Şimdi Ara

Akıllı telefon pazarının yeni lideri; Apple

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarının yeni lideri; Apple

Apple, Nokia ve Samsung gibi akıllı telefon pazarının önemli isimlerinin 2011 takvim yılının 2.çeyreğiyle ilgili ekonomik verileri açıklamaları ile birlikte pazardaki sıralamada netleşiyor.Son çeyrekteki mali performansı ile likidite açısından Amerika Birleşik Devletleri'ni geride bırakan Apple, uzun süredir Nokia'nın egemen olduğu akıllı telefon pazarında liderliğe oturmayı başardı.

Strategy Analytics firmasının yayınladığı analiz raporuna göre Apple, son çeyrekte 20,34 milyon adet iPhone (iPhone 4 ve iPhone 3Gs) satışı ile akıllı telefon pazarında liderliği, aynı dönem içerisinde 16,7 milyon adet akıllı telefon satışı yapan Finli dev Nokia'dan alırken; son çeyrek raporunda satış sayılarını açıklamayı tercih etmeyen Samsung ise, rapora göre, 19,2 milyon adet akıllı telefon satışı ile Apple'dan sonra pazardaki ikinci büyük firma olmayı başarmış durumda.

2.çeyrekte küresel bazda akıllı telefon sevkiyatı %76 artış ile 110 milyon birime ulaştığını belirten Strategy Analytics'in kıdemli analistlerinden Alex Spektor, "Apple'ın akıllı telefon pazarında gelir ve net kar açısından en büyük satıcı olduğunu raporlarımızda belirtmiştik. Bugün, yani ilk iPhone'un satışa sunulmasından 4 sene sonra ise Apple, %18'lik pazar payı ile pazarın en büyük satıcısı olmayı başardı." derken; Cupertino'lunun bu büyümesinin altında yatan sebebin Çin ve Asya başta olmak üzere dünyanın birçok yerindeki kullanıcıya ulaşabilmiş olmasını gösterdi.

Apple, son çeyrekte iPhone satışlarını yıllık bazda %142 arttırarak pazar payını %8,4'den %18,5'a yükseltirken; Koreli Samsung ise %520 gibi muazzam bir büyüme oranı ile pazar payını %5'den %17,5'a yükseltmeyi başardı. ABC Research'ün kıdemli analistlerinden Michael Morgan da, bu büyüme oranlarına vurgu yaparak; Samsung'un liderliği kısa bir süre içersinde yükselebileceğini öngörüyor. ABI Research'ün raporuna göre 2.çeyrekte sevkiyatı gerçekleştirilen Android'li akıllı telefon sayısıysa 47 milyona yükselirken; bu sevkiyatın %34'ü Samsung, %23'ü HTC ve %11'i ise Sony Ericsson tarafından gerçekleştirildi.

Bu üç devin yanı sıra açıkladıkları son çeyre raporunda Blackberry'nin mucidi RIM, çeyrek bazda %11'lik azalma ile 13,2 milyon; HTC, 12.1 milyon adet, Motorola ise 4.4 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini açıklarken; telefon dünyasının diğer iki ismi LG ve Sony Ericsson ise satışını gerçekleştirdikleri akıllı telefon sayısını ise açıklamayı tercih etmediler.

• Apple iphone'u çıkartmasaydı hala nokia lider olurdu 5800'ı olan akıllı telefonum var diye dolanırdı bu başarı applenin hakkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

Apple iphoneu çıkartmasaydı hala nokia lider olurdu 5800ı olan akıllı telefonum var diye dolanırdı bu başarı applenin hakkı

bence şu an kimse ortalıkta akıllı telefonum var diye dolanmıyordur. Ne biçim isim o "akıllı telefon"... ne yani şimdi iphone u olan - "bak benim akıllı telefonum var senin ki aptal" diye hava mı atıyor?

Nasıl bir zihniyet oluştuysa insanlarda artık. Kendi zekalarıyla değilde telefonlarının zekalarıyla sidik yarışı yapıyor.
  • Apple olmasaydi orange olurdu waltermelon olurdu murat 131 olurdu yine bir baskasi olurdu merak etme
  • Nokia'nın neresi akıllıydı ki ?
  • Bu yazıda asıl başarı sahibi kurum galaxy serisi ile samsungtur aksini iddaa eden kişiin alnılı karışlarım.
    Saygılar
  • Samsung deli gibi telefon satmasına rağmen nasıl oluyorda apple karşısında parasal gelir olarak eziliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Samsung deli gibi telefon satmasına rağmen nasıl oluyorda apple karşısında parasal gelir olarak eziliyor

çünkü samsung 1500 e galaxy s2 satarken iphone 4 32 gb 1950 lira oluyor.samsung 6 ay sonra 700 lira oluyor.iphone 1300-1400 oluyorç
  • Samsung normalde satışları açıklamadı analiz firması çokta doğru sonuçları vermeyebilir.ayrıca apple ile samsung arasındaki patent davasında samsung bence iyi bi satış yapmış olmalı ki gizleme yoluna gidiyor apple ın eline koz vermemek için bi düşünsenize 21 milyon samsung telefon satıldı diye açıkladığını samsungun apple hemen avukatlarını ITC ye salar samsung hakkında yine başvuruda bulunur

bu apple ın başı yakında patentlerden büyük bi belaya girecek Nokia bi zamanlar dev idi 14 yıl zirveden inmedi ama indirdiler

Apple ın hazin sonu böyle olabilir.
  • Bu yükseliş anlamsız değil ama çok hızlı. Bu saatten sonra düşüş zamanı başlar. Kimse sürekli yükselemez. Ve eğer çıktığı kadar hızlı düşerse bunları nakit stoğu bile kurtaramaz.
  • ama en büyük artışı samsung sağlamış.
  • Onumuzdeki ceyrekte samsungun apple i satis rakami konusunda gececegini dusunuyorum. Cunku apple yanlizca ust duzey akilli telefon satisi yapiyor, fakat samsung her kesime hitap ediyor. Ozellikle son aylarda cevremde cok sayida insan 400-500 tl civarinda android telefon satin aldi ve hepside telefonlarindan yeterince memlun. Belki cok ust duzey performans vermiolar ancak int deneyimi anlaminda cogu yeterli seviyedeler. Bence bu kullanicilar icin en onemliside bu, herkesin gucu bi sgs2, i4 cihazlari almaya yetmeyecektir.
  • iphone'a para dayanmaz, Samsung desen aldıklarımın hepsi bozuldu, en iyisi HaTiCe almak gibi gelio
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus

quote:

Apple iphoneu çıkartmasaydı hala nokia lider olurdu 5800ı olan akıllı telefonum var diye dolanırdı bu başarı applenin hakkı

bence şu an kimse ortalıkta akıllı telefonum var diye dolanmıyordur. Ne biçim isim o "akıllı telefon"... ne yani şimdi iphone u olan - "bak benim akıllı telefonum var senin ki aptal" diye hava mı atıyor?

Nasıl bir zihniyet oluştuysa insanlarda artık. Kendi zekalarıyla değilde telefonlarının zekalarıyla sidik yarışı yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus

quote:

Nasreddin Hoca da durur mu, yapıştırmış cevabı:

Ne saçmalıyorsun birader?

• Bence de asıl başarı Samsung un ,Çürük elmacılar basmış burayı samsung başarılı diyen - leri alıyor :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiPoKondRiyaK_07

quote:

Samsung deli gibi telefon satmasına rağmen nasıl oluyorda apple karşısında parasal gelir olarak eziliyor

çünkü samsung 1500 e galaxy s2 satarken iphone 4 32 gb 1950 lira oluyor.samsung 6 ay sonra 700 lira oluyor.iphone 1300-1400 oluyorç

arkadaşım neden bahsediyorsun anlamadım galaxy s şuan ne kadar haberin var mı?(700 e düşmüş değil mi :-) )
    Olayı şöyle düşün apple ın sayısı hemen hemen samsung ile aynı iken neden apple bu kadar kazanıyor nedeni gayet açık çürük elmanın maliyeti düşük ve uçuk fiyatlarda satılıyor Çürük elmanın kazık attığı besbelli orta da 800 tl ye mal ettiği telefonu nerdeyse 2000 tl ye millete kakalıyor adamlar burdan kazanıyor işte, neyse lafım sana değil aslında kardeş kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu Başarı Dediğiniz Gibi Apple Başarısıdır. Adamlar Kfalarını Ve Yeteneklerini Sundular Diyebilirim.

Eğer Apple Çıkmasaydı Nokia Açık Ara İle 1.Sıradaydı,Yalnız Apple Zaten Başlardan Beri Şunun Kanatindeydi ''Ben Şirketsem Sana Bu Birinciliği Vermem'' Diyordu. Bu Belliydi.

Ve Yapacağınız Yaptı.İyi İşte Yaptı.Bunu Yapıpda Çok Kötü Şekilde Yapıp Rezilde Olabilirdi Ama Uğraştı Gayretle başardı.

Apple Gerçekten Dış Modifiyeleri Olsun Duruş Biçimi Olsun Kaliteli Bİr Makina Ben Destekliyo
    rum
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin44

quote:

quote:

arkadaşım neden bahsediyorsun anlamadım galaxy s şuan ne kadar haberin var mı?(700 e düşmüş değil mi :-) )
    Olayı şöyle düşün apple ın sayısı hemen hemen samsung ile aynı iken neden apple bu kadar kazanıyor nedeni gayet açık çürük elmanın maliyeti düşük ve uçuk fiyatlarda satılıyor Çürük elmanın kazık attığı besbelli orta da 800 tl ye mal ettiği telefonu nerdeyse 2000 tl ye millete kakalıyor adamlar burdan kazanıyor işte, neyse lafım sana değil aslında kardeş kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı :-)

ben apple ın 200 dolara malettiğini biliyorum.ama para etmesinin sebebi iphone un ne olduğunu ne gibi özelliklerini bilmeden alan birçok insan var sırf gösteriş için.tabi telefon çok satıyor bu yüzden.samsung ile hava atamazken apple ile atarım düşüncesi var isterse galaxy s5 olsun yine gösteriş seven gider 3gs alır.o yüzden iphone 2.elde pek düşmüyor.ayrıca samsung çok model üretiyor bu yüzden 2.elde yine fiyatların düşmesine sebep oluyor.apple tek model üretiyor telefon daha değerli oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: assasin44

quote:

quote:

ben apple ın 200 dolara malettiğini biliyorum.ama para etmesinin sebebi iphone un ne olduğunu ne gibi özelliklerini bilmeden alan birçok insan var sırf gösteriş için.tabi telefon çok satıyor bu yüzden.samsung ile hava atamazken apple ile atarım düşüncesi var isterse galaxy s5 olsun yine gösteriş seven gider 3gs alır.o yüzden iphone 2.elde pek düşmüyor.ayrıca samsung çok model üretiyor bu yüzden 2.elde yine fiyatların düşmesine sebep oluyor.apple tek model üretiyor telefon daha değerli oluyor.

Ben o değeri salladım örnek olsun diye ama gerçeğini bilmem daha iyi oldu :-) millet afedersin ama neyse anladınız siz onu :-) gösteriş için kısıtlamalara bile razılar .
    Adamlar şuan konserlerde vs kameraları nasıl kitleyecekleri üzerinde çalışıyorlar :-) konsere gideceksin ve çürük elmanla 1 tane fotoğraf bile çekemeyeceksin.
    Android özgürlük hakkaten de.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.