Çift sim kartlı versiyonun belli başlı Asya ülkelerinde pazarlanacağı ifade ediliyor. Telefonun bu aydan itibaren dünyanın en büyük pazarlarından Çin'e, sonbahar aylarından itibaren Avrupa ve Latin Amerika'ya ''Merhaba'' demesi beklenirken  fiyatla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış. Ancak Motorola, resmi internet sitesinde yayınladığı basın duyurusunda telefonun bütçe dostu olacağının altını çizmiş. Fiyatın 220$ civarında olabileceği tahmin edilmekte.

Motorola'dan Android 2.3 işletim sistemli ve bütçe dostu akıllı telefon: XT531

• Gayet şık ve hoş bir telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebrar -- 5 Ağustos 2011; 0:08:28 >
  • katılıyorum oldukça şık duruyor.
  • Turkiye'de 500-600 arası olursa ideos x5 gibi buda peynir ekmek gibi satılır
  • 800 MHz ve 512 mb ram bence android 2.3 için yeterli (oyun için demiyorum). Bütçe dostu dendiğine göre minimum 500 maksimum 700 arası bir fiyatla ülkemize gelir diye düşünüyorum. Motorola ülkemizde pek göz önünde olmayan bir firma olmasına rağmen bu ve benzeri Fiyat/performans bakımından iyi cihazlar çıkardığı sürece ülkemiz de bayağı satacağını düşünüyorum.
  • Her şey tamamda o çözünürlük ne öyle. 5800 bile daha iyi
  • quote:

Her şey tamamda o çözünürlük ne öyle. 5800 bile daha iyi

Tamam ramazan ayındayız ama kafayı yemek için bir bahane değil ki bu :)
  • Tasarımını beğendim :)
  • tasarımı hiç hoşuma gitmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Her şey tamamda o çözünürlük ne öyle. 5800 bile daha iyi

360x640 çözünürlük bundan nasıl daha iyi olabiliyor ?
    Anlayan beri gelsin .
  • "kullanıcı dostu telefon" diye söz geçiyo adam kalkıpta 480x800 mü çıkarsın kaldıki çıkarsa telefon aynı fiyatta satılma ihtimalimi var allahtan ramine bişey diyen çıkmamış bence sınıfına göre güzel telefon farklı tasarımı var eger cidden güzel fiyattan çıkarsa xperia neodan vazgeçip bunu alabilirim
  • bende beğendim, şık duruyor...
  • Türkiyeye gelirse satar, gelmedikten sonra..
  • Güzelmiş... özellikler falan gayet iyi. Performansı da görür uyar ise alabiliriz. Acelesi yok...
  • Tasarımı fena değil, ayrıca özellikleri de fiyatına göre gayet iyi. Ayrıca çözünürlük de zaten fiyatını düşündüğümüz de normaldir herhalde.
    Belli mi olur eğer Türkiye'ye de güzel bir fiyattan girerse talip olabilirim.
  • Görüntüsü bile bitçe dostu olduğunun kanıtı yani
  • Tasarımı abartılıcak kadar güzel değil fakat fiyatı uygun olursa f/p telefonu olur iyi satar.Tasarıma biraz daha önem verilseydi satış yüzdesi ciddi derecede arttırılabilirdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LackLucK -- 5 Ağustos 2011; 3:22:18 >
  • Çözünürlük düşük evet ama giriş-orta seviye bi makine için güzel özellikler,fiyatıda uygun olursa canavar gibi cihaz.
  • motorola piyasaya girene kadar ideos x5 her türlü bitirir işi...
  • Arkadaşlar Motorolayı kullanan bilir. Ben 8 yılı aşkındır motorola kulanıyorum en son E8 var gerçek soylüyorum çok sağlam ve kaliteli üretiyor.. yanlız kendini duyuramıyor malesef..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.