- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
LG OPTİMUS BLACK ROM YÜKLEME
93 Cevap18650 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2155 Mesaj
3 Ağustos 2011; 15:23:30 

Telefonunu yeni alanlar, içindeki turkcell uygulama ve reklamlarından kurtulmak isteyenler ve hatta donanımsal olarak Radyo desteği olmasına rahmen, yazılımsal olarak radyomuzu türkiyede bandrol sorunu yüzünden kurmayan orjinal yazılımı, yeni yazılım ile değiştirdiğimizde tüm bu saçmalıklardan kurtulmuş oluyoruz. Yani turkcell logoları, reklamları, uygulamaları gidiyor, işlem sonrası radyomuz geri geliyor. Ayrıca telefonumuzda bariz bir hızlanma olduğunu görüyoruz.

İNECEKLER LİSTESI

LG United Drivers Tıklayın !

AneUTL V10B (Europe/Open) Tıklayın !

KDZ_FW_UPD_EN Tıklayın !

LG B2CTool Tıklayın !

Windows Enabler Tıklayın ! 64 bit sistem kullananlar için gerekli, 32bit kullananlar indirmeyebilir.

YAPILACAK İŞLEMLER

Tüm işlemleri sırasıyla yapmalısınız. Program 32&64 bit sürümlerinde farklı çalışma sağlıyor, ona göre işlemlere devam edeceksiniz. Gerekli açıklamalar aşağıda mevcuttur.

1-B2CTools'u kurun

2-KDZ_FW_UPD_EN.7z 'i unpack edin ve msxml.msi'i kurun

3-Açılan klasörden mfc42.dll'i silin (]64bit işletim sistemlerinde sorun çıkartıyor. 32bit sisteminiz varsa silmenize gerek yok.)

4-Windows Enabler'ı unpack edin.

5-Telefonunuzun pilini çıkarın ve soldaki ses açma tuşuna basarak USB'ye takın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. (Telefon Software Update modunda açılacaktır.)

6-Aygıt Yöneticisini açın ve Modemler altında "LGE Mobile USB Modem" i deaktive edin.

7-KDZ_FW_UPD.exe'yi admin olarak çalıştırın.

8-Windows Enabler.exe 'yi admin olarak çalıştırın.

9-Taskbar'da ikonunu göreceksiniz, bir kere tıklayın ve ON oldugunu görün.

10-Şimdi KDZ dosyasını seçeceğiz, o dosyayı seçtiğinizde ekran aşağıdaki ayarlarda kalsın.

11- Launch Software Update'ye tıklayın.

İşlem bitene kadar bilgisayara ellemeyin, bilgisayarınızın hızına göre 5-10 dk arası sürebilir. İşlem bitince telefonun açılacaktır. Program hala update devam ediyor desede aldırmayın. Sol alt köşeden Exit'e basın usb kablosunu çıkartın. Yeni Rom'unuz hayırlı olsun.

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynscn1903 -- 4 Ağustos 2011; 13:50:03 >

2012 Mesaj
3 Ağustos 2011; 16:02:10 

inşallah bi aksilik çıkmazsa bu haftasonu alacağım optimus black'i. o zaman eğer ihtiyaç olursa bu işlemi yaparım ben de. teşekkürler arkadaşım eline sağlık.

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 9:08:50 

Sana faydalı olabildiysem ne mutlu bana..

2012 Mesaj
4 Ağustos 2011; 9:45:52 

henüz bana değil ama diğer optimus black sahiplerine yardımcı olmuşsundur sanırım :)

48 Mesaj
4 Ağustos 2011; 11:35:37 

link sizlere ömür...

Eve Online - KARACABEY // Samsung Galaxy S4 // War Thunder - Kara_Kurt

1928 Mesaj
4 Ağustos 2011; 11:44:03 

Başka bir yöntem. Videolusundan.

Tüm program ve dosyalar aynı. Yöntem de çok benziyor.
İki farklı nokta var.
-Pil çıkarma yok. Sadece pili bir kere çıkarıp tekrar yerine takma var.
-"Launch software uptade" tuşuna basmak yerine "Read phone information" dan sonra çıkan pencerede "Upgrade Start" tuşuna basarak yükleme başlatılıyor. Biraz ilerledikten sonra videoda da göründüğü gibi bir pencere çıkıyor. "Differrent" ve "Turkish" seçiliyor.
Bunun dışındakiler aynı.

Konuyu açan arkadaş bu yöntemi de eklerse iyi olur. Zira resmi siteden güncelleme yapanlar konuda verilen yükleme yöntemini kullanamazlar artık.
http://www.youtube.com/watch?v=VrQa8KKhkF4

2491 Mesaj
4 Ağustos 2011; 13:08:15 

Ellerine sağlık.

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 13:49:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Night3NGEL

link sizlere ömür...

Link tazelendi dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynscn1903 -- 4 Ağustos 2011; 13:50:31 >

2260 Mesaj
4 Ağustos 2011; 14:29:37 

Çok güzel olmuş ellerine sağlık arkadaşlar için çok yardımcı olacak :)

Obscure Disorder | This World Eating Me Inside Life has betrayed me once again, I accept that some things will never change... Do you wonder why I prefer to be alone? Have I really lost control?.... | Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ

48 Mesaj
4 Ağustos 2011; 14:36:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ynscn1903

Link tazelendi dostum.

Emeğine sağlık...

Eve Online - KARACABEY // Samsung Galaxy S4 // War Thunder - Kara_Kurt

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:18:01 

Rica ederim arkadaslar, nasıl bari işe yarıyormu ?

180 Mesaj
4 Ağustos 2011; 16:41:02 

dostum ben B2Ctool programını yüklerken şu resimdeki uyarıyı alıyorum yüklenmiyor, niyedir bi bilgin var mı?
yaptıklarım: indirilecekleri indirdim. B2C tool u (telefon bilgisayara bağlı değilken) çalıştırdım.
bi süre yüklenir gibi oldu. sonra bu pencere açıldı.

0

Ekteki dosya (1)

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 16:55:09 

quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

dostum ben B2Ctool programını yüklerken şu resimdeki uyarıyı alıyorum yüklenmiyor, niyedir bi bilgin var mı?
yaptıklarım: indirilecekleri indirdim. B2C tool u (telefon bilgisayara bağlı değilken) çalıştırdım.
bi süre yüklenir gibi oldu. sonra bu pencere açıldı.

0

dostum öncelikle bataryayı çıkarttın mı sorayımda ? zaten şu konumda yükleme aşamasındasın.. aygıt yöneticisinden lg modem devre dışı bırakıp tekrar denemeni tavsiye ederim ! aksi bir durum olursa tekrardan yorum at yardımcı olmaya çalışırım...

180 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:02:23 

quote:

dostum öncelikle bataryayı çıkarttın mı sorayımda ? zaten şu konumda yükleme aşamasındasın.. aygıt yöneticisinden lg modem devre dışı bırakıp tekrar denemeni tavsiye ederim ! aksi bir durum olursa tekrardan yorum at yardımcı olmaya çalışırım...

hayır ben telefonu bilgisayara bağlamadım bile. çünkü 5. aşamada pili ıkarıp ses açma tuşuna basarak usb'ye bağlayın diyordu. önceden mi bağlamam mı gerekiyordu?

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:12:30 

driverlerini yükledin mi yani kablonu taktığında pc görüyormu senin cihazını ?

180 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:14:57 

quote:

driverlerini yükledin mi yani kablonu taktığında pc görüyormu senin cihazını ?

lg pc suite 4 yüklü. ama fazla kullanmadım onu.

2155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:29:11 

yanı normalde telefonunu pc ye bagladıgında pc telefonunu tanıyor ise sorun çıkartmaması lazım...

zaten o açmış oldugun lg nın kendı yazılımı yanı yazılım guncellemede yapılacak olan yazılım programı,

guncellemeyı oradan alıcak sen dosyalarını tamamladıysan... ılk işlemleri yaptıktan bir kaç sanıye sonra dırek cıkıyorsun zaten.. sen telefonunu cıkart usb den tekrardan tak bakalım

2341 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:34:11 

vay be, güzel anlatım olmuş eline sağlık

''Korkma, dünyada her zaman inanılacak sağlam şeyler bulunur.''

1928 Mesaj
4 Ağustos 2011; 20:10:18 

quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

hayır ben telefonu bilgisayara bağlamadım bile. çünkü 5. aşamada pili ıkarıp ses açma tuşuna basarak usb'ye bağlayın diyordu. önceden mi bağlamam mı gerekiyordu?

Pili çıkarıp ses açma tuşuna basarak bağladığında telefonu görmüyorsa benim 5-6 post önce bahsettiğim yöntemi denemelisin.

Orada birşeylerden bahsettim. Bazı durumlarda pil takılı değilken pc telefonu görmez. Bu nedenle o bahsettiğim alternatif yöntemi kullanmalısın.
Yani, pili çıkarmadan ses açma tuşuna basarak telefonu bağlanması.

2155 Mesaj
8 Ağustos 2011; 11:44:21 

Sorun devam ediyorsa yardım edelim ? @yunusilk

863 Mesaj
13 Ağustos 2011; 12:39:14 

sistemin win 7 daha önce v10b europe romunu yüklemiştim ama dün okadar denememe rağmen v10e yi yükleyemedim

1928 Mesaj
13 Ağustos 2011; 13:27:46 

quote:

Orijinalden alıntı: nod35

sistemin win 7 daha önce v10b europe romunu yüklemiştim ama dün okadar denememe rağmen v10e yi yükleyemedim

v10e yi yükleme zaten. Root olmak biraz teferruatlı.

863 Mesaj
13 Ağustos 2011; 16:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

v10e yi yükleme zaten. Root olmak biraz teferruatlı.

v10 e yi yüklemek için root olmak mı gerekiyor...

1928 Mesaj
13 Ağustos 2011; 17:10:19 

quote:

v10 e yi yüklemek için root olmak mı gerekiyor...

Hayır v10e yi yükledikten sonra root olmak kolay değil demek istedim.

863 Mesaj
13 Ağustos 2011; 22:18:37 

quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

Hayır v10e yi yükledikten sonra root olmak kolay değil demek istedim.

saol hocam önemli bir bilgi...su türkçe karakter canımı sıkıyor o yüzden arastırıyorum

2155 Mesaj
14 Ağustos 2011; 0:00:04 

quote:

saol hocam önemli bir bilgi...su türkçe karakter canımı sıkıyor o yüzden arastırıyorum

Paylaştığım rom'da türkçe karakterlere tam destek var hocam senin ne gibi bi sıkıntın var ?

506 Mesaj
14 Ağustos 2011; 14:19:05 

Kardes simdi rom yukleyince teldeki yuklu programlar ayarlar fln gider 0 km olurmu yoksa mevcut duzenin ustune yenilerimi eklenir?

Birde su v10b fln nedir gereklimi sizce yuklesek ne degisir iyi olurmu hizlanma fln ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir yorumun daha sonuna geldik, ben John Ross, bana katıldığınız için teşekkür ederim.

Nick Mağduru

506 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:32:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

Kardes simdi rom yukleyince teldeki yuklu programlar ayarlar fln gider 0 km olurmu yoksa mevcut duzenin ustune yenilerimi eklenir?

Birde su v10b fln nedir gereklimi sizce yuklesek ne degisir iyi olurmu hizlanma fln ?

Bende v10b orjinalinde yukluymus zaten :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir yorumun daha sonuna geldik, ben John Ross, bana katıldığınız için teşekkür ederim.

Nick Mağduru

863 Mesaj
14 Ağustos 2011; 17:58:32 

quote:

Paylaştığım rom'da türkçe karakterlere tam destek var hocam senin ne gibi bi sıkıntın var ?

hocam bu romda sana gelen tüm harfler geliyormu... ğ,ş,ç gibi....

2155 Mesaj
15 Ağustos 2011; 9:42:21 

quote:

hocam bu romda sana gelen tüm harfler geliyormu... ğ,ş,ç gibi....

Evet ğ,ş,ç,ı bu harfler geliyor.. Eğer sende gelmediyse tekrar rom at düzelir.

863 Mesaj
15 Ağustos 2011; 9:45:07 

@ynscn1903 hocam bu aksam tekrar rom atmaya calısayım...bilgilendiririm...cok saol

2155 Mesaj
15 Ağustos 2011; 11:24:42 

quote:

@ynscn1903 hocam bu aksam tekrar rom atmaya calısayım...bilgilendiririm...cok saol

Rica ederim ne demek senin işin hallolsun yeter

863 Mesaj
15 Ağustos 2011; 18:46:02 

hocam ne yaptıysam bir türlü rom yükleyemedim.farklı 2 bilgisayarda denememe rağmen KDZ_FW_UPD.exe launch dedıkten sonra bir müddet sonra kendiliğinden kapanıyor...

2155 Mesaj
16 Ağustos 2011; 0:06:13 

quote:

hocam ne yaptıysam bir türlü rom yükleyemedim.farklı 2 bilgisayarda denememe rağmen KDZ_FW_UPD.exe launch dedıkten sonra bir müddet sonra kendiliğinden kapanıyor...

Denediğin bilgisayarların işletim sistemi nedir ?

863 Mesaj
16 Ağustos 2011; 0:45:05 

maalesef win 7..sanırım en iyi xp de oluyor rom yükleme

2155 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:24:44 

quote:

maalesef win 7..sanırım en iyi xp de oluyor rom yükleme

Kaç bit peki ? 64 bit ise desteklemiyo olabilir programı, Yönetici olarak çalıştır yaptınızmı ?

863 Mesaj
16 Ağustos 2011; 12:52:59 

quote:

Kaç bit peki ? 64 bit ise desteklemiyo olabilir programı, Yönetici olarak çalıştır yaptınızmı ?

hocam bilgisayarıma sağ tıklayıp ozellıkler dediğimde 32 bit işletim sistemi diyor.ilk rom yüklediğimde 42 li dosyayı silmediğimde sorun olmustu sonra silmişte yüklemiştim..birde bu aralar LG B2CTool u ilk çalıstırdıgımda bakım var gıbı uyarı verıyor birkaç tıklamadan sonra duzgun acılıyor..ikinci rom atarken acronisle sistem geri yükleme yapmıstım rom atarken hata verince arastırma yapmıstım net frame work ve c++ vs gibi seylerın guncellemesını almamıstım bu sorun yaratıomus ama sonradan yukledıgımdede sorun cıkardı anlamadım:)

2155 Mesaj
16 Ağustos 2011; 13:07:47 

quote:

hocam bilgisayarıma sağ tıklayıp ozellıkler dediğimde 32 bit işletim sistemi diyor.ilk rom yüklediğimde 42 li dosyayı silmediğimde sorun olmustu sonra silmişte yüklemiştim..birde bu aralar LG B2CTool u ilk çalıstırdıgımda bakım var gıbı uyarı verıyor birkaç tıklamadan sonra duzgun acılıyor..ikinci rom atarken acronisle sistem geri yükleme yapmıstım rom atarken hata verince arastırma yapmıstım net frame work ve c++ vs gibi seylerın guncellemesını almamıstım bu sorun yaratıomus ama sonradan yukledıgımdede sorun cıkardı anlamadım:)

Allah allah baya karşıkmış demekki senin c++'ya kadar gittiyse kesin sistemsel bir olay.. Peki su an hallettinmi hocam ?

863 Mesaj
16 Ağustos 2011; 13:30:14 

quote:

Allah allah baya karşıkmış demekki senin c++'ya kadar gittiyse kesin sistemsel bir olay.. Peki su an hallettinmi hocam ?

maalesef hocam yapamadım türkçe karakter sorununa devam....böle takılcaz bir süre...yardımların için cok tesekkurler

2155 Mesaj
16 Ağustos 2011; 13:42:44 

quote:

maalesef hocam yapamadım türkçe karakter sorununa devam....böle takılcaz bir süre...yardımların için cok tesekkurler

Allah allah tam sorunu çözemedim, neyse hocam siz değişik bilgisayarlarda denemeye devam edin, rica ederim ne demek herzaman..

863 Mesaj
19 Ağustos 2011; 21:07:16 

bu linkteki farklı bir yöntemle de rom atabilirsiniz..diğer yöntemde ben gibi rom atarken sorun yaşayanlar uygulayabilir..ben v10 e yi yükledim ama bazı harflerde gene türkçe karakter sorunu yaşıyorum:) ha birde kamera sesini kısamıyoruz ama 4 tane ses mevcut herhangi birini secebiliyoruz..bilmiyorum diğer romlarda bölemiydi ama v10 e de böyle...

http://forum.xda-develo...p=14570674&postcount=21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nod35 -- 19 Ağustos 2011; 21:09:42 >

2155 Mesaj
21 Ağustos 2011; 13:56:11 

quote:

bu linkteki farklı bir yöntemle de rom atabilirsiniz..diğer yöntemde ben gibi rom atarken sorun yaşayanlar uygulayabilir..ben v10 e yi yükledim ama bazı harflerde gene türkçe karakter sorunu yaşıyorum:) ha birde kamera sesini kısamıyoruz ama 4 tane ses mevcut herhangi birini secebiliyoruz..bilmiyorum diğer romlarda bölemiydi ama v10 e de böyle...

http://forum.xda-develo...p=14570674&postcount=21

Attığım rom dahilinde kamera sesini - kapalı seçeneği - vardır..

2 Mesaj
4 Eylül 2011; 17:55:25 

merhaba, telefonun kullanma kılavuzunda, üretici tarafndan sağlanan dışında bir işletim sistemi kurar ve kullanırsanız telefonunuz garanti kapsamından çıkar ibaresi var. Bu yapılan işlemler garantiyi etkiliyor mu?

2155 Mesaj
5 Eylül 2011; 13:31:08 

quote:

Orijinalden alıntı: 0versteer

merhaba, telefonun kullanma kılavuzunda, üretici tarafndan sağlanan dışında bir işletim sistemi kurar ve kullanırsanız telefonunuz garanti kapsamından çıkar ibaresi var. Bu yapılan işlemler garantiyi etkiliyor mu?

Evet romu yüklerseniz garanti kapsamından çıkar fakat daha sonra orjinal rom'u yüklerseniz sorun olmaz.

135 Mesaj
6 Eylül 2011; 14:10:44 

Kdz dosyasını calıstırdıktan sonra romu secıyorum ve bır sure sonra kapanıyor yukleyemedım gıttı . Hata nerde olabılır win7 kullanıyorum. Baska bır rom yukleme yontemı varmıdır . Sorunum markete gıremıyorum beklenmedık bıcımde durdu uyarısını her seferınde alıyorum. Bi yerden sonra sıkıntı vermeye baslıyor . Yardımlarınızı beklıyorum. Tesekkurler

2155 Mesaj
8 Eylül 2011; 13:19:56 

quote:

Orijinalden alıntı: cengo25

Kdz dosyasını calıstırdıktan sonra romu secıyorum ve bır sure sonra kapanıyor yukleyemedım gıttı . Hata nerde olabılır win7 kullanıyorum. Baska bır rom yukleme yontemı varmıdır . Sorunum markete gıremıyorum beklenmedık bıcımde durdu uyarısını her seferınde alıyorum. Bi yerden sonra sıkıntı vermeye baslıyor . Yardımlarınızı beklıyorum. Tesekkurler

wın 7 de sorun cıkartabılıyor bazen, xp de deneme ımkanı varsa xp de denesın yok ise direk lg nin sitesinden güncelleme yapın.

135 Mesaj
12 Eylül 2011; 1:20:47 

Win 7 de kesınlıkle sorun cıkarttı Xp yuklu bılgısayar ıle denedım sonuc olumluydu.

2155 Mesaj
12 Eylül 2011; 13:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: cengo25

Win 7 de kesınlıkle sorun cıkarttı Xp yuklu bılgısayar ıle denedım sonuc olumluydu.

W7 su an bazı driverları tamamlanmış değil, xp öyle değil ama hepsine uyunlu. Sorun bundan kaynaklanıyordur

123 Mesaj
30 Eylül 2011; 6:58:08 

Biraz konu dışı olucak ama telefon almayı düşünüyorum genelde bu root rom olayları konuşuluyor ve yazıları okudum rom root da garanti dışı kalma olduğunu gördüm. rom veya root neyse yapmadan bu tarz telefonları kullansak verim olayı çokmu düşük oluyor bilgilendirirseniz sevinirim:)

2155 Mesaj
30 Eylül 2011; 17:27:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Keniks

Biraz konu dışı olucak ama telefon almayı düşünüyorum genelde bu root rom olayları konuşuluyor ve yazıları okudum rom root da garanti dışı kalma olduğunu gördüm. rom veya root neyse yapmadan bu tarz telefonları kullansak verim olayı çokmu düşük oluyor bilgilendirirseniz sevinirim:)

Rom olayı sadece optimus black'n açılışında ve kapalışındaki trial'ler ile ilgili bişey yani onları yoketmek için rom yüklüyoruz.. Tekrar orjinal olan rom'a dönebilirsiniz o yüzden garanti kapsamından cıkmaz..

123 Mesaj
30 Eylül 2011; 21:17:52 

quote:

Orijinalden alıntı: y n s c n

Rom olayı sadece optimus black'n açılışında ve kapalışındaki trial'ler ile ilgili bişey yani onları yoketmek için rom yüklüyoruz.. Tekrar orjinal olan rom'a dönebilirsiniz o yüzden garanti kapsamından cıkmaz..

Teşekkür ederim dostum :)

31 Mesaj
3 Ekim 2011; 2:20:32 

v10c nin türkiye kdz dosyasını bulup bu yöntemle yükledim harbiden kolaymış tşkkrler

2155 Mesaj
3 Ekim 2011; 9:59:46 

İşe yaradıysa ne mutlu.

4 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:11:32 

Arkadaşlar telefona güncelleme yapıordum lg uptader ile %15 e gelince S/W Upgrade die çıkıor naptıysam düzelmedi yardım edin lütfen.

2155 Mesaj
4 Ekim 2011; 10:48:31 

quote:

Orijinalden alıntı: emre3300

Arkadaşlar telefona güncelleme yapıordum lg uptader ile %15 e gelince S/W Upgrade die çıkıor naptıysam düzelmedi yardım edin lütfen.

Sorunu biraz daha açarmısınız size yardımcı olmam için tam olarak anlamam gerek.

4 Mesaj
4 Ekim 2011; 18:16:10