Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu; GeminII S524

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Bir süredir yeni işlemci soğutucusu duyurmayan Cooler Master sessizliğini bozdu ve GeminII S524 modeleini duyurdu  144 x 144 x 105 mm boyutlarında ve 600 gram ağırlığında olan işlemci soğutucusu, Bakır tabana, altı adet bakır ısı borusuna ve 800-1800 devir dakika hızlarında çalışan, çalışma hızına göre 15.1-31.6 dbA gürültü yayan 140mm çapında fana sahip.

Güncel işlemci modelleriyle uyumlu olacak Cooler Master GeminII S524'ün kullanıma sunulacağı tarih ve tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. 

• Ramler veya NB için de aktif bir soğutma sağlamak için bu şekilde tasarlanmış sanırım,fanın etrafını V8-V10 serisindeki gibi bu tasarıma uygun bir şekilde güzel bir kapak ile süsleseler sanki daha güzel dururdu,yinede benim hoşuma gitti.
  • 31db 140mm fan için yüksek bir değer tam hızda 100cfm ve üzeri hava akışı olmalı. Soğutucu tasarımı güzel olmuş ancak anakartın üzerine bir süre sonra sürekli sıcak hava üflemeye başlayacak bu açıdan egzoz fana üfleyen soğutucuları tercih ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu takınca kasa dik tutulmaz anakart C şeklini alır
  • x_tol'a katılıyorum daha beter sıcaklağı hapsediyor bu tip soğutucular..

bendede duorb var
  • Tasarımı çok hoş fan değerleri biraz daha sessiz ve daha iyi hava akışı sağlanabilirdi 77 cfm hava akışı düşük bence fan için
  • Sağ tarafta Cooler Master'dan yeni işlemci yazıyordu. Birden ilgimi çekti dedim ne oluyor :) Fakat güzel bir cpu cooler tasarımı ile karşılaştım
  • 5 adet bakır ısı borusu var 6 adet denmiş. Yanlış mı gördüm acaba :)
  • kasa içi havalandırmayı iyi yapabilirseniz işlemci yanında diğer bileşenlerede fayda sağlayabilecek bir tasarımı olmuş ama kasa içine temiz hava girişi yetersiz olursa bu sefer arkadaşların dediği gibi bir süre sonra anakart ve diğer bileşenlerin kendi sıcaklıkları yetmiyormuş gibi birde işlemcinin ısttığı bir bloğun sıcaklığı üflenir. bu soğutucunun tam üzerine gelecek ve kasanın dışından temiz hava üfleyecek bir sistem kurabilirseniz sanırım en iyi verim bu soğtutucu ile bu şekilde alırnır. tabi içeri giren havayı aynı şekilde ısındıktan sonrada çıkarmak lazım.. bu şekilde bu soğutucudan çok iyi verim alınabilir.
  • Cooler master cpu soğutucu serisinde v6gt-v8-v10 modelleriyle kendini kanıtlandı ..

Soğutucunun mühendisliği v10 kaportasız halini andırıyor işlemci ve ram soğutumu bir arada tutmaya çalışan cool master bazı kullanıcıların eksoz fana hava akışı isteğini yine cevaplandıramamış ..

Soğutucunun ağırlığıda bir hayli sağlam ; bu tür soğutularda yatay kasa deneyimlerinde , anakartı kırdı kırıcak hissi yaratması da başka bir durum içermekte ..

Boysal olarak kasaları zorlamasada ensel olarak hayli büyük bir soğutucu ..

Şimdiden kullanıcılara hayırlı olsun , kullanıcı deneyimlerini gördükçe daha düzgün ve stabil bir sonuçla cool master soğutucu efsanesini devam ettirip ettirmediğini hep beraber görücez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberche -- 27 Temmuz 2011; 13:37:54 >
  • sıcağı olduğu gibi anakart üzerine gönderiyor direk temas olayıda yok bari fanı ortaya alsaydı yukarı üflerdi edeceği fiyat bu haliyle 30 lira :)
  • Noctua NH-C12P SE14 den izler taşıyor.
    P67 Sabertooth ile güzel bir ikili olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

31db 140mm fan için yüksek bir değer tam hızda 100cfm ve üzeri hava akışı olmalı. Soğutucu tasarımı güzel olmuş ancak anakartın üzerine bir süre sonra sürekli sıcak hava üflemeye başlayacak bu açıdan egzoz fana üfleyen soğutucuları tercih ederim.

Katılıyorum. En azından egsozun tersine üflese bile egsozu ters takıp havayı önden çıkartırsın. Bu iyice anakart köprülerini perişan eder...
  • Noctua NH-C12P vardı remlere değince alt tarafını frezecide aldırdım aynı ona benzemiş
  • Bilgiler yanlış. BU tabloyu ben hazırladım.
    Isı borusu sayısı özellikle yanlış.
    cpu soket desteği . Intel
    LGA 1366 / 1156 / 1155 / 775 - AMD FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2
    Soğutucu boyuutu 144 x 144 x 105 mm
    malzeme. Bakır bazlı taban. Aliminyum kanatçıklar, 5 adet ısı borusu
    Ağırlık 490g
    Fan Boyutu 120 x 120 x 25 mm
    Fan Fan hızı 800 - 1800 RPM (PWM) + - %10 yanılma payı.
    Fan Hava üfürme. 34.2 - 77.7 CFM + - %10 yanılma payı.
    Fan Hava basıncı. 0.43 - 2.46 mmH2O + - %10 yanılma payı.
    Soğutucu ömrü Çok uzun ömürlü
    Fan ömrü 40,000 Saat
    Fan ses değerleri 15.1 - 31.6 dBA
    Güç Çıkışı 4-Pin
    Fan ağırlığı 104g
  • İnsan şundan koyar bu sayede albenisi olurdu 32dBA nedir ya
    Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu; GeminII S524

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentButDeadly -- 22 Eylül 2011; 3:37:51 >
  • evet yine cooler masterdan aldigimiz bilgilere gore deseydiniz yav.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

x_tol'a katılıyorum daha beter sıcaklağı hapsediyor bu tip soğutucular..

bendede duorb var

+1
  • tam bir cooler master hayranıyım ancak bu ürün hiç ilgimi çekmedi .s bence vasat bir tasarım olmuş..
  • ürün şuk olsa da, bir süre sonra o fan sıcak hava üfürecek ve diğer donanımları da ısıtacaktır. Ben de pek beğnmedim. İlk başta baktığımda güzel gelse de ki, öyle de oldu. Şimdi dikkatle inceleyince. 5 ısı borusuna rağmen pek iyi değil.
    mocho daha iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.