- x
EN SESSİZ KASA
36 Cevap16442 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2769 Mesaj
22 Aralık 2005; 16:27:31 

Sesi en iyi absorbe eden dışarıya ses vermeyen kasa hangisi sizce???

37 Mesaj
22 Aralık 2005; 16:31:10 

dell bilgisayar sessizz çalışıo bence o

schizophrenic

1238 Mesaj
25 Aralık 2005; 14:33:28 

bende kasayı deiştirmeyi düşünüyorum ve ses en önemli tercih nedeni olacak

quote:

2769 Mesaj
27 Aralık 2005; 20:53:34 

sanırım antec p180 iyiymiş ses konusunda.Baktım kimse cevap vermiyo. Başkasından bize hayır yok diyip kendimiz araştırdık. Kemdi sorumuzu kendimiz cevaplıyoz artık. Napalım biz de rütbeye oynarız ..
Antec p180 modeli ses için öneriliyor silent pc review'da gördüm. Ancak bayağı tuzlu. Dijital centerda 300ytlden fazla galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbasol1981 -- 27 Aralık 2005 20:53:59 >

12 Mesaj
28 Aralık 2005; 14:30:18 

ARKADAŞIMIN KASASI :) HİC SESİ CIKMIYO!!

1329 Mesaj
28 Aralık 2005; 15:40:16 

quote:

sbasol1981

hocam psu ne aldın liberti ile değiştin mi hala sesten sikayet ediyosun galiba

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
SüperPi(29)P4 630@4.5(4-4-4-11)
P4-630@4730-Validation...P4-641@5122-Validation...E6750@4003-Validation...E2180@3760-Validation
Cel.326@4534-Validation...Cel.315@4032-Validation...

2769 Mesaj
29 Aralık 2005; 23:21:21 

yok almadılar geri. Sattım ben de başkasına. Bakalım şimdi seasonic almayı düşünüyorum sessizmiş öyle diyolar ama bakalım hayırlısı umarım bu son olur artık.

5019 Mesaj
2 Ocak 2006; 15:47:44 

Türkiye'de yalıtımı ve sessizliği en iyi olan kasalar
Arctic Cooling Silentium T2 Kasa ;
http://www.firebal.net/...stock.asp?product=G0350
,
Antec P180 linkini bulamadım
http://www.dijitalcenter.com/

Birde Zalman'ın müthiş pahalı ama tamamen fansız bu kasası
Zalman- TNN 300 Tamamen Fansız Bilgisayar kasası ;
http://www.dijitalcente...k.asp?Product_ID=tnn300

Phenom II X4 940, Asus M3A78T (790GX), 2x2 GB DDR2-800 ,Samsung 2333SW 23"", Sapphire Ati HD6870 1GB, 160 Gb Intel X25-M SSD ve SCYTHE Silent Box içinde 3,5" Western Digital 750 Gb 5400 rpm sessiz HDD, 16 Mb önbellek , Lian-li PC-C32 Fanları kısılmış Kasa, Be-Queit 450 Watt güç kaynağı, Samsung DVD-RW Gümüş ön yüz, Microsoft Sidewinder X6, Cyber Snippa Intelliscope fare, SONY KDF-E50A11E 50" 3LCD HDTV, 2x Saitek P3000 Gamepad Scythe Zipang soğutucu

1329 Mesaj
2 Ocak 2006; 22:14:55 

quote:

yok almadılar geri. Sattım ben de başkasına. Bakalım şimdi seasonic almayı düşünüyorum sessizmiş öyle diyolar ama bakalım hayırlısı umarım bu son olur artık.

uzuldum bak şimdi..
ama konussaydık keke bende alabılırdım
umarım son olur.. da bu sefer biraz incelede al..

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
SüperPi(29)P4 630@4.5(4-4-4-11)
P4-630@4730-Validation...P4-641@5122-Validation...E6750@4003-Validation...E2180@3760-Validation
Cel.326@4534-Validation...Cel.315@4032-Validation...

479 Mesaj
19 Ağustos 2006; 18:24:21 

arkadaşlar tamamen sessiz bi ürün diyorsanız dell dimension 5150 modelidir. kasada hiç fan kullanılmamıştır ve mütis serin bi kasa...
5150 modeli ultra quite olarak geçer ve türünün tek örneğidir. btx yapı formatını kullanması sebebiyle de havadar bi kasadır.
bu kasada 305 wattlık bi psu kullanılmış.... belki yetersiz olabilir.
kasa vidasız.. kasayı açınca ne demek istediğimi anlarsınız. psu bile fansız.
bu kasayı tek başına almak biraz zor. belki dell servislerine arıza fişi düzenleyip böle bi kasayı satmalarını teklif edebilirsinniz.
kasayı donatılmış şekilde almak zorundasınız.
http://www.hepsiburada....d=227&productid=bd61190 buyrun burdan inceleyin..

Dell bu konuda çok başarılı. dikkatimi çeken kasadan hiç bir zaman titreşim sesi yayılmaması

ikinci alternatif ise hp kassalar baya sessizler ama dellin yerini asla tutmuyorlar. çoğu kullanıcının fark etmediği bi titreme sesi var kasada. aslında beni bile rahatsız etmiyor. fiyatının makul olmasından dolayı tercih edilebilir belki. ama olaya son noktayı koymak istiyorsanız delli tavsiye ederim

100 Mesaj
19 Ağustos 2006; 21:34:23 

thermaltake daha iyi
sessiz kasa ama

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3373 Mesaj
25 Ağustos 2006; 21:26:11 

Dell bende var ve pc gerçekten çok sessiz.

Wİİ

838 Mesaj
25 Ağustos 2006; 23:05:24 

quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

Dostum şimdi benim anlamadığım; sen sesi en iyi yalıtan kasayı sormuşsun ama cevaplar genelde kasanın içindeki ses kaynaklarıyla alakalı gelmiş; yanılıyor muyum? Yani senin soruna göre düşünürsek içinde fan olmadıktan sonra her kasa en sessiz kasadır. Yalıtkanlığın bir esprisi kalmıyor.

Senin soruna ben cevap vereyim: sesi en iyi absorbe eden, dışarıya ses vermeyen kasa: benim mdf kasa.
Ne içindeki pompanın, ne de fanların sesi pek duyulmaz, maşaallah diyeyim.

____gRuP AnKaRa____

398 Mesaj
29 Ağustos 2006; 23:41:16 

kendiniz de bir yalıtım yapabilrsiniz

üst kapak - alt kapak yan kapaklar vs vs

yalnızca kasa içine uygun yalıtım malzemesi bulmanız gerekli

aslında benim önerim size şu olabilir

araçların çamurluk ve alt gövdelerine asfalt ve yol - lastik sesini içeri almaması için sanayide

zift ve ziftten daha katı kuruyan ve zararsız çok daha etkili başka bir malzeme var

sprey ile sıkıyorlar ve ses yalıtımı için kullanılıyor.

düşünsenize kasanın yan kapaklarına alt kısmına ve üste bundan sprey ile sıksanız yada ( sıktırsanız )

sessizlik için gayet güzel bir çözüm olur

kocaman bir arabanın altını ve çamurluk içlerini 120 YTL ye 2 kat yapıyorlar bundan

kasaya 20 YTL bile gitmez sanırım ve güzel bir ç.özüm olabilir

deneyin derim

2 Mesaj
10 Mart 2007; 11:59:03 

ya arkadaşım anladığım kadarıyla dell dimension 5150 kullanıyon benimde öyle bir bilgisayarım var geçenlerde format attım driverları internetten indirdim ama artık hiç bir oyunu açmıyor faq hatası veriyo temp hatası veriyo bana yardımcı olur musun kafayı yiyicem driverları vede neler yüklemem gerektiğini yazarsan çok sevinirim msn adresimide veriyim sah_ahmet84@hotmail.com

246 Mesaj
10 Mart 2007; 21:26:07 

Sesin kasayla ne alakası olduğunu açıklaya bilirmisiniz arkadaşlar? Pc nin Sessiz çalışmasını istiorsan Abit Fatality Silent Oset Ana kartı kullanın...

GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 - AMDPhenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm - EVGA GeForce GTX 285 1GB 512Bit - Kingston 3 Gb. DDR3 1333 Mhz. - 1 Tb.Seagate Barracuda 7200.12 32 Mb.-Zalman Cnps 9900a-
Asus U-75HA 750 Watt - Creative CT4670 Sound Blaster Live - Logitec MX400 Mouse
Microsoft Klavye - Daytona Kasa - 17" CRT Samsung Monitör - A4tech PK-635 WebCam

514 Mesaj
27 Mart 2007; 15:44:48 

ARKADAŞALAR FEEL KASA DİYORUM BENCE HEM İYİ TASARLANMIŞ BİR KASA HEMDE GAYET DÜZENEKLİ EGER İYİ BİR SES STEBİLİZESİNDEN GEÇİRİLİRSE BİLİRSİNİZ İŞTE ALDIGINIZ GİBİ KOYARSANIZ SORUN OLUR UFAK BİR MODİFİYE O ALETİ YARATIGA CEVİREBİLİR.FAN CONTROL CİHAZI SİZİN İŞİNİZİ HALLEDECEKTİR.SAYGILAR...

İnanç; görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsan, başkalarının göremediklerini görürsün... zigmo®

1039 Mesaj
7 Nisan 2007; 18:40:54 

sbasol1981 icinde sesli fanlarin varsa absorb etmesi cok zor sesi naparsan yap duycaksin sesi
o sessizlestirme urunleride hic bir ise yaramiyo emin olabilirsin(yarasaydi kimse sessiz coolerlara-power lara dunyanin parasini vermezdi:D)
o zaman ve seninde alayacagin gibi sessiz bir power cpu ve gpu dan geciyo
yada extreme su sogutmalar (zalman deselator 2 vs)
saygilarimla

1478 Mesaj
7 Nisan 2007; 20:02:19 

quote:

Orjinalden alıntı: bhe

arkadaşlar tamamen sessiz bi ürün diyorsanız dell dimension 5150 modelidir. kasada hiç fan kullanılmamıştır ve mütis serin bi kasa...
5150 modeli ultra quite olarak geçer ve türünün tek örneğidir. btx yapı formatını kullanması sebebiyle de havadar bi kasadır.
bu kasada 305 wattlık bi psu kullanılmış.... belki yetersiz olabilir.
kasa vidasız.. kasayı açınca ne demek istediğimi anlarsınız. psu bile fansız.
bu kasayı tek başına almak biraz zor. belki dell servislerine arıza fişi düzenleyip böle bi kasayı satmalarını teklif edebilirsinniz.
kasayı donatılmış şekilde almak zorundasınız.
http://www.hepsiburada....d=227&productid=bd61190 buyrun burdan inceleyin..

Dell bu konuda çok başarılı. dikkatimi çeken kasadan hiç bir zaman titreşim sesi yayılmaması

ikinci alternatif ise hp kassalar baya sessizler ama dellin yerini asla tutmuyorlar. çoğu kullanıcının fark etmediği bi titreme sesi var kasada. aslında beni bile rahatsız etmiyor. fiyatının makul olmasından dolayı tercih edilebilir belki. ama olaya son noktayı koymak istiyorsanız delli tavsiye ederim

Her yönüyle katılıyorum. Ses istemiyorsan, dell

Gözünüzü dört açın artık, Matrix diye bir şey yok,
Superman öldü, SperMan var artık moruk,
Batman’i kankası Ronin’le gömdük.
Amerika kökenli kahramanlar, cümleten yalan lan,
Gerçek kahraman Anıtkabir’de, Ankara’da yatan lan !

1913 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:09:05 

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama,

Güncel kasalar hakkında bilgisi olan var MI?

en azından benim rengim belli, sen ne ayaksın

4320 Mesaj
25 Nisan 2009; 17:56:01 

Ya arkadaşım kaç senelik konuyu hortlatmışsın birde hortlatmak gibi olmasın ama demişsin helal yani.
Yeni konu açmak bu kadarmı zor?

SAMSUNG NP-R 520-FS01TR // T6400@2.00 GHZ // 2*2GB DDR2 800MHZ // ATI M RADEON HD4650 1GB GDDR3 // 250GB SATA2 // 15.6" LED LCD HD READY // 1.3 WEB CAM.

Grande Punto 1.4 T-Jet 120Hp

1913 Mesaj
25 Nisan 2009; 21:35:10 

quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

Ya arkadaşım kaç senelik konuyu hortlatmışsın birde hortlatmak gibi olmasın ama demişsin helal yani.
Yeni konu açmak bu kadarmı zor?

zor veya kolay ne değişir?

bilgisi olan varsa paylaşsın,

topic kirliği, konu nasıl açılır, forum düzeni ve forum adabı edebiyatı yapmayalım...

en azından benim rengim belli, sen ne ayaksın

1893 Mesaj
2 Mayıs 2009; 12:38:29 

bu işler kasayla deil fan ile alakalıdır.

||AMD ATHLON 64 X2 5000||Biostar TF7025-M2||2x2 4GB Kingston 800Mhz||ASUS EN8800 GT 1 GB||Samsung 80 GB 7200 RPM 8 Mb Sata2||Raidmax 530W PSU||A4-TECH X7-G800MU||A4Tech X-750F Mouse||Logitech X-200 2+1 Music Sound Speaker||Cooler Master Centurion 5 + MOD ||

2463 Mesaj
5 Mayıs 2009; 15:47:39 

en sessiz kasa fanları en iyi ve en bakımlı olan kasadır.

Akıldan büyük nimet, zekadan da ağır yük tanımıyorum.

104 Mesaj
17 Ekim 2009; 15:45:44 

arkadaşlar ikinci el bilgisayar aldım ama kasası bizim köydeki massey ferguson traktörler gibi çalışıyo. ama işyerimdeki bilgisayarlar sıfır ses. işyerindeki bilgisayarların (Un.iq marka) fan sistemi tamamiyle farklı, fan sessiz ve kasanın içine gömülü biraz, böylece tam sessiz oluyo. benim merak ettiğim benim bilgisayarın kasasını tamamen buşekilde sessiz fana göre tasarlanmış bir kasa ile değiştirme imkanım varmıdır acaba? yani benim bilgisayarın elektronik aksamlarını tamamen çıkarıp yeni kasaya monte edebilirlermi? yada bu aleti biraz olsun sessizleştirmek için yapabileceğim bişey varmıdır? teşekkürler.

inek sevimli bir hayvandır. bir adet ineğin sütünden faydalanılabilir. bir adet ineğin etini yeriz. bir adet ineğin paçasından çorba yaparız. bir adet ineğin işkembesinden de çorba yaparız. bir adet ineğin ciğerini böbreğini gıda ederiz.
inekten geriye ne kalır? hiç!
inek dedikodu yapmaz. ayak kaydırmaz. yalan söylemez. istediği şekilde düşünür ayıplanmaz. taciz etmez. hırsızlık yapmaz. inekler birbirini öldürmez. sahte para basmazlar. dolandırıcılık yapmazlar. sadece bizim için üretirler...
inek olmak... insan olmak... ben bir inek olsaydım, hiçbir şeyimi vermezdim; ama zorla alırlardı biliyorum. hüzünlü ama yine de inek olmak isterdim. daha sade ve huzurlu bir yaşam için...

422 Mesaj
17 Ekim 2009; 18:24:21 

Benim kasa olmadığı kesin

Reklam Alınır bilgisayar-bilgisaymaz

1233 Mesaj
23 Ekim 2009; 11:26:55 

Ses iki şekilde oluşuyor. Birincisi titreşim kaynaklı ses. Bunun için en ideal çözüm olabildiğince kalın saçlı veya ağır bir kasa olacaktır. Marka pc lerin kasalarının genelde saç kalınlıkları bayaa bi fazla olduğu için onlardan pek fazla ses gelmez. Bizim kullandığımız lenovoların boş ağırlığı bir exper veya casper pc ye denk nerdeyse. İkinci temel ses faktörü ise fanlar ve bu fanları dönüş hızıdır. Fan çapı arttıkça daha düşük devirde aynı hava akımını vermeleri mümkündür, dolayısıyla mümkün olduğunca 8-9cm lik fanlarda 12-14cm lif fanlara geçerek sesi azaltabilirsiniz.

İkinci husus ise ses yalıtımı ile ilgili. Kasanın saç kalınlığı ses yalıtımında fayda sağlayacaktır. Mevcut kasalarımızı da birtakım izolasyon malzemeleri ile sessizleştirmek mümkün ama pc kasalarının aynı zamanda devasa bir heatsink görevi gördüğünüde gözönünde bulundurarak kullanılacak malzemenin ses emici ama ısı geçirici özellikte olması gerekiyor. Ben öyle bir malzeme henüz bulamadım. Bir aralar araba ses yalıtımı üzerine bayaaa bir araştırma yapmıştım ordan hatırlıyorum. Ses yalıtımı için hava yalıtımı da gerekli olmakta ve bu da ister istemez ısı yalıtımı anlamına gelmekte.....

514 Mesaj
3 Kasım 2009; 19:02:59 

bence biraz kafayla alakalı neden derseniz.bu iş biraz psikolojiye giriyor.yani sen bir yere odaklanırsan o konu kafanda o kadar büyüyor ki anlatamam...zamanında bu iş için 150 lira para harcamıştım. thermaltake fanlar fan kontrolleri aldım ama malesef yok olmuyor beyin duydugu sesi abartıyor.hatta başımdan şöyle bir olay geçti.yeni bir işe girmiştim.orada çalışan sekreterin bilgisayarı o kadar ses cıkartıyordu ki anlatamam..tabi bizde psikolojik oldugu için her fan sesini kafaya takıyoz... neyse dedim ki sesi duyuyormusun falan dedim.ne sesi ya dedi.fan sesi dedim kasadan geliyor... yooo dedi...sanki tek ben duyuyormuşum gibi oldum.... bir kaç gün sonra kızın dedigi laf şu...ya sen nereden açtın dedi şu fan sesi olayını.çalışamıyorum dedi...sonunda kızıda kendimize benzettik... anlayaşacagınız kafaya takmadıgınız sürece sesi beyin algılayamaz ve ses yokmuş gibi gelir...bilginize...umarım hatıram hoşunuza gider....

İnanç; görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsan, başkalarının göremediklerini görürsün... zigmo®

1695 Mesaj
12 Kasım 2009; 22:53:34 

@zigmo bak şimdi fan sesin ben de duymaya başladım

şaka bi yana ben de biraz bu işe takanlardanım..

kasada toplam 7 fan var..

1 ön
2 yan
1 ekzos
1 power
1 cpu
1 ekran kartı

ne yaptım:
titreşimi en aza indirmek için kasa fanlarını kasaya monte ederken araya bir plastik conta gibi parça taktım.. karton gibi kalın kağıt da olabilir veya eski bi mousepadden küçük parçalar kesebilirsiniz kesebilirsiniz..

kasa fanlarını çalışma voltajını12 den 7 ye indirdim...
(siyah kırmızı kablolara değil de kırmızı ve sarıya bağlarsanız 12-5=7 volt olarak çalışacaktır fanlar)

ekran kartı fanını çıkarıp yerine 8 cm lik bi kasa fanı monte ettim, onu da 7 volta bağladım..

bluestorm2 güzel psu olmasına rağmen fanları biraz problemli.. 12 cm lik güzel bi fan alıp onu da kendim taktım (garanti dışı kalıyor burada buna dikkat)

işlemci için de sıcaklığa göre hızını ayarlayan bi fan olması ideal olacaktır.. biostan ayarını yapın gerekirse.. (benim idle 700-800 rpm, 41-42 derece - load 1700-1800 rpm 53-54 derece)

+ olarak fan controller değil de basit bi devre anahtarını kasa fanlarına bağladım.. gece pc yi açık bırakacağım zaman bu anahtarla kasa fanlarını da kapatıyorum..

ses baya farketti.. en azından bi kaçını deneyebilirsiniz.. oldukça basit ve pratik yöntemler

This world will soon be annihilated

104 Mesaj
15 Kasım 2009; 10:35:59 

quote:

Orijinalden alıntı: DrunkenLord

1 ön
2 yan
1 ekzos
1 power
1 cpu
1 ekran kartı

ne yaptım:
titreşimi en aza indirmek için kasa fanlarını kasaya monte ederken araya bir plastik conta gibi parça taktım.. karton gibi kalın kağıt da olabilir veya eski bi mousepadden küçük parçalar kesebilirsiniz kesebilirsiniz..

(siyah kırmızı kablolara değil de kırmızı ve sarıya bağlarsanız 12-5=7 volt olarak çalışacaktır fanlar)

ekran kartı fanını çıkarıp yerine 8 cm lik bi kasa fanı monte ettim, onu da 7 volta bağladım..

bluestorm2 güzel psu olmasına rağmen fanları biraz problemli.. 12 cm lik güzel bi fan alıp onu da kendim taktım (garanti dışı kalıyor burada buna dikkat)

işlemci için de sıcaklığa göre hızını ayarlayan bi fan olması ideal olacaktır.. biostan ayarını yapın gerekirse.. (benim idle 700-800 rpm, 41-42 derece - load 1700-1800 rpm 53-54 derece)

+ olarak fan controller değil de basit bi devre anahtarını kasa fanlarına bağladım.. gece pc yi açık bırakacağım zaman bu anahtarla kasa fanlarını da kapatıyorum..

ses baya farketti.. en azından bi kaçını deneyebilirsiniz.. oldukça basit ve pratik yöntemler

Teşekkürler, ama ben şimdilik daha basit bi çözüm deniycem, uzun bi monitör kablosu bulabilirsem kasayı yan odaya alıcam klavye ve fare kablosuz zaten, artık kasa orda davul mu çalar napar umrumda değil

inek sevimli bir hayvandır. bir adet ineğin sütünden faydalanılabilir. bir adet ineğin etini yeriz. bir adet ineğin paçasından çorba yaparız. bir adet ineğin işkembesinden de çorba yaparız. bir adet ineğin ciğerini böbreğini gıda ederiz.
inek dedikodu yapmaz. ayak kaydırmaz. yalan söylemez. istediği şekilde düşünür ayıplanmaz. taciz etmez. hırsızlık yapmaz. inekler birbirini öldürmez. sahte para basmazlar. dolandırıcılık yapmazlar. sadece bizim için üretirler...
inek olmak... insan olmak... ben bir inek olsaydım, hiçbir şeyimi vermezdim; ama zorla alırlardı biliyorum. hüzünlü ama yine de inek olmak isterdim. daha sade ve huzurlu bir yaşam için...

514 Mesaj
28 Kasım 2009; 22:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: DrunkenLord

1 ön
2 yan
1 ekzos
1 power
1 cpu
1 ekran kartı

ne yaptım:

üniversitedeki yıllarım geldi aklıma deli gibi uğraşıyordum.marketlerde ıslak kuru satılan kaucuk tipi bez aramaktan imanım gevredi.neyse buldukta ne oldu gittik ps ile kasa sacı arasına göre ayarlayıp güya sesi azaltacagız dedik... oda yemedi gittik 150 liraya thermaltake set aldık onuda montaladık. sonra baktık yine ses geliyor...kasayı sattım laptop aldım...

size tavsiyem monitör üzerinde bir yere odaklanın yada msnde bir hatuna :D:D:D...ama sakın kasaya odaklanmayın...
saygılar

514 Mesaj
28 Kasım 2009; 22:18:15 

quote:

Orijinalden alıntı: |S|P|Q|R|

Teşekkürler, ama ben şimdilik daha basit bi çözüm deniycem, uzun bi monitör kablosu bulabilirsem kasayı yan odaya alıcam klavye ve fare kablosuz zaten, artık kasa orda davul mu çalar napar umrumda değil

valla süper fikir kardeşim mutlaka dene.ama sakın fan alayım sesi azaltayım safsatasına girme...

104 Mesaj
1 Aralık 2009; 22:58:10 

quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

valla süper fikir kardeşim mutlaka dene.ama sakın fan alayım sesi azaltayım safsatasına girme...

Yok hocam bu hafta sonu perpadayım uzun monitör kablosunu alıp balkona şutlucan pc yi, balkon dediğim kapalı mekan tabi pencere falan var. fan işine girsem hem bisürü para harcıcam hemde garanti değil çünkü benim pc zaten yeni (9aylık) ve içindeki fanlar da internette sessiz diye satılan AMD fanlarından farksız, öyleyse garanti ve ucuz çözüm en iyisi. bide çalışan aletin iç aksamına müdahale etmek istemiyom nolur nolmaz...

104 Mesaj
18 Nisan 2010; 13:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: |S|P|Q|R|

arkadaşlar ikinci el bilgisayar aldım ama kasası bizim köydeki massey ferguson traktörler gibi çalışıyo. ama işyerimdeki bilgisayarlar sıfır ses. işyerindeki bilgisayarların (Un.iq marka) fan sistemi tamamiyle farklı, fan sessiz ve kasanın içine gömülü biraz, böylece tam sessiz oluyo. benim merak ettiğim benim bilgisayarın kasasını tamamen buşekilde sessiz fana göre tasarlanmış bir kasa ile değiştirme imkanım varmıdır acaba? yani benim bilgisayarın elektronik aksamlarını tamamen çıkarıp yeni kasaya monte edebilirlermi? yada bu aleti biraz olsun sessizleştirmek için yapabileceğim bişey varmıdır? teşekkürler.

Ses olayını kökten çözdüm, nasılmı? Almış olduğum ikinci el bilgisayarı, aldığım arkadaşıma geri sattım yerinede henüz gürültü denilen şeyin icat edilmediği devirde yapılmış olan bir acer 4937 laptop aldım bu laptop çalışıyomu çalışmıyomu hiç belli değil.

177 Mesaj
14 Şubat 2013; 22:09:28 

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#71697535

ARKADAŞLAR ADRESTEKİ KONUYA YARDIMMMM

İŞLEMCİ: AMD FX X8 8320 3.5GHz

196 Mesaj
21 Şubat 2013; 13:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: companjera

bu işler kasayla deil fan ile alakalıdır.

benim bildiğimde buydu okuduğum forumlarda tek siz böyle bir yorum yaptınız sağolun değiştirin fanını gitsin yani

43 Mesaj
28 Şubat 2013; 21:10:18 

kasanız iyiyse gidebileceginiz iki yol var. birincisi kalitesiz kasa fanlarınızı corsair vb gibi markaların silent fanlarıyla değiştirebilirsiniz, sonra biostan da fan kontrollerini silent'e alırsınız. toplam ses desibeli yarı yarıya fark edebilir. digeri ise full su sogutma gidebilirsiniz bu sefer fana zaten ihtiyacınız olmaz-ses olmaz, fakat bu sefer de pompa sesi falan duyarsınız. bu iki yolun dısında birsey yapmanız halinde de kasanızın havadarlıgı kötüleşecek, pc parcalarınızın sıcaklıgı yükselecek, ömürleri gözle görülmeyecek sekilde azalacaktır. derdi edilmeyecek birsey aslında eger pc parcalarınız zaten ucuz ise fakat high end pc topladıysanız o zaman işiniz zor. kolay gelsin. =)
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.522