- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME NEDİR? (ÇOK ACİL)
36 Cevap27121 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

826 Mesaj
28 Temmuz 2011; 9:53:17 

Arkadaşlar merhaba

kredim kartımdan çeşitli günlerde yüklü miktarda.. şunlar çekilmiş..

FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME : 255,61 TL BUNUN GİBİ 10 KERE ÇEKİM OLMUŞ.

BU NEDİR??? VİRÜS FALAN MI=

369 Mesaj
28 Temmuz 2011; 9:55:16 

quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

Arkadaşlar merhaba

O ne öyle yaa Bankayla konuştunuz mu ne diyolar

543 Mesaj
28 Temmuz 2011; 9:57:34 

Facebook a reklam falan mi verdin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

#PilavlıReturns

3081 Mesaj
28 Temmuz 2011; 9:57:48 

Fazla gecikmeden bankaya dilekçe verin. Benim de geçenlerde olmuştu prosedür şöyle işliyor.

XXX Bankası Genel Müdürlüğüne İSTANBUL
Numarası XXXX ile biten kartımdan aşağıdaki çekimler yapılmıştır. Bunlar haberim dahilinde değildir, iadesini istiyorum. Gereğini arz ederim.

İmzalayıp aşağıya da tarihleriyle beraber ekleyin, nüfus cüzdanınızın fotokopisiyle beraber genel müdürlüğe fakslayın.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

826 Mesaj
28 Temmuz 2011; 10:10:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Fazla gecikmeden bankaya dilekçe verin. Benim de geçenlerde olmuştu prosedür şöyle işliyor.

XXX Bankası Genel Müdürlüğüne İSTANBUL
Numarası XXXX ile biten kartımdan aşağıdaki çekimler yapılmıştır. Bunlar haberim dahilinde değildir, iadesini istiyorum. Gereğini arz ederim.

İmzalayıp aşağıya da tarihleriyle beraber ekleyin, nüfus cüzdanınızın fotokopisiyle beraber genel müdürlüğe fakslayın.

sizinde aynı şekilde mi oldu? parayı iade ettiler mi?

826 Mesaj
28 Temmuz 2011; 10:21:55 

bu sorunu yaşayan yokmu başka

3081 Mesaj
28 Temmuz 2011; 10:25:15 

quote:

sizinde aynı şekilde mi oldu? parayı iade ettiler mi?

Benzer şekilde oldu, daha önce ismini bile duymadığım bir siteden çekmişler.

Param 3-4 gün içerisinde iade edildi.

Güvenlik amacıyla kartınızı da iptal edip yenisini yolluyorlar. Bunu da dilekçeye ekleyin bence. İptalini, yenilenmesini vs.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

253 Mesaj
28 Temmuz 2011; 21:00:58 

quote:

Benzer şekilde oldu, daha önce ismini bile duymadığım bir siteden çekmişler.

Param 3-4 gün içerisinde iade edildi.

Güvenlik amacıyla kartınızı da iptal edip yenisini yolluyorlar. Bunu da dilekçeye ekleyin bence. İptalini, yenilenmesini vs.

Parayı nasıl yolluyorlar ki? Dolandırılan adam dolandırılmıştır. Banka sadece kartı iptal eder veya değiştirmez mi istek dahilinde?

3081 Mesaj
28 Temmuz 2011; 21:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: aleka

Parayı nasıl yolluyorlar ki? Dolandırılan adam dolandırılmıştır. Banka sadece kartı iptal eder veya değiştirmez mi istek dahilinde?

Banka parayı hemen ödemiyor ki. Mastercard veya Visa gibi firmalara gidiyor önce, onlar da bir tarafın kredisini azaltıp öbür tarafa kredi açıyorlar. Ortada fiziksel bir para tahsilatı yok. Bunlar daha sonra bankalar arasında hesaplaşılıyordur.

485 Mesaj
28 Temmuz 2011; 21:29:00 

@Citizen
Vay be! İlk defa işe yaradı lan

Süleyman Demirel Üniversitesi - Uluborlu Selahattin Karasoy MYO - İnternet ve Ağ Teknolojileri
Leyla ile Mecnun/Ben de Özledim/İşler Güçler/Kardeş Payı/Kyle XY/Prison Break/Dexter/Person of Interest/Sherlock/Breaking Bad/Supernatural/Fringe/House M.D./
True Blood/Da Vinci's Demons/The Mentalist/Skins/Misfits/Blue Mountain State/The Dead Zone/The Inbetweeners/Chuck/Spartacus/Shameless/Family Guy/
How I Met Your Mother/The Walking Dead/Arrow/The Vampire Diaries/Death Note/Alphas/Revolution/Lost/Heroes

970 Mesaj
28 Temmuz 2011; 21:31:34 

Citizen`in dedikleri para çekiminden itibaren 30 gün içinde geçerlidir. 30 gün sonunda yollasanızda bi işe yaramaz. Ayrıca kartınız sigortalıysa belli bi miktara kadar banka karşılamasa bile sigorta o parayı karşılıyor.

826 Mesaj
28 Temmuz 2011; 23:00:01 

quote:

Banka parayı hemen ödemiyor ki. Mastercard veya Visa gibi firmalara gidiyor önce, onlar da bir tarafın kredisini azaltıp öbür tarafa kredi açıyorlar. Ortada fiziksel bir para tahsilatı yok. Bunlar daha sonra bankalar arasında hesaplaşılıyordur.

3 gün içinde ödeniyor demiştiniz... sizin ne kadardı?

3081 Mesaj
28 Temmuz 2011; 23:23:42 

90 küsür liraydı benim.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

826 Mesaj
29 Temmuz 2011; 0:46:32 

quote:

90 küsür liraydı benim.

benim çeşitli günlerde 250 tl küsür. toplam 6 gün üst üste 2000 tl civarı iade ederler mi

826 Mesaj
30 Temmuz 2011; 23:02:53 

FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME : 255,61 TL
bu şekilde bir sürü toplamı 2000 TL yi geçen harcama yansıtılmış kredi kartıma... Bankaya faks falan çektim. kartımı iptal edip yenisini göndercekler..

Sorularım şu

1) Bu harcamalar iade edilecek mi?
2) Kart bilgilerim nasıl çalınmıştır?
3) FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME (Muhtemelen facebookdan oyun oynanmış olabilir mi?

14 Mesaj
17 Ocak 2012; 22:03:20 

bendende 4 adet 96 bir adet 48 çekilmiş ama bir sonraki gün iadesi olmuş nasıl oldu anlayamadım.

www.ilkeraykan.com

1957 Mesaj
17 Ocak 2012; 22:07:56 

kardeş kusura bakma geçmiş olsunda burda soracağına koşsana bankaya

My Only Dream;METU CENG

594 Mesaj
17 Ocak 2012; 22:16:18 

6 ay öncesinin konusunu hortlatmışsınız. Hocam merak ettim paranızı geri alabildiniz mi?

14 Mesaj
19 Ocak 2012; 18:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Sodalayn

kardeş kusura bakma geçmiş olsunda burda soracağına koşsana bankaya

bankaya sordum zaten anında kartıda kapattırdım, konuyu inceliyor banka anlamadığım konu çeken kişi bir sonraki gün aynı tutarları iade etmiş madem iade edicen niye çalıyon yani.

www.ilkeraykan.com

15 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:42:52 

quote:

Arkadaşlar merhaba

Aynı olay benim de başıma geldi, facebook oyun, uygulama vs. için ücretlendirme, kuzenim benden habersiz kartımı kullanmış facebook üzerinden oynanan farmville benzeri bir oyun için, hesap ekstresinde o açıklamayı görünce bu ne böyle ya www.fb.me de neymiş oldum bi an, sonra internette biraz araştırma yaptım ve müşteri hizmetlerini aradım, müşteri temsilcisi kredi kartı harcama itirazında bulunmam gerektiğini söyledi, kartım iptal edilip yenisi gönderildi (paypal vs. gibi sitelerde güncelleme yapmam da işin cabası oldu tabi) ve bir faks numarası verdi, oraya kart/kimlik bilgilerim/imzam ve olayı anlattığım bir faks çekmemi istedi, kartımdan 16.01.2012 ücret çekilmişti, ben durumu fark edip faksı gönderdiğimde aradan 2-3 hafta geçmişti, faksı gönderdikten 2-3 gün sonra kontrol ettiğimde çekilen tutarın 16'sında, yani işlem gördüğü tarihte kartıma geri iade edildiğini gördüm.
Tabi kuzen en baştan deseydi böyle bi şey yaptığını hiç uğraşmayacaktım bunlarla
Ama tecrübe oldu, öğrenmiş olduk

1 Mesaj
5 Mart 2012; 20:56:48 

s.a yaa bu nasıl bir işdir bir anlam veremedim 07.02.2012 tarihinde www.fb.me/cc die bir internet sitesi 35.43 liralık 9 kere 79.73 liralık 5 kere 264.33 liralık 1 kere toplam 982 lşra paramı ceknmişler itiraz dilekcesi yoladım bankaya acaba paramı geri alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.

1 Mesaj
25 Mart 2012; 16:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: abyss_8

Aynı olay benim de başıma geldi, facebook oyun, uygulama vs. için ücretlendirme, kuzenim benden habersiz kartımı kullanmış facebook üzerinden oynanan farmville benzeri bir oyun için, hesap ekstresinde o açıklamayı görünce bu ne böyle ya www.fb.me de neymiş oldum bi an, sonra internette biraz araştırma yaptım ve müşteri hizmetlerini aradım, müşteri temsilcisi kredi kartı harcama itirazında bulunmam gerektiğini söyledi, kartım iptal edilip yenisi gönderildi (paypal vs. gibi sitelerde güncelleme yapmam da işin cabası oldu tabi) ve bir faks numarası verdi, oraya kart/kimlik bilgilerim/imzam ve olayı anlattığım bir faks çekmemi istedi, kartımdan 16.01.2012 ücret çekilmişti, ben durumu fark edip faksı gönderdiğimde aradan 2-3 hafta geçmişti, faksı gönderdikten 2-3 gün sonra kontrol ettiğimde çekilen tutarın 16'sında, yani işlem gördüğü tarihte kartıma geri iade edildiğini gördüm.
Tabi kuzen en baştan deseydi böyle bi şey yaptığını hiç uğraşmayacaktım bunlarla
Ama tecrübe oldu, öğrenmiş olduk

Banka, facebook üzerinden sizin yada kuzeniniz tarafından oyun oynandığını tespit etmesine rağmen yinede ödedi mi parayı? SOrun olmadı mı?

1 Mesaj
9 Ağustos 2012; 3:14:47 

benimde başıma geldi 25 temmuzdan beri çekim yapıyolarmıs kartımdan. yaklasık 7 kalem işlem 649 tl civarı.dilekce yazdım bankaya verdim garanti bankası acaba iade ederlermi?

11 Mesaj
15 Ekim 2012; 11:33:22 

Aynı durumla bende karşı karsıyayım.... kuzenım karttan 2000 tl cıvarında odeme yapmıs.. facebook oyununun zimbirtisi için bunların iadesi oluyormu arkadaslar lutfen yardım edin...

27 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:15:59 

Beyler aynı durumla bende karşı karşıayayım kartımdan toplam 455 tl çekilmiş bankaya dilekçe yazdım YKB iade edermi sizce napmak lazım?

4 Mesaj
5 Aralık 2012; 20:15:54 

Selamlar.bugun aynı sorun benimde başıma geldi.bilgim dışında facebookdan 55 adet işlem yapılmış 11 gün içersinde 1.120 tl işlem yapılmış (3.77 tl ile 94 tl arası meblağlar ) ve hemen müşteri hizmetlerini aradım ve kartımı iptal ettirdim.ayrıca itiraz dilekçesi fakslattırdılar.bakalım sonucu göreceğiz.bazı forumlarda okuduguma göre bu işlemler 3d securesiz olduğu için kartın güvenliği bankaya aitmiş.sorumluluk bankada şu an öyle görünüyor.savcılıga suç duyurusunda bulunacagımıda dilekçemde belirttim.bir kaç sefer arayıp durumu soracağım.sonrada savcılığa suç duyurusunda bulunacağim.sonuca ulaşanlar bilgilendirirse sevinirim.

11 Mesaj
5 Aralık 2012; 20:48:05 

facebook uzerinden geri bildirim yaptım... belirli bi zaman sonra cekilen ucretleri geri iadesini yaptıklarını gösteren mail attilar... facebook adresinden bakıp dogruladım...umarim sizinde sorunlarınız çözülür.

4 Mesaj
6 Aralık 2012; 12:27:13 

enas bey biraz açarmısınız? maili kim yolladı size ? facebook mu bankanızmı ?

5 Mesaj
6 Aralık 2012; 13:02:07 

merhaba,
benimde başıma 2 gün önce benzer bir olay geldi, 2 kere 75 TL ve 2 kere 1 dolar çekilmiş. facebook' tan hangi birime ve nasıl şikayette bulunabilirim?

4 Mesaj
6 Aralık 2012; 17:00:22 

selamlar..ben öncelikle bankadan kredi kartımı kapattırdım ve durumu anlattım.daha sonra bana bir itiraz formu yolladılar onu doldurdum faksladım.işleme aldıklarına dair mail ve mesajlar geldi bugun.başka bir gelişme olmadı şu an için.

3066 Mesaj
8 Aralık 2012; 20:09:46 

İlk defa duydum bankaya danış bence

In der Liebe und im Krieg ist alles erlaubt

SteelSeries Sensei RAW Frost Blue ~ SteelSeries 7G Keyboard ~ SteelSeries Siberia v2 Frost Blue Edition

36 Mesaj
9 Aralık 2012; 20:45:22 

soğuk su verin arkadaşa.

4 Mesaj
11 Aralık 2012; 16:33:11 

Bugun itibari ile banka sorunu çözdü ve harcanan miktarı hesabıma iade etti... soguk su yollayan elemanda suya hasret kalsın işallah.

1 Mesaj
17 Aralık 2013; 15:07:16 

Aynı durum şu an benim de başıma geldi.
3 gün önce benim kartımdan da 303 TL çekim yapmışlar.
Halbuki facebook geçmişimdede yapılan kredi çekimlerinde öyle bişey yok.
Banka ile görüştüm kart iptali yaptık. Dilekçe gönderdim. Sonuç bakleniyor...
Benim anlamadığım en küçük şeyde onay mesajı isterken bunda neden onay mesajı göndermiyor banka tuhaf açıkçası...

27 Mesaj
17 Ocak 2014; 6:00:33 

beyler aynı durumu yaşıyorum şimdi, ekstrs ödeme tarihime bikaç gün kalmıştı bi kontrol edeyim dedim. 22.12.2013 tarihinde FACEBK www.fb.me/cc tarafından 312.82TL çekilmiş.. şok oldum görünce.. Faceboktan oyun oynamam etmem.. sabah ilk iş bankaya gidcem. bi tavsiyeniz var mı?

1491 Mesaj
13 Şubat 2014; 13:18:58 

infosms ten telefona mesaj geliyor facebookta tanıyabilecegin 9 arkadas var diye adresi de fb.me/saddffsasa filan diye yazmışlar gerçek mi bu acaba

3 Mesaj
14 Nisan 2014; 9:31:43 

Merhaba Arkadaşlar,

Aynı sorun bendede var 2 farklı günde 213 ve 319 tl harcama yapılmış www.fb.me/cc üzerinden bankaya itiraz dilekçesi yazdım. Bakalım ne çıkacak. sonuç alan varmı arkadaşlar?

<<By.YuBaY©>>
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » Sosyal Medya ve Mesajlaşma » Facebook » FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME NEDİR? (ÇOK ACİL)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500