Şimdi Ara

AMD: Bulldozer FX işlemcileri Ekim ayında lanse edilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
13.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD: Bulldozer FX işlemcileri Ekim ayında lanse edilecek

AMD'nin yeni nesil FX işlemcileri için meraklı bekeyiş sürüyor. Geliştirme çalışmaları beş yıl süren Bulldozer mimarisinin güç verdiği yeni işlemciler için çıkış tarihine yönelik tartışmalar devam ediyor. AMD tarafından yayınlanan Bulldozer FX videosundaki 19 Eylül tarihi, çeşitli kaynaklar tarafından FX ailesinin lansman tarihi olarak gösterilse de, firmanın her ay düzenli olarak güncellediği kurum için yol haritası, lansman tarihi olarak Ekim ayını gösteriyor.

AMD'nin Temmuz ayı tarihli resmi dökümanına göre, üretimi Ağustos ayında başlayacak FX işlemciler, Ekim ayı ile birlikte endüstrinin beğenisine sunulacak. Aynı döküman bazı başka modellerin çıkış tarihi hakkında da bilgi veriyor. Netbook'lar için hazırlanan Brazos platformunun en hızlı işlemcisi olarak Fusion-E450 (Çift çekirdek, 1.65GHz) işlemcisi Eylül ayında, dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan Fusion-A serisinin çift çekirdekli modellerini  içeren A4 serisi de iki farklı model ile yıl sona ermeden önce pazara giriş yapmış olacak. 

• Beklemedeyim Gene Her Şekilde Fiyat Performans Olarak, Son Kullanıcıların Gözdesi Olacaktır. Benchmarkta Sidik Yarıstıranlar Haric.
  • AMD yıl sonlarına doğru Intelin yeni gelecek olan işlemcilerinden haberdardır.Ufak ertelemeler devam ettiğine göre firma işlemcilerine güveniyor.Ve kalıplaşmış müşterilerine.
  • Cidden çok uzadı bu süreç, tamam bir çok kişi işlemcilerin performansları konusunda ümitli ve hem fikir olsalarda AM3+ anakartların şimdiden piyasaya girmesi iyice heyecanlandırıyor insanlar ama ortada işlemciler yok.
  • Bazı arkadaşlar hala umutlu. Umut güzel şey ama amd nin dökümanlarında en hızlı işlemcinin SB 2600k ve 2500k arasında konumlandırıldığını görmüştük. Sonra performans yetersiz diye ertelemeye gidildi. Ivy Bridge ler yolda o zaman sizdeki neyin umudu? Amd nin 2600k yı geçmesinin mi?
  • Evet 2600K'yı geçerse $320 ye daha iyi bi işlemci almış olacağız.$1000 civarı verip de 2600K niye alayım ki 3 te 1 i fiyatına aynı performansı veren işlemci olduktan sonra.
  • bazıları amd ile ilgili en ufal eleştiriye bile dayanamıyor :DD beklenen performans yok bu gayet açık ve net. tırtozerden daha iyi bir mimari lazım.
    bu mesajın üstünede en az 10 eksi bekliyorum hadi bakalım.... zuahahaha
  • Çoğu insan gibi ben de Bulldozer'leri bekliyorum. İntel bu fiyat politikasında ısrar ettiği sürece de tercihim hep AMD işlemciler tarafında olacak. Düşünün dünyanın en hızlı işlemcisi benim gibi normal bir kullanıcı da olsa ne olacak? Çözülemeyen uzay geometrisi sorularını mı çözeceğim? Bilimsel hesaplamalar mı yapacağım? Yapmayacağım ve bu tarz şeyleri yapacakların yüzdesinin de ne olduğu da hepinizin malumu.

O sebeple ben en iyi performansı en iyi fiyata hangi firmadan alabiliyorsam onu tercih edeceğim ve bu nedenle de İntel fanatikleri kusura bakmasın ama AMD diyeceğim. Saygılarımla
  • amd sansini fazlasiyla zorladi umarim bir sonraki islemcileri bu kadar gec kalmaz

bunu biraz nvidianin fermiyi cikarirken yaptigi ertelemelere benzetiyorum ama amd kusursuz olmak adina bu sureci cok daha uzun tuttu diye dusunuyorum

amd olmazsa tekel intel olur 400 tlye değil i5 2500k i3 2100 bile bulamayiz o yuzden koyu intel fanlari bile amdnin iyi birsey cikarmasini umut etsinler yoksa x79 serisi cpularin en ucuzu 1500$`den gelecek ve uzunca bir sure

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 27 Temmuz 2011; 12:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: der_Kaiser

Evet 2600Kyı geçerse $320 ye daha iyi bi işlemci almış olacağız.$1000 civarı verip de 2600K niye alayım ki 3 te 1 i fiyatına aynı performansı veren işlemci olduktan sonra.

1000 dolara ne alıyorsun! 2600k nın fiyatı 330dolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoDXxxx

quote:

Orijinalden alıntı: der_KaiserEvet 2600Kyı geçerse $320 ye daha iyi bi işlemci almış olacağız.$1000 civarı verip de 2600K niye alayım ki 3 te 1 i fiyatına aynı performansı veren işlemci olduktan sonra.

sudan ucuz canımhttp://www.vatanbilgisayar.com/intel-i7-2600k-core-i7-2600k-soket-1155-3.4ghz-8mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=51000 700tl anakart hariç o işlemcinin hakını vericek bide anakart alırsın 500-600 tl
    1300tl sadece anakart işlemci ne gerek var + o anakart yeni intel işlemcisini desteklemiyeceğinden anakart ve o işlemciye mahkumsun alırım amd istediğim işlemciyi istediğim anakartla kullanırım kafam rahat cebim rahat tabi sidik yarıştırıcaksan testlerde o ayrı keyif meselesi

• I think I'm gonna buy myself my first Intel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowosman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: der_KaiserEvet 2600Kyı geçerse $320 ye daha iyi bi işlemci almış olacağız.$1000 civarı verip de 2600K niye alayım ki 3 te 1 i fiyatına aynı performansı veren işlemci olduktan sonra.

sudan ucuz canımhttp://www.vatanbilgisayar.com/intel-i7-2600k-core-i7-2600k-soket-1155-3.4ghz-8mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=51000 700tl anakart hariç o işlemcinin hakını vericek bide anakart alırsın 500-600 tl
    1300tl sadece anakart işlemci ne gerek var + o anakart yeni intel işlemcisini desteklemiyeceğinden anakart ve o işlemciye mahkumsun alırım amd istediğim işlemciyi istediğim anakartla kullanırım kafam rahat cebim rahat tabi sidik yarıştırıcaksan testlerde o ayrı keyif meselesi

Sen nasıl bir dünyada yaşıyorsun acaba? 500-600 müş 310 liralık anakartla 2500k yı günlük 4.5 ghz de kullanıyorum. 500-600 liralık anakartlar parayı harcayacak yer bulamayanlara özel çıkartılıyor. ayrıca 2600k rakipsiz olduğu için o fiyata satılıyor. amd adam gibi rakip çıkartsaydı 400 liraya alırdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 27 Temmuz 2011; 13:29:14 >

• P67 anakartlar ivy bridge destekleyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowosman

quote:

quote:

sudan ucuz canımhttp://www.vatanbilgisayar.com/intel-i7-2600k-core-i7-2600k-soket-1155-3.4ghz-8mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=51000 700tl anakart hariç o işlemcinin hakını vericek bide anakart alırsın 500-600 tl 1300tl sadece anakart işlemci ne gerek var + o anakart yeni intel işlemcisini desteklemiyeceğinden anakart ve o işlemciye mahkumsun alırım amd istediğim işlemciyi istediğim anakartla kullanırım kafam rahat cebim rahat tabi sidik yarıştırıcaksan testlerde o ayrı keyif meselesi

Valla Amd gerçek 8 çekirdek ile 2600k gerçek 4 çekirdeği (+ sanallaştırılmış 4 çekirdek) güç bela geçebiliyorsa buna yeni teknoloji diyemem. Performansda diyemem. Fakat genede severim Amd yi.

Diyorum geç kaldı AMD geç.

• yıl 2011, hala 125W 130W falan filan... Aferin amd aferin intel... Şimdi biri çıkıp "sen git 95W al, benim 125W mi engelleme falan filan" der. Eleştiriden ne anlaşıldığı da önemli...
  • AMD: Bulldozer FX işlemcileri Ekim ayında lanse edilecek

ilköğretim bayağı kesirler

1/4 x 4 = 1 (intel) , 1/8 x 8 = 1 (amd) 1=1

yani die boyutu transistör sayısı benchmark ın niteliği falan filan ... ama artıkın zulüm geliyor bana, 4 çekirdek 8 çekirdek falan filan... 1/a x a = 1 dir yahu. ister 128 çekirdek olsun. Burada neyi eleştiriyorsun tek çekirdek performansını mı çok çekirdek gerektiren uygulamaları mı neyi yahu neyi ?

• https://forum.donanimhaber.com/images/images/haber/28013/520xAMD-Bulldozer-FX-islemcileri-Ekim-ayinda-lanse-edilecek.jpg

- I Will be back.
    - Intel öldüğünde dönersin anca bu gidişle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordfish666

https://forum.donanimhaber.com/images/images/haber/28013/520xAMD-Bulldozer-FX-islemcileri-Ekim-ayinda-lanse-edilecek.jpg
    - I Will be back. - Intel öldüğünde dönersin anca bu gidişle...

:D
  • sadece milletin işlemci alımını engellemek için yayınlanan haberler. ne zaman çıkacağı ise sürpriz. işlemciyi bekleyenler çatlamazsa iyidir. görünmeyen nokta yerine görünen noktaya yüzmek her zaman tercihimdir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.