Şimdi Ara

HTC Desire HD 1600 lük Batarya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepimizinde bildiği gibi Desire HD kullananların büyük derdi bataryanın çabuk bitmesi. Bende bu durumdan rahatsızım. Her gece yatmadan cihazı sarja takmak zorunda kalıyorum. Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları, ekran parlaklığını, mobil net, wlan ve ekran döndürme sensörünü kullanmadığım zamanlarda kapatıyorum. Ama yine de yetmiyor. Tavsiye edebileceğiniz batarya ve alabileceğim bir yer varsa yazarsanız sevinirim.

• http://forum.donanimhaber.com/m_50893122/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50950099 senin telin için var mıdır bakmadım ama incele istersen oradaki sayfayı
  • Türkiyeden alabileceğim bi yer olursa sevinirim. Yabancılara güvenemiyorum pek
  • androidtelefonları.com adresinde olması lazım hocam yanlış hatırlamıyorsam
  • Mugen power ın 1500mAh lik pilinin 80-90 dolar olduğu bir durumda 5-10 dolarlık 1600-1800mAh lik pillerden gerçekten verim alınabileceğini sanmıyorum. Yabancı forumlarda bırakın daha yüksek kapasiteyi orjinal pilden daha verimsiz olduklarına dair yorumlar okumuştum. Gerçekten bu ucuz pilleri kullanıpta yüksek verim alan varsa bende öğrenmek istiyorum. Hatta yanılmak istiyorum.
  • Mugen powerın 1500mAh'lık pili 1 saat 22 dakika fark ediyor... 49 dolar vermeye bence değmez. o ucuz 1800 mAh dedikleri pillere de hiç güvenmiyorum.... denemedim ama eminimki standart pilden daha az verim verir. kullanan arkadaşlar varsa buraya deneyimlerini yazarlarsa bizde bilgi sahibi oluruz.
  • Mugen Power ın fiyatlarını şimdi tekrar kontrol ettim. Sanırım fiyatları düşürmüşler. Çünkü en son baktığımda 1300mAh lik pil 45-49 dolar civarındayken 1500mAh likleri 80-90 dolar civarındaydı.
    Kaliteli pil arıyorsanız alternatif olarak CameronSino, Momax, Seidio markalı pilleri deneyebilirsiniz. Bu marka pillerin özelliği abartısız gerçek kapasitelerle satış yapıyor olmalarıdır. İçlerinde en uygun ve ulaşılması en kolay piller Momax ındır. Kalite sıralaması yapacak olursam Seidio, CameronSino ve Momax derim. Ancak Seidio da Mugen Power gibi oldukça pahalı ve temini zor ürünlerdendir.
    Batarya tercihinde sadece kapasiteyi değil uzun kullanım ömürlerini de dikkate almanız gerekir. 3-4 ay sonra işe yaramaz hale gelen bataryaların telefonunuza zarar vermeyeceğini de kimse garanti edemez.
    Daha önce telefonuma ucuz pillerden birini ilk taktığımda telefonum açılmadı ve orjinal batarya yı takmama rağmen telefonumu çalıştıramamıştım. Sonrasında telefonumun içini açıp içinde anakarta takılı pile benzer devreyi ayırıp taktığımda telefonum çalışmaya başlamıştı.

• htcturkiye.org 1600 lük batarya 42.75 TL sizce almaya değer mi ?
  • ben daha iyi çözüm olarak gördüğüm powerskin alacağım. batarya çıkar tak, pek mantıklı değil bu telefon için. zaten arka kapak bozulmak içn yer arıyorken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

ben daha iyi çözüm olarak gördüğüm powerskin alacağım. batarya çıkar tak, pek mantıklı değil bu telefon için. zaten arka kapak bozulmak içn yer arıyorken.

İnternette bolca satılan pil kapaklarını görünce kırılma vakarının da çok olduğu anlaşılıyor. Zaten bende ne zaman açmak zorunda olsam ter döküyorum.
    Powerskininde temini daha kolay oldu. Ayrıca ben harici batarya kullanıyorum. Telefonumun pilini değiştirmeden usb kablosuyla dışarda yaklaşık 3 kez şarj edebiliyorum. Bazen gün içinde bu harici pil bile yetmeyebiliyor.
    Sitelerde satılan 1600mAh lik pillerin hepsi aynı gibi. Sadece satıcıdan kaynaklanan fiyat farkları var. 20-30-40 hepsi aynı piller. Tamamının yurtdışı fiyatları 5 dolar civarı. Bu fiyattanda kaliteleri belli oluyor zaten.

• Peki ne tavsiye edersiniz ne yapıcaz
  • Bende bu konu icin girmistim buraya.. Ebaydeki Bataryalardan deneyenleriniz varmi? Musteriler genelde olumlu yorumlar yapmis bircogunda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurQarizma

Bende bu konu icin girmistim buraya.. Ebaydeki Bataryalardan deneyenleriniz varmi? Musteriler genelde olumlu yorumlar yapmis bircogunda..

Genelde ebay daki kullanıcılar teslim hızına ve ürünün sağlamlığına göre yorum yapıyorlar. Batarya için doğru karar verebilmek için uzun süre kullanmak gerekiyor. 3-4 ay sonra ucuz bataryaların veriminin düştüğünü biliyorum. Bir süre sonrada artık kullanılmaz hale geliyorlar.

Benim harici batarya çözümümü herkese tavsiye ederim. Piyasada bolca bu tip bataryalar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmypc

quote:

Bende bu konu icin girmistim buraya.. Ebaydeki Bataryalardan deneyenleriniz varmi? Musteriler genelde olumlu yorumlar yapmis bircogunda..

Genelde ebay daki kullanıcılar teslim hızına ve ürünün sağlamlığına göre yorum yapıyorlar. Batarya için doğru karar verebilmek için uzun süre kullanmak gerekiyor. 3-4 ay sonra ucuz bataryaların veriminin düştüğünü biliyorum. Bir süre sonrada artık kullanılmaz hale geliyorlar.

Benim harici batarya çözümümü herkese tavsiye ederim. Piyasada bolca bu tip bataryalar mevcut.

Dediginiz model bataryalara baktim. Yalniz tum markali bataryalar 1200-1250 MaH. Bu degerlerde Desire HD'nin orjinal bataryasiyla ayni. Dolayisiyla almanin bir faydasi olacagini dusunmuyorum.

bu telefona en az 1500'luk batarya gerekiyor. Fakat oylede markali bir batarya henuz bulamadim.

• quote:

Dediginiz model bataryalara baktim. Yalniz tum markali bataryalar 1200-1250 MaH. Bu degerlerde Desire HD'nin orjinal bataryasiyla ayni. Dolayisiyla almanin bir faydasi olacagini dusunmuyorum.

bu telefona en az 1500'luk batarya gerekiyor. Fakat oylede markali bir batarya henuz bulamadim.

Zaten markalı bataryalarda 1500mAh lik bulmanın zor olmasının nedeni bu incelikte yüksek kapasiteli batarya üretmenin zor olmasıdır. Markalı bataryaların geneli de gerçek kapasitelerini yazıyorlar. 1500mAh lik Mugen power var ancak o da 49 dolar gibi yurtdışı fiyata sahiptir. Bu ücrete kargo dahil değildir. Yukarıda ki yorumlarda bir kullanıcı da kazandırdığı sürenin fiyat farkına değmediğini söylemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmypc

quote:

Zaten markalı bataryalarda 1500mAh lik bulmanın zor olmasının nedeni bu incelikte yüksek kapasiteli batarya üretmenin zor olmasıdır. Markalı bataryaların geneli de gerçek kapasitelerini yazıyorlar. 1500mAh lik Mugen power var ancak o da 49 dolar gibi yurtdışı fiyata sahiptir. Bu ücrete kargo dahil değildir. Yukarıda ki yorumlarda bir kullanıcı da kazandırdığı sürenin fiyat farkına değmediğini söylemiştir.

Ayni bataryayi bende buldum.. Acikcasi firmayi cok ovuyorlar. Fakat 250 MAH fark icin okadarda paranin odenmesi bencede cok!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.