Şimdi Ara

EVGA GeForce GTX 580 Classified, 3GB GDDR5 bellekle geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

EVGA ilk detaylarını bir süre önce açıkladığı hız aşırtma odaklı GeForce GTX 580 Classified modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İleri seviyede modifikasyon içeren ekran kartı, EVGA'da ürün yöneticisi olarak görev yapan Jacob Freeman'ın açıklamasına göre biri 1.5GB GDDR5 diğeri ise 3GB GDDR5 bellekli olmak üzere iki farklı versiyon ile pazara giriş yapacak.

Nvidia'nın GF110 GPU'sundan güç alan ekran kartı, yüksek kaliteli baskılı devre tasarımı üzerinde özenle seçilmiş komponentlere sahip. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hız aşırtmacılar için geliştirilen ve yeni rekorlar kıracağı iddia edilen ekra kartında, daha yüksek voltaj stabilitesi için Nec/Tokkin proadlizer film kullanılırken, LN2 ile ulaşılacak yüksek hızlardaki güç ihtiyacını karşılmak üzere güncellenmiş güç devresine de yer veriliyor.

Üzerinde ikisi 8-pin diğeri ise 6-pin olmak üzere toplamda üç adet PCIe güç konnektörüne yer verilen ekran kartında, profesyonel kullanıcılar için donanımsal voltaj okuma noktalarına, çift BIOS özelliğine ve durum LED'leri de bulunuyor. Nvidia'nın GF110 GPU'sundan güç alan ve 512x paralel işlem birimiyle gelen ekran kartı 384-bit bellek veri yolu desteği sunuyor.

Asus, MSI ve Gigabyte gibi firmaların benzer modellerinden farklı olarak tek fanlı soğutucu ile donatılan ekran kartının saat hızları henüz bilinmiyor ancak fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi kuvvetle öuhtemel görünüyor. EVGA tarafından yakında satışa sunulacak olan  GTX 580 Classified modeli için henüz açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• 2 tane 8li 1 tane 6lı güç girişi.Anakart güç soketini gel buna tak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

2 tane 8li 1 tane 6lı güç girişi.Anakart güç soketini gel buna tak.

evet sanki biraz abartı olmuş :D

Bu kadar ekran kartına sahib olmak için iyi birde psu dönmek lazım .. ne kadar mantıklı bilemedim ..

Bir Nvidia olarak son kral alırım :D daha makul bir davranış olur ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberche

quote:

Bu kadar ekran kartına sahib olmak için iyi birde psu dönmek lazım .. ne kadar mantıklı bilemedim ..

son kral crysis 2 dışında kesinlikle 6990dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: liberche

quote:

son kral crysis 2 dışında kesinlikle 6990dır

genemi sen kanka :D valla neymişim böyleee

• Hız aşırtma için voltaj okuma noktaları, çift bios ve durum ledleri olduğuna göre üzerindeki fan göstermelik, basın buna Ln2'yi diyorlar.
  • Evga'ya yakışmayan bir kart...
  • zaten türkiyeye gelmeyecek bir kart, özel komponentleriyle sanki profesyonel overclockçular için hazırlanmış bir kart, evga destekli kingpin testi haberide yakında düşer ortama... Fan blower gibi duruyor ama tam anlayamadım nasıl bir şey... Eğer kartlar bundan sonra böyle eşşek kadar genişlikte olursa kasa tercihlerimizi tekrar gözden geçirmeye başlayacağız...
  • Türkiye'ye gelmeyecek olması kötü. Öteki türlü gelse de bir çok kullanıcı için yeni bir PSU demek olacaktı.
  • evga nın diğer kartları gibi , bu da büyük bir ihtimal ile TR ye gelmez .
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

evga nın diğer kartları gibi , bu da büyük bir ihtimal ile TR ye gelmez .

İhtimal dahilinde bile değil zaten gelmeyecek çünkü Türkiye distribütör yok ayrıca evganın Türkiye pazarına girme niyeti de yok.
  • sli yapılsa kac watt çeker acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oquzhan53

sli yapılsa kac watt çeker acaba ?

Sli yapilabilecegini sanmiyorum 3000w psu lazim buna :S 2 6990 bile daha az cekiyor komedi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: detroit21
    ...
    Sli yapilabilecegini sanmiyorum 3000w psu lazim buna :S 2 6990 bile daha az cekiyor komedi ...

Şaka gibi yorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

quote:

Orijinalden alıntı: detroit21
    ...

Şaka gibi yorum...

3000w cektigini soyledigimi saniyorsan bravo ...
    abarti olacak tabi 8+8+6 pin var hangisinde gordun ? ki sli dior

Edit: 8 pin = 150 watt 6 pin =75 watt .. 750 watt sli modda ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detroit21 -- 26 Temmuz 2011; 23:44:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.