Şimdi Ara

Tam Burslu Programlarda Tüm Üniversiteler İçin Süre 7 Yıl Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
20.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aadm başta bilip bilmeden konuşma demiş...
    Herneyse tartışmaya luzüm yok.
    Buyrun liste...
    Eksiklikler / yanlışlıklar olabilir söylerseniz düzenleriz...
    Sadece koyu yazılanlarda okul hayatı boyunca diğerlerinin bir çoğunda yasal öğrenim süresince
    ...

1. ODTÜ KIBRIS KAMPÜSÜ : Hazırlık artı normal süre toplamda 5 yıl
    2. Bahçeşehir Üniversitesi . : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    3. Başkent Üniversitesi : Başarılı olduğu sürece( Muallak İfade)
    4. Bilkent Üniversitesi : 2+7 toplam 9 yıl boyunca kesilmez

5. Çağ Üniversitesi : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    6. İstanbul bilim Üniversitesi : Hemşirelik Bursu Karşılıklı(Çalışma Yükümlülüğü), Normal Eğitim Öğretim Süresi
    7. Çankaya Üniversitesi: Okuduğun müddetçe(iki defa disiplin cezası almamak gerek)
    8. Doğuş Üniversitesi: Hazırlıkda burs var, hazırlık hariç 6 yıl devam eder.
    9. İzmir Üniversitesi: 4 üzerinden 2 yi sağlamak koşulu ile devam eder.
    10. Özyeğin Üniversitesi: Derse devam , disiplin cezası almamak ve ortalama 1,5 olma şartı ile 5 yıl .
    11. İstanbul Bilgi Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    12. İstanbul Kültür Üniversitesi: Öğrencilik boyunca devam eder.
    13. Kadir Has Üniversitesi: Öğrencilik boyunca devam eder.
    14. İstanbul Aydın Üniversitesi : Hazırlık + 4 yıl devam eder. (Normal Eğitim Öğretim Süresi )
    15. Yeditepe Üniversitesi . Öğrencilik boyunca devam eder.
    16. Doğu Akdeniz Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    17. Girne Amerikan üniversitesi: Burslar öğrencilik boyunca devam eder ancak başka üniversiteye yatay geçiş yaparsanız geri ödersiniz.
    18. Lefke Avrupa Üniversitesi: 4 üzerinden 2 genel ortalamanın altına düşünce burs kesilir 2 yi yeniden bulunca burs hakkı yeniden akzanılır.
    19. Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    20. Yakın Doğu Üniversitesi : 4 üzerinden 2 genel ortalamanın altına düşünce burs kesilir 2 yi yeniden bulunca burs hakkı yeniden akzanılır.
    21. Piri Reis Üniversitesi : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    22. Atılım Üniversitesi : İnternet sitesindeki burs yönetmeliğine bakılması gerekiyor.
    23. Beykent Üniversitesi: Hazırlık + 4 yıl
    24. TOBB ETÜ: 5 yıl + Bir dönem
    25. Acıbadem Üniversitesi: Akademik başarısızlık halinde kesilir ibaresi var sınır belirtilmemiş.
    26. Haliç Üniversitesi: Öğrenimi başarı ile devam ettirdiği sürece ibaresi var.
    27. Işık Üniversitesi: Hazırlık +Normal Eğitim Öğretim Süresi
    28. Koç Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    29. Maltepe Üniversitesi: Ortalama 2 nin altına 2. kez düşerse (ilkinde uyarı var) burs kesilir.
    30. Sabancı Üniversitesi : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    31. Gediz Üniversitesi : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    32. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi Hazırlık + 4 yıl devam eder.
    33. Melikşah Üniversitesi : Öğrencilik boyunca devam eder.
    34. İzmir Ekonomi Üniversitesi: 4 üzerinden 2 .00 ın altına düşerse burs kesilir.
    35. İstanbul Arel Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    36. Fatih Üniversitesi: Öğrencilik boyunca devam eder.

37. İstanbul Ticaret Üniversitesi: Burs yönergesine bakmak gerekli…
    38. Ufuk Üniversitesi : Burs yönergesine bakmak gerekli…
    39. Yaşar Üniversitesi: 4 üzerinden 2 olduğu sürece geçerlidir
    40. İstanbul Gelişim Üniversitesi: Normal eğitim süresince burs devam eder. Normal eğitim süresini uzatanların kararını yönetim kurulu verir.
    41. Zirve Üniversitesi: Normal eğitim süresince burs devam eder. Normal eğitim süresini uzatanların kararını senato verir.
    42. Okan Üniversitesi: Öğrencilik boyunca devam eder.

43. İstanbul Medipol Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    44. İstanbul Şehir Üniversitesi: Öğrencilik boyunca devam eder.
    45. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    46. KTO Karatay Üniversitesi : Normal Eğitim Öğretim Süresi
    47. Gedik Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    48. Mevlana Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    49. Toros Üniversiytesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    50. Turgut Özal Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    51. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi: Kılavuzda bilgi yok.
    52. Gazikent Üniversitesi : 4 üzerinden 2.00 ortalamadan düşüldüğünde burs dondurulur.
    53. Yeni Yüzyıl Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    54. Süleyman Şah Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    55. Şifa üniversitesi: Kılavuzda bilgi yok.
    56. THK Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    57. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi: Normal Eğitim Öğretim Süresi
    58. Avrasya Üniversitesi:4 üzerindne 2.00 ortalamaya sahip olunduğu sürece
    59. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi: 4 üzerindne 2.00 ortalamaya sahip olunduğu sürece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merzer -- 29 Temmuz 2011; 10:22:59 >

• Az önce NTV'de Doğru Tercih programında konuşan adam burs süresi için yasada 7 yıl yazıyor felan dedi.
    Ben bunu sadece Bilknet yapıyor diye biliyordum.Artık hepsi mi böyle yapıyor? Bir kere tam burslu kazanınca 7 yıl o hak bizde mi oluyor? (hazırlık sınıfı hariç bildiğim kadarıyla)

Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.Eğer 7 yıl kesin kesilmeyecekse bende burslu programları düşünebilirim...

• üniversitesinden üniversitesine değişir. Mesala bilkent hiç süre vermiyor.
  • Okan da yedi yıl. Benim bildiğim tek örnekte bu.

Bir çok üniversitede başarısızlıktan dolayı (not ortalaması) Burs iptal olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skull_lord

üniversitesinden üniversitesine değişir. Mesala bilkent hiç süre vermiyor.

7 yıl.

Süre vermeme gibi bir seçenek yok.

Milli Eğitim'in maksimum verebileceğini söylediği 7 yıl zaten.
  • Haliç Üniversitesi'nde de durum aynı mı ? 7 yıl mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merzer

Okan da yedi yıl. Benim bildiğim tek örnekte bu.

Bir çok üniversitede başarısızlıktan dolayı (not ortalaması) Burs iptal olur...

Bilip bilmeden konusma.Millete yanlıs bilgi verme.Birçok üniversitede artık 7 yıl süre veriliyor.Tabi aralarında pragöz olan üniversitelerde var basarısılık durumunda bursun kesilir ama cok az üniversitede var.İstedigin vakıf ünilerini belirle sonrada kosullarını gözden gecir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robérto

quote:

7 yıl.

Değiştiyse bilmiyorum. Özür dilerim yanlış bilgilendirme için.
  • şehir üniversitesi de 7 yıl diye biliyorum. yeni açılan kemerburgaz mı ne o 5 yıl.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Robérto

quote:

7 yıl.

Değiştiyse bilmiyorum. Özür dilerim yanlış bilgilendirme için.

en son baktığımda bilkentin sitesinde okuduğunuz sürece yazıyordu ama adayforumdaki rehber öğrenciler 2 yıl hazırlık 7 yıl okul dediler.

• koç ve sabancıda 5 yıl. kaldığın senenin parasını veriyosun yani
  • quote:

Bilip bilmeden konusma.Millete yanlıs bilgi verme.Birçok üniversitede artık 7 yıl süre veriliyor.Tabi aralarında pragöz olan üniversitelerde var basarısılık durumunda bursun kesilir ama cok az üniversitede var.İstedigin vakıf ünilerini belirle sonrada kosullarını gözden gecir. Tabi aralarında pragöz olan üniversitelerde var basarısılık durumunda bursun kesilir

O zaman daha ne konuşuyorsun?

http://forum.donanimhaber.com/m_40109549/tm.htm

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ
    Madde 776: 2011-2012 yılı öğrenim ücretleri; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi için 15000 TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi için 14000 TL’dir. Takip eden her yıl için yıllık öğrenim ücreti günün ekonomik koşullarına gör belirlenir. Burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır ve burslar öğrencinin başarısına bağlı olup(4.00 üzenden 2.00 not ortalaması) öğrenim süresince devam eder. Burslar karşılıksızdır.

Süleyman Şah 4 yıl ile sınırlı

Nuh Naci Yazgan SADECE NORMAL EĞİTİM SÜRECİNDE
    baktıklarımdan yalnızca üçü...

Kılavuzun her üni için ayrı ayrı incelenmesi gerekiyor.

Bilip bilmeden konuşuyorsun demek acayip bir itham , kaldı ki benim bilip bilmememi ölçecek adam değilsin sen . Benim işim bu!
    Az bir şey saygı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merzer -- 28 Temmuz 2011; 15:37:09 >

• quote:

Olur mu canım? Daha bu yıl okul gezisinde gittik ne olursa olsun kazanılan o burs 7 yıl kesintisiz veriliyor dediler?
  • Çankaya Üniversitesi'nde de o durum geçerli.Burs devamlılığı başarı ile sınırlandırılmıyor.
  • Çok az üniversitede başarısızlıkta (yani not ortalamasının altında kalınca) burs kesiliyor, özellikle KIBRIStaki üniversitelerde

Gene az biir kısmında 7 yıl hatta hazırlıkla 9 yıla kadar burs veriliyor.

Ama genelinde burs varsa hazırlık + 4 olmak üzere 5 yılda , ya da hazırlık yoksa 4 yıl boyunca veriliyor. Uzatırsanız burs kesiliyor. Yani sadece normal öğretim süresince veriliyor . Uzatılırsa kesiliyor olayın özü bu.

Tüm üniversiteler için listeyi hazırlıyorum yarın yayınlarım...
  • tercih yaparken şartları tek tek oku. bir yıl önce kesmeyen diğer sene girenlere başka şartlar uygulayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çilekli -- 29 Ocak 2013; 1:41:20 >
  • Bilkent 2+7=9 yıl burs kesmiyor. Her üniversite farklı farklı. Kimisi not ortalaması az gelsin kesiyor kimisi sınıfta kalsan bile kesmiyor. Kimisi 5 yıl kimisi 9 yıl. Sen tercih edecegin üniversiteye karar ver ve sitesinden bak. Hepsi yazıyor orada.
  • quote:

quote:

Bilip bilmeden konusma.Millete yanlıs bilgi verme.Birçok üniversitede artık 7 yıl süre veriliyor.Tabi aralarında pragöz olan üniversitelerde var basarısılık durumunda bursun kesilir ama cok az üniversitede var.İstedigin vakıf ünilerini belirle sonrada kosullarını gözden gecir. Tabi aralarında pragöz olan üniversitelerde var basarısılık durumunda bursun kesilir

O zaman daha ne konuşuyorsun?

http://forum.donanimhaber.com/m_40109549/tm.htm

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ
    Madde 776: 2011-2012 yılı öğrenim ücretleri; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi için 15000 TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi için 14000 TL’dir. Takip eden her yıl için yıllık öğrenim ücreti günün ekonomik koşullarına gör belirlenir. Burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır ve burslar öğrencinin başarısına bağlı olup(4.00 üzenden 2.00 not ortalaması) öğrenim süresince devam eder. Burslar karşılıksızdır.

Süleyman Şah 4 yıl ile sınırlı

Nuh Naci Yazgan SADECE NORMAL EĞİTİM SÜRECİNDE
    baktıklarımdan yalnızca üçü...

Kılavuzun her üni için ayrı ayrı incelenmesi gerekiyor.

Bilip bilmeden konuşuyorsun demek acayip bir itham , kaldı ki benim bilip bilmememi ölçecek adam değilsin sen . Benim işim bu!
    Az bir şey saygı...

Adam paragöz demiş zaten.Saydıkların vakıflar Yeditepe,Bilkent,Koç,Bilgi falan değil sonuçta.

• quote:

''Çok az üniversitede başarısızlıkta'' (yani not ortalamasının altında kalınca) burs kesiliyor, özellikle KIBRIStaki üniversitelerde

Ama genelinde burs varsa hazırlık + 4 olmak üzere 5 yılda , ya da hazırlık yoksa 4 yıl boyunca veriliyor. Uzatırsanız burs kesiliyor. Yani sadece normal öğretim süresince veriliyor . Uzatılırsa kesiliyor olayın özü bu.

-------------------------------------------------------------------------

Okan da yedi yıl. benim bildiğim tek örnekte bu.

''Bir çok üniversitede başarısızlıktan'' dolayı (not ortalaması) Burs iptal olur...

Kendinle çelişiyorsun.Böyle adamlar sallamadan konusurlar.Sececeginiz üniversite ile iletişime geçin.Çogunda online iletişim var.Size daha ayrıntılı bilgi verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trajedii

quote:

''Çok az üniversitede başarısızlıkta'' (yani not ortalamasının altında kalınca) burs kesiliyor, özellikle KIBRIStaki üniversitelerde

-------------------------------------------------------------------------

Okan da yedi yıl. benim bildiğim tek örnekte bu.

''Bir çok üniversitede başarısızlıktan'' dolayı (not ortalaması) Burs iptal olur...

Kendinle çelişiyorsun.Böyle adamlar sallamadan konusurlar.Sececeginiz üniversite ile iletişime geçin.Çogunda online iletişim var.Size daha ayrıntılı bilgi verirler.

Kendimle neden çelişeyim :)
    Hemen hemen tüm üniversitelerin bursları sadece NORMAL EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ile sınırlı değil mi? Bunda hem fikir miyiz?
    Normal eğitim öğretim yılı ne demek 4+1 yada 4 ...
    Üst sınıftan ders alamama yani kaba tabirle sınıfta kalma durumunda(bunun sabit bir örneği olamaz her üniversite kendisine göre bir kalma geçme sistemi belirler çünkü) uzatmalara gidermisiniz?
    Evet.
    Uzatmalarda bursunuz bitmiş olur mu?
    Evet.
    Yani belki o gün o yıl o dönem kesilmez ama eninde sonunda para vererek uzayan yılınzı okumak zorunda kalacaksınız değil mi?
    Evet.
    Buradaki tek yanlışım not ortalamasından dolayı yazmış olmak not ortalaması değilde eğitim öğretim yılı desem sorun olmayacakmış şimdi farkettim.

Daha neyin amacındayız öyleyse? Sadece 10 kadar üniversitede öğrencilik boyunca devam ederken burslar ;senin cümleye sallama yanlış bilgi verme diyerek başlaman ne kadar doğru...
    Her neyse liste işinize yarar ve umarım kendimi anlatabilmişimdir.
    Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.