MALİYE Mİ KAMU YÖNETİMİ Mİ ? ÇOK KARARSIZ KALDIM ARKADAŞLAR YARDIM !!!
12 Cevap1844 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ağustos 2011; 16:49:48 

Arkadaşlar kamu yönetimi ile maliye arasında kaldım. Sizce hangisini tercih edersem benim için daha yararlı olur ? Kamu da mı yoksa maliye demi okumak daha kolay ? Hangisinin iş olanakları daha fazla ? Parasal yönden hangi bölüm daha çok getiri getirir ?

2965 Mesaj
1 Ağustos 2011; 16:54:50 

Babam kamu yönetimi mezunu şu an vergi müfettişi, sanırım maliye okuyan birisi de vergi müfettişi olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1896 Mesaj
1 Ağustos 2011; 16:55:24 

Maliye

Fifa 14 / Pes 2013 / Uncharted 3 / Tekken Revolution

PSN:Yigitcen09

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 16:59:21 

Birde şöyle bir durum var benim sıralamam 96 bin eskişehir osmangazi 99 bin yani şu ana göre oraya girebiliyorum. Ancak giremeyebilrim de tabi ondan sonra gelen yerlerde bursa ve kayseri ben eskişehirde okumak istiyorum anadolu üniversitesi 2. öğretimde 138 bin sıralaması yani kesin girerim oraya anadolu nun normal öğretimi ise 85 bin ikinci öğretim ile normal arasında bir eğitim farkı olur mu yoksa bursa ya veya kayseriye mi gidiyim ?

2745 Mesaj
1 Ağustos 2011; 17:00:26 

Maliye tabi ki. Kamu okursan hiçbir şey olamazsın. Her bölümden biraz biraz veriyorlar ortaya karışık

2. öğretimde pek fark olmaz ancak 1.500-2000 lira civarı harç var onu da göz önünde bulundur Hem şehir dışı hem de i.ö baya para ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mjollnir -- 1 Ağustos 2011; 17:01:57 >

2429 Mesaj
1 Ağustos 2011; 17:08:54 

hıç bırının hıç bır farkı yok. ıster ıktısat oku ıster ışletme ıster kamu ıster malıye. hepsı aynı sınavlara gırıyorlar. bırının olduğunu dığerıde oluyor. kısaca IIBF mezunu oluyorsun. bölümün pek bır önemı yok

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 17:10:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

hıç bırının hıç bır farkı yok. ıster ıktısat oku ıster ışletme ıster kamu ıster malıye. hepsı aynı sınavlara gırıyorlar. bırının olduğunu dığerıde oluyor. kısaca IIBF mezunu oluyorsun. bölümün pek bır önemı yok

ama kendi bölümünde uzmanlaşma diye bir şey yok mu maliye ile kamu arasında bir fark olmalı

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 17:15:18 

up

2429 Mesaj
1 Ağustos 2011; 17:17:13 

quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.

quote:

ama kendi bölümünde uzmanlaşma diye bir şey yok mu maliye ile kamu arasında bir fark olmalı

eğer akademık bır karıyer düşünüyorsan o zaman farkı ortaya çıkar. ama mezun olduktan sonra meslekı hayat dıyorsan hepsı her bırının mesleğını tercıh edebılıyor. kpss. şımdı gram ınsan yönetımı almamış ıktısatçılar ışletmecıler malıyecıler çeko'cular bıle kaymakam olabılıyor kpss ıle düşün. ondan eğer IIBF den bır bölüm seçmeyı düşünüyorsan bır farkı yok. ünıversıtenı ıyı seçmeye bak tek dıyebıleceğım.

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 17:19:33 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.

quote:

eğer akademık bır karıyer düşünüyorsan o zaman farkı ortaya çıkar. ama mezun olduktan sonra meslekı hayat dıyorsan hepsı her bırının mesleğını tercıh edebılıyor. kpss. şımdı gram ınsan yönetımı almamış ıktısatçılar ışletmecıler malıyecıler çeko'cular bıle kaymakam olabılıyor kpss ıle düşün. ondan eğer IIBF den bır bölüm seçmeyı düşünüyorsan bır farkı yok. ünıversıtenı ıyı seçmeye bak tek dıyebıleceğım.

gazi kamu yönetimi mi dersin eskişehir osmangazi maliye mi ?

2429 Mesaj
1 Ağustos 2011; 17:22:10 

gazı gazı. gazıye puanın tutuyorsa her türlü gıt derım. hatta eğer ankara mülkıye'de bır IIBF bölümü tutuyorsa çeko da olsa fark etmez kesınlıkle oraya gıt derım. Mülkıye bu ülkenın lokomotıf fakültesıdır bu bölümlerde. Kürsüsü çok ıyıdır.

mezun olduktan sonra gıreceğın kpss sınavlarında ve bakanlık mülakatlarında hangı bölümde mezun olduğuna değıl sana bakarlar ve alt başlıklarına bakarlar mezun olduğun fakülte gıbı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Error 404 -- 1 Ağustos 2011; 17:23:02 >

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 17:24:36 

quote:

gazı gazı. gazıye puanın tutuyorsa her türlü gıt derım. hatta eğer ankara mülkıye'de bır IIBF bölümü tutuyorsa çeko da olsa fark etmez kesınlıkle oraya gıt derım. Mülkıye bu ülkenın lokomotıf fakültesıdır bu bölümlerde. Kürsüsü çok ıyıdır.

mezun olduktan sonra gıreceğın kpss sınavlarında ve bakanlık mülakatlarında hangı bölümde mezun olduğuna değıl sana bakarlar ve alt başlıklarına bakarlar mezun olduğun fakülte gıbı.

gazi kamuya puanım yetiyor ama Ankara imkansız gibi bir şey =) Yardımlarınız için tşk.

2429 Mesaj
1 Ağustos 2011; 17:25:04 

kolay gelsın

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » MALİYE Mİ KAMU YÖNETİMİ Mİ ? ÇOK KARARSIZ KALDIM ARKADAŞLAR YARDIM !!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250