Şimdi Ara

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.911
Cevap
14
Favori
186.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: McCarty

kayıt yapmanız için diski biçimlendirmenız lazım , bu da diskiniz içindeki tüm verileri silmek demektir. eğer boş ise diskiniz biçimlendirme yapabilirsiniz.
    Kurulum >>> Sistem >>> Sabitdisk veya Harddisk bölümünde "dosya sistemini kontrol et" secenegi ile diski formatlayarak kayıt için uygun hale getirebilirsin.

kayıtları izlemek için ise 2 yol var aslında, en kısası kumandadan "PVR" tuşuna basmak

kardeş wd tanıyor ama kırmızı tuşa baştım mı HDD bulunamadı veya HDD ilişkilendirilemdi! diyor ama bilgiye baktığımda tanınan HDD:WD gösteriyor anlamadım gitti usta

• quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

quote:

kayıt yapmanız için diski biçimlendirmenız lazım , bu da diskiniz içindeki tüm verileri silmek demektir. eğer boş ise diskiniz biçimlendirme yapabilirsiniz.
    Kurulum >>> Sistem >>> Sabitdisk veya Harddisk bölümünde "dosya sistemini kontrol et" secenegi ile diski formatlayarak kayıt için uygun hale getirebilirsin.

kayıtları izlemek için ise 2 yol var aslında, en kısası kumandadan "PVR" tuşuna basmak

kardeş wd tanıyor ama kırmızı tuşa baştım mı HDD bulunamadı veya HDD ilişkilendirilemdi! diyor ama bilgiye baktığımda tanınan HDD:WD gösteriyor anlamadım gitti usta

Newenigma kullanıyorsanız NTFS driver'ı yüklü olduğu için biçimlendirmenize gerek yok. İlişkilendirmeniz gerekiyor, yani kayıt yolunu göstereceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

quote:

quote:

Newenigma kullanıyorsanız NTFS driver'ı yüklü olduğu için biçimlendirmenize gerek yok. İlişkilendirmeniz gerekiyor, yani kayıt yolunu göstereceksiniz.

evet newnigma kullanıyorum abicim kayıt yolunu nasıl göstereceğim yardım ederseniz sevinirm saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

İcvs Image veya newenigma Image

210-SSL82 CVS Image
    http://www.multiupload.com/W35GEDMJD1

icvs image i bulamadım ama bunu yükledim bora abim şimdilik güzel duruyor :)
  • DM800 SE İLE BİLGİSAYARIMIZDAKİ DOSYALARİMİZA ULAŞMAK / İZLEMEK

Basit şekilde herkesin yapabileceği bi şekilde anlatıcam...

Şimdi öncelikle bu olayi yapabilmemiz için mutlaka bilgisayarimizda oturum açtıgımız kullanıcı adının şifreli olması gerekiyor.

Eğer bilgisayariniz açılırken oturum açma şifresi varsa tekrar açmaya gerek yok. (isteğe bağlı)

Ama ben yinede olmayanlar için veya tekrar açmak isteyenler için anlatıcam.

Bende Windows 7 olduğu için buna uygun anlaticam ama xp de de vista da mantık aynı.

Ve başlıyoruz...

Windows'da hesap açma

Windows küresi (Başlat) > > >
    Denetim Masası > > >
    Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > >
    Kullanıcı Hesapları (Adı altında) > > >
    Hesapları Yönet
    "Yeni Hesap oluştur" Diyoruz ,
    Ben kullanıcı adını "Dream" adında oluşturdum.
    şifresinide "1" yaptım.

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları

Bilgisayarda 2.ci yapacağımız iş ise Dreambox üzerinden ulaşacagimiz Bölümü paylaştırmak.
    Arkadaşlar ben mesela D:/ bölümü üzerinden herhangi bir klasörü paylaşmama ragmen dm800 üzerinden paylaşılan klasörü görmedi.
    onun için komple "D:/" bölümünü paylaşıma açtım.
    Sizde Paylaşmak istediğiniz Bölüme sağ clik yaparak Özellikler >>> Paylaşım >>> Gelişmiş Paylaşım diyerek paylaşıma uygun hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde işimiz bitti.

Dm800 üzerine Geçtik
    Kumandadan Menü tuşuna bastıktan sonra Kurulum >>> Sistem >>> Ağ >>> Ağ Diski Yönetimi >>> Yeni Ağ Bağlantı Noktası Ekle
    Aşagıdaki gibi ekran gelicek. Aşagıdaki ayarlari girin. kendinize göre sadece 3 ayar var.
    1): Sunucu İp Burada sizin bilgisayarinizin aldığı ip no yazacaksınız. (bağlanacagınız bilgisayarin ip numarası)
    2): Paylaşım klasörü yazan yere siz kendi paylaştırdıgınız bölümü yazacaksınız.
    3): Kullanıcı adı ve Parola Burada ise yukarda anlattigimiz windows oturum açma adınız ve şifreniz olucak.

son Olarak ,
    Kurulum >>> Sistem >>> Ağ >>> Ağ Gezgini 'nde bilgisayarınız ip numarası gözükmesi gerekiyor kumandadan OK tuşuna basın bekleyin , Kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecektir.
    Burada da yine Oturum açma adı ve şifresini yazın kayıt edin ve sonra çıkın.

Çalışıp , Çalışmadıgını anlamak için ise menü'den Ortam Tarayıcıyı açtıktan sonra sharename Gözüküyorsa bilgisayardaki dosyalara ulaşmiş demektir

İşlem bukadar. takıldıgınız yer olursa Sormadan Çekinmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 5 Ağustos 2011; 17:52:19 >

• mrb arkadaslar
    cihaza orjinal cihaz img yukledim
    sunray flashup ile nasil duzelticem
    driverinide yukledim ama flash nasil atarim
    acil cevap bekliyorum lutfen
  • Teşekkürler McCarty

Paylaşımlarınızı ailecek beğeniyle izliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: opentelcll

mrb arkadaslar
    cihaza orjinal cihaz img yukledim
    sunray flashup ile nasil duzelticem
    driverinide yukledim ama flash nasil atarim
    acil cevap bekliyorum lutfen

Cihazı arka anahtardan kapayın, driver kurulu ise mini usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. SUNRAY-FlashUP'ı açın, cihazı arka anahtardan açın, iletişim kuracaktır, Flash'a tıklatıp uygun image'ı seçin yüklemeye başlayacaktır.
  • quote:

DM800 SE İLE BİLGİSAYARIMIZDAKİ DOSYALARİMİZA ULAŞMAK / İZLEMEK

Basit şekilde herkesin yapabileceği bi şekilde anlatıcam...

Şimdi öncelikle bu olayi yapabilmemiz için mutlaka bilgisayarimizda oturum açtıgımız kullanıcı adının şifreli olması gerekiyor.

Eğer bilgisayariniz açılırken oturum açma şifresi varsa tekrar açmaya gerek yok. (isteğe bağlı)

Ama ben yinede olmayanlar için veya tekrar açmak isteyenler için anlatıcam.

Bende Windows 7 olduğu için buna uygun anlaticam ama xp de de vista da mantık aynı.

Ve başlıyoruz...

Windows'da hesap açma

Windows küresi (Başlat) > > >
    Denetim Masası > > >
    Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > >
    Kullanıcı Hesapları (Adı altında) > > >
    Hesapları Yönet
    "Yeni Hesap oluştur" Diyoruz ,
    Ben kullanıcı adını "Dream" adında oluşturdum.
    şifresinide "1" yaptım.

Bilgisayarda 2.ci yapacağımız iş ise Dreambox üzerinden ulaşacagimiz Bölümü paylaştırmak.
    Arkadaşlar ben mesela D:/ bölümü üzerinden herhangi bir klasörü paylaşmama ragmen dm800 üzerinden paylaşılan klasörü görmedi.
    onun için komple "D:/" bölümünü paylaşıma açtım.
    Sizde Paylaşmak istediğiniz Bölüme sağ clik yaparak Özellikler >>> Paylaşım >>> Gelişmiş Paylaşım diyerek paylaşıma uygun hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde işimiz bitti.

Dm800 üzerine Geçtik
    Kumandadan Menü tuşuna bastıktan sonra Kurulum >>> Sistem >>> Ağ >>> Ağ Diski Yönetimi >>> Yeni Ağ Bağlantı Noktası Ekle
    Aşagıdaki gibi ekran gelicek. Aşagıdaki ayarlari girin. kendinize göre sadece 3 ayar var.
    1): Sunucu İp Burada sizin bilgisayarinizin aldığı ip no yazacaksınız. (bağlanacagınız bilgisayarin ip numarası)
    2): Paylaşım klasörü yazan yere siz kendi paylaştırdıgınız bölümü yazacaksınız.
    3): Kullanıcı adı ve Parola Burada ise yukarda anlattigimiz windows oturum açma adınız ve şifreniz olucak.

son Olarak ,
    Kurulum >>> Sistem >>> Ağ >>> Ağ Gezgini 'nde bilgisayarınız ip numarası gözükmesi gerekiyor kumandadan OK tuşuna basın bekleyin , Kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecektir.
    Burada da yine Oturum açma adı ve şifresini yazın kayıt edin ve sonra çıkın.

Çalışıp , Çalışmadıgını anlamak için ise menü'den Ortam Tarayıcıyı açtıktan sonra sharename Gözüküyorsa bilgisayardaki dosyalara ulaşmiş demektir

İşlem bukadar. takıldıgınız yer olursa Sormadan Çekinmeyin

abicim süper paylaşım ellerine sağlık

• quote:

Cihazı arka anahtardan kapayın, driver kurulu ise mini usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. SUNRAY-FlashUP'ı açın, cihazı arka anahtardan açın, iletişim kuracaktır, Flash'a tıklatıp uygun image'ı seçin yüklemeye başlayacaktır.

Eyw saol hocam hallettim
    Danke schon

• iCVS-dm800se Orjinal image üzerine GP3 yüklü

Güncellemeler sorunsuz kuruluyor ve çalışıyor.

http://dl2.dm800sim2.com/sim2/download/icvs/sim210e_icvs-dm800se-20110206.rar
  • quote:

iCVS-dm800se Orjinal image üzerine GP3 yüklü

hangisini önerirsin üstad newnigma mı icvs mi saygılar
  • quote:

quote:

iCVS-dm800se Orjinal image üzerine GP3 yüklü

hangisini önerirsin üstad newnigma mı icvs mi saygılar

Aynı düzeyde, ikisini de tercih edebilirsiniz.

• Ben bir haftadır Sim210_ssl82_Peter Pan Neverland 2.3 DM 800HDse_PVR_by sat gr kullaniyorum.
    Memnunum.
    http://www.multiupload.com/2TEVG2I5MO

DM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmnokia -- 6 Ağustos 2011; 23:30:57 >
  • Cıhazı kullanan arkadaslara bir sorum var bu image ile ilgili..
    Anladıgım kadarıyla cihaz elimize genelde allrussian ile geliyor.Bu image da problem mi var?Yani cihaz elimize gectiğinde mutlaka image mı yuklemek gerekiyor?
  • Üstad benim makina gelmedi ama harddisk araştırıyorum. Ne kadar lık bir harddisk alsak yeterli olur. Şimdi tv den kayıt edilen dosyalar çok mu yer kaplıyor. Mesela 80 gb alsak (ikinci el) çok az mı olur. aslında 500 gb olsa iyi olur gibi geliyor ama, hem biraz pahalı onlar hemde gerek olmayabilir mi? Bilgilendirrseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagala -- 8 Ağustos 2011; 4:27:09 >
  • şöyle örnek vereyim bugun atv hd den 1 saatlik kayıt yaptim evde yoktum 4.26 GB yer tuttu.
    normal SD yayın olsa belki 2 Gb civarlarinda bişey olurdu. tabii bu bazende yayın kalitesiylede artıp/azalabiliyor.
    Eğer kayıt yaptıklarınızı başka bir yere aktarma imkanınız varsa (saklamak istedikleriniz) bence 80lik yeterli ama bence almişken 500Gblik alın.

ben bekliyorum şöyle 500 gblik 100 lira altında bulursam alıcam sıfır. zaten buraya da haber veririm herkese.

Bu arada önceki sayfalarda yazmiştim usbden bağlı hdd'ye yaptigim HD kayıt donuyor diye , bugun ve dün yaptigim kayıtlarda hiçbir sorun yok. takılma donma yok tek kelimeyle süper ,
    ama tek sorunum var cihaz *ts kayıtlari oynatmiyor onuda çözücem sanırım sildigim dosyalardan oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 8 Ağustos 2011; 3:22:17 >
  • paylaşımlar çok güzel ellerinize sağlık.

Kusura bakmayın bu konularda yeniyim ama elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Ben dm 800hd se ya da dm800hd almayı düşünüyorum.

Modüllü olması benim için önemli. D smart almayı düşünüyorum. SE modelinde modül olmadığı söyleniyor. peki ekleme gibi falan gibi bir şansımız var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 8 Ağustos 2011; 12:52:23 >
  • hayır.modül sonradan takamazsınız.illa modül olsun derseniz vu+ modellerini inceleyin.
  • SE hayalim vardı oda söndü.

Cevap için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.