Şimdi Ara

Intel'in 2013 model Haswell işlemcilerinde DirectX 11.1 destekli GPU olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel'in 2013 model Haswell işlemcilerinde DirectX 11.1 destekli GPU olacak

Tik-Tak iş geliştirme modeli kapsamında 22nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Ivy Bridge kod adlı yeni nesil işlemcilerini önümüzdeki yılın Mart-Nisan döneminde pazara sunmaya hazırlanan Intel, 2013'te lanse edeceği Haswell kod adlı işlemcileri için de geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği üzere Ivy Bridge jenerasyonu ile Intel, 22nm üretim teknolojisine geçecek ve Sandy Bridge mimarisinde de bazı güncellemeler yapacak. Haswell jenerasyonu da benzer şekilde 22nm üretim teknolojisiyle çıkacak ancak yeni bir mikroişlemci mimarisi ile gelecek ve yepyeni özellikler sunacak.

Gün ışığına çıkan yeni bir Intel dökümanına göre Haswell mimarisini kullanacak 2013 model Intel işlemcilerde, DirectX 11.1 ve OpenG 3.2 desteği sunacak en gelişmiş Intel grafik birimine yer verilecek. Bilindiği üzere Sandy Bridge mimarisini temel alan güncel işlemcilerde, Intel'in DirectX 10.1 ve OpenGL 3.0 desteği sunan 6. jenerasyon grafik çekirdeği kullanılıyor. Ivy Bridge ile birlikte 7 jenerasyona geçilecek ve DirectX 11 ile OpenGL 3.1 desteğine başlanacak. Haswell jenerasyonunda ise 7. jenerasyon grafik biriminin geliştirilmiş versiyonuna yer verilecek.  Intel'in dökümanından yola çıkarsak eğer Microsoft, DirectX 11'in devamı olarak DirectX 11.1 ile devam edecek ve DirectX 12, 2-3 yıldan önce çıkmayacak.

Intel'in profesyonel grafik uygulamalarına yönelik sertifikasyon çalışmaları da devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Intel, güncel işlemcilerindeki en hızlı grafik birimi olan HD 3000'ün Xeon işlemci ailesinde yer alan profesyonel bir versiyonunu daha hazırlamış ve bu GPU, AutoCAD 10/11/12, Photoshop CS5, Civil 3D 11/12 sertifikalarını da almıştı. Ivy Bridge ve Haswell jenerasyonları ise Intel'in daha fazlasını hedeflediği işlemciler olacak ve firma, 3DS Max ve Avid Media sertifikalarını listeye eklemek  için çaba gösterecek.  Aynı dönemde AMD'nin ise, Radeon HD 7000 serisi grafik özelliklerine sahip 3. nesil Bulldozer işlemcilerini sunması bekleniyor.

• Yeni dxin adınıda öğrenmiş olduk.Yakında sızar yeni dx hakkında bilgiler.
  • win8 64bit 2013 dx11 hadi bakalım bulmaca size
  • Dx 11.1? bizim gpular eski mi kalicak :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cabrakan

Dx 11.1? bizim gpular eski mi kalicak :(

he ya ne sandin teknoloji bu adamlar para kazanma derdinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musculation

quote:

Orijinalden alıntı: Cabrakan

Dx 11.1? bizim gpular eski mi kalicak :(

he ya ne sandin teknoloji bu adamlar para kazanma derdinde

dx 11 cikti gitdik kart aldik. baskalari da almistir. sonra dx11.1 ckio baskalari 11leri atip 11.1 i kulanicak. 12 ckinca 11.1 ler atilcak... dx50 cikar anca biter bu dx seruveni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013'te DX13 çıkıyor :D
  • biz intelin dx10 gecisinide biliriz 1 yıldan fazla uyumlu surucu yazamamıslardı(yazmamıslardı)hıc bır heycan uyandırmıyor bu tarz ıntel haberlerı. hatta intel e karsı içimde bir düşmanlı var sanırım yahudi şirketi olmasından kaynaklı
  • Tik Tak mı TAK TAK mı anlamadım
  • quote:

Aynı dönemde AMD'nin ise, Radeon HD 7000 serisi grafik özelliklerine sahip 3. nesil Bulldozer işlemcilerini sunması bekleniyor.

umarım hala birinci nesili bekliyor olmayız :D
  • dx11.1 pek kullanılacağını zannetmiyorum çünkü daha öncede dx10 çıkardılar o kullanılamadan dx10.1 çıkardılar sonra dx11 geldi çuanda bile dx11 pek kullanılmıyor dx11.1 için insanların yeni dx11 destekli aldığı ekran kartını çöpe atıcak değiller dx12 çıkana kadar dx11 ekran kartı ile yola devam
  • dx 11 de daha adam gibi oyun yokken 11.1 niye geliyor ? bizim gpu lar copemi gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: detroit21

dx 11 de daha adam gibi oyun yokken 11.1 niye geliyor ? bizim gpu lar copemi gidecek.

senin dx11.1 li sisteme geçmeni zorlayan bir durum yok.egolarını başka bahara ertelersin değiştirmezsin kartını.
  • DX11.1 hiç şaşırmadım doğrusu ama dx10 ile dx10.1 arasında nasıl çok fark yoktu ve nvidia ısrarla bunu kullanamıştı zamanında aynısını dx11.1 ede yapar gibime geliyor.

hem dx10.1 kullanan oyun sayısı azdı hawx vardı bir de assasins creed ve buda yamayla dx10 olmuştu :) dx10.1 gördüğüm özellikle MSAA açıkken performsn kaybı çok olmuyordu. dx11.1 de bunun gibi bişey gelir ve bizi hele hele nvidia sahiplerini hiç etkilemez diye düşünüyorum ;) dx12 ise 2-3 senesi varsa oh süper ;)
  • Bu dx konusunu abartıyorlar sabit kalsın arkadaş. Dx60 -70 görürüz bu gidişle. Ayrıca sandybridge i daha kullanamadık ki daha
  • yetti gayrı. dayanamıyorum artık. param kalmadı. amd forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

yetti gayrı. dayanamıyorum artık. param kalmadı. amd forever

Sende haklısın amd nin herhangi bir yol haritası olmadığı daha doğrusu o yol ahritaları sürekli ileri tarihe kaydırıldığı için forever amd :D seneye bulldozer diye bir işlemci çıkacakmış 6 senedir bunun için çalışıyorlarmış ondan almak lazım :D bak intel fanboyluğu yaptım. :)
  • crysis açar mı
  • Intel'in en gelişmiş grafik birimi kısmını okuyunca bir gülesim geldi. Core i5 işlemcim var. İçerisinde de Intel grafik birimi. HD video hızlandırma felan yazmışlar özelliklerine. Şimdi benim ekran kartım HD olmayan, çakma HD videolarda kasım kasım kasılırken, açıkçası Intel'in 2013 yılında en gelişmiş ekran kartını çıkartacağı haberi beni hiç mi hiç heyecanlandırmadı. Elimde olmadan; önce HD video hızlandırmayı öğrensinler, sonra DX derdine düşsünler diyesim geliyor...
  • dx11 5 6 sene daha gider dx9a hala oyun çıkartıyorlar dx11i hemen çöpe atıcak deiller
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.