Şimdi Ara

James Hetfield'ın Sesi? (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
4
Favori
14.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mactavish-

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sıkı Metallica hayranıyım. Cliff Burton sayesinde ( Hem bass la uğraşıyorum her doğum tarihim aynı hemde yazdığı basslar çok hoşuma gidiyor işte )
    Neyse James 90 lara doğru olduğu zamanlarda sesi güçlü harika canlı ve süperdi tabi yaşlandıkça canlılığı gitti tabi.
    Ben James sesine bayılıyorum hertürlü kulağıma çok hoş geliyor tüm stresimi alıyor zevk meselesi bu.
    Onun dışında James beste bakımındanda hertürlü zaten kendini gösteriyor.

Ama Cliff Burton gelmiş geçmiş en iyi Bass cı denip diğer basscılara saygısızlık olursa James içinde geçerli bu.
    Hani ne biliyim John Bon Jovi Kurt Cobain Till Lindemann Sebastian Bach Bruce Dickinson Axl Rose Ozzy Osbourne vs gibi isimlerin yeri ayrıdır bence.
    Çünkü hepsinin verdiği tat olsun tarzı olsun üstünde durduğu şeyler olsun ap ayrı.

Aynen senin gibi düşünüyorum. Bencede en iyi ses James' te ama diğerleride çok iyi. Fakat James Hetfield' ın yeri ayrı işte. Bir kademe daha üstte benim için. St. Anger sonrası sesi çok kötüydü ama son zamanlarda bir nebze daha iyi. Ballad türü şarkılara çok iyi gidiyor şuan sesi. Seattle 89' daki gibi sesi yok tabi şimdi, olmasıda beklenemez bence. o hırıltılı sesi süperdi. Saçları uzundu. O gitarını bacak arasına kadar indirip çalması falan çok karizmaydı. Şimdide iyi hatta gittikçe yakışıklı oluyor

Adam herturlu karizma ya.Cliff ve James in yeri herzaman benim icin farkli olacaktir. Eski sesi kalmasada hala favorimdir. Turkiye yegelselerde yine gitsek ya.

Evet bir gelseler bu sefer bende gideceğim

Bi yolunu bulup en önden bilet almaya bakarım.
    Keşke Cliff Burton yaşasaydıda onuda görseydim ya o deli gibi çalışsını.

Olursa beraber gideriz

Rob var daha ne istiyorsun

James Hetfield'ın Sesi?

İyi olur ya en önden bi bilet alalım yani.
    Rob a ısınamadım ya ben. Metal Core gruplarına gider bu herif.

Bende resim koyayim.

James Hetfield'ın Sesi?

Aynen Metallica' ya yakışmıyor ama yetenekli.

Roberto Agustin Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz

• quote:

Hahahaha

Yetenekli ona lafım yokda Cliff yerini asla alamaz.
    Onun zamanındaki şarkıları görüyoruz.
    Yani ilk 3 albümün kalitesi ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 2 Nisan 2013; 16:13:51 >

• quote:

quote:

Hahahaha

Sadece Cliff' e mi bağlı ? Şarkıları riffleri yazan James çoğunlukla. Onun liderliğinde gidiyor.

• quote:

quote:

quote:

Hahahaha

Sadece Cliff' e mi bağlı ? Şarkıları riffleri yazan James çoğunlukla. Onun liderliğinde gidiyor.

Dikkat edersen Cliff öldükten sonra Metallica nın tarzı değişti.
    İlk üç albümde bestelere katkısı çok büyüktür. Zaten James le Cliff tutuyordu grubu ayakta.
    Özellikle Kill Em All ve Master of Puppets albümünde katkısı çok büyüktür.
    Zaten Orion Call of Ktulu Whom From The Bell Tools falan Cliff in bestesi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hahahaha

İlk üç albümde bestelere katkısı çok büyüktür. Zaten James le Cliff tutuyordu grubu ayakta.

Zaten ceyms yada lars "Cliff yaşıyo olsaydı black albüm ortaya çıkmazdı.Cliff izin vermezdi." demişti

• quote:

Orijinalden alıntı: MrChromosty

quote:

quote:

quote:

quote:

Hahahaha

Zaten ceyms yada lars "Cliff yaşıyo olsaydı black albüm ortaya çıkmazdı.Cliff izin vermezdi." demişti

Aynen okumuştum o cümleyi.
    Tabi ki izin vermezdi.Metallica ya yakışmayan bir albüm (Unforgiven ve Nothing Else Matters güzel şarkılar olsada)
    Çünkü Metallica nın tarzı değil. Cliff yaşaydı kim bilir ne besteler ne bass lar çıkardı ortaya işte kısmet.

• Hayatında sahneye cıkmak nedir bilmeyen, metalden gram anlamayan, sadece Nothing Else Matters, Fade to Black, One gibi sarkıları dinleyip kendini metalci zanneden poser sürüsü toplanmıs bilmis bilmis konusuyo yine. Beyinsizin birisi Dave Mustaine ile karsılastırmıs birisi Freddie Mercury ile Su konudakilerin %95i gitsin Gülsen, Serdar Ortac, Petek Dincöz dinlesin hem onlar icin hem de bizim icin daha hayırlı. Metal bir kültürdür ünlü 2-3 grubun sadece en ünlü sarkılarını dinleyip sağda solda siyah t-shirt giyip horned hand yaparak anca hava atma ve farklılasma cabası icindeki salak ergen olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Broderick -- 5 Nisan 2013; 2:47:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: To Live is To Die

Hayatında sahneye cıkmak nedir bilmeyen, metalden gram anlamayan, sadece Nothing Else Matters, Fade to Black, One gibi sarkıları dinleyip kendini metalci zanneden poser sürüsü toplanmıs bilmis bilmis konusuyo yine. Beyinsizin birisi Dave Mustaine ile karsılastırmıs birisi Freddie Mercury ile Su konudakilerin %95i gitsin Gülsen, Serdar Ortac, Petek Dincöz dinlesin hem onlar icin hem de bizim icin daha hayırlı. Metal bir kültürdür ünlü 2-3 grubun sadece en ünlü sarkılarını dinleyip sağda solda siyah t-shirt giyip horned hand yaparak anca hava atma ve farklılasma cabası icindeki salak ergen olursunuz.

nickte yer alan şarkıya hastayım davullarına ayrı bir hastayım. air drumla çalması zevkli oluyor

• hiç birisi bi Serj Tankian değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarja Turunen -- 5 Nisan 2013; 9:08:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayatında sahneye cıkmak nedir bilmeyen, metalden gram anlamayan, sadece Nothing Else Matters, Fade to Black, One gibi sarkıları dinleyip kendini metalci zanneden poser sürüsü toplanmıs bilmis bilmis konusuyo yine. Beyinsizin birisi Dave Mustaine ile karsılastırmıs birisi Freddie Mercury ile Su konudakilerin %95i gitsin Gülsen, Serdar Ortac, Petek Dincöz dinlesin hem onlar icin hem de bizim icin daha hayırlı. Metal bir kültürdür ünlü 2-3 grubun sadece en ünlü sarkılarını dinleyip sağda solda siyah t-shirt giyip horned hand yaparak anca hava atma ve farklılasma cabası icindeki salak ergen olursunuz.

James Hetfield'ın Sesi?

Bende poser mı oluyorum ?

Dave ile James aynı tür müzik yapıyorlar. Niye karşılaştırılmasın ? Freddie Mercury ile karşılaştırmak anlamsız.

Metal dinlemek için sahneye mi çıkmak lazım ?

• James' in sesi 2000' deki kötü dönemden sonra sürekli yükselişte oldu. Geçen ay verdikleri konserde sesi çok iyiydi. Sevindim

• bir de ben paylaşayım :)

• Astronomy parçasında ki sesine bayılıyorum ve konserlerde parça aralarında yeah,oooo vs... sözleri etkileyici. Onun dışında eski albümlerindeki o genç sesi pek hoşuma gitmiyor. Ride the Lightning albümünden sonra sesi iyiye doğru gitmeye başldığını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugateg

Astronomy parçasında ki sesine bayılıyorum ve konserlerde parça aralarında yeah,oooo vs... sözleri etkileyici. Onun dışında eski albümlerindeki o genç sesi pek hoşuma gitmiyor. Ride the Lightning albümünden sonra sesi iyiye doğru gitmeye başldığını düşünüyorum.

Evet o sesi çok güzel. Her döneminde farklı bir tat var ama. O sesle Ride The Lightning bu kadar güzel olmazdı
  • AXL ROSE
  • yorumları henüz okumadım ama direk kendi fikrimi söyleyeyim,, öncelikle bruce dickinsonun sesini gerçekten beğenmiyorum. yalnız dikkat edin vokalini değil, sesini beğenmiyorum. ama o vurgu ve tonlamaları sayesinde benim gözümde çok iyi bir yerde. ve bilmiyorum beliki de alıştığım içindir, james hetfieldin sesi bana en güzel vokal geliyo. bir de çoğu şarkılarda aralarda, özelliklede konserlerde "yeah, oh yeah, ohh, hell yeah" diye ritmi bir anda tavan yaptırması acayip geliyo. yani acayip gaza geilyorum o sıralarda :D bir de bazen peş peşe yaptırıyo, özellikle çoğu konserde "one"nın sonlarında hey hey çektirmesi dehşet gaza getiriyo :D sonuç olarak james hetfield>diğer bütün vokaller benm gözümde. bir de farklı iki türden daha favori iki vokalim lemmy kilister ve jon bon jovi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

quote:

nickte yer alan şarkıya hastayım davullarına ayrı bir hastayım. air drumla çalması zevkli oluyor

hocam o parça cliife yazıldı biliyosun dimi hikayesi var yani, ve evet çok güzel parçadır :)

@Hümiyettin dostum dğer arkadaşın dediklerine katılıyorum gibi anlaşılmasın ama yine de dave ve jamesin türlerini farklı görüyorum. öncelikle jamesi ve metallicayı hiç bir zaman thrash olarak görmedim. her zaman için bir heavy metal grubu olmuştur benim için. bu nedenle de hiç biz zaman dave ile jamesi karşılaştırmadım, ikisi de kendi türlerinde zirvelerdeler bence :)

• Metallica farklı tarzlar deniyor. Thrash, heavy, hard rock, country hepsini yaptı Tam bir thrash grubu değil ama bu yaptıklarının hepsinde başarılı olup zirveye oynadı. Böyle çeşitli olmasıda hoşuma gidiyor aslında. James'in sesi dönem dönem farklı türlere çok iyi gitti.

Megadeth ise thrash yapıyor sadece.
  • konu 2011 konusu ama tartısan arkadaslar bunu gorse iyi olur aslında, bakın dostlar james'e laf atmışınız.. NE DİYONUZ LAN SİZ demiyecegim tabi ki.En sevdigim gruptur metallica.Ama bu müzige verdigi bunca emegi es gecemeyiz degil mi ? ilk 4 albumleriyle trashin dibine vurmuslardır.James'in vokali her albümde farklı güzeldir. 1989 Seattle konserinde sesinin doruguna cıkmıstır. Adam 1993 e kadar kükremiş zaten sesini kaybetmesi normal değil mi ki hala o kadar kotu degil. Evet james'in sesi eskisi gibi değil iron maidencılar haklılar. Neden haklılar? Buyrun:

Sonuc: Metallica güzeldir herkes kolay kolay james gibi vokal yapamaz.

gelelim cok sevdiginiz iron maiden'a yani bruce'a.evet ben de cok severim bruce abiyi. jamesle de karşılaştırmayacagım neden? e alakası yok lan sacmalamayın tarzlara bak.
    ha illa güç güç diyorsunuz bruce abi bir kalından inceye bir fırlar kulaklıgı cıkarır noluyo lan dersiniz. James abi de arada şşşşşşaaah falan yapar yeah patlatır kükrer falan o da gazdır. Usenmeyecekseniz bunu da izleyin hani açıklama cok bilimsel olmus ama güzelligi herkes anlayabilir.

çözüm nedir? olum la hepimiz metal dinliyoruz. onun bunun sesini karşılaştırmak yerine hepsine birden sahip çıksanıza yahu.

bu arada dave mustaine de ayrı severim yanlış olmasın
    dio(R.I.P) da cok severim
    ozzy allah allah

• Evet ikisi çok farklı karşılaştırılmamalı.

James Hetfield aslında vokal bile değil. Mecburiyetten vokal oldu. Bunuda yapayım oluyormuş bari dedi. Şan dersleri aldı. Aslında gitarist olması lazımdı sadece. Sonradan bir çok kişi tarafından hayran olunan bir vokal haline geldi.

Sesinin en iyi olduğu dönemler.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.