Şimdi Ara

Crysis 2'nin Satışları 3 Milyon Geçti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      Electronic Arts'ın 2011-2012 mali yılının ilk çeyreğindeki (Nisan-Mayıs-Haziran) ilk çeyreğindeki raporlarında bazı oyunlarının satış rakamları da ortaya çıktı. Bu oyunlar arasında Crytek'in ünlü FPS oyunu Crysis 2'de bulunuyor. Bu oyun bugüne kadar 3 milyon adet satmış.

Raporda yer alan diğer bilgilere göre Dragon Age II (8 Mart) ve Dead Space 2 (25 Ocak) ise 1'er milyon adet satmayı başardı. Portal 2 ise 2 milyon adetten fazla sattı. Bildiğiniz gibi Portal 2'nin kutulu sürümleri EA tarafından yayınlanıyor.

Ayrıca FIFA 11'in mobil ve indirilebilir sürümlerle birlikte 15 milyon civarında sattığı ve Battlefield: Bad Company 2'nin ise 9 milyona ulaştığını da belirtelim.

• Crysis 2 tahmin ettiğimden az satmış.
  • BC2 bu haliylie 10 milyonu vurmuş cod 20 cod efsanesi bitiyor BF3 gelecek güya mw3 daha fazla satacaktgı

black ops 20
    BC2 10

MW3 5
    BF 3 25
  • bo 20 mi ?? güldürme adamı.. black ops sadece xbox-ps3 olarak 23 milyon sattı.. diğer platformları saymıyorum bile :)
  • Verdiğiniz rakamlar yanlış

"Portal 2 sold in over two million units in the first quarter. On catalogue, Crysis 2® sold in approximately three million units life to date; Dead Space™ 2 and Dragon Age™ 2 have both sold in over two million units life to date."

"Sold in" demek satılmış değil ship edilmiş yani satılmak üzere gönderilmiş demek. Yani Crysis 2, 3 milyon adet mağazalara gönderilmiş. Dead Space ve Dragon Age 2 'de "both" yani ikisi de 2 milyon adet ship edilmiş.

Aynı şekilde verdiğiniz diğer rakamlar da satış değil ship rakamları.
  • bence iyi satmış . Acaba türkiye de ne kadar satmış olabilir.
  • Dragon Reborn;
    Ship rakamları olduğunu biliyoruz, ama dağıtım rakamlarını satış rakamları olarak kabul eden firmalar da olduğundan, biz de öyle yazmayı uygun gördük.
    Dragon Age 2 ve Dead Space 2 konusunda ise haklısınız, Game Informer'daki yanlış bilgi bizi şaşırttı.
    Uyarınız için teşekkürler.
  • Böyle bir oyunun fazla satmama sebepleri elbet vardır.Crytek'in bunları göz önünde bulundurması lazım.
  • Lütfen şu CoD ve Bf satış rakamlarını açıklamayın, çoluk çocuk bilip bilmeden atıp tutuyor.
  • crysis 2 iyi satmış

bco satar tabi piyasada adam akıllı mp yok oyn kıtlıgına satıyor.

bende alanlardanım öyle duruyo kenarda.

ayrıca crysis 2 satışların çekemeyenler var hala. yazık
  • Aslında iyi satmış ben 2 milyonda kalır diye düşünüyordum.
  • Bence az satmış ben daha fazladır diye tahmin ediyordum
  • satışları iyi inşallah dahada çok satar.
  • 3 milyon satış iyi rakam.5-6 milyon olsaydı büyük başarı olurdu.Crysis 3'ü daha iyi yaparlarsa 5-6 milyon satabilir.
  • İyi satmış bu kadarını beklemiyordum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.