Şimdi Ara

Sony ikinci çeyrekte 199 milyon dolar kayıp yaşadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Japon elektronik devi Sony, ikinci çeyrek finansal sonuçlarında Mart ayında yaşanan Tsunami felaketi, PS3'teki güvenlik problemleri ve düşen televizyon fiyatlarına bağlı olarak 199 milyon dolarlık kayıp yaşadığını açıkladı. Mart 2012'de sona erecek finansal yılla ilgili olarak kar beklentisini 1 milyar dolardan 769 milyon dolara çeken Sony, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen karlılıkta kalacağını ifade ediyor.

11 Mart'ta yaşanan deprem ve tsunami felaketinin neden olduğu tamir, temizlik ve binalardaki hasarlar 8 milyon dolarlık ek masrafa neden olurken, geri dönüşün çok hızlı gerçekleştirildiği belirtiliyor. Sony Online Entertainment cephesinden yaşanan güvenlik sorunları sonrasında mahkeme masrafları, müşteri desteği ve satışlardaki düşüşlerin neden olduğu toplam maliyet ise 179 milyon dolar oldu. 

Mali yılın tamamıyla ilgili beklentisini 96 milyar dolardan 92 milyar dolar düzeyine çeken Sony, yaşanan tüm kayıplara rağmen bir önceki yıla göre gelirlerinin artış kaydedeceğini ifade ediyor. 

• Bu vesile ile Playstation 4 yakında çıkacak bence,adamlar zarar etmeye başladığına göre...
  • allah yardımcıları olsun
  • allah yardımcıları olsun :( parantez içi yaptım niye böyle smiley çıktı smileylara nereden bakabiliyoruz
  • bir logo bukadarmı her döneme hitap eder,eskimez...1 numarasın Sony bu alemde kim nederse desin...
  • tsunami,hackerlar, 2011 cok canini yakti sonynin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Playstation 4 çıkarsa ilk başlarda daha da zarar ederler. Zararına satıyorlar çünkü.

Tabi oyunlar çıkıp satılmaya başladıkça ve sayıları arttıkça kâra dönüşecektir...
  • Benim televizyonu garantiden değiştirmemek için türlü dalevereler çevirmeleri sonucu en az 10 kişiyi televizyon alırken sony harici başka markalara yönlendirmem sonucunda bu zararda benimde payımın olduğunu bilmek gurur verici çalışmalarım ilerleyen yıllarda da devam edecektir.

sony müşteri menuniyeti nedir öğrendiği vakit bende eylemlerimi sonlandırabilirim gelsinler görüşelim D

unutmasınki herkesin bir alternatifi vardır.
  • 96 milyardan 92 milyar doalra mı? 100-200 milyon devede kulak kalıyor.
  • Bir zamanlar playstation 1'im vardı oyunu başarı ile açarsa evde büyük bir alkış kopuyordu hey gidi günler hey :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Playstation 4 çıkarsa ilk başlarda daha da zarar ederler. Zararına satıyorlar çünkü.

Tabi oyunlar çıkıp satılmaya başladıkça ve sayıları arttıkça kâra dönüşecektir...

katılıyorum, şu anda kar etmeleri için oyun ve move satmaları lazım
  • PS3'deki güvenlik problemi,marka imajını çok zedelemiştir bence.
  • Her markanın sonu vardır. Sony içinde yolun sonu yaklaştı. Son birkaç yıldır düşüyor ve düşmeye devam edecek. Yanına Nokia'yı da ekleyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Bu vesile ile Playstation 4 yakında çıkacak bence,adamlar zarar etmeye başladığına göre...

Konuya yaklasimina bayildim.
    Yani o kadar yatirimi kaara gecmeden bi cirpida silip yine bi dunya arge ile ve ilk 2 yil zarar etme pahasina (cihaz satislari) ps4 u cikarirsa kar eder oyle mi ?

Kriz yonetimi konusunda master yapmis olmalisiniz hocam. Bu teziniz de okularda okutulmali bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Bu vesile ile Playstation 4 yakında çıkacak bence,adamlar zarar etmeye başladığına göre...

Konuya yaklasimina bayildim.
    Yani o kadar yatirimi kaara gecmeden bi cirpida silip yine bi dunya arge ile ve ilk 2 yil zarar etme pahasina (cihaz satislari) ps4 u cikarirsa kar eder oyle mi ?

Kriz yonetimi konusunda master yapmis olmalisiniz hocam. Bu teziniz de okularda okutulmali bence.

PS4 zaten uzun zamandır çıktı,çıkacak Önümüzdeki E3'te tanıtılacağı söyleniyor.Sanırım PS3 kullanıcısısın.Olaya bu şekilde yaklaşman normal,PS3 ömrünü tamamlamış bi konsol zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 29 Temmuz 2011; 10:58:54 >

• daha biz ps2 oynuyoruz şuna bakya 3 bile ömrünü tamamlamış teknolojıyı yakalamak çok para aga uhhh
  • Bize ne yaw !?
  • Hayat işte inişli çıkışlıdır. Hep lider kalamazsın. Apple'da batmak üzereydi ama gelin görün ki çok kısa sürede en fazla parayı onlar kazandı.

Ne oldum değil ne olucam demeli.

Ps3'deki güvenlik sorunu sony e olan güvenimi sarstı. Güvenlik konusunda en çok güvendiğim firmaydı. Netice diğer firmaların savaşı kimler kırdı kim bilir

Apple mesela güvenlik konusunda müthiş çıktığı ilk gün kırıldı :) ama hala en çok satılması beni şaşırtıyor. İnsanlar için demek güvenlik önemli değil kırılsın herşeyi kafamıza göre kullanalım demekten yana bence kırılması hangi marka olursa olsun markanın becerisizliğidir.
  • ps3 kırılabilse satışları kafadan 2 kat artardı. mesela bir bilgisayar kullanıcısı olarak ben bile gidip ps3 alırdım. gidip her oyuna 100-200 tl vermek insana koyar.
  • Sony icin zor bir yıl oldu 2011, gecmiş olsun diyelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.