Şimdi Ara

James Hetfield'ın Sesi? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
4
Favori
14.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: natrium

Umarım Lemmy amcamıza laf atan olmaz.Sesi kimseyle bir tutulmaz heralde.İki şarkı ismi bilen yorum yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergayretli

quote:

Orijinalden alıntı: natrium

Umarım Lemmy amcamıza laf atan olmaz.Sesi kimseyle bir tutulmaz heralde.İki şarkı ismi bilen yorum yapıyor.

kimse kızmasın ama bu ingilizlerin etinden mi suyundan mı gerçekten metali bi ayrı yapıyolar

• Abi yapmayın gözünüzü seveyim adamın hakkını yiyiyorsunuz.(kendimi metallicayı savunurken göreceğimi tahmin etmezdim).En iyi ses James'te demem ama Metallica'ya çok yakışıyor adamın sesi.En iyi sesi olan sanatçı bence Bruce Dickinson'dır.Ardından benim için iki türlü yeteneği(Brutal ve Clean) olduğu için Mikael Âkerfeldt gelir.Kendisini çok sevdiğimden böyle diyorum.Mikael Âkerfeldt olmasaydı,Ozzy,Rob Halford vs. vs. sıralanır giderdi.

• Fear of the Dark'ın ilginç bir yorumu bu da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Iron Maiden'in sözlerinin ne kadar dandirik olduğunu biliyorsunuz.Bu yüzden onlar Heavy Metal/Power Metal yapıyorlar.

tam imzaya nickle birlikte koyup rezil etmelik olmuş bu he. gelen geçen gülücek gelen geçen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 1 Ağustos 2011; 1:01:19 >
  • Yav neyin tartışmasını yapıyorsunuz burada Bruce'un Maiden'a, James'in Metallica'ya, Dave'in Megadeth'e, Lemmy'nin Motörhead'e vs. vs. kişilerin kendi gruplarına yaptıkları katkıyı küçümseyecek aklı başında birisi yoktur sanırım. Susun ve dinleyin, dinlemiyorsanız da saygı duyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornak1

melallica türkiye konserine gidip james i canlı dınlemiş biri olarak,
    james in sesini idare eder cinsten bir ses olarak görüyorum ama asla özel bir ses değil. (bence)
    MANOWAR diye bir grup var arkadaşlar bilen bilir. bu gurubuda 2005 yılında yedikule zindanlarında dinledim.
    bu grubun solisti eric adams ın metallica gurubuna solist olarak metallica parçalarını seslendirdiğini hep hayal etmişimdir.
    merak edenler için vikipedia dan bir anektod.
    ( Manowar grubunun birçok şarkısında soprano vokali vardır (Nessun Dorma gibi).. Adams konserlerinde 30 saniyeden uzun süren screamleri ile tanınır ki bu screamler Manowar grubunun en önemli soundu kabul edilir. Genelde clean vocal yapsa da, sesini istediği forma rahatlıkla sokabilmektedir. Sahip olduğu 4 oktavlık ses aralığı(b1-b5), Manowar şarkılarına müthiş bir enerji ve ruh kazandırmaktadır. (Gitar 3.5 oktavdır. Piyano 5 oktavdır. )
    aynı zamanda oyun dünyasında final fantasy oyunlarının büyük bölümünün müziklerinide yapmışlardır.

örnek video lütfen baştan sona dinleyin.
    canlı konser performans:http://www.youtube.com/watch?v=CjhNWAo6DN8
    stüdyo kayıt:http://www.youtube.com/watch?v=7YD8pfnqeP4

Piyano 7 oktavdır

• Bu arada Bruce'a laf atan, Iron Maiden'ın Lyrics'lere laf atanları burdan selamlıyorum.

Hallowed Be Thy Name'in sözlerini şiir gibi okuduğumda bile tüylerim diken diken olur.
    Fear of the Dark kadar karanlığı hissettiren sözler hangi şarkıda var.
    Dance of Death'teki duygu yoğunluğu nerde vardır.
    Afraid to Shoot Strangers kadar savaşın diger yanlarını anlatan sözler nerde var.
    Aces High'in beni savaş pilotu sanmamı sağlayan sözler de mi dandirik.

Iron Maiden dandik diyenlerin yanına gelmeyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Bu arada Bruce'a laf atan, Iron Maiden'ın Lyrics'lere laf atanları burdan selamlıyorum.

Hallowed Be Thy Name'in sözlerini şiir gibi okuduğumda bile tüylerim diken diken olur.
    Fear of the Dark kadar karanlığı hissettiren sözler hangi şarkıda var.
    Dance of Death'teki duygu yoğunluğu nerde vardır.
    Afraid to Shoot Strangers kadar savaşın diger yanlarını anlatan sözler nerde var.
    Aces High'in beni savaş pilotu sanmamı sağlayan sözler de mi dandirik.

Iron Maiden dandik diyenlerin yanına gelmeyeyim.

Saygılar, sevgili kardeşim.
  • Abi hala devam ediyorsunuz ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper -- 1 Ağustos 2011; 1:53:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Güzel lirilmiş, dandik lirikmiş. Çok güzel şarkı sözleri isteyenler acaba kaç tane şiir kitabı okudunuz? Kaç tane şairi takip ettiniz? Yoksa hiç mi? E hani derdiniz şarkı sözlerinin güzel olmasıydı? E zaten o kadar güzel şarkı sözü arıyorsanız ne diye yoruyorsunuz onca gitaristi, bateristi?

Hadi diyelim ki şarkıların da sözleri çok güzel olsun hanginiz ileri seviyede İngilizceye hakim? Hanginiz deyimleri tam anlamıyla anlayabiliyor?

Gelelim vokal mevzuğuna. Nedir en iyi vokal? Sesi en güzel olan mı? Kime göre güzel sorusu ortaya çıkar bu durumda da. Zaten olur da konservatuvar sınavlarına yolunuz düşerse kimse sesinizin rengine bakmayacaktır. O zaman ses aralığı ve detone olmamak gibi şeyler kalıyor geriye. Bu sağlam gruplardan oluşan piyasada zaten detone olan adam bulmak zor olur. Ses aralığı mevzuğuna gelince bu çığlıklar alan o aralığa dahil edilmez çünkü aralık dediğiniz şey de boşluk olmamalıdır ve bu çığlıkla normal sesin arasını çıkaramaz vokaller. Ses aralığı konusunda da en geniş isim büyük ihtimalle Bruce Dickinson, Eric Adams gibi isimler.

Ayrıca yukarda bir Nessun Dorma geçmiş, soprano parçasıdır lafını aman diyeyim başka yerde kullanmayın, zaten bu başlıktaki vokal aşıklarının bu tip şeylerden haberi yoktur o yüzden sıkıntı etmeyin ama, dediğim gibi aman diyeyim başka yerde demeyin böyle bir şeyi. Nessun Dorma en zor tenor aryalarından biridir.

İşte ben böyle adamların yazdığını ciddiye alırım arkadaş. Diyecek söz bırakmamış.

Daha; soprano ne, bariton ne, tenor ne bilmeyen insanlar vokal eleştirmeni olmuş çıkmış. Çok müzik dinliyen insan müzik alimi mi olur ? Yok öyle bir şey. Müzik kavramının, sandığınız kadar basit olduğunu mu sanıyorsunuz ? Müzik yapmak değil, müzik kavramı diyorum dikkatinizi çekerim.

İyi söz yazan vokal, iyi vokal falan değildir. Bu belirleyici bir faktör de değildir vokaller için. 50 kere söyledim, hala da söylüyorum. Madem sözlere o kadar meraklısınız, gidin bir kaç şiir okuyun. Dinlediğiniz müziği de müziği için dinleyin, sözleri için değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0RK -- 1 Ağustos 2011; 2:05:00 >

• judas priest dinleyen yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Midbroke

judas priest dinleyen yok mu?

Çamur atmasınlar diye lafını etmedim.Ben çok severim

• quote:

Orijinalden alıntı: alpergayretli

quote:

Orijinalden alıntı: Midbroke

judas priest dinleyen yok mu?

Çamur atmasınlar diye lafını etmedim.Ben çok severim

Ohh kulaklarımın pası silindi

• quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

James Hetfield zaten sesiyle değil daha çok yaptıklarıyla ön plana çıkıyor. Ona bakarsan pek çok metalci solistlerin sesi bir boka yaramaz. Sadece bağırıp, çığlık atan, müziği gürültüden ibaret olan gruplar var.

Doğru söze ne denir. Ama James Hatfield olmazsa Metallica olmaz bence.
  • Arkadaslar James Hetfield metal muzigin sayili vokallerinden diyince neden ondan iyisi var muhabbetine giriliyor anlamiyorum.. James de iyidir bruce da eric adams da rob halford da murat ilkan da dave mustaine de o da bu da yani ben hepsini ayri severim hic birini kotulemek dogru olmaz
  • bir arada fake gitarist diyorlardı gecer bunlarda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

quote:

Orijinalden alıntı: Albert Zweistein

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Albert Zweistein

quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

James Hetfield zaten sesiyle değil daha çok yaptıklarıyla ön plana çıkıyor. Ona bakarsan pek çok metalci solistlerin sesi bir boka yaramaz. Sadece bağırıp, çığlık atan, müziği gürültüden ibaret olan gruplar var.

Katılıyorum. Ve aslında bir çok dinleyici de sesi ve sözleri çok da önemsediklerini sanmıyorum. Zaten Türkiye'de metal müzik dinleyenlerin kaçı dinlediklerini anlayabilecek kadar yabancı dile sahipler? Yahut kaçı merak edip araştırıyor? Bence iyi ihtimalle en az 1/5'i bu şekilde.

şakacı komik çocuk seni.

Gayet ciddiydim. Iron Maiden konserine daha Fear of the Dark'ın sözlerini tam bilemeden giden çocuk tanıyorum. Sadece başındaki yavaş kısmı biliyor.

Adam doğru söylüyor. Ben de o 4/5'in içindeyim. İngilizcem var ama sözler umrumda değil. Ben şarkının müziğine, vokalin notalarına bakarım. Notalarla bana anlatmak istediği duyguyu veremiyorsa zaten sözlere de pek gerek yok.

Thrash metal dinliyorsanız harika bir riff'in yanında muhteşem lyricslerin olması gerektiğini biliyorsunuzdur.Açıkçası sırf müziği güzel diye de dinlemem.
    Iron Maiden'in sözlerinin ne kadar dandirik olduğunu biliyorsunuz.Bu yüzden onlar Heavy Metal/Power Metal yapıyorlar.Müzik önemli yani.
    En basit bir şarkı söyliyeyim;
    Megadeth'den Sweating Bullets şarkı sözlerini açın okuyun.Şarkı sözü nasıl olurmuş görün

Sayıyla mı geldiniz anlamıyorum, hangi cüret ile Iron Maiden'ın liriklerine dandirik dersin !!!

Lirik yazamadıkları için Heavy metal yapıyorlar demişsin bir de utanmadan. Metal müzikden hiç bir bok anlamadığınız tescillendi, TSE damgası bile yedi üstüne.

Evet dandirik diyorum.Bu benim müzikten anlamadığım anlamına gelmiyor.Sadece senin hayran oldugun bir grubu sevemediğim için böyle diyorsun.

Akşam akşam çok güzel güldürdün beni. Dandirik diyormuş. Evet bu müzikden de hiç bir halt anlamadığın anlamına geliyor. Müziğini beğenmeyebilirsin, ama her bir şarkısı bütünüyle şaheser olan insanları bambaşka dünyalara götüren liriklere dandirik diyemezsin, bir çırpıda atıp kestiremezsin.

Sana "ov yea kanka puanım 9" türünde müzik (!) yapan adamlar bile müstehak.

Iron Maiden kulislerinden çıkmıyorsun sanırım.Nedir bu koruma içgüdüsü yahu.Iron Maiden'i severek dinlerim.Açıpta bir liriğini merak edip bakmadım.Çünkü hoşuma gitmiyor.Çok mu zor bunu kabul etmen.Hayatta ki diğer herşey gibi müzikte göreceli bir kavram.
    Ben Iron Maiden liriklerine "dandik" diyorum.Eminim bana katılanda katılmayan da olucaktır.
    Ama katılmamayı abartıp terbiye sınırlarını aşma.

Bu ne curet? Sen kim oluyorsun da Iron Maiden'a dandik soz yaziyor diyorsun?

Konu tamamen fail bir konu konumunda biri Hetfield gibi birine dandik vokal der digeri Iron Maiden'a Steve Harris'e dandik soz yaziyor hatta bu yuzden HM yapiyor der.
    Gidin kendinizi oldurun oksijen israfisiniz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.