Şimdi Ara

> Usr Modem Ve Usr 9108 Sahipleri, Lütfen okuyunuz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 4 aydır ADSL abonesiyim. Daha önce kablonetteydim, Ancak İstanbul Göztepe tarafına kablolu yayın ve internet sağlayan Ultratv firmasının ADSL kampanyasına duyarsız kalması sebebiyle (duydum ki yeni yeni tepki vermiş) ADSLye geçtim.
    Maalesef kablonette kullanmış olduğum ucuz modemle bile bağlantımda hiçbir sıkıntım yokken (Kablonetin fahiş fiyatı dışında) ADSL bağlantımda başım bir türlü dertten eksik olmadı.
    İlk modemim CNETti. Aynı modemi daha önce 2 arkadaşıma aldırıp gayet memnun bir şekilde kullanmalarını izlememe rağmen, benim aldığım modem maalesef bozuk çıktı. Modemdeki arıza msn bağlantımı 2 dakikada bir kopartarak ve kopmadığım zamanlarda da bana gelen ve benden gönderilen mesajları kaybederek yansıyordu, ayrıca sayfaları gezerken bazı sayfaları arada sırada 2. veya 3. defada çıkartıyordu. Tamire gitti, sorun az miktarda azalmış bir şekilde geri geldi. Bunun üzerine, modemi satın aldığım şirkette o sırada aynı modemin yenisi bulunmadığı için para iadesi aldım.
    Bu kez geleceğe yatırım olması amacıyla ADSL2 ve 2+ desteği olan wireless bir modem almaya karar verdim, bir dizüstü bilgisayar alana kadar da masa üstü bilgisayarıma kablolu olarak bağlamak üzere. Forumlarda yaptığım araştırmalar sonucunda Airties, Zoom ve US Robotics markaları arasından USR'ın 9108 modelini seçtim.
    Ve şu an tekrar bozuk bir modem almış olma şüphesi içersindeyim. Bu kez MSNle pek bir sorunum yok, sadece nadiren mesajlarım gitmiyor, ancak "gitmedi" diye altta mesaj da çıkıyor (önceki modemimde o da çıkmıyordu, gitti sanıyordum). Ayrıca hiç düşme olmuyor. Esas sorunum sayfalarda gezinmeyle ilgili. Sıklığını tam anlayamadığım, sanırım bazen 20-30, bazen de 2-3 dakikada bir sayfalar açılmamakta inat ediyor! Kimi zaman 5, kimi zaman 15-20 kere bir link üzerine tıklamam gerekiyor. Genelde Firefox kullanıyorum, ancak aynı sorunu Opera ve IE'de de yaşıyorum, yani sorun tarayıcımla ilgili olduğunu sanmıyorum. Zaten bu kadar büyük bir sayfa sorununu eski modemimle yaşamamıştım. Ayrıca bir tarayıcıda çok kez bastığım halde link açılmamakta da inat ediyorsa, linki başka tarayıcının adres çubuğuna yapıştırıp denediğimde link genelde en çok 2. kerede açılıyor, sonra tekrar ilk tarayıcıma döndüğümde sayfalar tekrar açılmaya başlıyor.
    Her 2 modemde de download konusunda bir sorun yaşamadığımı da belirtiyim. Emule kullanıyorum, download hızım çok iyi ve hiç sunuculardan kopma sorunu yaşamıyorum (özellikle USR'da).
    2 ayrı spyware programıyla tarama yaptım, temiz çıktı, şu anda da virüs taraması yapıyorum, o da 99% temiz çıkacak, yani bant genişliğimin başka şeyler tarafından meşgul edildiği için bu sorunu yaşadığımı sanmıyorum.
    Hatlardan da sorun yaşadığımı sanmıyorum. CNET modemimin sorunlu olduğunu kuzenimin bilgisayarına bağlayıp deneyerek anlamıştım. Bu modemi henüz başka bilgisayarda denemedim, ancak yine sorunun modemden olduğunu sanıyorum, zira böylesi bir problemi eski modemimde yaşamadım, hat hala aynı hat.
    Yine forumlarda benimle benzer problemi yaşayan insanları çok araştırdım. Maalesef USR'la sorun yaşayan pek çok insan var (ki bunların sorunları daha da büyük, bağlantının tamamen kopup IP adresinin değişmesi gibi, benim IP'im sanırım sadece bilgisayar restartladığımda değişiyor) ama benim sorunumu yaşayan birilerine pek rastlamadım.
    Bunların dışında maalesef şu an güncelleme yapabileceğim yeni bir firmware 9108 için çıkmış değil.

Son olarak geleyim soruma: 9108'le veya başka bir USR modemle bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Veya USR modemi olsun olmasın bu soruna çözüm getirebilecek bir kişi?
    Yardımcı olun olmayın bu yazıyı sonuna kadar okuyan herkese şimdiden teşekkürler (amma yazdım yaa :))

• sayfayı yazdıgında açılmaması DNS problemidir diger programlarda madem sorun yok downloadda da

çok gerekli bir program tavsiye edeyim

"TRKY DNSayar"

google da aratırsan direk çıkar indirebilecegin linkler..
  • internete wireless dan mı bağlanıyon notebook lan ?
  • wireless açıksa senin bağlantıyı birileri yemesin sakın

bende aynı modemi kullanıyorum
    kablosuz laptoptan takılıyorum bir problem yaşamadım
  • USR 9105 kullanıyorum benzer sorunlar var ama bunlar modem kaynaklı değil arkadaşın dediği gibi DNS (yani tt) kaynaklı sorunlar.
  • arkadaslar yardım edın nolur bendede usr 9108 war we adslım kotalı we tarattıgımda 8 9 tane adsl modem cıkıo acılen mpodemı sıfrelemem lazım ama ewde 1 laptop daha war onunda kullanması lazım kotalı oldugu ıcın acıl yardım beklıom sıfreleme ıcın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Garmonbozia

sayfayı yazdıgında açılmaması DNS problemidir diger programlarda madem sorun yok downloadda da

çok gerekli bir program tavsiye edeyim

"TRKY DNSayar"

google da aratırsan direk çıkar indirebilecegin linkler..

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, Garmonbozia haklıymış, sorunum DNS'ymiş!
    Önerdiğin programı kurdum ve sorunum anında çözüldü, kesinlike harika bir program! Herkese teşekkürler!
  • USR 9106 var.Devamlı wireless kullanıyorum.MAC ve WEP şifreleme var.Şuana kadar en ufak sorun çıkarmadı.Nazar değmesin.
    Wireless kullanıyorsanız bence MAC kesinlikle olmalı WEP size kalmış.
  • usr rulez!
  • usr 9106 da hic problem yok. ama usr 9108 mi? (yaka silkme efekti).

9108 aldıysanız ve internete bağlandığınızın ilk yarım saatindeyseniz, hemen aldığınız yere gidin ve ya iade edin ya da değiştirin.

NOT: USR 9108 sahipleri!! modemim çalışıyor diye sevinmeyin. mesele şu ki, modemdeki sorun hemen anlaşılmıyor. belli bir zaman geçmesi gerekiyor. ha sorun çıktığında aldığınız yerin teknik servisine gittiğinizde modem çalışabilir, teknik elemanlarda "ahanda çalışıyo, nedemiye getirdin bu modemi?" derlerse, bir yarım saat beklemelerini söyleyin. bekleyin, bekleyin, bekleyin... sonra dumura uğrayan teknik elemanın sizi muhasebe ve satış bölümüne yönlendirmesini keyifle izleyin...

NOT2: USR 9108 suckssss!!!
  • bende usr9108 modem var ve dediğin gibi belli bi zamanda geçti günlerdir açık hep ve bi problem yaşamadım daha gayette memnunum. senin dediğin problem tüm 9108lerde yok heralde yada benimkinde

quote:

Orjinalden alıntı: posoff

usr 9106 da hic problem yok. ama usr 9108 mi? (yaka silkme efekti).

9108 aldıysanız ve internete bağlandığınızın ilk yarım saatindeyseniz, hemen aldığınız yere gidin ve ya iade edin ya da değiştirin.

NOT: USR 9108 sahipleri!! modemim çalışıyor diye sevinmeyin. mesele şu ki, modemdeki sorun hemen anlaşılmıyor. belli bir zaman geçmesi gerekiyor. ha sorun çıktığında aldığınız yerin teknik servisine gittiğinizde modem çalışabilir, teknik elemanlarda "ahanda çalışıyo, nedemiye getirdin bu modemi?" derlerse, bir yarım saat beklemelerini söyleyin. bekleyin, bekleyin, bekleyin... sonra dumura uğrayan teknik elemanın sizi muhasebe ve satış bölümüne yönlendirmesini keyifle izleyin...

• quote:

hahaha saka mi bu?

Piyasaya ciktigi gunlerden beri Kullaniyorum USR kalitesine bir kez daha sahit oldum. Walla her marka hatali urun yapabilir (hatta bende de wireless kopma sorunu oldu ozellikle ayni sinin yenisiyle degistirttim (onermistim nette cok) Simdi mutluyum ama elimde olsa netgear dsl wireless alirdim.
  • quote:

Bende de bir problem yok. Bu tür sorunları forumlarda paylaşmak iyi güzel ancak genelleme yapmak doğru değil. 9108 bence piyasadaki en iyi modemlerden biri.
  • BENCE ARKADAŞ 9108 ALAMADIĞI İÇİN KISKANMIŞ BENİM MODEMDE ŞU AN SORUNLAR OLMASINA KARŞIN YİNEDE İYİ MODEM BEN BU MODEMİ MERCEDES ARABAYA BENZETİYORUM İYİ FAKAT TOFAŞ OTOMOBİL GİBİ BİSİKLET NİYETİNE KULLANAMAZSIN ÇOK KURCALANMAKTAN HOŞLANMIYOR
    quote:

• Walla bende de 9108 var hemde herkesden farklı olarak modeme uzaklığım yaklaşık 200m ve bu hattı da 2 makinada birden kullanıyorum.Benim yaşadığım tek sorun Modemi resetlemediğim halde devamlı IP'm değişiyor.Bununda makinadan mı yoksa hattan mı kaynaklandığını bilmiyorum.Gün içerisinde 3-4 kez değiştiği oluyor.Henüz statik IP alamadım FTP Server için sürekli IP yi kontrol etmek zorunda kalıyorum.

quote:

• IP İÇİN NO-IP.COM A Bİ BAK
  • arkadaşlar merhaba. size bir sorum olacak. bende de 8109 var. fakat yazıcı özelliğini kullanamıyorum. USB den yazıcı bağladım fakat tanımadı . Printer ım hp 1210. neler yapmam lazım . anlatırsanız çok sevinirim.
  • puahahaha 9108 en kaliteli modemlerden biri daha hcbir hatasını gormedm gayet de memnunum yazdan beri kullanıorum
    quote:

• Bende bu modemden aldım fakat 5-6 mt mesafede çekim gücü 5 te 2 ye düşüyor tüm frekansları denedim yine çözüm olmadı ne yapabilirim ?
  • ben bu modemi 7 dbi antenle kullanıyorum. Hani modemin yerini unuttum desem yeridir ne derdi var ne tasası bir kere ayarladım hiç bir sorun çıkarmadı bence bazı şeyleri altyapıya bağlamak lazım. Örneğin bu modemlerin asıl satış yeri olan amerika ve avrupa'da voltaj düşmesi diye bir sorun olmadığından bu modemler elektrik değişmelerine karşı daha hassaslar ya da telefon hatlarında yaşanan voltaj düşmelerine de dieylim tek dezavantajları bu ama ben gerçekten modemimi çok seviyorum!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.