Şimdi Ara

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.911
Cevap
14
Favori
186.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar web arayüzünden resim yollaya bilirmisiniz normal bilgisayar gibi mi giriyor nete acaba mause klavye takılıp kullanılıyor mu ?
  • Dreamdts pluginini bütün Imagelerde test edebildinizmi... okuduklarımdan gördüğüm kadarıyla newenigma 3.2.2 de başarılı bir sonuc elde edilmiş. Aksam birkaç imagede deneyeceğim. Bu konu önemli çünkü su anda xtrend et9000 de de aynı problem var. Ve yazılım ekipleri çözmeye çalışıyor...
  • Evet arkadaşlar,
    Güncellemeleri kapayabilmek için, Mavi tuş - Newnigma2 Services - System Tools - System preferences - check for update OFF.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 28 Temmuz 2011; 20:56:25 >
  • McCarty, bende dts plugin'i kurulmuyor. IPK error status : Collected errors hatası alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat,

Evet arkadaşlar,
    Güncellemeleri kapayabilmek için, Mati tuş - Newnigma2 Services - System Tools - System preferences - check for update OFF.

kardeş 2 tane check for update var ikisini de mi kapatacağız kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

quote:

Evet arkadaşlar,
    Güncellemeleri kapayabilmek için, Mati tuş - Newnigma2 Services - System Tools - System preferences - check for update OFF.

kardeş 2 tane check for update var ikisini de mi kapatacağız kolay gelsin

Evet.
  • quote:

McCarty, bende dts plugin'i kurulmuyor. IPK error status : Collected errors hatası alıyorum.

belki 3.1.4 te kurulmuyordur ? birde telnet üzerinden kur belki öyle kurulur bende transmission u kurarken normal kurulmadı hata verdi, telnet üzerinden denedim sorunsuzca kuruldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

McCarty, bende dts plugin'i kurulmuyor. IPK error status : Collected errors hatası alıyorum.

belki 3.1.4 te kurulmuyordur ? birde telnet üzerinden kur belki öyle kurulur bende transmission u kurarken normal kurulmadı hata verdi, telnet üzerinden denedim sorunsuzca kuruldu

Hayır, 3.2.2 de deniyorum. Telnet bile fayda etmiyor.
  • 777 ile tüm izinleri veriyorum, yine yüklenmiyor. Sanki clone koruması çalışıyor gibi.

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları
  • DM800 HD SE TORRENT EKLENTİSİ KURULUMU

ÖNEMLİ: TORRENT EKLENTİSİNİ KULLANMAK İSTİYORSANIZ , DM800 CİHAZINIZA TANIMLANMIŞ HARDDİSK OLMAK ZORUNDADIR.

Bu bilgilerin Öğrenilen yer turkeyforum'dur bazı yerler alıntıdır ama çoğu anlatım bana aittir. en basit şekilde herkesin yapabilcegi şekilde anlatmaya çalıştım.

Öncelikle Alttaki Dosyayı indirin arkadaşlar
    içinden 2 adet dosya çikacatır. ipk dosyası.

http://www.multiupload.com/K1DJ2MEAGD

Bu 2 dosyayı Ftp üzerinden Cihazınızın tmp klasörüne atın. tmp klasörünün Chmode değerlerini kontrol edin 777 veya 1777 olmalıdır.
    Normal kurulumda hata verdiği için telnet üzerinden kurulması gerekiyor.

Bilgisayarınız üzerinden
    1-Başlat
    2-Çalıştır
    3-Cmd
    Gelen Siyah ekranlı pencereye şunları yazacaksınız.
    örnek : "telnet 192.168.2.10" (tırnak işaretleri YOK) + (ip numarasıda sizin dreambox'ın ip numarası olmalı)
    login: root (herkeste aynıdır)
    Password: ******* (şifrenizi yazın, yazarken gozukmeyecektir , yazdıktan sonra enter'layın)

root@dm800se:~# gibi gözükürse tamamdır.

burada aşagıdakileeri yazmalisiniz. isterseniz kopyalayip telnet üzerinde mouse ile sağ tuş yaparak yapiştir diyebilirsiniz.
    2 satır'ıda tek tek yapıştırın veya yazın.

ipkg install /tmp/libevent_2.0.10-r0_mipsel.ipk
    ipkg install /tmp/enigma2-plugin-extensions-transmission_2.30-r0_mipsel.ipk

Kurulmuş mu anlamak için aşagıdaki gibi yazı yazar.
    installing libevent <2.0.10-r0> to flash
    Configuring libevent

2 dosyayida yükledikten sonra telneti kapatabilirsiniz.
    Cihazı yeniden başlatın.

Kumanda dan Menü Tuşuna Bastıktan Sonra Eklentiler >>>>> Transmission >>>> Alttaki gibi pencere gelicek

Start Transmission - Daemon derseniz uygulamayi başlatmiş olursunuz. Geri kalan seçenekleri sallayin önemli değil
    Aşagıdaki gibi uygulama başlamiş olur ve DM800 üzerinden işimiz bitmiş olur.

Geçtik Bilgisayarımıza;

örnek: "http://192.168.2.10:9091" (Tırnak işaretleri yok) + (Siz kendinız Dm800'ün ip adresini yazacaksınız.)
    Root ve password yazdıktan sonra Transmission arayüzü gelicek.

Arkadaşlar Burda mantık Çok basit. Torrent işini bilenler zorluk yaşamaz.

1-Sol üstten OPEN diyerek *torrent dosyası eklemek için Gözat penceresi gelicek karşınıza.
    Gözat Dedikten sonra Bilgisayarınıza önceden indirmiş olduğunuz *Torrent dosyasını seçip Aç/Ok diyorsunuz.
    Tekrar aynı pencereye geldikten sonra UPLOAD diyorsunuz.
    Bu esnada sayfayı yenileyin F5 yapabilirsiniz.

Not: ek olarak yapmanız gereken son birşeyde Port açmamız gerekiyor. Normalde açılmıyor ama bu programda açıyoruz.
    onuda basitçe Sol altta butona tıklarsanız Prefenceres >>>> NETWORK kısmında aldığı portu görebilirsiniz veya siz kendiniz de atayabilirsiniz.

Modem üzerinden nasıl Port açılır diye soruyorsanız eğer
    http://www.ezberim.com/resimli-program-anlatim/43345-tum-modemlerde-port-acmak-resimli/
    veya basitce Google da modemizin modelini yazarak bunuda basitçe çözebilirsiniz.

İşlem bukadar arkadaşlar

• @Murat, , valla çözemedim. benım verdigim dosyayıda denedin mi ? gerçi ben senın verdigin dosyayıda denedim yüklenmişti.
    sanırım başka bi sorun var gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

@Murat, , valla çözemedim. benım verdigim dosyayıda denedin mi ? gerçi ben senın verdigin dosyayıda denedim yüklenmişti.
    sanırım başka bi sorun var gibi geliyor bana.

Verdiğin, ilk vesiyon hatasız gibi kuruluyor ancak 0 yani kurulmuyor. Sonraki çıkan tüm versiyonlar belirttiğim hatayı veriyor, telnet dahil.

Bu arada eski nick'imde ki özel karakter yüzünden PM alamıyormuşum, yeni nick'im bu
  • kaardeşler birde şu newnigma 3.2.2 de biss nasıl girilir yardımcı olursanız sevinirim(trt3-ntvspor-tv8) için
  • quote:

kaardeşler birde şu newnigma 3.2.2 de biss nasıl girilir yardımcı olursanız sevinirim(trt3-ntvspor-tv8) için

PM attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

quote:

kaardeşler birde şu newnigma 3.2.2 de biss nasıl girilir yardımcı olursanız sevinirim(trt3-ntvspor-tv8) için

PM attım.

süpersin abim çok sağollll
  • biss işini adım adım resimde koysa dadından yenmez saygılar
  • Newenigma 3.2.2 üzerine, dreamdts'i kurabilen başka kimse var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 30 Temmuz 2011; 10:53:36 >
  • quote:

Newenigma 3.2.2 üzerine, dreamdts'i kurabilen başka kimse var mı?

Çok güzel bir konu teşekkürler, birazdan hepsini uygulamaya başlayacağım, şimdi bende ses sistemi yok o yüzden bu dts desteğini led tv den hdmı ile çok fazla hissetmeyeceğim için bu 3.2.2 yerine en son çıkan enigmayı yüklesem bir sorun yaşamam sanırım değil mi? Yoksa bu dts desteği sadece dts ile kodlanmış filmlerin sesini almamız için mutlaka gerekli bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: santana007

quote:

Newenigma 3.2.2 üzerine, dreamdts'i kurabilen başka kimse var mı?

Çok güzel bir konu teşekkürler, birazdan hepsini uygulamaya başlayacağım, şimdi bende ses sistemi yok o yüzden bu dts desteğini led tv den hdmı ile çok fazla hissetmeyeceğim için bu 3.2.2 yerine en son çıkan enigmayı yüklesem bir sorun yaşamam sanırım değil mi? Yoksa bu dts desteği sadece dts ile kodlanmış filmlerin sesini almamız için mutlaka gerekli bir şey mi?

Güncel linux kernel'i kullanan tüm fw'leri kullanabilirsiniz. Ancak Patclenmemiş yazılımlardan uzak durun, sim koruması nedeniyle usb'den düzeltmek zorunda kalırsınız.

Dts, sadece mkv filmlerde ihtiyacımız olan ses codeği, tv'nizde bu özellik olduğu için ihtiyacınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 30 Temmuz 2011; 12:42:03 >

• Hızlı cevap için teşekkürler, o zaman bu ilk mesajdaki imajlerden yüklemeye başlıyorum, bu arada halen araştırıyorum ama sizi bulmuşken daha hızlı yanıt alabileceğimide düşünerek
    - Hazır kanal listelerini nereden bulabilirim?
    - Hazır kanal listesini beğenmeyip bağlı olan 4 uyduyuda taratıp bilgisayar üzerinden kanal editör programı mevcut mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.