Şimdi Ara

Android cihaz sahiplerinin artık %24.3'ü Gingerbread sürümünü kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Google firması, 1 Ağustos tarihinde sona eren 14 günlük süre boyunca Android Market'e giriş yapan Android işletim sistemli akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların hangi sürümü kullandıklarına dair veri topladı yaptı ve kısa bir süre önce araştırmanın sonuçlarını internette paylaştı.

Araştırmaya göre;

Android 1.5: %1.3

Android 1.6: %2.0

Android 2.1 Eclair: %15.2

Android 2.2 Froyo: %55.9

Android 2.3 - 2.3.2 Gingerbread: %.0.6

Android 2.3.3 - 2.3.4 Gingerbread: %23.7

Android 3.0 Honeycomb: % 0.4

Android 3.1 Honeycomb: % 0.7

Android 3.2 Honeycomb: % 0.2

paya sahip. 2.2 Froyo %55.9 ile teknoloji meraklıları tarafından en çok kullanılan sürüm olma ünvanını taşımayı sürdürürken, Android 2.3'ün toplam payı %24.3'lere kadar yükselmiş durumda. Tablet bilgisayarlarda ise % 0.7'lik payla en fazla Android 3.1 sürümü kullanıldığı görülüyor.

• 2.2surumunu mecburiyetten kullaniyorlardir
  • Tabletler fiyasko anlaşılan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Tabletler fiyasko anlaşılan

Tabletlerin fiyasko olduğunu sanmıyorum, sadece telefon satışları yanında sönük kalıyorlardır
  • şu 1.6 olanlar çin malı firmaların üreteceğiz dedikleri cihazlar olabilirmi acaba
  • motorola sağolsun bende artık 2.3.4 sürümündeyim
  • düşük dediğiniz tabletler %0.4 yeni nesil tabletler. şuan piyasada daha çok 2.2 versiyonlu tabletler var ve 2.3 lü olanını pek görmedim %55 in bir sebebi bu. örnek :http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab/SCH-I800BKAVZW

2. olarak 2.2 versiyonu ile gelen yeniliklerden hotspot androidi tamamlayıcısı oldu. şuan son çıkan 2.3.4 sadece optimizasyon. 2.2 yeterli oyüzden %55.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 4 Ağustos 2011; 19:21:30 >
  • Her çıkan on akıllıdan 7 si android öyle ki artık trident bile üretiyor onu geçtim markası olmayan çin malı android doldu ortalık hs3000 gibi isimler vermişler aynı şey tabletler için de geçerli parası olan android cihaz üretiyor..Ve tüm bunlara rağmen bir yorum okudum '''Android kullanmak ayrıcalıktır''' yazmış birisi nerdyse gökten android yağarken hergün saçma sapan firmalardan büyük markalara kadar model tanıtımı olurken BUNUN NERESİ AYRICALIK ?????????Belediye ekmek gibi yada korkuyorum SEÇİM ZAMANI MİLLETİN KAPISINI ÇALIP ANDROİD TELEFON DAĞITACAKLAR diye...uzak durulması gereken bir platform kısacası....

''' Gelsin eksiler :) ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier

Her çıkan on akıllıdan 7 si android öyle ki artık trident bile üretiyor onu geçtim markası olmayan çin malı android doldu ortalık hs3000 gibi isimler vermişler aynı şey tabletler için de geçerli parası olan android cihaz üretiyor..Ve tüm bunlara rağmen bir yorum okudum '''Android kullanmak ayrıcalıktır''' yazmış birisi nerdyse gökten android yağarken hergün saçma sapan firmalardan büyük markalara kadar model tanıtımı olurken BUNUN NERESİ AYRICALIK ?????????Belediye ekmek gibi yada korkuyorum SEÇİM ZAMANI MİLLETİN KAPISINI ÇALIP ANDROİD TELEFON DAĞITACAKLAR diye...uzak durulması gereken bir platform kısacası....

''' Gelsin eksiler :) ....

ona biz platform bağımsızlığı diyoruz. istersen buzdolabına bile android kurabilirsin.

senin mantığına göre windows'da ortalık malı. her bilgisayar çalıştırıyor çünkü.

işletim sisteminin tüm cihazlar ile uyumlu çalışması negatif bir özellik oldu sayende ne diyeyim allah akıl fikir versin.

• hep dıyorum google oyle bır surum hazirlamalıkı insanlar guncellemelerı şırketlerden degil dırek googledan indırebilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier

Her çıkan on akıllıdan 7 si android öyle ki artık trident bile üretiyor onu geçtim markası olmayan çin malı android doldu ortalık hs3000 gibi isimler vermişler aynı şey tabletler için de geçerli parası olan android cihaz üretiyor..Ve tüm bunlara rağmen bir yorum okudum Android kullanmak ayrıcalıktır yazmış birisi nerdyse gökten android yağarken hergün saçma sapan firmalardan büyük markalara kadar model tanıtımı olurken BUNUN NERESİ AYRICALIK ?????????Belediye ekmek gibi yada korkuyorum SEÇİM ZAMANI MİLLETİN KAPISINI ÇALIP ANDROİD TELEFON DAĞITACAKLAR diye...uzak durulması gereken bir platform kısacası.... Gelsin eksiler :) ....

teknolojiden ne kadar anladigini merak ettim dogrusu.. hatirlatirim yazilimda en büyük avantaj platform bagimsizligidir onda calisirim bunda calismam dedigi zaman o yazilim/isletim sisteminin esnek olmadigini gösterir ayrica cin malinda bile android gayet stabil calisiyorsa ki bende tablet ve cep telefonu var suana kadar büyük ölcüde bir problem yasamadim öyle tek bir marka modele göre isletim sistemi yaparak artislik yapilmaz böyle islerde ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.