Şimdi Ara

WIMM Labs'den farklı bir prototip; Android işletim sistemi kol saatlerine kadar geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerin kolumuza taktığımız saatleri dahi etkilediğini söyleyebiliriz. Daha önceden hesap makinesi,  uzaktan kumanda, dijital kamera ve hatta cep telefonu gibi farklı nitelikler kol saatlerine eklenmişti. Farklı bir örnek vermek gerekirse Sony Ericsson'un geliştirdiği saatlerle Walkman telefonumuzda dinlediğimiz müzikleri Bluetooth bağlantısı aracılığıyla kontrol edebiliyorduk. Görünüşe göre pek çok kişinin vazgeçilmezi olan kol saatleri WIMM Labs sayesinde mobil işletim sistemine de kavuşabilir.

WIMM Labs tarafından geliştirilen kol saati tasarımlı mikro bilgisayar, Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanıyor ve 667 MHz saat hızında çalışan bir işlemciden güç alıyor. 32 GB'a kadar microSD kart desteği sunan prototipte 1-inç ebatlarında ve 160 x 160 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekran bulunuyor. Wi-Fi, Bluetooth, ivme sensörü ve hoparlör özelliklerini bünyesinde barındıran prototip tam şarj durumunda 30 saate kadar çalışabiliyor. Bir kaç ay içinde saat tasarımlı mikro bilgisayara özel uygulamalar geliştirmeleri için yazılım geliştiricilerin önünün açılacağı da belirtiliyor.

Prototipinin satışına ne zaman başlanacağı ve düşünülen fiyat ise bilinmiyor.

Güncelleme: Yayınlanan videolarda gördüğümüz kadarıyla prototipi elbisemizin, çantamızın, bisikletimizin bir köşesine de tutturabiliyoruz.

• yenilikler güzeldir herşeyin önünü açar bakalım bu nasıl olacak :)
  • FLASH VARMI ONDAN HABER VER ??
  • Deneyip Görelim.Diyecek Söz Yok! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

FLASH VARMI ONDAN HABER VER ??

flash'ı ne yapacağını merak ettim kol saatinde ? haber versinler bakalım sana.
  • yok ebesının gozrengı.bir ara 3g yenı cıkacagı zamanlarda vardı kol saatı uzerınden goruntulu gorusmek hanı kacımız kullanıyor?
  • Düşünsenize bundan Angry Birds oynamaya çalıstıgınızı
  • Bu saat nedense bana Kara Şimşek dizisini hatırlattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 3 Ağustos 2011; 18:40:12 >
  • Markete baglanıyor mu saka bi yana fiyatı ne kadar bide n8deki gibi islemcisi nokia anlasın hatasini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nova.6

Düşünsenize bundan Angry Birds oynamaya çalıstıgınızı

Süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih611

yok ebesının gozrengı.bir ara 3g yenı cıkacagı zamanlarda vardı kol saatı uzerınden goruntulu gorusmek hanı kacımız kullanıyor?

2000 TL sunulursa kullanılmaması normal.kötü ürün olduğundan değil.
  • X : Saat kaç ?
    Y : Aaaa , saatimin şarjı bitmiş !??
  • quote:

Orijinalden alıntı: quzman

X : Saat kaç ?
    Y : Aaaa , saatimin şarjı bitmiş !??

Pili şu anki akıllı telefonlar kadar gidiyorsa böyle bir diyalog yaşanma ihtimali yüksek tabi ki
  • iyce saçmalamışlar
  • 1 inçlik ekranın neresine dokunacağız acaba? elimiz 1 inç zaten.
  • 2 günü tamamlayamadan biten pili şarj etmek için hergün cep telefonunu şarja takmak yetiyor.. birde kol saatiyle kisme uğraşmaz sanırım..
  • Fiyatı uygun olursa kesin alırım saatlar benim için çok önemli :))
  • Pahalı olacak gibime geliyor.
  • Apple'ın 6.nesil ipod nano'su daha güzel ve hızlı. Ekran geçişlerinden anlaşıldığı gibi makina biraz yavaş sanki...
  • çok ilginç olmuş hoşuma gitti ama o küçücük ekranda android olsa ne olmasa ne.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.