Şimdi Ara

Piyasada ki ŞAHİNler sizce ne zaman sıfıra indirgenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
1
Favori
37.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsi olum makinesi biran once kalkmasi lazim piyasadan yoksa biz ab falan giremeyiz :::))))

Abs yok airbag yok klima yok ne var aslinda motor haric hicbirsey yok
  • Arkadaşlar sakın bu durumu kendini beğenmişçesine bir yorum olarak görmeyin ancak inanılmaz antipatim ve büyük bir önyargım var bu arabaya karşı. Benim için yolda giden her şahini kulanan apaçidir. Bunu asla küçümsemek olarak görmeyin, görseniz bile aracın fiyatıyla alakası olmadığnı bilin. Tipo, uno, lada , bis, taunus, hepsine binerim de, şahine asla

Sizce ne zaman bu araçlar piyasadan yok olup gider?

• bir an ben yazmışım gibi okudum, noktası virgülüne
  • Vergi sistemi değişene kadar...
  • Piyasa ve vergi sisteme değişene, halkımızın alım gücü yükselene kadar.piyasada kalır.
  • Sayısı çok azaldı zaten sürekli de azalır ama elbet küçük bi azınlık kullanmaya devam eder bence. Arabanın hastası çok
  • Genelleme yapmak yanlış. Maddi durumlarından dolayı babasından yadigar aracı kullanan yakın bir arkadaşım var, işten eve gidip geliyor. Apaçimidir şimdi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Genelleme yapmak yanlış. Maddi durumlarından dolayı babasından yadigar aracı kullanan yakın bir arkadaşım var, işten eve gidip geliyor. Apaçimidir şimdi bu?

Değildir. Benim gözümde apaçidir. Tanısam dzügün bir insan olduğunu anlarım, görürüm zaten. Benim babam doktor adam, biz de 10 sene öncesine kadar şahine binerdik

Ben sadece önyargımdan ve antipatimden bahsettim. Olayın iç yüzüne inmedim yani.
  • Bi 10 yıl sonra falan baya araç eksilir piyasadan heralde.
  • Alım güçleri düşük insanlar için Türkiye'de kullanılacak en mantıklı araçlar kesinlikle Şahin'lerdir.

Maalesef fakirlik yoksulluk çoğaldıkça eğitim seviyesinin düşüş gösterdiği bir ülkede yaşıyoruz.

Alım gücü düşük olan pek çok arkadaşımız otomobillere karşı olan sevgisini gidermek ve ihtiyacını görmek için bu modelleri satın almak zorunda.

Yoksulluk arttıkça eğitim seviyesindeki düşüşten bahsetmiştim 2 satır yukarıda. İşte bu noktada o cümle devreye giriyor. Bu otomobilleri kullanan genç arkadaşların çoğu da eğitim seviyesi düşük olan insanlar.

Aksi durumlar da muhakkak oldukça fazladır ama genel durum maalesef böyle.

Mesela sanayide çıraklık yapan gençlerin 5.000 lirayı denkleştirebildiği anda aldığı ve ülke şartlarına uygun olarak alabileceği en iyi araba şahin.

Aslında otomobil almalarının temel sebeplerinden birisi de dikkat çekmek ama maalesef altlarındaki araba buna uygun olmadığı için trafikteki davranışları ve otomobil kullanım stilleriyle bunu başarmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarının sebebi de yine yukarıda bahsettiğim bir durum. Cehalet.

Ama bu arkadaşlara kızmayın. Yaşadığımız ülke o insanlara eğitim durumunu yükseltmek ve yaşam şartlarını iyileştirmek adına en ufak bir şans tanımıyor.

Suç onlardan çok yaşadığımız ülkede.

Ama bu örneğe uymayan pek çok kullanıcı da mevcut. Anne ve baba önde, çocukları arkada oturu şekilde yolculuk yapan şahinler de muhakkak görüyorsunuzdur.

O yüzden ne bu arabaları kullananlara, ne de bu arabalara nefret beslemeyin.

Sorgulayın.

Neden güzel ülkemdeki bazı insanlar hala bu basit otomobillere binmek zorunda kalıyor?

• bende şahincileri apaçi gibi algılarım fakat içimde hep bir şahin aşkı var, çünkü arkadan itiş parçası ucuz ve kolay bulunan bir araba alternatifi ancak bmw e30 fakat oda şahin kadar yaygın değil 1 tane şahin alıp koycam kapının önüne gibi geliyo canım sıkıldığından motoru söksem taksam yeter bana şimdiki araçlar hep elektronik cart curt yağ çubuğu , filtre ve cam sileceklerinden başka bir yere müdehale edemiyoruz

• Daha vakit alır nedenmi; şuan forumun ilk sayfasında bile bu konuda dahil olmak üzere birer şahin,doğan ve kartal başlığı mevcut
  • @ time_keeper

Hocam çok güzel bir yorum, virgülüne kadar katılıyorum sana. Tabi ki emniyet kemerini her bindiğinde takan ve şerit ihlali yapmayan eli ayağı düzgün ŞAHİN kullanıcıları var. Ancak bu önyargımın oluşmasına sebep olan senin de dediğin gibi sanayide çalışan gençlerimiz parayı denkleştirdiği gibi, altlarına bir şahin çekmesi ve bunla yetinmeyip hemen ses çıkaran bir egzoz ve parlak jantları geçirmeleri, çakma xenonlar. Bildiğiniz üzere her 3 şahinden birisi FAÇA dır ve modifiyelidir, bu yüzden kurunun yanın da yaş da yanıyor. Böyle bir önyargım mevcut ve hiç bir zaman da yıkmayacağım, yıkmak gibi bir niyetim de yok :)
  • İnsanların araç almasına en azından bi yerden başlamasına olanak saglayan bu araçları bu kadar kötülemek yersiz.Kullanan tayfa egitimsiz yada gelir düzeyi az oldugu için böyle ön yargı ile yaklaşılıyor.Tabiki 5 milyarı olan çakal gidip şahin alıyor mesela.Ama ucuz parçaları ve kolay temin edilebilen parçalara sahip olan bu araçlar 90 lı yıllarda insanımızın araç sahibi olmasında büyük rol oynamış damga vurmuş,halende bu konuda hizmet vermektedir.Bu araçları bilip bilmeden ön yargıyla davranan sonradan görme insanların ne zaman azalacagını da ben merak etmekteyim.

Ben doğan şahin sahibi degilim.Zor da kalmadkça da almam.Ama insanların kıt kanaat biriktirdiği parayla alabilecekleri en mantıklı araçlar olan bu araçlara yapılan bu ön yargı gerçekten sinirlerimi bozuyor.Bu araçları aşagılayan insanların analarından m3 lerle mi dogdu onu da merak ediyorum.

Burda cebi şişkin 3-5 geniş işkembeli yada babası anası öyle olan insanların bu şekilde insanları ve onların arabalarını böyle sinir bozucu şekilde eleştirmelerine ve hor görmelerine illet oluyorum.O dalga geçtiğiniz 10 bin tl eder mi dediğiniz kartallar bile bugun kaç kişinin ekmek teknesi bunu biliyomuydunuz.

Şu hasta ruhunuzdan kurtulun,kibirden kurtulun,ön yargıdan kurtulun.Bişeyi eleştirmek yada kötülemek isteyen varsa önce aynaya baksın becerebilirse kendini sorgulasın.

• kapı kolu kırılıyo 2.5 lira böyle parçası ucuz bi araba daha yok
  • babam ve annem emekli olup sahil kasabasına yerleşince arabaya gerek yok dedi atv aldı arkasına kasa takabiliyor. Bi tanede triportör aldı baya bakım yaptı kışında onu kullanıyor.

92 model spring de bana kaldı.zamanında 1,5 yıl sıra beklemiş ekstra özellikler ekletmiş bu yüzden sattırmıyor sat desede satmam zaten resmen bu arabayla büyüdüm ben işim gereği çok sık şehirdışı yolculuk yapıyorum allaha şükür hiç yolda bırakmadı hiç kazası yok birkaç kez satayım dedim yapamadım içim elvermedi resmen :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 4 Ağustos 2011; 4:29:10 >
  • @ Fatih211

Öncelikle sana sakin ol şampiyon diyorum ve boşuna martaval okumamanı öneriyorum. Benim aracım da accent 2002, çok lüks ve pahalı bir araç değil. Ancak şahin gibi, damga yemiş bir araç da değil. Burda çok bilmişlik yapmaya hiç gerek yok çünkü yazdıklarını zaten herkes biliyor. Bir arkadaş da yazmış yukarıda her binen apaçi değil diye, heralde değildir, biz bunu bilmiyor muyuz? Ancak bu araç mimlenmiş arkadaş, yalan mı? Ben de apaçilerin gözümde oluşturduğu kötü izlenimlerden dolayı bu araçlara karşı ön yargım ve antipatim var diyorum, allah allah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

İnsanların araç almasına en azından bi yerden başlamasına olanak saglayan bu araçları bu kadar kötülemek yersiz.Kullanan tayfa egitimsiz yada gelir düzeyi az oldugu için böyle ön yargı ile yaklaşılıyor.Tabiki 5 milyarı olan çakal gidip şahin alıyor mesela.Ama ucuz parçaları ve kolay temin edilebilen parçalara sahip olan bu araçlar 90 lı yıllarda insanımızın araç sahibi olmasında büyük rol oynamış damga vurmuş,halende bu konuda hizmet vermektedir.Bu araçları bilip bilmeden ön yargıyla davranan sonradan görme insanların ne zaman azalacagını da ben merak etmekteyim.

Ben doğan şahin sahibi degilim.Zor da kalmadkça da almam.Ama insanların kıt kanaat biriktirdiği parayla alabilecekleri en mantıklı araçlar olan bu araçlara yapılan bu ön yargı gerçekten sinirlerimi bozuyor.Bu araçları aşagılayan insanların analarından m3 lerle mi dogdu onu da merak ediyorum.

Burda cebi şişkin 3-5 geniş işkembeli yada babası anası öyle olan insanların bu şekilde insanları ve onların arabalarını böyle sinir bozucu şekilde eleştirmelerine ve hor görmelerine illet oluyorum.O dalga geçtiğiniz 10 bin tl eder mi dediğiniz kartallar bile bugun kaç kişinin ekmek teknesi bunu biliyomuydunuz.

Şu hasta ruhunuzdan kurtulun,kibirden kurtulun,ön yargıdan kurtulun.Bişeyi eleştirmek yada kötülemek isteyen varsa önce aynaya baksın becerebilirse kendini sorgulasın.

Ama cidden 10 bin tl etmez o arabalar

• Trafikte insanları en çok rahatsız eden arabalar, pahalı arabalardır.

Konya yolu ve Eskişehir yolunu sıklıkla kullananlar benim bu düşünceme katılacaklardır.

Şahin, doğan kullananlar o adamların yanında masum kalıyor bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Trafikte insanları en çok rahatsız eden arabalar, pahalı arabalardır.

Konya yolu ve Eskişehir yolunu sıklıkla kullananlar benim bu düşünceme katılacaklardır.

Şahin, doğan kullananlar o adamların yanında masum kalıyor bana göre.

Hocam burda size hak veremeyeceğim çünkü siz maddiyatı devreye soktunuz. Ben pahalı ya da ucuz diye kategorilendirmedim. Ben de bir otoban kullancısı olarak şunu söyleyebilirim. 100-120 km/h hızla sol şeritte giderken arkadan 200km/h ile selektör yaparak gelen pahalı bir araç beni rahatsız etmez, efendice yol veririm. Ancak sağımdan girip solumdan çıkmaya çalışan o şahinler yok mu?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.