- x
Faturalıdan Faturasıza Geçiş
31 Cevap4919 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:42:09 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Faturalı hattan faturasız'a geçmek için bugün müşteri hizmetlerini aradım ancak ilk faturayı ödemesi 22'sinde kesiliyormuş 23'ünde ararsanız faturasız'a geçebilirsiniz dediler ancak diğer ay'a geçmez mi bu şekilde olursa bana tam bilgi verebilirmisiniz ?

109 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:46:21 

quote:

Orijinalden alıntı: sefa.yilmaz

Faturalı hattan faturasız'a geçmek için bugün müşteri hizmetlerini aradım ancak ilk faturayı ödemesi 22'sinde kesiliyormuş 23'ünde ararsanız faturasız'a geçebilirsiniz dediler ancak diğer ay'a geçmez mi bu şekilde olursa bana tam bilgi verebilirmisiniz ?

Yanlış bilgi vermişler hocam bende faturalıdan faturasıza geçiş yapmıştım.Müşteri temsilcisiyle görüştüm fatura kesim tarihinden 2 gün önce geçişi gerçekleştirmek üzere kayıt aldılar.Bir daha arayıp durumu aktarmanı öneririm.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Jean Reno

Yanlış bilgi vermişler hocam bende faturalıdan faturasıza geçiş yapmıştım.Müşteri temsilcisiyle görüştüm fatura kesim tarihinden 2 gün önce geçişi gerçekleştirmek üzere kayıt aldılar.Bir daha arayıp durumu aktarmanı öneririm.

Hocam ben 28 temmuzda faturalıya geçtim ancak bu bana çok geldi hocam ödeme olarak faturasız'a geçmek istiyorum dedim bana ilk ödemeyi yapmanız lazım 22'sinde kesiliyormuş oda benim aklıma 2.faturada başlamazmı bu şekilde olursa ?

109 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:52:35 

quote:

Hocam ben 28 temmuzda faturalıya geçtim ancak bu bana çok geldi hocam ödeme olarak faturasız'a geçmek istiyorum dedim bana ilk ödemeyi yapmanız lazım 22'sinde kesiliyormuş oda benim aklıma 2.faturada başlamazmı bu şekilde olursa ?

22sinde kesiliyor olabilir.Yalnız siz 23 ünde faturasıza geçmek için başvuru yaparsanız sizin paket yenilendiği için yeni bir fatura daha kesilecektir.Tekrar müşteri temsilcisiyle görüşüp teyit almanı öneririm.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:54:17 

quote:

22sinde kesiliyor olabilir.Yalnız siz 23 ünde faturasıza geçmek için başvuru yaparsanız sizin paket yenilendiği için yeni bir fatura daha kesilecektir.Tekrar müşteri temsilcisiyle görüşüp teyit almanı öneririm.

Hocam ben söyledim ancak bana 22'sine kadar beklememi istedi müşteri hizmetlerindeki bayan ?

109 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:59:16 

Garanti olması için tekrar aramanı öneriyorum bilgisiz bir müşteri temsilcisi olabilir.Arama biterken 2. fatura kesilirse ödemeyeceğini de söyle, en azından faturayı keserlerse elinde bir itiraz nedeni olabilir.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:00:25 

quote:

Garanti olması için tekrar aramanı öneriyorum bilgisiz bir müşteri temsilcisi olabilir.Arama biterken 2. fatura kesilirse ödemeyeceğini de söyle, en azından faturayı keserlerse elinde bir itiraz nedeni olabilir.

Tamam hocam en iyisi ben 10 ağustos gibi arama yapayım şimdi daha yeni geçiş yaptım diye bunlar böyle davranıyorda olabilirler

109 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:04:41 

quote:

Tamam hocam en iyisi ben 10 ağustos gibi arama yapayım şimdi daha yeni geçiş yaptım diye bunlar böyle davranıyorda olabilirler

22 sinde kesiliyorsa 20 sinde arayıp da direk geçişinizi talep edebilirsiniz.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:06:28 

quote:

22 sinde kesiliyorsa 20 sinde arayıp da direk geçişinizi talep edebilirsiniz.

Tamam hocam ben o zaman 15-20 ağustos gibi arama yapsam bi problem olmaz dimi yine derlerse bana 22'sinden sonra geçiş yapabilirsiniz diye bende 2.faturayı ödemem yoksa hattımı iptal ederim falan dersem olur mu ?

109 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:15:21 

quote:

Tamam hocam ben o zaman 15-20 ağustos gibi arama yapsam bi problem olmaz dimi yine derlerse bana 22'sinden sonra geçiş yapabilirsiniz diye bende 2.faturayı ödemem yoksa hattımı iptal ederim falan dersem olur mu ?

Aynen öyle hocam.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:17:32 

quote:

Aynen öyle hocam.

Çok teşekkürler hocam bunlar çok uyanık müşteri kaybetmemek için neler yapıyorlar demek
şikayetimvar sitesinede yazdımdı.

8168 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:18:20 

quote:

Şu söylediğin bilgi bazı şeyleri değiştiriyor ama aveada nasıl bilmiyorumda faturalıya 28 temmuzda geçtiğini söylemişsin daha 1 fatura dönemi olmadan senin tekrar faturasıza dönmene izin verilmemesi bu yüzden olabilir.1 ay mevzusu oluyor ödeme tipi değişikliklerinde.Görüştüğün kişi bu yüzden ilk faturanızın kesilmesini beklemeniz gerektiğini söylemiş olabilir.Tekrar arayıp detaylı bilgi alın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 31 Temmuz 2011; 19:18:57 >

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:43:55 

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

Şu söylediğin bilgi bazı şeyleri değiştiriyor ama aveada nasıl bilmiyorumda faturalıya 28 temmuzda geçtiğini söylemişsin daha 1 fatura dönemi olmadan senin tekrar faturasıza dönmene izin verilmemesi bu yüzden olabilir.1 ay mevzusu oluyor ödeme tipi değişikliklerinde.Görüştüğün kişi bu yüzden ilk faturanızın kesilmesini beklemeniz gerektiğini söylemiş olabilir.Tekrar arayıp detaylı bilgi alın bence.

Tamamda hocam ben ağustos 22'sinden sonra faturasız hatta geçiş yaparsam 2.ay faturayı yine kitlicekler bana yanlış mı anladım ?

8168 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:47:14 

quote:

Tamamda hocam ben ağustos 22'sinden sonra faturasız hatta geçiş yaparsam 2.ay faturayı yine kitlicekler bana yanlış mı anladım ?

Evette yapılacak birşey yok eğer mevzu dediğim şeyden kaynaklanıyorsa yani keşke siz daha önceden faturalıya geçmeseydiniz.Bu tip durumlarda 1 dönem dolmadan geri dönüş olmuyor diye biliyorum ben sizin mevzu bundan kaynaklı olabilir dedim sadece.Yani müşteri hizmetleri sizi kandırmamış sadece bu durumdan geçemediğiniz bilgisini paylaşmamış olabilir.Dediğiniz mevzu sizin önceden düşünmeniz gereken bir durumdu.

Şunu sorun bi tam fatura kesiminin olduğu an faturasıza otomatik geçme imkanı varmı diye sorabilirsiniz 2. fatura gelmeden.O imkanda yoksa 2. dönemin sonuna doğru geçersiniz faturasıza hiç yoktan dakika hakkınız boşa gitmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:48:58 

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

Evette yapılacak birşey yok eğer mevzu dediğim şeyden kaynaklanıyorsa yani keşke siz daha önceden faturalıya geçmeseydiniz.Bu tip durumlarda 1 dönem dolmadan geri dönüş olmuyor diye biliyorum ben sizin mevzu bundan kaynaklı olabilir dedim sadece.Yani müşteri hizmetleri sizi kandırmamış sadece bu durumdan geçemediğiniz bilgisini paylaşmamış olabilir.Dediğiniz mevzu sizin önceden düşünmeniz gereken bir durumdu.

Şunu sorun bi tam fatura kesiminin olduğu an faturasıza otomatik geçme imkanı varmı diye sorabilirsiniz 2. fatura gelmeden.O imkanda yoksa 2. dönemin sonuna doğru geçersiniz faturasıza hiç yoktan dakika hakkınız boşa gitmez.

İkinci dediğinizi yapacağım zaten hocam bende 22'sinde kesiliyor 10-15 ağustos gibi arayacağım hem dakikalar boşa gitmesin hemde otomatik olarak faturasız hattına geçmeyi soracağım ( sonuçta 1.ay faturasını ödeyeceğim ) tekrar neden 2.faturayı ödeyeyim ki :S

3490 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:50:17 

faturalar gün bazlı çıkacak bu 1. güzellik.
2- gidip Turkcell - Vodafone'a taşıyın, taşındıktan 1 gün sonra yine Avea'ya taşıyın, fatura derdinden kurtulun bu kadar sorun olacaksa.

1 ay dolmadan faturasıza geçemezsiniz.

DH Motorola Moto G Kullanicilari

DH müdavimi.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 19:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

faturalar gün bazlı çıkacak bu 1. güzellik.
2- gidip Turkcell - Vodafone'a taşıyın, taşındıktan 1 gün sonra yine Avea'ya taşıyın, fatura derdinden kurtulun bu kadar sorun olacaksa.

1 ay dolmadan faturasıza geçemezsiniz.

Taşıma işlemi yapmadan direk ben faturasız hatta geçiş yapamıyormuyum sonuçta fatura ödemesini yapacağım 1.ay'ın o şekilde olursa 2.ayıda ödemek zorunda olacağım ama.

326 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:10:05 

Ben bu avea faturasını nasıl ödeyeceğim hattımı yarın vodafoneye taşırsam eğer ( daha faturalıya geçeli 3 gün oldu ) bu konudada bilgi verebilirmisiniz ?

326 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:04:07 

22'sinde fatura'nın kesilmesi gerekiyormuş peki 22'sinden sonra faturasız'a geçiş yaparsam fatura borcu ödedikten sonra geçiş ücreti nedir kadar bilgisi olan varmı acaba ?

50 Mesaj
9 Ağustos 2011; 17:19:56 

var mı bir gelişme faturasıza geçtiniz mi nasıl bir cretlendirme oluyor ve faturayı nasıl hesaplıyorlar?

326 Mesaj
9 Ağustos 2011; 19:11:21 

quote:

Orijinalden alıntı: nivs

var mı bir gelişme faturasıza geçtiniz mi nasıl bir cretlendirme oluyor ve faturayı nasıl hesaplıyorlar?

Ağustos 22'sini bekliyorum hocam.

192 Mesaj
10 Ağustos 2011; 20:54:16 

faturalıdan faturasıza geçerken avea tarifesine göre 20tl veya 30tl ücret alıyormuş varmı bunun aslı ???

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene !!!

108 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:46:46 

AYNEN 22 Sİ AVEADA HESAP KESİMİ . SENİN İLK FATURAN OLDUĞU İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİ KONTÖRLÜYE ÇEVİRMEZ HATTINI EĞER İLK FATURAYI ÖDEDİYSEN YANİ 2. VE ÜSTÜ FATURAN İSE HEMEN ARA GEÇİR 22 SİNDEN SONRA 2. FATURA ÇIKACAKTIR SANA. 2 . FATURANDA KULLANDIĞIN GÜN KADAR VE KONTÖRLÜYE GEÇİŞ ÜCRETİ 6 TL YANSIYACAKTIR

MuBa Bir Avea Bayisidir :))

Sorunlarınız için mail atınız
muba.avea@gmail.com

108 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:48:19 

MOBİL ÖĞRENCİ HARBİ VE GENÇ AVEA DA 20 TL ALIYOR . DİĞER TARİFELERDE 6 TL ALIYOR . HATTINIZA 20 TL YÜKLENİYOR

muba.avea@gmail.com

108 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:50:43 

quote:

Ben bu avea faturasını nasıl ödeyeceğim hattımı yarın vodafoneye taşırsam eğer ( daha faturalıya geçeli 3 gün oldu ) bu konudada bilgi verebilirmisiniz ?

GEÇİŞ YAPILIR AVEA DA KULLANDIĞIN GÜN KADAR ÜCRET ÖDERSİN. MESELA 30 TL LİK Bİ TARİFEDESİN 5 GÜN KULLANDIN 30/5 + TELSİZ KULLANIM + KDV + ÖTV

muba.avea@gmail.com

326 Mesaj
11 Ağustos 2011; 17:11:06 

quote:

Orijinalden alıntı: MuBa60

GEÇİŞ YAPILIR AVEA DA KULLANDIĞIN GÜN KADAR ÜCRET ÖDERSİN. MESELA 30 TL LİK Bİ TARİFEDESİN 5 GÜN KULLANDIN 30/5 + TELSİZ KULLANIM + KDV + ÖTV

2. Faturayı nereye ödeyeceğim ( e-faturaya geçmiştim ) nasıl göreceğim faturayı yani anlamadım hocam.

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 1:26:14 

quote:

2. Faturayı nereye ödeyeceğim ( e-faturaya geçmiştim ) nasıl göreceğim faturayı yani anlamadım hocam.

ayın 22 sinde çıkacak faturan 1 inde sisteme yansır herhangi bir avea bayisine gidip öğrenebilirsin e fatura olarak ta gelir ama son gün gelir tarifene göre ödeme günü bireysel tarife ise 7 si kurum tarifesi ise 16 sı olacaktır ama ayın 1 in de avea bayilerinin sistemlerine yansır

muba.avea@gmail.com

192 Mesaj
12 Ağustos 2011; 12:59:39 

quote:

MOBİL ÖĞRENCİ HARBİ VE GENÇ AVEA DA 20 TL ALIYOR . DİĞER TARİFELERDE 6 TL ALIYOR . HATTINIZA 20 TL YÜKLENİYOR

hoca yani aveada faturalıdan mobil ögrenciye geçtik diyelim 20 tl alıyor diyorsun ya , o 20 tl yi hattımamı yüklüyor ondan dolayımı alıyor yani ???

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene !!!

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 13:24:13 

BAK HOCAM 20 TL Yİ TARİFEDEN DOLAYI ALIYOR .

HANİ SÖYLEDİMYA BAZI TARİFELER 6 BAZI TARİFELER 20 TL HER İKİSİNDEDE 20 TL HATTINA YÜKLENİYOR.

Faturalı hatlardan faturasız hatlara geçiş işlem ücreti ne kadardır?

Tüm Faturalı hatlardan MOBİL ÖĞRENCİ, Harbi ve Genç Avea Tarifesi hariç diğer tüm faturasız hatlara geçiş işlem ücreti tüm vergiler dahil 6 TL’dir.
Bireysel faturalı hatlardan faturasız hatlara geçişte Harbi veya Genç Avea tarifesi seçilirse, abonenin faturasına tüm vergiler dahil 30 TL yansır
Bireysel faturalı hatlardan faturasız hatlara geçişte Mobil Öğrenci tarifesi seçilirse, abonenin faturasına tüm vergiler dahil 20 TL yansır

Bilgi Notu: SME ve kurumsal tarifelerden bireysel faturasız tarifelere geçiş yapılmamaktadır.

muba.avea@gmail.com

326 Mesaj
12 Ağustos 2011; 14:00:21 

quote:

BAK HOCAM 20 TL Yİ TARİFEDEN DOLAYI ALIYOR .

HANİ SÖYLEDİMYA BAZI TARİFELER 6 BAZI TARİFELER 20 TL HER İKİSİNDEDE 20 TL HATTINA YÜKLENİYOR.

Faturalı hatlardan faturasız hatlara geçiş işlem ücreti ne kadardır?

Tüm Faturalı hatlardan MOBİL ÖĞRENCİ, Harbi ve Genç Avea Tarifesi hariç diğer tüm faturasız hatlara geçiş işlem ücreti tüm vergiler dahil 6 TL’dir.
Bireysel faturalı hatlardan faturasız hatlara geçişte Harbi veya Genç Avea tarifesi seçilirse, abonenin faturasına tüm vergiler dahil 30 TL yansır
Bireysel faturalı hatlardan faturasız hatlara geçişte Mobil Öğrenci tarifesi seçilirse, abonenin faturasına tüm vergiler dahil 20 TL yansır

Bilgi Notu: SME ve kurumsal tarifelerden bireysel faturasız tarifelere geçiş yapılmamaktadır.

Yani ben bu ay 22'sinden sonraki ilk faturamı ödedikten sonra faturasız'a geçiş yapacağım 2.faturama geçiş ücretini yansıtcaklar + ne kadar konuşma yaptıysam doğrumu anladım. (2.faturadan sonra) tekrar ödeme almazlar dimi ?

108 Mesaj
12 Ağustos 2011; 14:31:18 

quote:

Yani ben bu ay 22'sinden sonraki ilk faturamı ödedikten sonra faturasız'a geçiş yapacağım 2.faturama geçiş ücretini yansıtcaklar + ne kadar konuşma yaptıysam doğrumu anladım. (2.faturadan sonra) tekrar ödeme almazlar dimi ?

aynen öyle paket ücretim tam yansımaz kullandığın gün kadar yansır + geçiş ücreti

muba.avea@gmail.com

954 Mesaj
15 Ekim 2011; 22:51:12 

Hortlatıcam ama normal bir tarifeye geçsek sonra genç avea ya geçsek oluyor mu ?

Karşıyaka'lı...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Avea » Faturalıdan Faturasıza Geçiş
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.332