Şimdi Ara

### Parasoley Süs Değildir !! ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
3
Favori
32.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Evet sırf güzel duruyor , kişiyi daha prof gösteriyor diye bu forumda parasoley tavsiyesi isteyen gördüm.Ne işe yaradığını bilmeden bir ekipman neden kullanılırki.Biri sorsa ne işe yarıyor diye yaprak efekti veriyor diyecek herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erol Dikmen

mesela ben leica almam o kadar pahalı zaten,bir de kompak cihazlar gibi görünüyorlar,ne kadar iyi olursa olsun,çok ucuza verseler bile gidip leica almam mesela,onun gibi

Bende Ferrari almam mesela, yere çok yakın; tümseklerde sıkıntı oluyor..
  • Kaşınıyorum.

Umarım alınmazsınız. Bence o arkadaş çevresinden hemen uzaklaşın. Fotoğraf makinesinin heybetli durması hiç bir anlam ifade etmez. Leica M9 ufacık tefecik içi dolu turşucuk mübarek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 9 Ağustos 2011; 23:25:42 >

• Parasoleye yağmurluk diyenini gördüm; neyi tartışıyoruz?
  • öyle diyorsunuz da her insan ister kendi cihazının daha iyi görünmesini mesela ben 600d aldım 18-55 ile,18-135 olsa daha iyiydi,neden çünkü 55mm bazı yerlerde yetmiyor,daha uzağı çekmek istiyorum ve bunun üzerine daha 55mm ile çok küçük görünüyor

yaprak parasoley çok daha iyi bence cihaza daha iyi bir görünüm veriyor nikonların hemen hepsinde görüyorum çok daha havalı görünüyorlar

mesela ben leica almam o kadar pahalı zaten,bir de kompak cihazlar gibi görünüyorlar,ne kadar iyi olursa olsun,çok ucuza verseler bile gidip leica almam mesela,onun gibi
  • @Erol Dikmen

Sizin yazdıklarınız anlayabilmek için ayrı bir çevirmen tutmak lazım ciddi anlamda.Bu yüzden cevap yazamıyorum
  • Kameranın sadece görünüşüne takılan adam Leica'ya dil uzatıyor, şaşılmamalı 18-55 üstüne 70-200 parasoleyi takıp profesyönel görünmek önemli olan
  • quote:

para kazanmak için insanların sizin cihazınızı büyük görmesi lazım çektiğiniz fotoğraf kusura bakmayın da kimsenin umurunda olmuyor pek

E ben bu işten ekmek yiyorum gövde büyük görünüyo diye mi iş alıyorum?

Daha yeni başladığınızı kendiniz söylemişsiniz bari fikir sahibi olun da ondan sonra ver yansın edin ortalığa... Bi de hangi ekipmanın ne işe yaradığını öğrenin, ona göre kullanın derim...
  • quote:

benim elimde olsa 1100d daha kötü bir makine olmasına karşı 600d den daha iri görünse kesinlikle gider onu alırdım

E tartışmaya gerek yok o zaman, konu kapanmıştır benim için. Siz kameranızı fotoğraf için kullanmıyorsunuz. Boş kasa bi Hasselblad bulalım size takın boyununuza gezinin...

Bu da varan 2

quote:

leica yı gören oyuncak der hiç lafını bile yapmaz

Bu arada denememe gerek yok, allaha şükür işlerim iyi bu aralar kimse ekipmana bakmıyor bile...
  • Gereksiz yere arkadaşa yüklenmişsiniz. Sonuçta arkadaş kendi fikirlerini söylüyor.Nokta kullanmadığı içinde anlatımı biraz karşık olmuş. O öyle düşünüyorsa öyle olsun. Herkesin fikri kendine. Kimi büyük sever kimi küçük sever.
  • Hocam o bahsettiğinz ekipmanlar prof ürünler olabilir ama o ürünleri evde kendinizde yapabilirsiniz.Ayrıca benim vurgulamak istediğim makinenin boyutunun hiçbir önemi olmadığıdır.Önemli olan sonuçtur.

Makinesi büyük diye bir fotoğrafçıyla çalışmak isteyen birinede gülerim yani.
  • Hocam başka insanların ne düşündüğü çokta önemli değil.Siz diyorsunuzki büyük objekitf ve yaprak parasoley insanı daha prof gösteriyor.Bizde bunun böyle olmadığını ve bu mantığın çok saçma olduğunu söylüyoruz.Her insanı düzeltemezsin ancak sizin gibi elinde DSLR olan bir insan bari böyle düşünmesin.Fotoğrafçılıktan anlamayan insanlara büyük aletler ilginç gelebilir ancak elinde DSLR taşıyanlar bunun böyle olmadığını anlasın diye açtım ben bu konuyu
  • Ekipmandan çok fotoğraflarla etkilemeyi isterim ben, çok saçma hala mantığınız... Pancake objektif taksak demek yerin dibine gircez
  • Biz bildiğim yoldan çok memnunuz , teşekkür ederiz.Umarım sizde büyük objekitf ve yaprak parasoley alarak prof dünyaya adım atarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erol Dikmen
    siz benimle dalga geçtiğini sanarak ancak kendinizi kandırırsınız bırakın herkes bildiği gibi yapsın iyi günler dilerim

Allah da seni güldürsün. Vallahi neşemi yerine getirdin güzelce. Bir gün soba borusundan bozma parasoleylerle filan gezen birini görürsek artık bir yanına gelir selam veririz.

Biz de iyi günler dileriz.
  •  ### Parasoley Süs Değildir !! ###

Üstad yeterince profesyonel değil demekki?..

Hem sokakta ve özellikle parkta gezerken çevredeki insanlar kimbilir nasılda küçümsüyordur onu?

"Vah zavallı amatör! Ufacık makinesi, çay bardağı kadar lensi var! Yazık bee!"

Oysa soba borusu objektif taşısaydı herkes onun önünde eğilecek, hatunlar ayaklarına kapanacak, toplum içinde yeni bir fenomen olacaktı.

Naptın üstadım, naptın sen?..
  • Evet konu çok karıştı.Ancak umarım birileri ne anlatmak istediğimizi anlamıştır
  • benim parasoley cok cirkin bence sokakta cok dikkat cekiyor...

nikon 24 70 kullaniyorum durum bu:

• Büyük boy cihaz kullanmayı aşağılayan bir grup insan gördüm. Ama bu asagilamalarin bir düğün fotoğrafı yada bir düğün videosu çekmeye gittiğinizde sizi davetli sandiklarinda ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksınız. Elinizde küçük bir Sony video camcorder ile pekala düğün videosu çekebilirsiniz ama bu durumda siz en fazla damadın arkadaşı olabilirsiniz. Emin olun omuzunda 3 kiloluk Panasonic kaydedici taşıyan adamda biliyor el kamerası ile çekmeyi ama bu ticari bir iş olunca iş değişir. Ordaki vatandaş o zaman anlar kameraman var. Fotoğrafci iiçinde değişen bişi yok. Ticari düşünüyorsanız ve fotoğrafçı olduğunuzu ispat için bunu belli etmelisiniz. Buda göze dokunan bir makine ve ekipman ile olur. Kompak makine ilede bu iş yapılabilir. Yeterki hızlı olsun yeterki isosu elverişli olsun. Ama o zaman düğünde üstümüzden geçebilirler. Kalabalığın içinde bir davetli olursunuz. Fotoğrafçıddeğil. Ve oordaki hiçkimse sizin sanatinizi bilmez. Sadece ekipman büyükse kaliteli olursunuz. O yüzden dalga geçmeyin kimse ile. Bu arada benim ilk digital makinem kibrit kutusundan hallice idi. Şu anda 60d. Var bir ara compact Fujikkullandım. Büyüklük konusu şahsenbenim iiçin önemli değil sadece dalga geçilmesine kıl oldum okadar. Benim için en önemliunsur hız dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihertekin159 -- 18 Ocak 2015; 0:55:55 >

• Parasoley'in tam olarak ne işe yaradığını anlatan bir video.Süs amaçlı görülmemesi gereken bir aparat bence

Örnek Foto

Parasoley Üstte Takılı Değil , Altta Takılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 2 Ağustos 2011; 16:37:14 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.