HUKUK(AVUKAT,SAVCI,HAKİM MAAŞLARI)
72 Cevap74218 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 14:50:53 

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLER MRB SENEYE HUKUK FAKÜLTESİNE GİDECEGİMDEN EMİNİM SADECE MATEMATİK EKSİGİM VAR BU SENE ONU HALLEDECEGİM BANA HUKUK FAKÜLTESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SAYGILARIMLA... HA BİDE BU MAAŞLAR HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackereyo -- 31 Temmuz 2011; 14:52:15 >

2 Mesaj
31 Temmuz 2011; 15:23:13 

nasıl emin olabiliyorsun onu anlamıyorum

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:04:50 

6.his diyelim :D

477 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:21:13 

Şifre mi var hayırdır ?

varsa pm seneye bende girecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adam olana Çok bile -- 31 Temmuz 2011; 18:21:40 >

iPhone 5 / New iPad / Wii / Sony PSP / HP Compaq

17 Mesaj
31 Temmuz 2011; 18:23:28 

2.5-3 civarı alırlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Temmuz 2011; 18:32:41 

dostum emin ol hakim savcı hakettiği parayı alamıyor benim babam birinci sınıf savcı yani 20 yıl boyunca mümtaz terfi etmiş birisi yani en müfettişlerden yüksek not almış ama maaşı 4500 tl ak partiden torpilin olacak yargıtaya falan gireceksin öyle paran olur ya da noter oılacaksın olmadı büyük şehirlerde avukat ya da hazine avukatı olursan parayı bulursun

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 20:23:57 

walla ben avukat olmayı istemiyorum daha çok savcı hakim olmak istiyorum mesela savcı oldum diyelim maaşım ne olur?

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 20:26:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Adam olana Çok bile

Şifre mi var hayırdır ?

varsa pm seneye bende girecem

walla çok güldüm allah da seni güldürsün dostum

Uzaklaştırılmış
31 Temmuz 2011; 20:55:59 

quote:

Orijinalden alıntı: hackereyo

walla ben avukat olmayı istemiyorum daha çok savcı hakim olmak istiyorum mesela savcı oldum diyelim maaşım ne olur?

2.500 tl ile başlarsın

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:11:06 

walla güzelmiş savcı hakim sınavları nasıl oluyor bu arada

7 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:36:25 

quote:

walla güzelmiş savcı hakim sınavları nasıl oluyor bu arada

hakimlik-savcılık sınavları sandığın kadar basit değil ayrıca gerçek sınavı görmeden bunları düşünme bence ne olucağı belli olmaz

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:37:58 

öyle ama kendime çok güveniyorum işşlah güvenim boşa çıkmaz..

4176 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:39:50 

Dedem 2002 yılında vefat etmeden önce (şuanın parasına uyarlarsam) 9000 lira alıyordu. Ağır Ceza Mahkemesi başkanıydı. Yani hakimlikte en üst mevkilerden biri ve devlette cumhurbaşkanı, bakan, milletvekili derken en yüksek 7. maaşı mı ne alıyordu.

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:40:56 

bana kitap tavsiyesi verebilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar bir eşit agırlıçı olarak...

Uzaklaştırılmış
31 Temmuz 2011; 21:43:28 

quote:

Orijinalden alıntı: urqun

dostum emin ol hakim savcı hakettiği parayı alamıyor benim babam birinci sınıf savcı yani 20 yıl boyunca mümtaz terfi etmiş birisi yani en müfettişlerden yüksek not almış ama maaşı 4500 tl ak partiden torpilin olacak yargıtaya falan gireceksin öyle paran olur ya da noter oılacaksın olmadı büyük şehirlerde avukat ya da hazine avukatı olursan parayı bulursun

Savcı, para için yapılcak bir meslek değil zaten.

En saygı duyduğıum meslek hukukçular arasında, avukatları sevmem.

1 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:47:23 

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

470 Mesaj
31 Temmuz 2011; 23:09:35 

quote:

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhngkhn -- 31 Temmuz 2011; 23:10:09 >

MeTaLLiCaFaN cLuß

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 0:35:38 

yo hayır hukuk fakültesinden mezun olunca hakim savcı sınavı var heralde yöke bağlıydı onu kazanıp mülakattan sonra geçersen eğer hakim ya da savcı oluyosun

382 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:44:12 

bir hakim-savcı stajyeri şu an.2500 lira civarı alıyor.atanıp başlayınca da 3000-3500 lira galiba maaşları tam bilmiyorum.arkadaşımın babası birinci sınıf hakim ve 4500 lira alıyordu şu an yargıtaya seçildi ve maaşı gene o civarlarda tam olarak 5000 lira olmadı.
şunu söylemek istiyorum hukuk fakültesi emekle biter,hakimlik savcılık için yazılı sınava girersin.sınavda ter döker emeğinle bir puan alırsın ve başarabilirsen mülakata gidersin.sonrası tamamen siyaset iyi ve güçlü ilişkilerin yoksa maalesef birşey oldurmuyorlar bu ülkede aklında bulunsun.
avukatlıkta gidip birinin yanında çalışmaya başlarsan 500 liraya kadar talim edebilirsin.kendi işimi yapayım deyip de hemen para kıranı görmedim/duymadım.öyle tanıdığım 5-10 avukat şöyle de demeyeceğim ama gözlemlerim kendi büronu açacaksan geniş bir çevren olursa ve işini hakkıyla yaparsan ancak düzgün paralar kazanabilirsin tabi ağır işleyen adalet sistemimizde işini ne ölçüde yapabilirsin ayrı mevzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06Ankaralı -- 1 Ağustos 2011; 0:46:49 >

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:44:58 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

Savcı olmak için 5 yıl avukat falan olmak gerekmiyor uydurmayalım. Ayrıca savcı'lığa pek özenmeyin derim. Prestij diyorsanız hakim olun. Son söz hakimindir her zaman.

Hakimlik için de 30 yaş gibi kural yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St0n3C01d -- 1 Ağustos 2011; 0:46:21 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

261 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:48:20 

Avukat 900-2500 tl
Savcı-Hakim 3200 tl

AMD FX 8350 - Corsair H110 Push&Pull 4x Fan - Sabertooth 990Fx Rev2.0 - Gigabyte R9 270x - Kingston Hyperx 16Gb DDR3 1600 MHZ - Kingston Hyperx Ram Sogutucu - EVGA SuperNoca 750W PSU - Aerocool Strike-X Advance White Kasa - 2x Logitech RumpePad2 Kablosuz

MacBook Pro 13" Mid 2011 - Asus N61Ja-240dv - Iphone 5 White - Samsung 27" + 24" Led - Epson SX400 - Philips 5300 2+1

382 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:51:05 

quote:

Orijinalden alıntı: St0n3C01d

Savcı olmak için 5 yıl avukat falan olmak gerekmiyor uydurmayalım. Ayrıca savcı'lığa pek özenmeyin derim. Prestij diyorsanız hakim olun. Son söz hakimindir her zaman.

hakim/savcı olmak için yaş kuralı var diye biliyorum emin misin??sadece hakimlik de değil devlet memuru olmak için bile var hatta ve yakın zamanda 35 e çıkarıldı galiba memurluk için .

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:52:56 

quote:

Orijinalden alıntı: 06Ankaralı

hakim/savcı olmak için yaş kuralı var diye biliyorum emin misin??sadece hakimlik de değil devlet memuru olmak için bile var hatta ve yakın zamanda 35 e çıkarıldı galiba memurluk için .

Yok hocam stajyerleri görüyorum bazen 25 anca varlardır.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

382 Mesaj
1 Ağustos 2011; 0:57:45 

quote:

Yok hocam stajyerleri görüyorum bazen 25 anca varlardır.

dur şimdi stajyere sorup geliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06Ankaralı -- 1 Ağustos 2011; 1:00:55 >

382 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:00:12 

hakim-savcılık için yaş sınırı 30 muş şuan 35 olmuş

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:01:46 

Beyler 35 yaştan sonra değil 35 yaşına kadar hakim savcı olabiliyorsun. Tüm memurlar için geçerli. 36 yaşındaysan mesleğe başlayamıyorsun yani.

382 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:10:57 

quote:

Beyler 35 yaştan sonra değil 35 yaşına kadar hakim savcı olabiliyorsun. Tüm memurlar için geçerli. 36 yaşındaysan mesleğe başlayamıyorsun yani.

evet hocam aynen bunu demek istemiştim ben de tam anlatamamışım galiba

1171 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:11:31 

PARA istiosan AVUKAT'lık, SAVCI olmak istiosan paraya önem vermiceksin

Annem 28 yıllık agır ceza avukatadır devlete baglı deildir. Düzce'de yıllarca yptı çevresi cok genişti

Uyuşturucu,kaçakcılık,adam öldürme vs vs bu tür davalara bakar genelliker ztn Düzcede öyle bir yer. Aylık 100bin tl'yi geçiyordu bazen fazla bile alıyordu. Davaya baglı dediğim gibi öyle boşanmaydı felan bakmaz. Ama meslegini sevmen önemli avukatlık cok zor meslek

Kaç defa tehtih edilmedi kurşunlanmadk anlatamam.

Ama benim gönlümde savcılık yatar her zaman Baba meslek denir kısacası saygının alasını görürsün bana sorarsan savcılık yolunda ilerle

Soru Aşk olursa Cevaba bir tek GALATASARAY Yakışır...

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:17:12 

Beyler savcılık diyip duruyorsunuz ama, adalette son söz hakimindir her zaman. Biliyorum halk arasında genel kanı savcıların üstün olduğu yönünde ama öyle bir olay yok. Zaten mahkemelik bir durumunuz olursa (olmaz inşallah) anlarsınız söylediğimi.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:33:52 

valla savcılık güzel ama hakettiği parayı alamutır olması kötü saygının alası denilmiş evet doğru bizzat yaşadım trafikte kurallara uyma gibi bir zorunluluğun yok ceza meza yemezsin öyle bir meslek vali den bile üstünsün

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:38:37 

quote:

Beyler savcılık diyip duruyorsunuz ama, adalette son söz hakimindir her zaman. Biliyorum halk arasında genel kanı savcıların üstün olduğu yönünde ama öyle bir olay yok. Zaten mahkemelik bir durumunuz olursa (olmaz inşallah) anlarsınız söylediğimi.

Beyler şurayı okusanız

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:39:36 

quote:

Beyler şurayı okusanız

hacı ne farkeder ki ikisi de aynı parayı alıyor sonuçta

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:40:46 

quote:

hacı ne farkeder ki ikisi de aynı parayı alıyor sonuçta

Hacı aynı parayı alıyor ona lafım yok. Ama hakimler savcılardan daha forsludur. Sadece işi bilmiyenler Savcıların daha üstün olduğunu sanır. Yoksa saydıklarının hepsi hakimler için de geçerli.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:43:41 

ne alaka dostum bizim burdaki ağır ceza reisi ezik gibi ama başsavcı sanırsın kurtlar vadisinden çıkma mesleğin karaktere havası falan olmaz o insanın kendinde varsa vardır yoksa yoktur kişisel yani

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 1:45:59 

quote:

ne alaka dostum bizim burdaki ağır ceza reisi ezik gibi ama başsavcı sanırsın kurtlar vadisinden çıkma mesleğin karaktere havası falan olmaz o insanın kendinde varsa vardır yoksa yoktur kişisel yani

Mevkiden dolayı değildir dostum o. Karakterle alakalı.Ama yetki olarak Hakimler üstündür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St0n3C01d -- 1 Ağustos 2011; 1:46:27 >

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:47:20 

evet son söz hakimin ama savcı isterse hakime devreder istemezse devretmez.savcılık iddaa makamıdır zaten. olmadımı gider dava açar gittiği yere kadar gider :D

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:50:08 

quote:

Beyler şurayı okusanız

evet son söz hakimin ama savcı isterse hakime devreder istemezse devretmez.savcılık iddaa makamıdır zaten. olmadımı gider dava açar gittiği yere kadar gider :D

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 1:50:14 

dostu yanlış biliyosun yetki olarak savcnın alanı daha geniş jandarma polis emniyet gibi yerlere emir verebiliyor ama hakimin sözü sadece mahkemede geçiyor yani en ufak bi arama emri savcıdan çıkıyor

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:00:28 

quote:

dostu yanlış biliyosun yetki olarak savcnın alanı daha geniş jandarma polis emniyet gibi yerlere emir verebiliyor ama hakimin sözü sadece mahkemede geçiyor yani en ufak bi arama emri savcıdan çıkıyor

Savcı arama emri çıkarsın, alsın bir adamı çıkarsın mahkemeye. Hakim suçsuzdur der yollar evine savcı hiç bir şey yapamaz. Adaletin en önemli halkası mahkemedir sonuçta, orada da sadece hakimin sözü geçer. Savcının sözü geçmez.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 2:02:01 

tamam işte sadece mahkemede öter hakim başka yerde konuşma yetkisi yok ama savcı hem içerde hem dısarda konuşur delil toplar mahkemeye çıkarır zaten savcı olmazsa hakim karar veremez dava açılmadan nası bitsin ki

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:06:41 

quote:

tamam işte sadece mahkemede öter hakim başka yerde konuşma yetkisi yok ama savcı hem içerde hem dısarda konuşur delil toplar mahkemeye çıkarır zaten savcı olmazsa hakim karar veremez dava açılmadan nası bitsin ki

Öter ne demektir ya terbiyeni takın. Yargı mensubu sonuçta. Savcının mahkemede bir görevi veya yetkisi yoktur ama laf anlatılmıyor sana. İnşallah mahkemelik bir işin olur da kendi gözünle görürsün neyin ne olduğunu.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 2:12:10 

quote:

Öter ne demektir ya terbiyeni takın. Yargı mensubu sonuçta. Savcının mahkemede bir görevi veya yetkisi yoktur ama laf anlatılmıyor sana. İnşallah mahkemelik bir işin olur da kendi gözünle görürsün neyin ne olduğunu.

merak etme olmaz savcının nası yetkisi yok anlamadım nası dava açıyor nası delilleri mahkemeye sokuyor peki ?

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:13:32 

quote:

merak etme olmaz savcının nası yetkisi yok anlamadım nası dava açıyor nası delilleri mahkemeye sokuyor peki ?

O dediğin mahkemeye mi giriyor sence? Dediklerin davanın açılma süreci aslına bakarsan savcı burada köprü görevi görüyor sadece. Kararı hakim veriyor savcı gıkını çıkaramıyor.

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 2:16:26 

quote:

O dediğin mahkemeye mi giriyor sence? Dediklerin davanın açılma süreci aslına bakarsan savcı burada köprü görevi görüyor sadece. Kararı hakim veriyor savcı gıkını çıkaramıyor.

dostum hakim savcı tanıdığın var mı ciddimisin sen hakimin dava açma yetkisi yoktur savcı açar ha aile mahkemelerinde dediğin doğru nüfüs işlerinde falan direk hakim bakar ama cezai olaylarda delil toplama mahkemeye sunma gibi işler savcıdadır yani

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:17:44 

quote:

dostum hakim savcı tanıdığın var mı ciddimisin sen hakimin dava açma yetkisi yoktur savcı açar ha aile mahkemelerinde dediğin doğru nüfüs işlerinde falan direk hakim bakar ama cezai olaylarda delil toplama mahkemeye sunma gibi işler savcıdadır yani

Hakimin dava açma yetkisi yoktur zaten. Ama savcının da karar verme yetkisi yoktur. Savcının ak dediğine hakim istediği gibi kara diyebilir ve savcı gıkını çıkaramaz

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 2:21:24 

tamam işte bu

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:23:59 

quote:

tamam işte bu

Dostum oradan savcının üstün olduğunu mu çıkarıyorsun sen?

39 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:25:14 

quote:

bu aziz yıldırım ne zaman tutuklanıp fener küme düşürülecek ?

Donanımhaber Kocaeli Üniversitesi Topluluğu

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:26:40 

quote:

Orijinalden alıntı: geno29

bu aziz yıldırım ne zaman tutuklanıp fener küme düşürülecek ?

Aziz yıldırımı mahkemeye savcı sevk edecek delilleri toplayacak ve hakime sunacak. Ama nihai kararı hakim verecek ve savcı etki edemeyecek buna. Alın size örnekle anlatım

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2011; 2:27:08 

quote:

Dostum oradan savcının üstün olduğunu mu çıkarıyorsun sen?

yoo hayrı ne alaka yetki bakımından savcının işi daha fazla ben hiç nöbet tutan hakim görmedim eve dosya getirende rahat oluyorlar ama vicdanen gerçekten işleri zor ölünce de bitmiyor işleri

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 2:29:08 

quote:

yoo hayrı ne alaka yetki bakımından savcının işi daha fazla ben hiç nöbet tutan hakim görmedim eve dosya getirende rahat oluyorlar ama vicdanen gerçekten işleri zor ölünce de bitmiyor işleri

Hocam eve çanta çanta dosya götüren nice hakimler var bir görsen.

470 Mesaj
1 Ağustos 2011; 12:49:48 

quote:

"Avukatlık mesleğinden adaylığa geçmek isteyenler için; yukarıdaki (ı) bendi hariç diğer şartları taşımakla birlikte, mesleklerinde fiilen en az beş yıl çalışmış, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının son günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış ve kendi aralarında yapılacak olan yazılı yarışma sınavında ve mülâkatta başarılı olmak"

biraz daha farklı bi durummuş ama 5 yıl olayı varmış

MeTaLLiCaFaN cLuß

1 Mesaj
1 Ağustos 2011; 18:41:58 

walla bu 35 yaşı doldurma benim kafamı bozdu..diyelim ki mezun olduk stajyer avukat olduk diyelim en fazla ne kadar ücret alırız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackereyo -- 1 Ağustos 2011; 18:42:46 >

427 Mesaj
1 Ağustos 2011; 19:26:46 

quote:

walla bu 35 yaşı doldurma benim kafamı bozdu..diyelim ki mezun olduk stajyer avukat olduk diyelim en fazla ne kadar ücret alırız?

sen yanlış anladın 35 olayını. 35 yaşından sonra olamıyorsun hakim savcı. 36 yaşında hakimlik sınavına ve mülakata giremessin yani.

1 Mesaj
1 Ağustos 2011; 22:10:10 

yani demek istedigin mezun oldugun an bu sınavlara girme sansım var diyosun

427 Mesaj
2 Ağustos 2011; 1:05:02 

quote:

yani demek istedigin mezun oldugun an bu sınavlara girme sansım var diyosun

Tabiki hocam

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2011; 1:39:03 

quote:

Hakimin dava açma yetkisi yoktur zaten. Ama savcının da karar verme yetkisi yoktur. Savcının ak dediğine hakim istediği gibi kara diyebilir ve savcı gıkını çıkaramaz

nasıl çıkaramaz dostum ya :D gider yine dava açar.yani sonuçta savcı.kararı hakim verir ama davayı açanda, kişiyi, olayı hakimin huzuruna çıkaranda cumhuriyet savcısıdır.gerekirse öyle bir öterki zamanı gelir genelkurmay başkanına hesap sorar gerekirse başbakana da.gider parti bile kapattırabilir tabi söz yargınındır ki bunu bazen tek başına bir hakim karar vermiyor, oy birliği ile sonuca ulaşılıyor(1hakim çıkıpta kapatın diyemiyor) ama bunları yaptıranda Cumhuriyet savcısıdır.

3668 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:47:47 

Beyler güncel hakim savcı maaşları ne kadardır ki:?

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.