- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Deniz kızarıklığı ne kadar sürede geçer?(acısı da dahil)
32 Cevap968 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
23 Temmuz 2011; 22:54:38 

Yanma geçi ama felaket kaşınıyor uyuz gibi oldu bu daha kötü yanmadan.

Ekleme:Konu dışında yeri olmayabilir ama bin tane alakasız konu görüyorum günde.İnsanfınıza kaldım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurtLocker -- 24 Temmuz 2011; 20:36:33 >

http://goo.gl/GHxCyQ

2349 Mesaj

[28 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

23 Temmuz 2011; 22:56:42 

beyaz tenliysen muhtemelen soyulcan buz la rahatlat kızarıklık 2-3 günde geçiyoo çok şiddetliyse su toplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Temmuz 2011; 22:56:59 >

1122 Mesaj
23 Temmuz 2011; 22:56:49 

Benim iki haftadır geçmedi omuzlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
23 Temmuz 2011; 22:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: berksus

Benim iki haftadır geçmedi omuzlarım

Sadece omuzlarım olsa iyi.Omuzlarım,sırtım,yüzüm,kollarım,göbeğim . Hatta şeyim bile pişik oldu o derece yani(Şorta sürtünmeden).O kısa sürede geçer diye düşünyorum.

@kerimcem

Biraz beyaz tenliyim ama o kadar değil ya 2-3 gün çok uzun bir süre yahu.Yokmu bunun bir çaresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurtLocker -- 23 Temmuz 2011; 22:59:38 >

2475 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:00:42 

3-4 gün,düşük faktörlü krem sürdüysen eğer,sürmediysen daha uzun sürer.

İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

Steam id : serhat_katliam
Origin id : Ectilase

1122 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Sadece omuzlarım olsa iyi.Omuzlarım,sırtım,yüzüm,kollarım,göbeğim . Hatta şeyim bile pişik oldu o derece yani(Şorta sürtünmeden).O kısa sürede geçer diye düşünyorum.

@kerimcem

Biraz beyaz tenliyim ama o kadar değil ya 2-3 gün çok uzun bir süre yahu.Yokmu bunun bir çaresi.

Dostum bende de aynisi oluyordu. Mayonun içine, içi yumuşak slip mayo giyiyorum. Hem sürekli şortun düşmesiylede uğraşmaya gerek kalmiyor

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
23 Temmuz 2011; 23:06:49 

quote:

Orijinalden alıntı: berksus

Dostum bende de aynisi oluyordu. Mayonun içine, içi yumuşak slip mayo giyiyorum. Hem sürekli şortun düşmesiylede uğraşmaya gerek kalmiyor

Normalde bagsır giyerdimde içine birşey olmaz diye giymedim bu sefer.Çok büyük eşşeklik ettim çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurtLocker -- 23 Temmuz 2011; 23:07:14 >

2349 Mesaj

[28 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

23 Temmuz 2011; 23:15:41 

quote:

@kerimcem

benim alnım soyuldu komple omuzlarım buzla rahatlat min 2 gün sürer bende buğday tenliyim esmersen soyulma oranın az o yuzden yazdım.

253 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:20:48 

Bende 2 gündür yanıyorum gölgede durmama rağmen. Soyulmamak için günde 2-3 defa nemlendirici krem sürüom Hem rahatlatıyor biraz.

Steam ID: ZaPo31

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
23 Temmuz 2011; 23:27:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

benim alnım soyuldu komple omuzlarım buzla rahatlat min 2 gün sürer bende buğday tenliyim esmersen soyulma oranın az o yuzden yazdım.

Buz koymayı bende planlıyordum ama hep canım ister diye koymuyorum

708 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:32:59 

Tüm yananlara muhteşem bir yöntem öğreteyim o zaman. İyi dinleyin ve uygulayın. Bundan birkaç yıl önce alanyada öyle bir yandım ki, eczaneden almadığım ilaç ve krem kalmadı çare bulamadım. Aşırı derecede de canım yanıyor neredeyse hastaneye gidicem artık. Sonra aklıma basit bir yöntem geldi. Eski usul birşey. Hani ateşlenince annelerimiz ninelerimiz başımıza ıslak bez koyarlardı, ulan dedim bir de şunu deneyeyim.

Üzerimdeki tişörtü çıkardım, çeşmeyi açtım, tişörtü ıslayıp sıktım. Öyle ıslak ıslak giydim üstüme. Yaklaşık bir dakikada vücudumun sıcağı tişörte geçti. Sonra tekrar ıslayıp giydim üstüme. Öyle yanmışım ki, vücudum ıslak tişörtü bir dakikada ısıtıveriyordu. Belki on defa ıslatıp giydim tişörtü ve inanın anında ateşimi alıp bu yöntem beni iyileştirdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustf9 -- 23 Temmuz 2011; 23:34:38 >

Ben kimim? Siz kimsiniz? Burası neresi ya?

726 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:37:40 

Dar gelirliğin alemi yok.Babe 100% Aloe Vera Gel al eczaneden ve yanan yerine sür.

48 Mesaj
23 Temmuz 2011; 23:47:35 

Naparsan yap yoğurt sürme. Ben sürmüştüm bi keresinde o yoğurt üstümde kuruyunca ova ova çıkarmak zorunda kalmıştık. Ölümdü ölüm.

[YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz FaN CLuB]

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
23 Temmuz 2011; 23:57:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mitokondris

Naparsan yap yoğurt sürme. Ben sürmüştüm bi keresinde o yoğurt üstümde kuruyunca ova ova çıkarmak zorunda kalmıştık. Ölümdü ölüm.

Geçen sene denemiştim hocam dediğin kadar olmadı aba çok kötü olmuştu.Sağolasın.

@mustf9

Sağolasın.Deneyeceğim...

648 Mesaj
24 Temmuz 2011; 0:01:36 

denizin yaktığından haberim yoktu bundan sonra dikkatli olayım bari denizde fazla kalmayayım

1076 Mesaj
24 Temmuz 2011; 0:06:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

Tüm yananlara muhteşem bir yöntem öğreteyim o zaman. İyi dinleyin ve uygulayın. Bundan birkaç yıl önce alanyada öyle bir yandım ki, eczaneden almadığım ilaç ve krem kalmadı çare bulamadım. Aşırı derecede de canım yanıyor neredeyse hastaneye gidicem artık. Sonra aklıma basit bir yöntem geldi. Eski usul birşey. Hani ateşlenince annelerimiz ninelerimiz başımıza ıslak bez koyarlardı, ulan dedim bir de şunu deneyeyim.

Üzerimdeki tişörtü çıkardım, çeşmeyi açtım, tişörtü ıslayıp sıktım. Öyle ıslak ıslak giydim üstüme. Yaklaşık bir dakikada vücudumun sıcağı tişörte geçti. Sonra tekrar ıslayıp giydim üstüme. Öyle yanmışım ki, vücudum ıslak tişörtü bir dakikada ısıtıveriyordu. Belki on defa ıslatıp giydim tişörtü ve inanın anında ateşimi alıp bu yöntem beni iyileştirdi...

Bende bunu aynısını geçen sene yapmıştım.Sırtım o kadar yanmıştıki klimayı 14 dereceye düşürdüğüm halde odada sırtım inanılmaz derecede yanıyordu uyamakta bile güçlük çekiyordum..
Sonra her 2 dk da bir tişörtü yıkayıp sırtamı koydum...Yine sırtımın geçmesi 1-2 günü buldu.Tişört ıslak ve soğuk olduğu sürece acıyı %80 azaltıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yokujin -- 24 Temmuz 2011; 0:06:55 >

Razer Naga
Razer Blackwidow Ultimate
Logitech G35

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
24 Temmuz 2011; 0:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

Bende bunu aynısını geçen sene yapmıştım.Sırtım o kadar yanmıştıki klimayı 14 dereceye düşürdüğüm halde odada sırtım inanılmaz derecede yanıyordu uyamakta bile güçlük çekiyordum..
Sonra her 2 dk da bir tişörtü yıkayıp sırtamı koydum...Yine sırtımın geçmesi 1-2 günü buldu.Tişört ıslak ve soğuk olduğu sürece acıyı %80 azaltıyor..

Denedim ama giyerken ve çkartırken(daha fazla) canımı yakıyor.Bu kadarda süt olma demeyin sadece söyleyeyim dedim.

Saolasın yorumun için.

1076 Mesaj
24 Temmuz 2011; 0:34:11 

quote:

Denedim ama giyerken ve çkartırken(daha fazla) canımı yakıyor.Bu kadarda süt olma demeyin sadece söyleyeyim dedim.

Saolasın yorumun için.

hocam ben giymedim bu arada sırtımın üstüne koydum.
2 tane tişört ıslattım..Birini sırtıma birine yattıgım yere koydum..

Razer Naga
Razer Blackwidow Ultimate
Logitech G35

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Temmuz 2011; 0:57:35 

Yapman gereken küveti ılık suyla doldur hakiki elma sirkesi dök gir içine acın hafiflicek

5789 Mesaj
24 Temmuz 2011; 1:00:04 

4 gün falan.Varsa Bepantene sür.Büyük ihtimalle de soyulursun.

Μολών λαβέ

4099 Mesaj
24 Temmuz 2011; 1:04:13 

Çile begins geçmiş olsun.

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
24 Temmuz 2011; 20:12:12 

Şu 3-4 saatten beri felaket bir kaşınmaya başladı.Acısı pek kalmadı.

1664 Mesaj
24 Temmuz 2011; 20:19:00 

en yakın bir eczaneye gidip , beklazon + anestol pomad +sistral krem bu üç kremi alıp karışıtırıyorsun. sonra acıyan yerlerine bol bol sürüyorsun her gün. 2 günde geçer.

1490 Mesaj
24 Temmuz 2011; 20:21:36 

Bugün 3. günüm. Acı azaldı, deri soyulması başladı. O kadarda kızarmamıştı. Yüzüm ve omuzlarım kızardı sadece. Burnum dahil kızaran heryerdeki deri soyuluyor

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü

854 Mesaj
24 Temmuz 2011; 20:24:17 

eczacıya söyle sana bir" rakı " hazırlasın pamukla sür hemen geçiriyor. ciddi söylüyorum. onlar rakı diyolarmış o ilaca

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
24 Temmuz 2011; 20:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Mono87

eczacıya söyle sana bir" rakı " hazırlasın pamukla sür hemen geçiriyor. ciddi söylüyorum. onlar rakı diyolarmış o ilaca

İlacın adı güzelmiş ama acıyan yer yok kaşınan yer var maalesef...

463 Mesaj
24 Temmuz 2011; 20:39:19 

bepanten al eczanden acıısı alsın

28522 Mesaj
24 Temmuz 2011; 20:46:23 

Yoğurt sürme davul gibi gerilirsin

Corsair Obsidian Serisi Kullanıcıları
Corsair Güç Kaynağı Kullanıcıları Kulübü

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
24 Temmuz 2011; 21:11:51 

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Yoğurt sürme davul gibi gerilirsin

Biliyorum hoocam denendi ve onaylandı

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
25 Temmuz 2011; 3:12:06 

quote:

Biliyorum hoocam denendi ve onaylandı

Son bir uplayayım konuyu.Kaşıntıdan duramadım ve acile gittim hemşire 2 farklı merhemi karıştırdı sürdü bakmadım isimlerine.Birde iğne yaptılar totodan.Çok yanmışsın dediler ama bilmiyorum neyse uzattım.
.

405 Mesaj
25 Temmuz 2011; 3:15:55 

Vay arkadaş hava yapcanya güneşte yandım demiyorda denizde yandım diyore :D

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

594 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HurtLocker
25 Temmuz 2011; 3:25:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Saeros

Vay arkadaş hava yapcanya güneşte yandım demiyorda denizde yandım diyore :D

Aman hocam ne yaptın ya bozdun bütün havayı

Şaka bir yana gerçektende öyle oldu ve aklıma güneş kelimesi gelmediği için yazdım ne kadar saçma gelsede bana.

1729 Mesaj
25 Temmuz 2011; 4:15:29 

Beklozon yada beklazon gibi bir krem vardı çok işe yarıyor ama gerek kalmamış sanırım

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Deniz kızarıklığı ne kadar sürede geçer?(acısı da dahil)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.457