Şimdi Ara

Özel Haber: Sandy Bridge tabanlı Celeron G440'ın test sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özel Haber: Sandy Bridge tabanlı Celeron G440'ın test sonuçları

Intel'in giriş seviyesi sistemler ve ofis bilgisayarları için Sandy Bridge mimarisini temel alan yeni nesil Celeron işlemciler hazırladığını daha önceki haberlerimizde ifade etmiştik. Celeron G440, Celeron G530 ve Celeron G540 olmak üzere üç yeni model hazırlayan Intel yeni işlemcilerini bu çeyrekte pazara sunmuş olacak. Intel'in Sandy Bridge tabanlı güncel ürün gamındaki en düşük fiyatlı modeller olacak yeni işlemcilerden Celeron G440 modeline ait resmi performans sonuçları gün ışığına çıktı.

Diğer iki modelden farklı olarak çift çekirdek yerine tek çekirdekli tasarımı temel aan ve 1.6GHz'de çalışan Celeron G440, 1MB Seviye  bellek kapasitesine sahip. Hyper-Threading ve Turbo Boost gibi teknolojileri desteklemeyen işlemci, standart olarak 650MHz'de çalışan ancak 1GHz'e kadar çıkabilen entegre grafik birim ile geliyor. Yurt dışında 37$ dolar seviyesinden sunulacağı ifade edilen Celeron G440, gün ışığına çıkan yeni dökümanlara göre Celeron 430 modelinin yerini alacak.

Hazırlanan tabloya göre, yeni mimarinin özellikleri ve artan bellek kapasitesi gibi detaylar sayesinde, 200MHz daha düşük çalışma frekansına sahip olan Celeron G440, Celeron 430'dan ciddi oranda daha hızlı olmayı başarıyor. 3DMark Vantage'ın hem genel sonucunda hem de sadece işlemci skorunda, Celeron 430'dan neredeyse iki kat daha hızlı olan Celeron G440, SYSMark 2007 testinde %37, HDXPRT 2010 testinde ise %39 daha hızlı olmayı başarıyor.  Artan  performansın yanı sıra ısıl tasarım gücü de 35 Watt seviyesinde tutulan Celeron G440'a daha çok sistem üreticilerinin ilgi göstermesi bekleniyor. 

• intel kendini geçmiş geçmesine
    ama AMD yi geçebilmiş mi !? :)
    işte asıl soru bu !
    bu açıdan eğer yiyorsa
    BENCHMARK ( karşılaştırmalı Test ) Sonuçlarına gel gülüm :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencexor
    ama AMD yi geçebilmiş mi !? :)

AMD öne mi geçmiş? Ne zaman olmuş bu? Biz niye duymadık?

Şunu unutmayın AMD, INTEL'in takipçisidir. Intel'e dava açıp işlerini baltalamaya, tazminat almaya bakar. 3 kuruş biriktirmeden, bilip bilmeden laf söyeleyebilen AMD fanatiklerine soruyorum. Madem AMD dediğiniz kadar iyi, neden kurumsal alanda sıfır? Ben hiç bir workstation, server ya da client üzerinde AMD cpu görmedim.

D.N: Şimdi birazdan baltalamaya çalışanlar olursa şaşmam
  • @BecHo-minaTor f/p diye bir şey duymadınmı bilader sen hiç ? bu açıdan AMD hep önde olmuştur sanırım yukarıdaki arkadaşda bundan bahsediyor . tabiki intel in performans liderliği şuan için tartışılmaz bir şekilde önde, ancak AMD nin tercih sebebi olması aynı fiyata intelden daha iyi performansı vermesidir.
  • Herkes işlemciye geldimi F/P der sonra gider iphone alır, o zaman gidin 3310 alın adam f/p kralı.
  • Celeron islemcisinin uzerinde bulunan gomulu grafik islemciyle beraber verdiginiz 37 dolara degmeyecek bir performans alirsiniz intelde. ayni fiyata sempron islemci
    + gomulu hd grafik islemci aldiginizda bu dogal olarak amdyi one gecirir. bu durumda arkadas hakli. ayrica 2005-2006 yillarinda amd inteli gecmisti ne zaman gecmisti sorunuzun cevabi bu. Nerden biliyorsunuz kurumsal anlamda sifir oldugunu. avrupa ulkelerinde bir suru belediyede amd sistemler kullaniliyor. ayrica azda olsa 6 cekirdekli opteron kullanan serverler var. acaba sizde bu yazdiklarinizla intel fanatigimi oluyorsunuz diye dusunmuyor degilim. siz hic pentium3 ve pentium4 zamaninda celeron islemci kullandiniz mi. kullandiysaniz islemci perfomansindan memnunmuydunuz. intel kotudur demiyorum intelin urettigi her islemci iyidir ne yaparsa en iyisini yapar mantigini kabul etmiyorum. ayrica habere yorumumda su olacak : sandy b uyumlu bir anakarta iyi bir para veripte islemcisini celeron yapmak belkide sadece butcesi kisitli arkadaslar tercih edebilir diyorum.ofislere daha uygun fiyatli intel veya amd urunleri var. ayrica 35 watt cok iyi bir deger bir ara amd de cok az isil degeri olan islemciler cikarmisti ama cok pahaliydilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Herkes işlemciye geldimi F/P der sonra gider iphone alır, o zaman gidin 3310 alın adam f/p kralı.

alakaya bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor
    Madem AMD dediğiniz kadar iyi, neden kurumsal alanda sıfır?
    Ben hiç bir workstation, server ya da client üzerinde AMD cpu görmedim.

son kullanıcıların takip ettiği bir güncel teknoloji haber sitesinde
    konu ile alakasız bir yorum yatığını için tebrik ediyorum ! :)
  • Celeron ne zamandan beri kurumlarda server olarak en ideal CPU diye kullanılıyor !?

bak bunu gerçekten merak ettim

bunu gördüğünüz kurumların adlarını yazında

bizde o kurumlarla ilişimizi hemen keselim yani ! :)
  • şimdi düşük fiyatlı sb tabanlı celeron işlemciler üretiliyor üretilmesinede.giriş seviyesi anakartlar olmadıkça bu işlemcilerin hiçbir anlamı olmayacaktır.bunuda düşünmek gerek...

gereksiz konu ile alakasız yorum yapan insanlara neden uzaklaştırma gelmiyor,anlamış değilim... forumdan soğutuyorlar insanı neredeyse... haber okuyorsun altına bakıyorsun başka bi haber var orada alakası yok üstteki yazı ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erencexor

Celeron ne zamandan beri kurumlarda server olarak en ideal CPU diye kullanılıyor !?

bak bunu gerçekten merak ettim

bunu gördüğünüz kurumların adlarını yazında

bizde o kurumlarla ilişimizi hemen keselim yani ! :)

nerede server için kullanıldığı yazılmışki?bakıyorum bakıyorum benim gözlerde mi birşey var acaba diyorum ama?
  • quote:

AMD öne mi geçmiş? Ne zaman olmuş bu? Biz niye duymadık? Şunu unutmayın AMD, INTELin takipçisidir. Intele dava açıp işlerini baltalamaya, tazminat almaya bakar. 3 kuruş biriktirmeden, bilip bilmeden laf söyeleyebilen AMD fanatiklerine soruyorum. Madem AMD dediğiniz kadar iyi, neden kurumsal alanda sıfır? Ben hiç bir workstation, server ya da client üzerinde AMD cpu görmedim. D.N: Şimdi birazdan baltalamaya çalışanlar olursa şaşmam

Bu yazdığına cevap bile vermeyeceğim. Anlayacak kapasiyen yok...
  • Server bazında zaten amd kullanılmaz bu bir gerçek,bir ara phenom kullandım sunucumda loadlar çok çabuk iflas ediyor cpu ama intelde durum farklıydı fazla yüke daha fazla dayanıyordu.Sunucu kiralamada pek fiyat farkı olmuyor amd 100 tl intel i7 xeon sunucukar 120-130 tl oluyor sende intel kullanıyorsun.

Memnunum

System Uptime 41 Days, 14 Hours and 25 Minutes
  • sadece internete girip ofis uygulalamalarını çalıştıracak düşük güç tüketimli güzel bir işlemci..
  • 80 lirayı geçmeyecek bi de anakart yapsınlar al sana ofis bilgisayarı.
  • şuan dünyadaki workstation ların %38.7 si amd işlemci kullanmakta ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

AMD öne mi geçmiş? Ne zaman olmuş bu? Biz niye duymadık? Şunu unutmayın AMD, INTELin takipçisidir. Intele dava açıp işlerini baltalamaya, tazminat almaya bakar. 3 kuruş biriktirmeden, bilip bilmeden laf söyeleyebilen AMD fanatiklerine soruyorum. Madem AMD dediğiniz kadar iyi, neden kurumsal alanda sıfır? Ben hiç bir workstation, server ya da client üzerinde AMD cpu görmedim. D.N: Şimdi birazdan baltalamaya çalışanlar olursa şaşmam

Bu yazdığına cevap bile vermeyeceğim. Anlayacak kapasiyen yok...

parmaklarına sağlık hocam

• İyi güzelde bu işlemcinin yanında 40 dolarlık anakart isteriz. Çeşitlilik güzeldir iyidir de benim anlamadığım nokta, sandibridge işlemci kalıbında 4 çekirdek l3 cache + grafik işlemcisi var. Birebir sandybridge mi? Yeni bir işlemci tasarımı mı? İlginç bir işlemci
  • phsyisc ve AI işte oyuncuların bir CPU alırken göz önüne koymaları gerekn 2 unsur ki intel daima üstün ;)
  • bu işlemci ancak teknik serviste tester olarak kullanılır
    yada download makinası olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.