- x
Silinsin
177 Cevap22384 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1091 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:31:24 

erken teshıs de ıyılesme oranı cok yuksek. Ancak gec kalınmıs ıse allah yardımcınız olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Wehrmacht

31 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:43:28 

Zatürre'nin akciğer kanserine dönme ihtimali var mıdır ? Bilen birisi var mı ?

Mehmetçik Basri, Lefter , Can gibi, lâyık olun bu taraftara.

457 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:47:25 

Allah yardımcın olsun sen de kötü sona yavaştan hazırla kendini kardeşim ama içinde umut eksik olmasın.

Şimdiden bişey bilemeyiz ama benim dedem de akciğer kanserinden vefat etmişti.

Bu sigara illeti adamı mahveder sakın başlamayın özellikle liselilere sesleniyorum

2446 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:47:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Poker in the Face

"kesin" öldürür diye bir şey yok

doktorların 1 ay yaşamaz dediği insanlar senelerce yaşayabiliyorlar. yani ölüm allah istemedikçe gerçekleşmez...

''Hiçbi bilgisayarı fabrika yapmaz hepsini Allah yaratır.''

Doktorlar da Allahın istekleri sonucunda gelişen şeyi sana bildiriyorlar bebeğim, sen doktorları Allahla sidik yarıştırıyor mu sanıyosun biri bi yandan ölsün isterken diğeri yaşatmaya çalışıyor falan?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

336 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:48:44 

quote:

Orijinalden alıntı: GencFB35!

Aynı organın farklı hastalıkları. İhtimal değişmez.

ChroniX Aggression - Loud & Clear - www.chronixradio.com

817 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:54:24 

Geçmiş olsun,kurtulamayacak diye bir şey yok,elbette atlatabilir bu hastalığı.
Bundan sonra size iş düşüyor moralini en üst seviyede tutmanız lazım babanızın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruise06 -- 5 Ağustos 2011; 0:29:01 >

4607 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:54:36 

Erken teşhis çok önemli inşallah düzelir.

Battlefield 4 Clan PlayStation 4

1167 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:58:37 

Allah acil şifalar versin kardeşim. Ümitini kaybetme. Babanın yanında ol birlikte atlatırsınız inşallah.

Amacımız bir renge ve isme malik olmak. Türk olmayan takımları yenmektir.
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!
WHY ALWAYS ME?

272 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:58:57 

Allah acil şifalar versin. Moralinizi hep yüksek tutun. Yarın camiide baban için dua edicem, siz de bol bol dua edin moralinizi yüksek tutun.

Geleceği yaşatmak için bugüne sahip çık!

833 Mesaj
4 Ağustos 2011; 23:59:43 

başlangıçsa iyileşme ihtimali yüksek ama akciğer de kötü başlangıç noktası kanser için

31 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:00:10 

quote:

Orijinalden alıntı: bionicle

Aynı organın farklı hastalıkları. İhtimal değişmez.

Şuan zatürreyim ama ağrılarım falan geçti kontrole gidicem 2 gün sonra. Doktor sigaradan bahsetmedi ama,pöfür pöfür devam ediyoruz. Aklıma takıldı

Mehmetçik Basri, Lefter , Can gibi, lâyık olun bu taraftara.

14 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:26:11 

Öncelikle Allah acil şifalar versin. dualarım sizinle. babamın kuzeni benimde amcam olmadığı için amca diye hitap ettiğim insan bu hastalığa yakalandı ve erken teşhis koyuldu ayrıca sigara da kullanmazdı. birkaç ay ilaçlarını düzenli kullanarak köyde temiz havada yaşadı. çok şükür bir buçuk yıldır sapasağlam. İnşallah babanız da bir an önce iyileşir

eCampus Magazine - Graphic Design

707 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:30:59 

Allah acil şifa versin bende 15 yaşında trafik kazasında kaybettim ne abim var ne başka bir büyüğüm herşeyin en kötüsüne hazırla kendini güçlü ol

"Ne güzeldir anarak Tunga Er efsanesini Yürümek… Ruh olup, ordu olup Tanrıdağ'ın çevresini Bürümek...''

1067 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:33:25 

Allah acil şifalar versin. Kötü bir durum gerçekten.

1800 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:34:14 

Allah acil şifalar versin

7907 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:38:09 

babam kalp krizi gecirdi 2 yil once psikolojim bozuldu biraz halen bozuk bazen isler hep kötüye gidiyor

480 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:41:39 

Allah acil şifalar versin. Erken tanı inş. kurtarır.

Honami
Takeri

453 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:42:56 

Ben babamı kaybettiğimde 12 yaşındaydım.
Trakik kazası zamansız aldı
22 yaşındayım bazen babamın yüzünü unuttuğum bile oluyor
ALLAH acil şifa versin şu mubarek ayın hürmetine

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1256 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:44:08 

öncelikle rabbim şifa versin...

2 sene önce bu gün,annemi kanserden kaybettim..karnım ağrıyor dedi bir gün..sapasağlamdı ve sağlıklıydı..o günden itibaren 64 gün yaşadı...54 yaşında kaybettim annemi bu illetten,nur içinde yatsın...

geleim akciğer kanserine...4 ay önce nişanlımın annesine antalya da akciğer kanseri teşhisi konuldu..tek hücreli kanser olduğu için doktorlar net şekilde ölümcül olduğunu söylediğiklerinde,nişanlımda bende kahrolduk...bu konularda az çok tecrübe ve bilgi sahibiyim..nişanlımın ne moralini bozdum,ne de umut verici şeyler söyledim..öncelikle güçlü olmak lazım,sonuç belli hemen hemen iststistiklere bakınca.....amaaaaaaa ERKEN TEŞHİSS...toplam 5 kemoterapi gördü...24 temmuzda film çekildi tomogrofi çekildi....5.kemoterapide kitlenin nerdeyse kaybolduğu söylendi..durmayalım ışın tedavisyle yok edelim dedi doktorlar...başka organlara sıçrama ihtimali düşünelerek emin olmak için ismini unuttuğum bir film daha çekildi..tepeden tırnağa bakıldı,hiç bir organda kitle gözükmedi...bu sabah yani 5 ağustosda ışın tedavisine başlancak....tıp çok ilerledi arkadaşlar..kanserde de her gün ilerlemeler kaydediliyor...ERKEN TEŞHİS söz konusu olduğunda,kurtulmaktan rahatça bahsedebiliyorlar doktorlar..şu an da kemoterapi gördükten sonra ki ilk 3 gün doğal rahatsızlıkların dışında yürüyor geziyor işini görebiliyor...bu konuların geyiği çok yapıldığı için,arkadaşa umut vermek değil de gerçek bir kanıt sunmak için özelden tel mail falan verip,sonuçları göstermeyi arzu ederim...

ilerde tekrar nüksetme olsaılığı olan bir tür tek hücreli akciğer kanseri...ve hastanın morali tedaviyi olumlu olumsuz etkileyecek en büyük etkenlerden biri..lütfen ama lütfen sonuçlar ne olursa olsun,kendinizin ve hastanın moralini yüksek tutmak için gayret edin..müstakbel kaynanamın katettiği olumlu gelişmeleri Rabbim size de nasip etsin...

oyunkopat
http://www.flickr.com/photos/enesemre/

21360 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:45:33 

2010 yılbaşında babama kanser teşhisi koyduklarında 40 yıldır içtiği sigarayı bıraktı ama ne ilaç tedavisi ne de başka tedaviyi kabul etti. En son 8-9 ay önce 8cm olan nodülü almak için hastaneye yatış verdiler. Ama hastaneye yatan babam ertesi gün kaçtı ve ameliyatta olmadı.
Artık eskisi gibi uzun yol yürüyemiyor, tıkanıyor. Ama görünüşte sağlık problemi yaşamıyor. Akciğer kanseri her an belirti vermeden götürebilir.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

5462 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:45:42 

Allah acil şifalar versin.

Dedemi akciğer kanserinden kaybettik; ama dedemde teşhis çok ileri seviyelerde koyuldu malesef ve dedem tedavi olmayı kabul etmedi, ona rağmen 2.5 sene kadar yaşadı. O yüzden hiçbir zaman ümidinizi kesmemeniz lazım.

psn: ucannn (fifa 11 için: ucannn2) xbox live gamertag: maxkolesne06 -

3323 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:53:50 

yaşından dolayı tedavisi daha mümkündür, çünkü kansere yakalanan gençler yaşlılara göre kurtulma şansı azdır, Babanızın yaşından dolayı hücreler kendini yenilemesi , bölünmesi geç olucaktır , buda kaserin devam etmesi ve başka bölgelere sıcraması ve yayılması daha yavas olcaktır , tedaviye cevap vermesi cok yüksek olasıdır.

kısacası üzülmemen için sunu syliyeyim

Erken teşhis
kanserin 1. evrede olması
Yaşının genç olmaması
Ve yüksek morel sayesinde hastalıktan kurtulur insallah.

Logitech Z506 // Logitech G510 Keyboard // Logitech G930 Headset // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C310 Webcam // Galiathus Speed Alpha Mouse Pad //Intel i5 2500K 3.3GHz // Asus Maksimum IV Gene-Z // Gskill DDR3 2x2 F3 // Sandisk 120GB SSD Extreme // 3TB Seagate Backup Plus HDD // AMD HD6870 // XigmaTek Tauro 600W // Windows 7 Ultimate // Samsung SA7003D 24'' Monitör // Note 3 White/Gold

414 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:54:58 

Allah aynı dertten muzdarip insanlara ve babanada sabır ve şifa versin.İnşallah baban iyileşir,moralin yüksek olsun.Sakın pes etme.

Müzik ikiye ayrılır; MUSE ve diğerleri.

1079 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:55:44 

Allah acil şifalar versin, umarım atlatırsınız.

201 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:02:34 

Öncelikle geçmiş olsun.Allah şifa versin kardeşim.Asla ve asla hiçbir zaman ümitsizliğe düşmek yok.Burada ilk önce anlaşalım.Yapmanız gereken tedavi olmak,sizin üstüne düşen tedavi olmanız,Allah'a dua etmeniz,ondan yardım dilemenizdir,Allah dilerse şifa verir.İnşallah şifa verir.Tekrar geçmiş olsun.
“Ey Allah’ın kulları! Tedavi olunuz. Çünkü Allah, her derdin bir şifasını indirmiştir. İhtiyarlık hariç”.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strake -- 5 Ağustos 2011; 1:08:13 >

43 Mesaj

[4 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

5 Ağustos 2011; 1:02:39 

bol bol dua et ramazanda

Fedadır sana her bir damlası; ister kan olsun, istersen gözyaşı.

1802 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:16:46 

2 sene önce dayımın akciğer kanseri olduğunu öğrendik,ameliyat,tedaviler derken sağlığına kavuştu sayılır,çok şükür kendisi aramızda,acil şifalar dilerim babanıza

Samsung i7 fhd 17''\PS3 Slim 320gig\2013 Toyota Auris\Bianchi AFX9001 MTB

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ağustos 2011; 1:16:57 

çok geçmiş olsun :(

1600 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:20:11 

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin.

986 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:30:25 

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin ..

İnsanlar pek çok şeyi öğrenmişler; kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi. Fakat çok basit bir şeyi öğrenememişler: kardeş gibi yaşamayı.

1203 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:31:07 

Geçmiş olsun.bir tanıdığımız yakalandı bu hastalığa 6 ay falan oldu.Ankara'ya gitti tedavi için.ilaç tedavisi kemotorapi falan görüyodu.hastalık bir kaç evre ilerlemişti ilk teşhis konduğunda.şu an durumu iyiymiş kemoterapiyi kesmişler hastalık kontrol altına alınmış.sadece ilaç kullacakmış düzenli kontrollerine gidecekmiş.
Allah acil şifa versin.hastanıza destek olun moralini hep yukarda tutun.biraz eziyetlide olsa bu hastalık çok ilerlememişse tedavisi mümkün.

261 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:32:59 

Allah acil şifa versin kardeşim moralini bozmak istemem ama kemo terapi sırasında çok zorlanıyormuş hasta ve yakınları Allah sana sabır babanada şifa versin inşallah bizim pederede bırak diyoruz ama hiç takmıyoru adam

1390 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:33:45 

Ben somut bir örnek vereyim. 33 yaşındayım ve ben doğduğumda anneme başka bir kanser nedeniyle 6 ay ömür biçmişler. Annem halen hayatta ve şu an 5 ayrı kanserle mücadele ediyor ve asla yılmadı. Son kanseri de akciğer kanseriydi üstelik. Bu hastalığın birinci ilacı kişinin moralinin yüksek olması ve kendisini bırakmaması. Ayrıca inançlı bir insansa bu daha da büyük etki yapıyor. Eğer kişilik yapısı mücadeleci değilse işiniz zor ama mücadeleci bir yapısı varsa Allah'ın izniyle iyileşebilir. Erken teşhis önemli. Doğru bir hastanede doğru bir tedaviyle başarı ihtimali çok yüksek. Ayrıca annem kocakarı ilacı denilen ot-çöp tarzı ilaçlara çok inanır ve hemen hemen hepsini dener ve gerçekten fayda gördüğünü biz de gördük ve çoğunlukla doktorları şaşkına çevirmiştir. (Allah nazardan saklasın) O yüzden Alternatif tıp ürünlerini de yabana atmayın derim. Çıkmadık candan ümit kesilmez...

2011 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:34:22 

Geçmiş olsun kardeşim. Allah acil şifalar versin. Elimden başka birşey gelmiyor üzgünüm.

I don't wanna sleep
I don't wanna dream

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 1:40:26 

Geçmiş olsun. Benimkiler de içiyor birgün böyle bir şey olursa..

13 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:42:42 

Allah acil şifa versin.

"I'm gonna make him an offer he can't refuse..."

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 2:15:16 

Kesinlikle ve kesinlikle sigarayı bıraksın, iyi bakın sizde babanıza benim amcam 3 yılda gitti akciğerden, sonra heryerine yayılmış kötü bir durum ama dediğimi dinle, iyi bakın gıda bakımından. Benim kişisel görüşüm bu kanser tamamen tedaviden dolayı yayılıyor, kemoterapide bıçak deydimmi vücuda yayılıyor. Rehabilitasyon ağırlıklı olursa tedavi..

4574 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:16:17 

allah acil şifalar versin kardeşim.. ama umudunu kaybetme moral çok önemli öldürmeyen allah öldürmez kötü ihtimali pek düşünme allah yardımcısı olsun ama kanserden korkma geç kalmaktan kork derler geç kalınmadıysa umut hala var demektir ..

220 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:19:23 

Öncelikle geçmiş olsun, bende 2 yıl önce 46 yaşında ablamı kaybettim aynı illetten, yalnız bizim ki 4 evrede teşhis edildi, dolayısiyle 4. evreden sonra kurtulma şansı çok azdı. Şu bir gerçek ki kendini savaşa hazırlamasın... evet resmen kanserle savaşmalısın... ve bu savaş biraz uzun sürecek buna hazırlıklı ol. Ancak bu savaşta kesinlikle aklına ölüm vs getirme, çünkü kimin ne zaman öleceğini allahtan başkası bilemez. Benim ablama teşhis kondu 6 ay ömür biçtiler, ama bu arada sapasağlam hiçbir hastalığı olmayan 3 tanıdığım çeşitli sebeplerle ablamdan önce vefat etti. Hatta şu kadar ki Teyzemde aynı illetten vefat etti, tedaviyi üstlenen doktor 3-4 ay yaşar dedi, fakat doktor trafik kazasında teyzemden önce vefat etti. O yüzden aklına hiç ölümü getirme, acaba ölecekmi kalacakmı ne zaman ölecek demeden, kanserle savaş, bana göre sen çok şanslısın ilk evrelerdeyse hastalık kurtulma şansı çok çok yüksek, kısa sürede vefat eden akciğer kanseri hastalarının %95 ine teşhis konulduğunda zaten hastalık 4. evresinde oluyor ve artık 4. evreden geri dönüş çok zor, hastalık çok ilerlemiş oluyor ancak sizin gibi şanslı hastaların farklı sebeplerden dolayı tetkiklerinde tesadüfen akciğer kanseri olduğu öğreniliyor ve çoğunlukla bu tip hastalar tamamen tedavi edilebiliyor. Bu bir nevi şans. O yüzden kendini çok üzmeden hemen mücadeleye başla derim. Yalnız şunu da belirteyim bu lanet hastalık çok hızlı ilerliyor, o yüzden babanın tedavisine süratle başlayın, çünkü 2-3 ay içerisinde bir bakmışsınız hastalık 4. evreye gelmiş, o yüzden bence acele etmenizde fayda var. Bu arada bilinçsizce doktorlara da para saçmayın, eğer devlet güvenceniz varsa, SSK Okmeydanı ve kartal devlet hastanesi bu hastalıkta mücadelede oldukça iyiler. Tekrar Geçmiş Olsun.

173 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:24:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kullanici

kardeşlerim söze nasıl başlasam bilemiyorum babama uzun zamandır bırak şu sigarayı dememe rağmen bugün babam tuvalette düştü bayıldı acilen ambulans çağırdık hastaneye gittik doktorlar 3-4 saat babama testler yaptılar ve göğüs hastalıkları uzmanı beni odasına çağırdı metin ol daha henüz başlangıç aşamasında kanser dedi inanın dünya başıma yıkıldı ateşim yükseldi ve baygınlık geçirdim babamın yaşı 60 ve 40 yıldır sigara içiyor babamı kaybedersem ne yaparım bilemiyorum yaşım 23 üni bu yıl bitti daha ne bir iş sahibi olabildim ne de evlenebildim anlayacağınız çok moralim bozuk içimi dökmek istedim sizlere sorum yakınlarınızdan akciğer kanseri olup kurtulan var mı acaba :(

allah hepinizden razı olsun telefon onayım yok msj atamıyorum kusra bakmayın

kardesım benım dedemde o hastalıga yakalandı adam resmen erıyor (deden 75 yasında) ınsallah babanız kurtulur

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

153 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:29:10 

Allah acil şifalar versin

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 2:32:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Poker in the Face

"kesin" öldürür diye bir şey yok

doktorların 1 ay yaşamaz dediği insanlar senelerce yaşayabiliyorlar. yani ölüm allah istemedikçe gerçekleşmez...

şokirt detected

1541 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:32:43 

bir akrabamin cigerlerinden biri alindi ve yasiyor umut var

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 2:35:01 

Benim dedem karaciğer kanseri 5 senedir yaşıyor, morali çok yüksek bir insan . Ve şu an turp gibi. Moral çok önemli böyle şeylerde, napıp yapın moralini yüksek tutun

5932 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:38:39 

Geçmiş olsun.. Ben 5 yıldır bıraktım içmiyorum şu mereti.. İnsanlar sağlığını kaybettiğinde anlıyorlar ne kadar değerli olduğunu
Şimdi tıp bayağı ilerledi.. umarım başarılı bir tedavi ile babanız tekrar sağlığına kavuşur..

837 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:42:28 

Babamı 4 ay önce bu hastalıktan kaybettim.Çook zor çooook.

1857 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:47:51 

Kardeşim moralini yüksek tut. Allah acil şifalar versin. İnşallah kurtulur bu hastalıktan. Geçmiş olsun.

Denemelerim, Şiirlerim ..

1889 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:50:15 

Bende babamı mide kanserinden kaybettim. Arada sırada kendimi suçlarım niye internetten gerekli araştıramayı yapmadım, niye yeterince ilgilenmedim, niye o bi bokla ilglenmeyen doktorlara güvendim diye... Allah yardımcınız olsun. İlgiyi hiç eksik etmeyin.

532 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:52:05 

hocam çok çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin

"Kılıç kınıdan çıkmadıkça, çakal sürüsü hizaya gelmez. "

Sultan II.Mahmud Han

1626 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:53:00 

kesin öldürecek diye bir kaide yok benim anneannem hayatinda 1 tane bile sigara icmemistir 70 küsür yasinda akciger kanseri olmustu.. o yasina ragmen kanseri yenmisti babanda yener yeterki inanci tam olsun ve sigarayi biraksin.. Allah yardimciniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musculation -- 5 Ağustos 2011; 4:03:13 >

0 Mesaj
5 Ağustos 2011; 3:19:12 

öncelikle yazıma şöyle başlıyım abicim. Sigara falan tabiki etken akciğer kanseri konusunda Biz adapazarlıyız benim büyük anneannem 102 yaşında akciğer kanserinden vefat etti ömrü boyunca 1 tane sigara içmemiş bir insan. O biraz genetik yani insan doğduğunda dnasında varsa bozuk gen ilerki yaşlarda çıkıyor işte dedem ve onun annesi babasıda akciğer kanserinden vefat etti. Konuya döneyim dedem 71 yaşında akciğer kanserine yakalandı 10 yaşından beri sigara içer normal sigarada kullanmazdı Bafra sigarası içerdi hep her gecede yatmadan esrar içer 1 kasede yoğurt yerdi. (Yanlış anlaşılmasın adapazarı halkı arasında esrar yaygındır köylüsüde avukatıda doktoruda içer. Ancak satılmaz bizde kendi ihtiyacın kadar eker içersin) Bundan 3 sene önce Öksürükten hastaneye gidiyor ve akciğer kanseri teşhisi konuyor dedeme söylenmemiş kanser olduğu bu çok önemli moral için aslında 1.5 senedir kansermiş ancak anlaşılamamış. Biz istanbul pendikte yaşıyoruz Burda anadolu yakasında Süreyyapaşa senatoryumu var. Oraya getirdik dedemi doktor ilk teşhiste 2 türlü kanser var demiş büyük nodüllü yavaş ilerleyen, küçük nodüllü hemen vucuda ve beyne sıçrayan 2 3 ayda ölüme götüren dedem yavaş ilerleyene yakalanmış ve 5 kategoride 3. kategoriymiş 4. ve 5. katagorinin kurtulma şansı yokmuş. Hemen ameliyata aldılar dedemi 14 saat sürdü kciğerinde oluşan mandalina büyüklüğünde kistleri temizlemişler ve ciğerinin üçte ikisi alındı zor yürüyodu konuşurken bile nefes nefese kalıyordu. 2 ayda 1 kemoterapi gördü ozon tedavisi oldu ve kanseri atlattık darısı başınıza. Doktor yaklaşık 8-10 sene daha yaşar dedi. Dediğim gibi hastanın kanser olduğunu bilmemesi ve erken hemen tedavi süreci çok çok önemli. Moralini yüksek tut asla pes etmeyin süreyyapaşa senatoryumu çok iyi bir hastane devlet hastanesi her türlü sigortaya açık istanbula gitme imkanınız varsa hemen götürün inanın kanser öldürmez yeter ki geç kalınmasın dualarınızı eksik etmeyin moralinizi yüksek tutun önemli olan bu... bende 18 yaşındayım 14 yaşından beri hergün nerdeyse 2 paket sigara içiyorum benimde sonum öyle ama insan bile bile yapıyor işte umarım babanız iyileşir allah acil şifalar versin.

Kavkaz_Mafia

315 Mesaj
5 Ağustos 2011; 4:21:05 

Allah acil şifalar versin..

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 4:25:34 

1. evrede bence kurtarabilirler. ama çok kötü bir illet işte bu kanser hele akciğer..
inşallah daha yayılmadan tedavi edebilirler diye umuyorum. bu ramazan gecesi çok üzüldüm.

563 Mesaj
5 Ağustos 2011; 4:50:16 

Doktor erken teşhis dediğine göre büyük ihtimalle sadece tek lobda tümör var, o lobuda ameliyatla alırlar.
Babana ÇOK, ÇOK iyi bakman lazım. 2 yıl boyunca kanserle ilgili öğrendiğim şeyleri aktarayım sana:

- Moral INANILMAZ derecede önemli.
- Sigarayı bırakmak zorunda.
- Akciğer kanseri çok hızlı ilerler. Tedaviye hemen başlayın, zaman kaybetmeyin.
- HER HASTANE İYİ DEĞİLDİR, BABANIN TEDAVİ GÖRECEĞİ YERİ ÇOK İYİ SEÇMELİSİNİZ.
- Önemli bir olaya karar verirlirse(örn. ameliyat) MUTLAKA AMA MUTLAKA BAŞKA DOKTORLARIN TAVSİYESİNİDE ALIN.
- Akciğer kanseri insanları bazen hastalık değil kemoterapi öldürür. Akciğer kanseri için verilen kemoterapi öldürücüdür. Mutlaka doktorunuzla bu konu üzerinde konuşun.
- Başından kanser hastalığı ile ilgili bir şey geçmiş(örn. atlatmış, ya da bir yakınını kaybetmiş) HERKESTEN TAVSİYE ALIN(özellikle kemoterapi günleriyle ilgili, yinede her şeye inanmayın).
- Akciğere yararı olduğu bilinen her şeyden yedirin.
- Onu gerçekten sevdiğinizi bilsin.
- Herhangi bir konu hakkında üzerine gitmeyin.
- Eğer davrannışları değiştiyse, ona buna kızar-çatar olduysa bilinki hastalığın etkisi. Sakın kızmayın.

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madc0de -- 5 Ağustos 2011; 4:56:25 >

1927 Mesaj
5 Ağustos 2011; 4:52:35 

Allah acil şifalar versin, inşallah şu mübarek ayda ettiğimiz bu dualar kabul olur ve baban iyileşir.

Uzaklaştırılmış
5 Ağustos 2011; 4:58:22 

Allah acil şifalar versin.Ne kadar içme desemde benim babamda içiyor maalesef.İki dedemide kanserden kaybettim.İkiside 6 yıl kanserle yaşayıp daha sonra vefat ettiler.

Umarım baban bi an önce sağlığına kavuşur.Moral ve erken tanı çok önemli.Başlangıç aşamasında olması iyi.Allah yardımcınız olsun.

1830 Mesaj
5 Ağustos 2011; 5:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: GencFB35!

Zatürre (pnömoni) mikrobiyolojik (bakteri, virüs) etkenler sonucu oluşur. Ciddi pnömoniler yoğun bakımda tedaviyi gerektirebilir lakin tümoral oluşuma (kanser) dönüşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yc#1 -- 5 Ağustos 2011; 5:04:17 >

Intel Core i5 3570K | Thermaltake Contac 21 | 2x4 GB Corsair Vengeance DDR3 1600 | MSI P67A-G45 | 128 GB Memoright Maximum | 3 GB Sapphire HD 7950
23" HP Pavilion 23xi | Avermedia AverTV DVB-S Pro | 22X LG GH22NS50 | Creative SB X-Fi Titanium | Creative Inspire T6060 | Monster Beats Solo by Dr. Dre
Microsoft LifeCam HD-3000 | Raidmax Titanium | Akasa AK-ICR-14 | High Power HPC-750-B12S | APC Back-UPS 650 | Asus USB-N10 | Trust BT-2420p
HP LaserJet Pro P1102 | Microsoft Multimedia Keyboard | Microsoft Sidewinder X3 | SteelSeries Qck mini | Sony Cybershot DSC-H3 | Sony Xperia SL
2011 Renault Laguna 1.5 dCi Executive

303 Mesaj
5 Ağustos 2011; 7:36:26 

4 ay önce kanserden babamı kaybettim.Akciğer kanseriydi. da en iyi doktorlar profesörler tarafından ameliyat edildi.Fakat doktorların en ufak gözden kaçırdığı metastaz olayı babamın hayatına maal oldu.Akciğer kanserini tamamiyle temizlemişlerdi ameliyat ile radyoterapi ve kemoterapi görmedi.Fakat beynine sıçradı kanser ve doktorlar elimizden artık bişey gelmez diyerek hergün litrelerce iğne verdiler.En sonunda solunumu durdu.Kanseri lütfen küçümsemeyin dünyanın en kötü hastalığı ve hastanın moralini çok yüksek tutun.Doktorlarla sürekli iletişim halinde olun.Geçmiş olsun.Allah yardım etsin.

Şu yaşıma kadar en çok babama ağladım bağırarak.Halada atamıyorum etkisini üstümden heryerde aklıma geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg88 -- 26 Ağustos 2012; 19:51:30 >

1791 Mesaj
5 Ağustos 2011; 7:49:19 

rahmetli amcamda akciğer kanseriydi bu kanser 4 evreliymiş galiba 3 ve 4. evrede artık pek mudahale şansı olmuyormuş amcam 4. evredeydi bütün vücudunu sarmış adam 1 ayda eridi gitti 2,5 ay falan oldu

ayrıca akciğer kanseri erken teşhiste bile kurtulma oranı % 65 miş 4 evrede ise %5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nathan_Drake -- 5 Ağustos 2011; 7:54:17 >

194 Mesaj
5 Ağustos 2011; 9:11:57 

quote:

Orijinalden alıntı: kullanici

kardeşlerim söze nasıl başlasam bilemiyorum babama uzun zamandır bırak şu sigarayı dememe rağmen bugün babam tuvalette düştü bayıldı acilen ambulans çağırdık hastaneye gittik doktorlar 3-4 saat babama testler yaptılar ve göğüs hastalıkları uzmanı beni odasına çağırdı metin ol daha henüz başlangıç aşamasında kanser dedi inanın dünya başıma yıkıldı ateşim yükseldi ve baygınlık geçirdim babamın yaşı 60 ve 40 yıldır sigara içiyor babamı kaybedersem ne yaparım bilemiyorum yaşım 23 üni bu yıl bitti daha ne bir iş sahibi olabildim ne de evlenebildim anlayacağınız çok moralim bozuk içimi dökmek istedim sizlere sorum yakınlarınızdan akciğer kanseri olup kurtulan var mı acaba :(

allah hepinizden razı olsun telefon onayım yok msj atamıyorum kusra bakmayın

Dostum öncellikle geçmiş olsun, ama bugün düştü diyorsun, 3-4 saat içerisinde de kanser dediler diyorsun, kanser tanısı konulabilmesi için mutlaka biyopsi almak gerekir, o da en erken 3-4 günde çıkar. daha sonra evrelemek lazım o da en az 3-4 günlük bir iş. eğer doktor bunları yapmadan senle böyle konuştuysa biraz erken davranmış. akçiğer kanserinin de tipleri var. bazısı çok kötü iken, bir kısmı da çok kolay tedavi edilebiliyor. inşallah babanızın ki(eğer gerçekten kanserse) daha selim olan cinsdendir. tekrar geçmiş olsun.