Şimdi Ara

Rota Hesaplama Tercihim ne olmalıdır?Anket

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
12.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 31.1.2018)
Giriş
  • Şehirler arası yollarda ıgo yazılım kullanan navigasyon cihazlarda rota tercihi ne olmalı

Arkadaşlar, tatile çıkıyorum.

Bu 10 gün süre içerisin de 2200 Km yol yapacağım. Bu sürüş esnasında tamamen Duble Yol ve Otoyolları kullanmak istiyorum.

Bu güne kadar hep KOLAY tercih ettim. Belki de hatalıyım...

Siz de paylaşırmısınız; Hangi Rota Hesaplama Yöntemini kullanmalıyım?

Teşekkürler.

Not:Unuttuğumuz seçenek varsa yazın ekleyelim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ben hızlı rota seçeneğini kullanıyorum.
  • Aslında Anket açmak istiyordum ama bulamadım nasıl yapıldığını.

Sayın Yöenticilerim konu,
    - Hızlı
    - Kolay
    - Ekonomik
    Şeklinde Anket haline dönüştürülebiliyorsa memnun olurum.
  • Kullanıcılar anket açma yetkileri yok.sizimi kıralım hem bizde fikir sahibi oluruz.Birinci mesajı edit edip anket yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Ben hızlı rota seçeneğini kullanıyorum.

Teşekkürler Üstad
  • Arkadaşlar, kararınızı etkileyen yorum veya tecrübenizi de paylaşırsanız sevinirim.
  • Benim seçimim listede yok yani şöyle eğer uzun yolda ve genelde otoyolda gideceksem Hızlı,ama şehre yaklaştığımda Kolay olur.Ama bundada seçim yap derseniz Kolay'ı seçerim.Ayrıca yıllardır yurt dışı kültürünü bildiğimden şunu hatırlatmak isterim.Aracınızda mutlaka bir detaylı yol haritanız ayrıca olsun.Mesela bu almanya ve bazı ülkelerde zorunluluk.Navigasyon olsada zorunlu Ayrıca bazen keyiflide,eş dost,aile ile yola çıkılırsa Navigasyon'un tercihini hep tartarım kafama yatanı yaparım.Körü körüne beni tarlaya soktu,onu dinledim muhabbetinede gelmem o nedenle.Çünki o size sadece tarif eder,siz onu dinlemek zorunda değilsiniz.Bir kışta millet Yalova rampasında zincir takma çabasında iken o dönemin haritası ile Kısa seçimde bir yere girdim,allahtan altımdaki araba değildi.O yığma karın içinde bir baktımki o rampayı geçip taaa nerelerden normal yola çıkmışım.Bu bir örnek o gün için iyi bir durum ama bir ara o koca bembeyaz ortamda ya kalsaydım çoluk çocuk ? İşte o günden sonra artık huylandığım yerde navi'ye bakmam,hislerim ve tabelalar yeter.

Uzunun kısası eğer gideceğiniz yere olan yolu tabelarla biliyorsanız maceraya gerek yok.Atalarımız o nedenle derler en kısa ve hızlı yol hep bildiğindir diye iyi tatiller bu arada

• peki şehir içi en verimlisi hangisi.
  • Büyük şehirler ise Kolay daha uygundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Büyük şehirler ise Kolay daha uygundur

Büyük şehirler için ben de "Kolay" seçiyorum; çünkü her zaman Çevre Yoluna yönlendirip sıkışık trafikten bir nebze olsun kurtarıyor. İlçe Kasaba gibi yerlerde "Kısa"; çok sokak aralarına sokmasın derseniz "Ekonomik"...
  • quote:

... iyi tatiller bu arada

Teşekkürlerimle
  • Uzun yollarda ve şehir ici ulaşımda her zaman "kolay" secenegi üzerinde rota cizdiriyorum. Cihazı ilk satın aldıgım gün "Kısa" modunda rota yaptırmış ve her 10 metrede bir ara sokaklara ve toprak yollara yönlendirmişti. Rota ayarlarından toprak yolu kaldirmama rağmen bu zamana kadar hicbir şekilde "Kısa" secenegini secmedim Son 2 ay içinde Bodrum'dan Ankara'ya rota alternatiflerinden "Yeşil Rota" bana daha iyi geldigini düşündüm ve yeşil ile yolculuguma başladim. Denizden yüksekligim en son 1.200~ filan idi ve ormanların içinde sadece ben trafik yaratiyordum Yeşil haritadan pek memnun kaldigimi söyleyemem ama yeşil harita ülkemiz için yüksek bir seviye geldiginden dolayi böyle olmuş olabilir. @DD252Admin "Kolay" secenegi hem rahat şekilde hem de sıkıntısız şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak diye düşünüyorum. Şimdiden keyifli yolculuklar, iyi tatiller

• sizler daha tecrübelisiniz. benim daha yeni yeni.
    benim tecrübem de şöyle.
    Hızlı seçeneği genelde otoban, çevreyolu gibi yollara saptırıyor. asıl amaç yüksek hızda seyrettirmek böylece. şehir içi de şehir dışıda otobana ve çevre yollarına saptırıyor.
    Kolay seçeneği az dönemeçli , ana yollların olduğu yollardan götürüyor. şehir için az dönemeçli kolay olabilecek ana yollardan sokak aralarına çok saptırmadan götürüyor.şehirler arası yollarda da otobana saptırmadan normal şehirler arası yollardan götürüyor.
    kısayı denemedim ama simülasyonda hep ara sokaklardan götürmeye çalıştığını gördüm.
  • Selam arkadaşlar;
    Dün Düzce-İzmir arasını (Bursa Üzerinden) Kolay seçeneğiyle %100 hatasız geldim (Hatasız diyorum çünkü avucum kadar iyi bildiğim bir yoldu)
    Bugün de İzmir-Turgutreis arasını (Bodrum civarıa ) Yine kolay seçeneğiyle %100 hatasız geldim (Bu yolu da %75 avucumun içi kadar biliyorum)

Kolay kolay "Kolay" dan vazgeçebileceğimi düşünüyorum.

Bu arada Bodrum Turgutreis'den sevgiler, saygılar hepinize;
  • Gelirken "KOLAY" kolay güzel geldim..

Dönüş için; "HIZLI" seçeneğini deneyeceğim. Bakalım Kolay'a oranla artıları ne olacak. Önümüzdeki hafta dönerken test edeceğim, paylaşırım sizlerle de...
  • güzel paylaşım olmus..
  • Dün dönüşü "HIZLI" seçeneğiyle yaptım; düşünüyorum ki bir aksilik aklıma gelmiyor. Sadece dikkatimi çeken bir sapma oldu, "KOLAY" kullanmış olsaydım farklı olurmuydu bilemiyorum.

Aydın tarafından İzmir'e girişte beni "İstanbul - Ankara" otoyoluna değil de "Bornova" çıkışından "E.Ü Hastanesi Acil Girişi" önünden "Çanakkale - Balıkesir" yoluna yönlendirdi. Orada daha önce otoyol tabelası olup olmadığına dikkat etmemişim. Doğru da yönlenme olabilir; hatalı da. Bilenlerin yorumuna bırakıyorum.

Manisa'ya doğru İstanbul Yolu'na bu şekilde çıkardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 8 Ağustos 2011; 18:23:38 >

• Ben de kolay mod kullanıyorum.
    Bildiğim bir yolda olduğum için geçen gün karşılaştırma imkanı buldum.
    Kolay seçeneği direkt çevreyoluna yönlendiriyor ne olursa olsun.
    Aslında en iyisi ortaya karışık bir mod olması ama o da yok maalesef.
  • Hımmmm acaba diğer yolda dahamı fazla ışık var veya düşük hız limiti ? Ondan dolayı olabilir,hızlıda amaç en az dönüşlü,en az ışıklı ve hızı fazla olan yoldan götürmesi.
  • quote:

Hımmmm acaba diğer yolda dahamı fazla ışık var veya düşük hız limiti ? Ondan dolayı olabilir,hızlıda amaç en az dönüşlü,en az ışıklı ve hızı fazla olan yoldan götürmesi.

Evet Hocam; gelişte İzmir içine girmem gerektiği için bu yönlendirmeyi kıyaslayamıyorum. Dediğiniz gibi olabilir, aslında en doğru cevabı Alim bey verebilir mi sizce?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.