Şimdi Ara

Amazon Almanya, Nokia N9'u 619 Avro seviyesinden ön-siparişe aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Nokia'nın merakla beklenen yeni telefonu N9 için henüz resmi satış tarihi hakkında bilgi verimedi ancak dünyanın en büyük elektronik ticaret sitelerinden Amazon'un Almanya operasyonu, MeeGo 1.2 işletim sistemini kullanan telefonu ön-sipariş listelerine dahil ederek, hem çıkışın yaklaştığı sinyalini verdi hem de fiyatlandırmaya açıklık getirdi.

Amazon Almanya tarafından 16GB depolama kapasitesine sahip olan modeli 619 Avro üzerinden listelere dahil edilirken, telefonun daha yüksek kapasiteli modellerinin de pazara giriş yapacağını belirtmeliyiz. 3.9-inç büyüklüğünde ekrana ve Texas Instruments'ın 1GHz'de çalışan OMAP3 serisi işlemcisine sahip olan N9, anı yaklamak için 8MP kamera kullanıyor.

Windows Phone tabanlı telefonlar öncesinde Nokia'nın son kullanıcılar için hazırladığı ilk ve muhtemelen de tek MeeGo'lu telefon olacak N9, şık tasarımı ve donanım özellikleriyle pek çok kullanıcıda merak uyandırmış durumda. N9 için Nokia, kullanıcıları yalnız bırakmayacağını ve zamanla yeni yazılım güncellemesi sunacağına da özellikle vurgu yapıyor.

• Fiyatı çok tuzluymuş. iPhone karşısında pek şansı olmayacağı kanaatindeyim. Ki bu Türkiye fiyatı da değil daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 4 Ağustos 2011; 10:42:15 >
  • Fiyat almanya icin yuksek ozellikle destek vermeyecegi bir telefon icin.
  • 1 ay sonra almanyaya gideceğim erasmus ögrencisi olarak dönerken bir tane atıp geleceğim cepe fiyatı biraz daha uygun olsa 5800ler ile yakaladığı satış başarılarını nokia bu cihazlada yakalayabilir
  • fıyatı uçmuş kacmıs, tegra 2 lı telefonlar 500-600 dolar ıken bunun ne özellıgı var hemde destek verılmeyecegı gecmısten kanıtanmışken
  • Almanya satışının yapılacağı ülkeler arasında değildi. Umarım ülkemize de getirirler. Bu cihazı almayı düşünüyorum.
  • bu fiyatla iphone 4 ün karşısında şansı sıfır dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Almanya satışının yapılacağı ülkeler arasında değildi. Umarım ülkemize de getirirler. Bu cihazı almayı düşünüyorum.

Şu anda hangi cihaz var sende? Hala N82'mi?
    Açıkçası fiyatı çok pahalı bence deymez. Ben N900'e taktım kafayı alacağım gibi çok sağlam cihaz. N900'e de bakabilirsin. Maemo+MeeGo dual-bot da gelirse N9'dan bir eksiği olmayacak. Şu anda iPhone 4 var bende ama kardeşim çok istiyor sırf onu kırmak istemediğimden vereceğim ona.
  • Telefonun özelliklerini es geçersek görünüş açısından siyah olanı özellikle çok güzel görünüyo.
  • stephen elop "başarılı olsa bile destek vermeyeceğiz." dediği bir telefon için fazla fiyat koymuş. sanırım bu fiyat da başka bir meego'yu batırma stratejisi :D
    ama alanların çoğu zaten meego'yu merak ettiği için alacaktır.
  • bu telefon başarılı olsa bile destek vermeyecekler ne olsa microsoft batırmaya meraklı nokia yıda batıracaklar :( yazık oldu nokia ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Almanya satışının yapılacağı ülkeler arasında değildi. Umarım ülkemize de getirirler. Bu cihazı almayı düşünüyorum.

Şu anda hangi cihaz var sende? Hala N82'mi?
    Açıkçası fiyatı çok pahalı bence deymez. Ben N900'e taktım kafayı alacağım gibi çok sağlam cihaz. N900'e de bakabilirsin. Maemo+MeeGo dual-bot da gelirse N9'dan bir eksiği olmayacak. Şu anda iPhone 4 var bende ama kardeşim çok istiyor sırf onu kırmak istemediğimden vereceğim ona.

Evet, halâ N82 kullanıyorum 2.5 yıla yakın bir süredir cihazımı değiştirmedim. N9'un buna değeceğini düşünüyorum. N900 de eskidi. Nokia azından N9 için uzun süreli yazılım desteği vereceğini açıklamıştı.

@anadolulu1, iPhone 4'ün karşısında şansı sıfır olabilir ya da olmayabilir ama o kadar kısıtlama ile bir elime iPhone 4'ü bir elime N9'u verseler ve iPhone 4'ü daha ucuza verseler yine de iPhone 4'ü almam. N9 sistem olarak iOS'u 200 kere tokatlar. Beğenilmeyen Symbian dahi onu tokatlar.

Yıl 2002; ARM 9 104 MHz işlemcili, 4 MB RAM'li Symbian OSv6.1 işletim sistemli 7650 multitasking yapabiliyor.
    Yıl 2010; ARM Cortex A8 786 MHz işlemcili, 512 MB RAM'li iOS 4 işletim sistemli iPhone 4 multitasking yapamıyor. Utanç verici bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• n900 bu saatten sonra alınmaz arkadaşım, bende sevıyorum hatta almak ıstıyordum lakın soğudum !

coklu dokunmatık yok
    destek nerdeyse tukendı kı n950 gelınce bence tamamen artık kullanıcı destegı bıtıcek,
    pili dayanmıyor
    en buyuk kronık usb soket sorunu
    cabuk cızılır ekranı

bu aralar motorola urunlerı cok guzel özellıkle n900 ıle aynı ıslemcı yapısına sahıp olan defy
  • bu fiyattan gs 2 ve iphone 4 karşısında rekabetci olacağını sanmoyorum
  • @Muse00, N900 ile aynı işlemciye sahip olan Defy değil Milestone.

Ayrıca MeeGo ile Android arasındaki farkı N9 ile aynı chipsete sahip olan Optimus Black karşılaştırması ile anlayabiliriz. Her ikisi de OMAP3630 1 GHz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 4 Ağustos 2011; 12:40:52 >
  • OHAAA KARDEŞİM YA bunun ne özelliği var ya samsung galaxy s2 gibi htc sensation gibi htc evo 3d gibi lg optimus 3d gibi telefonlar varken bu fiyat AŞIRI FAZLA...
  • galaxy s2nin bile on siparis fiyatlari 550eurolardaydi. simdi 450euroya indi. 619euro nedir oyle. bu fiyattan bir kac meraklisi ve marjinaller disinda kimseye satamaz.

en basindan beri diyorum isin icinde stephen elop oyunlari var diye. bir model daha piyasaya surulmeden platformunun son ornegi denirmi. tum firmalar boyle bir aciklamanin urunun satisina vurcagi darbeyi bildiklerinden son ana kadar gizli tutar. urun cikmadan bu aciklama yapiliyorsa isin icinde baska isler var demekdir. simdide bu fiyat. elop meego satmasin nokia microsoftun kucagina otursun diye elinden geleni ardina koymuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 4 Ağustos 2011; 13:12:47 >
  • 64gb olanı almak daha makul bir yazımda yazmıştım.bedava ve her telefonda olan bi işletim sistemli sg2 ile bunu kıyaslamayın.kısa bi süre sonra sg3 çıkar verilen paraya yazık olur.1600lira samsung telefona çok fazla.Çok model çıktığı için aşırı değer kaybediyor.nokiada öyle.ama megolu bi tane daha model çıkaracaklar o yüzden değerini korur gibime geliyor.Her şeye rağmen Bu cihaz parasını hak ediyor.alacak olan 64gb alsın.cihaz daha ucuza geliyor :)

kılasladığımız fiyat almanya fiyatı orada para birimi avro için adamlar 619 avro demiş ama 660 dolar diye duyruldu.dolarlı ülkelerde öyle olacaktır umarız.

660 dolar 1485TL
    619 avro 1165TL

64gb olanı için 749 dolar denmişti o daha uyguna geliyor.89 dolara 48gb fazla bellek kimse vermez :D mesela apple 16dan 32 farkı için 100dolar istiyor..48gb için 300 dolar fark isterler :D

edit: nokiada navigasyon ücretsiz galiba.hiç olmasın 60 dolarda oradan düşün.

not: iphone 3g 16gb kullanıcısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 4 Ağustos 2011; 13:59:57 >

• benım bıldıgım n900 de cortex a8 ıslemcılı defy de cortex a8, ha şu dogrudur n900 600mhz başlıyor defy 800
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muse00

benım bıldıgım n900 de cortex a8 ıslemcılı defy de cortex a8, ha şu dogrudur n900 600mhz başlıyor defy 800

N900'de TI OMAP3430, Defy'da TI OMAP3610 chipset var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.